logo
Redakcija

$12.000 za ozbiljan bug u Vista-i ili IE7

16.01.2007. @ 13:30   #Novost

Kompanije VeriSign i iDefense su odlučili da za trenutni kvartal plate $8000 za svaku sigurnosnu slabu tačku koja bi napadačima omogućila da daljinski prezumu kontrolu nad računarom na kojem je pokrenuta Microsoft Windows Vista ili Internet Explorer 7. iDefense će platiti za maksimalno 6 slabih tačaka, a ukoliko više bude prijavljeno samo će se prvih 6 kvalifikovati. Pored nagrade od $8000 za prijavljenu slabu tačku, iDefense će platiti između $2000 i $4000 za exploit code koji može da iskoristi prijavljenu slabu tačku. „Kvartalni hakerski izazov“ je deo iDefense-ovog postojećeg programa nagrađivanja ljudi koji pronađu postojeće bug-ove.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan