logo
Redakcija

4G mreža u toku naredne godine

20.02.2012. @ 10:00   #Novost

Korisnici smart telefona na teritoriji Evrope mogu očekivati da će dobiti pristup 4G bežičnim mrežama u toku naredne godine. Evropski parlament je odobrio početak ostvarivanja ovog projekta korišćenjem 800MHz opsega koji se trenutno koristi od strane jednog broja emitera koji i dalje koriste analogni umesto digitalnog signala, a oni će sa upotrebom ove frekvencije prestati sa završetkom ove godine. Pomenuta frekvencija identifikovana je kao jedna od najefektivnijih frekvencija za 4G mreže budući da ima mogućnost slanja signala na velike razdaljine te da obezbeđuje odličan prijem u zatvorenom.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan