logo
Dejan

Achieva Shimian QH270

22.11.2012. @ 11:30   #Komentar #Monitor #Achieva

Samo par razjasnjenja, cena ce biti 399 EUR sto je u rangu cena na drugim trzistima. S'tim da se ovde nudi standardna garancija od 2 godine. Inace ovo je noviji model (sa hdmi ulazom, zvucnicma i sl.) koji je u startu skuplji od prvog modela koji je nudjen. +:Odnos cena-kvalitet

4 komentara

Sveta
16.12.2012. @ 19:50 #d5eeb920

Tip : IPS .. koji tacno vrstal IPS'a .. postoje razlicite recenzije na net'u .. zna li neko konkretan odgovor ? +:lepe specifikacije -:mali mi .. budzet

ognjen
16.12.2012. @ 21:04 #add17f7f

Panel je s-ips, isti koji koriste dell u2711, i apple 27" cinema....razlika je u tome sto apple 'rucno ' bira svoje primerke panela, a ovi paneli su oni koji nisu zadovoljili kriterijume jabuke...U svakom slucaju hvale monitor na netu...jedino je pitanje sta ces dobiti jer se razlikuju od primerke do primerka...nego dobije 60 hz na native rezoluciji , neko 97 hz a neko 120 hz +:s-ips..isti panel kao sto ide u dell i apple -:boga pitaj kakvo osvetljenje, eletronika, garancija samo 2 god, ocajan OCD

Miroslav
29.12.2012. @ 01:49 #e69f87cf

Imao sam prilike da se poigram s ovim monitorom par dana i stvarno je sjajna kupovina za ove pare. OSD meni nije toliko loš koliko navigacija kroz isti, ali valjda se čovek vremenom navikne. Inače, ni sam monitor ni eksterno napajanje ne zuji, a monitor se odavno isporučuje sa upgrade-ovanim pcb-om pa ne bi trebalo da bude problema s elektronikom. Slika je sjajna, e sad što neko možda ne voli glossy finiš.. meni nije toliko smetalo, ali to je opet stvar lične preferencije. Panel koji se ugrađuje u ovaj monitor je isti onaj koji ide u apple cinema display (LG display LM270WQ2, apple ručno bira najbolje A+ i A++ primerke, dok A i A- paneli idu u ovaj i ostale koreanske monitore), dok dell i HP mislim da koriste neku drugu reviziju panela. Apple cinema display košta oko 1150 eura kod nas, a ovaj monitor 400 eura... Za te pare sve mane su mu oproštene,a i to su sitnice i nužni kompromisi za ove pare, ipak je sam panel najbitniji. Super je što mi imamo ovde i ove 2 godine garancije, jer sam proizvođač u Koreji nudi samo garanciju od godinu dana, da i ne pominjem one prodavce s ebay-ja. Mislim da je super što može ovaj monitor da se kupi i kod nas i to s garancijom od 2 god. Za ove pare je zaista dobra kupovina... +:1440p, kontrast, reprodukcija boja, ghosting se ne primećuje... cena! -:OSD bi mogao biti bolje odrađen, DVI-d kabl bi mogao biti duži

Slobodan Markov
02.02.2014. @ 14:03 #5a0f9fed

Već više puta probao da pozovem firmu "Tectra" međutim, niko ne diže slušalicu, a zvao u razna vremena, kako i kada da ih pozovem, pošto me monitor (zbog rezolucije) veoma interesuje. I još nešto, može li da ima punu rezoluciju kada se sa mojim MAC PRO poveže sa DVI D kablom?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan