Microsoft-ovi najvažniji korisnici nisu zadovoljni trajanjem baterije kod notebook-ova koji poseduju Vista-u. Iako je Vista svojevremeno najavljivana kao sistem koji poseduje unapređene mogućnosti kada je u pitanju upravljanje energijom, čini se da to ipak nije tako. Glavni krivac je Aero Glass interfejs koji Vista-u čini vizuelno ugodnijom sa transparentnim prozorima i animiranim prelaskom iz jedne aplikacije na drugu. Kada se Aero isključi, trajanje baterije je jednako ili čak bolje nego pri radu sa Windows XP sistemom. Međutim, kada je uključen, trajanje baterije je inferiorno u poređenju sa XP-om.