Prošlo je dosta vremena od kada se pojavio poslednji od naslova iz serije Alien, bazirane na čuvenoj seriji filmova. Sada je kompanija SEGA odlučila da ponovo oživi ovu seriju sa više next-gen naslova, nakon što je potpisala ugovor o licenciranju sa kompanijom Twentieth Century Fox. Trenutno u pred produkciji se nalaze pucačina iz prvog lica i igra u kojoj birate određenu ulogu. Prva će se pojaviti najverovatnije 2009-e, dok se druga očekuje nešto kasnije. Za sada više nije obelodanjena nijedna informacija o dolazećeim Alien FPS i RPG naslovima, tako da smo prisiljeni da čekamo na nove informacije iz kompanije SEGA.