logo
maverick

AMD Athlon 64 X2 4000+ 2.1GHz 65nm AM2

02.07.2007. @ 00:30   #Komentar #Procesor #AMD

Maksimum sam ga naterao na 53 posto sa 2 fima upaljena, 2 zahtevne igrice + internet + instalacija corela draw-a. Preziveo je moju torturu od 12 sati neprekidnog igranja virtua tennisa 3, kada sam ga gasio temperatura je bila 46 stepeni.

47 komentara

dz
25.07.2007. @ 13:04 #06537324

nm (nanometri) predstavljaju proces (velicinu) pravljenja jezgra. sto manje, to bolje (manje se greje, brzi...). ne znam koji je bolji, to sigurno imas po forumima i PCPRESS-u i slicnim casopisima. trebao bi da je bolji 4000+, jer je to novija serija, posto je amd nedavno presao na 65 nm proces, dok ga intel vec neko vreme koristi

pitanje???
31.07.2007. @ 11:50 #ebf510d8

u odnosu na moj sadasnji sempron 2600 (athlon 1700+) koliko ce biti ovaj procesor brzi u svim poljima...i da li ce biti brziii....

Miodrag
06.08.2007. @ 14:18 #f8beb134

Kupio sam ga pre dva dana 4000+ box. Stabilno radi na 2,7. Uz maksimalno opterecenje temperatura mu je bila 67 stepeni. Upraznom hodu ne prelazi 43 stepena. Klokovali smo ga i na 2,9 i radi perfektno bez pucanja ali za to nam vec treba bolje hladjenje od njegovog. +:Odlican procesor -:Njegov kuler ipak nije dovoljan za jaca klokovanja

DARKO
08.10.2007. @ 16:47 #274c2319

prica ide ovako amd je resio da poslovicu " kolko para tolko muzike" okrene u "malo para mogo muzike" procesor radi na 2.1ghz tj 10.5200 i postize veoma pristojne rezultate. ali nastavak price je da se fsb sa 200 bez ikavih problema dize na 263 kazem bez problema zato sto moze i do 275 ali uz neke znakove nestabilnosti sto dovodi do zakljucka 10.5263= 2761 sto je u odnosu na fabrickih 2100 o/c od 31.5% kraj price nije tu zato sto je pravi gain u performansama gde se u stvarnim aplikacijama vreme ne skracuje za 31.5% nego za 35%!!!!! pri tom treba napomenuti da maximalana temperatura na fabrickim popdesavanjima je 50 a sa pomenutim o/c 57 sto je sasvim ok za cpu. ako se jos uzme u obzir da prilikom ovog o/c daje bolje rezultate od 5000+ a da 5000+ ima male o/c sposobnosti moj zakljucak je da je ovaj cpu za sada best buy !!! +:cena performanse o/c -:nema minusa i dovoljan je njegov box cooler

ZOKI
04.12.2007. @ 08:20 #2d6292c9

drustvo,zahvaljujuci vama na dobrom sam putu da kupim ovaj procesor!Bio sam resen da uzmem 5000+ koji nije bas toliko jeftin ali sam ovde procitao da za dosta male pare mogu da se dobiju vrlo dobre performanse! Moje pitanje!Da li neko moze da mi preporuci neku maticnu plocu koja nije preterano skupa a da moze da radi sa ovim procesorom odlicno!?Po mogucnosti ASUS ili GIGABYTE,ali prihvatam i druge proizvodjace! Unapred zahvalan...

Nikola
04.12.2007. @ 14:26 #17a40e00

Mislim da je ova pravo rešenje Gigabyte GA-M57SLI-S4. Ja je nemam i nisam imao prilike da je ikada testiram, ali neko vreme pratim taj niži-srednji segment i mislim da po karakteristikama ona sasvim dovoljna za kućnu upotrebu bez nekih high-end zahteva. i ja mislim da uzmem ovaj procesor i uz njega bih uzeo ovu ploču. mislim da su joj i testovi iz PC PRESS-a i ostalih časopisa ok. cena joj je oko 70-80e. ja sam samo običan korisnik računara. veća prepucavanja sigurno imaš na forumima.

Urke
09.12.2007. @ 01:56 #b8f312a4

Mislim da je ovaj procesor stvarno best buy, kupio sam komp krajem septembra, ni jednom mi se nije desilo da mi pravi probleme sve mi radi perfektno cak i nove zahtevne igrice na totalnom max-u ali to bas i ne zavisi od procesora nego od graficke i rama, imam 2GB Kingston 800Mhz, Graficka je ASUS 8600GT 256MB DDR3 ali mi na kompu prikazuje da je 512 a nije overcloockovana. Dali neko moze da mi pomogne oko Overcloockovanja procesora razumem se u hardver ali ne bas perfektno, nisam ga overclockoovao jer nebih da rizikujem, interesuje me do koliko mogu da ga overclockujem a da ne pravi probleme i hocu li dobiti nesto pojacane performanse? Hvala unapred +:Za te pare Perfect all the best

Max
10.12.2007. @ 10:44 #22d4d27d

Procesor u tom cenovnom rangu je odlican. Mozete ga staviti i na ploce sa 520 chipset-om i dobiti sasvim pristojne rezultate. Ako hocete da ga overklokujete trebace vam i malo bolja ploca.Ono sto je vazno je to da ce i cene padati jer AMD izbacuje AM3 podnozje u februaru. Tako da ako hocete jos jeftinije da prodjete sacekajte malo, ili cekajte novo podnozje i procesore.Pozdrav +:Ok za te pare

gojko
25.12.2007. @ 04:43 #d94919cf

Zaokruzen proizvod i veoma isplativ procesor.Najbolji odnos:malo pare-puno zadovoljstvo... +:65nm,hladnoca,overclock,dual core -:mnogo je jeftin,brate :-)

lucifer
29.12.2007. @ 16:20 #919dce66

hteo sam intel,ali su mi preporučili da uzmem upravo ovaj,bio sam dosta skeptičan,konto sam za te pare no way,ali sam kasnije skonto da je u stvari extra stvarčica,topla preporuka svim neopredeljenim sa ne baš dubokim dzepom +:tih,pouzdan,za te pare best buy -:nemam zamerke

Goran
17.01.2008. @ 23:31 #0db0cc72

Planirao sam da kupim AMD Athlon 64 LE-1620 2.4GHz 1MB Box 90nm AM2, al se sad nesto dvoumim. Koliko ovaj gore pomenuti procesor moze da se overklokuje?

Mare
21.01.2008. @ 22:45 #edcb68ef

Preporučujem ovaj procesor svakome ko je ograničen budžetom, a želi dobre performanse. Uz malo prčkanja po biosu i na jeftinijim pločama (kao što je MSI K9N NEO F V2 od 45 evra), u 70% slučajeva može se premašiti cifra od 3GHz, dok 99.99% ide stabilno na 2.8GHz. +:Overclock, cena -:Za te pare nema mane

milan
04.02.2008. @ 11:35 #ebd9c6e3

Ma poterao sam ga ma Biostar-u TF560 preko 2900GHz, zadovoljio sa 2625GHz, u testovima (Everest) slican Intel Core2Duo E6300-6700(izmedju), osim FPU testova (matematicki koprocesor), a cena, sta reci, sa plocom oko 110 EU, mada kazu da Intel tera bolje na OC, ali opet cena takve ploce za doticni (mada i cena procesora nije zanemarljiva za Intel-e) +:Za koji novac - odlican

Dragan
16.02.2008. @ 11:30 #43217cd1

ovaj procesor trci na maticnoj poci ASUS M@N SLI de-luxe...skuplja je bila ploca nego sam procesor...kloknuo sam ga na 2509.50 Mhz tj fsb 1193.86 mhz ili ako vam je ovako draze cpu external frequenci 239 mhz. Preko toga nece dalje...znaci 239 je linija i ako pokusam samo da podignem na 240 desi se zastoj,blokada,restart. Pa te ja Milane brate pitam kako si uspeo da ga kloknes na 2626mhz ili cak na 2900mhz kad ovaj procesor to nije u mogucnosti da radina tolikoj frekvenciji?????bar ne kod mane na mojoj maticnoj!!!! Za ono kje neznaju a hteli bi ga kupiti kratko i malo obavestenje,naime ovaj procesor gura 3dstudio max9,a od igrica na fulu test drive unlimited,bioshock,stalker,juiced2,prostreet nfs....MNOGO BOLJI IZBOR NEGO AMD LE-16XX +:ZA 4000 dinara dobijete amd 4000+...koliko love toliko i mjuze -:temperatura

milan
08.03.2008. @ 16:28 #f5876d12

za Dragana: e MSI nema smenjenje HT mnozioca, tu je problem, kod Biostara to nije problem (TF560), zao mi je, ja sam upravo begao od MSI-a bas zbog toga, a i cena Biostara je mnogo jeftinija

milan
08.03.2008. @ 16:30 #12aae39d

Uh izvini Asus je u pitanju, isti problem mislim kao kod MSI-a , vidi u BIOS-u HT mnozioc, smanji sa 5x na 4x (aki ima ta opcija)

Dragan
06.04.2008. @ 02:08 #dc5e769a

Za Milana: Pored toga se javlja problem zagrevanja,tj kloknuo sam ga preko zime na 2509Mhz i drzao ga na max opterecennju da vidim kolika bi mu bila temperatura!!!i ona je samo 60 stepeni.reko extra nemoram da palim centralno grejanje preko zime jer ce mi cpu zagrejati kucu. Sala na stranu 52 stepeni je na 2.1ghz a na 2.5ghz je oko 64 pod punim opterecenjem...stock kuler i u taskmenadzeru je opterecenje >70% A bilo je pokrenuto:progdvb sat kartica koja je snimala film,magic convertor koji je prethodno snimljeni film pretvarao u *.avi,sitni desktop programi tipa total komander,firefox,utorrent.radi ko san ali ga nemoj ometati puno ,jer bi radio ko kornjaca

Radovan
12.04.2008. @ 09:27 #8177cc19

Po fabrickim karakteristikama procesoru je maksimalna frekvencija 3,8 Ghz. Mislim na overclock. Ja sam ga gurao do 3Ghz. sa matichnom GA m52s3l i Geil ultra DDR2 800mhz. sa fabrickim kulerom i nije prelazio temperaturu od 56 C. Toplo ga preporucujem. +:Fenomenalan procesor. BEST BUY

Sasa
18.04.2008. @ 12:13 #11d3d010

Za Radovana: pitanje, posto sam i ja gledao upravo tu kombinaciju ploca-procesor, da li u biosu ploce postoji opcija smanjenja ht mnozioca?

Radovan3
11.05.2008. @ 16:17 #3b2dfd22

Ja imam ovaj procesor i plocu Asus M2A-VM hdmi,ubitacna kombinacija .Slazem se sa prethodnicima tih ,stabilan radi bez problema .Na 2.5 ghz radi ko da mu je to default frekvencija.Mnozilac sam stavio na 10.5 ,fsb 235 ,sve druge opcije su mi na auto.Mislim da ako neko pokusava da ide vise od 2.5 ghz mora da smanji brzinu memorije i jos neke vrednosti a da poveca FSB.Kod mene je Ht link 1174 mhz. mereno za cpu z .Mislim da je Brisbane jezgro jedno od najboljih za overclock .I na kraju, mnogo vise je isplativiji od Intela specijalno mislim na core2duo seriju koja je brza mozda 10 % u enkodiranju ,a cena im je 3 puta veca.Koga briga i za tih 10 % kad imas 2 jezgra.

Radovan3
11.05.2008. @ 16:44 #2a3e47ad

Ja imam ovaj procesor i plocu Asus M2A-VM hdmi,ubitacna kombinacija .Slazem se sa prethodnicima tih ,stabilan radi bez problema .Na 2.5 ghz radi ko da mu je to default frekvencija.Mnozilac sam stavio na 10.5 ,fsb 235 ,sve druge opcije su mi na auto.Mislim da ako neko pokusava da ide vise od 2.5 ghz mora da smanji brzinu memorije i jos neke vrednosti a da poveca FSB.Kod mene je Ht link 1174 mhz. mereno za cpu z .Mislim da je Brisbane jezgro jedno od najboljih za overclock .I na kraju, mnogo vise je isplativiji od Intela specijalno mislim na core2duo seriju koja je brza mozda 10 % u enkodiranju ,a cena im je 3 puta veca.Koga briga i za tih 10 % kad imas 2 jezgra.

Radovan3
11.05.2008. @ 16:45 #e746d677

Hteo bih samo ovo da dodam .Mislim da je bolji AMD chipset od Nvidia chipseta za ovaj procesor.Moja preporuka ploca sa AMD 690 g chipsetom ili neki jaci od toga,ali ako ne naletite na AMD chipset moze i Nvidia .

MZ
26.05.2008. @ 07:32 #a72be2b4

Ja sam svoj stabilno klokovao na 2,5Ghz, CPU multi 10x, bus speed 250, i Ht na 4x odnosno 800(tako meni pise).Podigao sam malo voltazu memoriji da bi radila na 840 umesto 800.Imam plocu MSI K9N NEO V3 i update-ovao sam bios i otvorio mi se HT i jos neke opcije.

matejic
14.06.2008. @ 22:12 #cc895e1f

Jel moze da se klokuje nesto na MSI K9 690V ploci? On ili LE1600? +:Jeftino,a dobro -:oznake,oznake...

boki89
30.07.2008. @ 12:43 #156c4239

imam plocu MSIK9NEO V2 recite koliko mogu da ga klokujem sa obicnim kulerom i kako +:radi ekstra

neman
23.09.2009. @ 07:34 #ac9c00ad

nalozili ste me komentarima ovde o overclocku i posto sam mesec dana nakon kupovine morao da menjam box cooler kupio sam OCZ Vendetta 2 zverinu xD i pre par minuta aj da probam taj overclock iz biosa i fsb 268 x 10.5 = nesto vishe od 2.8ghz.. nije loshe :) treba napomenuti da je ploca gigabyte sa nForce 560chipsetom... gigabyte ploce su inace najstabilnije za OC koliko sam citao sa foruma.. ovo mi je tek prvi oc tako da sam skroz zadovoljan.. nijednom nisam zazalio sto sam ga uzeo a imam ga 2 godine! sa njim sam preshao i Crysis na Very High u kombinaciji sa radeon 4850 grafikom i 3gb rama... +:Cena,Performanse best buy i najvaznije OVERCLOCK !! -:nista...stvarno...mozda box cooler

Overclock
27.08.2010. @ 00:50 #7ddb4e85

Jel bi mogao neko da mi objasni kako se klokuje ....jel pomocu nekog programa ili iz biosa?...imam maticnu asus m2a-vm

Milan
10.11.2010. @ 22:19 #027b1077

Kod mene sa box coolerom rati na 2.8GHz bez podizanja voltage 45'C opterecen u fulu 45-49 'C menjacu ga samo kada budem uzimao X3 ili vise SVe preporuke!

Djolekiller
11.01.2012. @ 22:48 #fced4fb0

Da li neko moze da mi kaze da li ova j procesor bez problema moze da radi na maticnoj ploci m2n-mx se plus hitno je pozz :))

Marko
12.01.2012. @ 14:10 #2947147f

Mogu skoro svi procesori osim, Phenom I, PPI i Athlon II procesora, idi na cpu support list tvoje ploče.

da
15.01.2012. @ 11:20 #3c720586

Kakav je procesor za novije igre???? :D veliki pozz hitno mi je :D

da
15.01.2012. @ 15:43 #42f19ad9

i koliko se greje pri punom opterecenju?? pozz

da
17.01.2012. @ 22:44 #8890b6f8

i da li je normalo da core 1: 27 a core 2: 36 stepeni kad nista ne radim jel to normalno???

JO
18.02.2012. @ 12:40 #3723f2a0

Temp 30-33 C idle, oko 45 C full load Kloknuti ga ne znam jer me ploca zeza msi k9 neo f v2(a iskreno nema razloga za klokom) Igram vecinu igara uz 5550 512 ddr5 safira i 3gb rama! A da imam i dva dodatna kulera na kucistu ukupno 300(trista) din i graficka je na idle oko 35 C. to sve utice na temp proc! +:Sve odradjuje -:ne mogu da ga koloknem tj mozda ne znam

vlada
29.02.2012. @ 20:07 #2597442e

uzeo sam ovaj procesor ali pre neki dan,ali cooler mi je ostao isti od semproma 2800+ 1,6 mgh pitanje koji cooler ide na ovaj procesor. +:lepo radi -:koji kuler da stavim

ZZ :D
25.07.2012. @ 00:38 #11a9fc1f

Da li neko moze da mi kaze do koliko da klokujem ovaj procesor na maticnoj ploci Asus m2n-mx se plus?? molim za sto brzi odgovor?? veliki pozz :D

uros
05.09.2012. @ 22:49 #36822070

dal moze gta 4 da radi na amd athlon 64 LE1600 2200 mhz i 1 gb ram ddr2 256 graficka

Danilo
06.09.2012. @ 11:12 #3e3e669a

Možda možeš da ga pokreneš, a da ga normalno igraš ne možeš, previše ti je slaba mašina..

asasas
15.01.2013. @ 07:50 #d127c614

ja imam ovaj procesor vec 5 godina i nije los nista se nije pokralino ili slicno samo sto je z ove novije ige MNOGO SLAB TREBA MI JACII!!!!!!!!!! +:nije los -:slab za igre

Bogdan
29.01.2013. @ 11:51 #7ee86647

Gura procesor već 6 godina, ali me mnogo nervira što imam dobru konfiguraciju i ne mogu nikakve naslove iz 2010/11 da igram na full detaljima, uzimam AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz procesor nadam se da će igre da mi rade kako treba sad. +:Jeftin -:Slab za Igre

Aca
12.11.2013. @ 21:51 #77e5f4a6

Jer moze ovaj procesor na Ecs Nforce6m-a v2.0 hitno je,hvala unapred pozz

Gopran
17.11.2013. @ 12:24 #730f6abc

GF615M-P33 V2 moze li na ovu maticnu plocu da ide ovaj procesor

Nikola98Jakov
11.12.2013. @ 23:09 #a1c1fcf4

Ovaj procesor koristim vec 5 i po godina, i mogu slobodno reci da sam pre zadovoljan, jer sam ga na mojoj maticnoj ploci overklokovao na 3.0ghz, a temperatura je bila od 40C do 48C. Fabricki ovaj procesor, pod naj boljim uslovima bi mogao da izgura 3.8Ghz, msm nista nmg vise da kazem o njemu sem da je odlican procesor za te pare... :D +:Best Buy

ajdmo
27.01.2014. @ 21:49 #d17db513

molim vas pomagajte temperatura procesora mi ide na 112 kad udjem u minecraft ili gta...sta da radim ? +:klasic

ja
15.03.2014. @ 17:25 #8acd369d

jel neko zna koliko najvise moze cloc ovog procesora

BestForMyPC
23.05.2014. @ 11:43 #f008a91c

Stvarno super procesor za normalnu upotrebu, znaci, neke igrice kao sto stu gta iv i slicno moze da gura bez problema, naravno, moze da se overklokuje, koliko moze, to zavisi do hladjenja i maticne ploce. Ja sam moj klpkovao na 3.2GHz a temperatura mu je bila oko 43C, naravno, nisam koristio fabricko hladjenje :D +:Odlicna cena, kvalitet, temperatura,...

ja
24.08.2014. @ 21:48 #5168bd5a

batelfed sam igrao na ultra cloc na 2.9 cloer titan vanesa s tipe imao sam nekix 3.8 fps

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan