logo
ivan

AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz 2MB 90nm AM2

03.05.2007. @ 19:57   #Komentar #Procesor #AMD

Nema sta,AMD je u zaostatku nad Intelom.Prvo Xeoni,C2D,pa onda Core 2 Extreme tj. quad core.Svaki Intelov procesor je barem Dual-Core dok kod AMD nije.

102 komentara

slash
22.05.2007. @ 13:36 #f0e00a37

svakodnevno radim sa jednim takvim procesorom,doduše malo slabijim,ali ipak ispunjava sve moje zahteve,od obrade slika,igranja igara,debagovanja aplikacija u Visual StudijU! Intel je bolji,ali je papreno skup,i tako će bii sve dok AMD ne izbaci neki procesor koji performansama parira C2D!!! +:dobre performanse,prihvatljiva cena -:l2 cache

ocx86
18.06.2007. @ 00:52 #25aceeba

lepo je to AMD na 3 GHZ do j.... +:lepo je to 3ghz -:cuo sam za ovu sesticu da ne moze preko 3800mhz

LexLuthor
08.07.2007. @ 15:06 #d25cc5ff

Koeficijent rada u visti je 5.6 za procesor i ne pada ispod toga. Radna temperatura je u stulu AMD-a i to je 32 stepena po maxmalnim opterećenjem. Stoga overklokovanje je moguće, i to de neslućenih visina :) Intel se kao po običaju je osvežio tržište sa dual procesorima, a AMD ih je usavršio. Razlog: Previše bagova u samom radu sa Intelom i prevelika cena procesora. Ali što se tiče Serverskih mašina i samog rada sa bazama podataka, Intel je još uvek BROJ 1. Dakle ko želi Windows i dobru zabavu ovaj procesor je vrh! +:Vista se diže sa ovim procesorom za 2 sekunde, i sa 2 gb DDR2

Nele
02.08.2007. @ 21:28 #d9499184

Pazi ovo, AMD sa 1.35-1.4V i 125W ne radi na temperaturi ispod 50 stepeni (pod max opterecenjem). Ako ga hladis sa tecnim azotom, onda ti verujem ili ipak imas elisu od aviona da ga hladi :-). Overclock ti ne bih preporicio ni za 200MHz, on je i ovako na MAXu da bi izvukao ovu brzinu. Ali je procesor jak, cista konjska snaga (naravno nema euro 3 zbog potrosnje struje hahaha). U svakom slucaju Best Buy ( u odnosu cena / kvalitet ). POzz!

pablo
03.08.2007. @ 00:27 #693f0231

Ovaj procesor maximalno shto moze da izvuce na vazduhu i vodi je 3300 MHz shto je jako bedno.... Za tecni azot ne znam.... Nedam ja mojeg E4300 koji sa 1.8 GHz ide do 3.0 GHz :) STABILNO na vazduhu sa Hyper TX-om.... i sa cenom od 90 € ladno se nosi sa najboljim AMD-om.... Eto toliko o AMD-u +:Nishta posebno, nevolim AMD -:nije za O/C

pharaoh
03.08.2007. @ 15:04 #0891ea51

Slazem se i sa Neletom i sa Pablom,stim sto ne mislim da je best buy. Procesor je krsina od 90nm. Trenutna mikro-arhitektura AMD-a nema sta da trazi protiv C2D. AMD-e pokusava da proda preostale zalihe ovih procesora i odatle potreba za toliko snizenom cenom. E6750 gazi 6000+,al to sto cene kod nas nisu iste kao u Americi necu da komentarisem. "Preko" ova 2 procesora kostaju ~ isto,al ne moze da se poredi koliko je E6750 bolji. http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3038&p=6

Miki
05.08.2007. @ 14:23 #8559148b

Ne znam cemu diskusija. Milsim da je prilikom kupovine procesora najbitniji odnos cene i performansi, osim naravno ako niste tehnoloski frik.Ovaj procesor je spred e6400 u skoro svim testovima, a sto se tice e6750 istina je da ima bolje performanse ali zahteva maticne koje imaju FSB1333 i koje je malo teze naci a i kostaju 120+ evra. Ko ima neke dileme sto se tice performansi ima na http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.html niz tabela sa raznim testovima za nekih stotinak procesora.

macko
06.08.2007. @ 17:49 #9def2e61

Koja maticna bi bila best byz za ovaj procesor, mislio sam se oko E 6550 sa gigabyte GA - P35 - DS3P, ali mi je skupo :(. sad imam ovaj procesor u plan ali neznam koja ploca bi bila za njega +:cena perrormanse -:L2 cache

rokavec
10.08.2007. @ 00:12 #676be0ac

citam vase komentare i nesto mi bas i niste jasni kako to kazete da ima malo L2 kesa pa ovaj model je opremljen do zuba sa ovom memorijom... procesor nisam probao ali mi se njegove preformanse sa papira cine odlicno... uz dobru graficku i dooosta memorije (ddr2) neverujem da ce vam u narednih par godina trebati jaci procesor za bilo koju igru !!!

pharaoh
16.08.2007. @ 11:26 #50346dfd

@miki 6000+ ne moze da se digne iznad 3200MHz nema sanse. E6420 sa druge strane moze da postigne ogromne OC rezultate i to na vazdusnom hladjenje i opet ce biti i brzi, i hladniji od 6000+. Alo bre ljudi,pa jel znate vi koliko je 125W. Na tim watima rade samo 4-jezgarni procesori i bojleri. Ploce za E6xxx nisu uopste toliko nedostupne. Za Intel je uvek bila veca ponuda nego za AMD. Jeste da je najjeftinija ploca za 6750 ~120 evra,ali to je Bearlake. Njemu u rangu je nF 590. Ja nisam video nF 590 plocu jeftiniju od ~150evra. Jednostavno cene u Srbiju su poprilicno nerealne,i svaki komentar na tu temu je suvisan. Takodje preporuka svima koji mozda misle da pazare novu masinu je da sacekaju jos par meseci i da izadju Penryn i Phenom (i da se svi nadamo da ce Phenom-i ispuniti ocekivanja). I cisto da napomenem onu nasu staru : Svaki ciga svog konja hvali. E pa ljudi ja uvek hvalim kvalitet,pisalo na njemu IBM,Intel,AMD,Asus,.... U ovom trenutku Core arhitektura je superiorna(al se nadam da ce Phenom to da promeni upravo zato sto ce biti native-core).

AcaN
02.09.2007. @ 01:37 #7e242886

ja imam ovaj procesor i bez klokovanja sa box kulerom temp je 45 stepeni,tako da sa boljmi kulerom ima da ga spusti na 35.Ima da uzmem sa vodenim hladjenem kuler i da radi na 3,6Ghz pa nek kaze ko sta hoce.

pharaoh
04.09.2007. @ 20:55 #f5fdbd57

@AcaN Mogli bi da razmenimo mail-ove,pa da vidim to cudo od 3.6 Ghz. Nema sanse decko. Iz njega su maksimalno toliko izvukli i to je to. Da ga hladis tecnim azotom neces izvuci 3.6 :)

pharaoh
04.09.2007. @ 20:59 #2cdb660b

@AcaN Ajde da lepo i to dokazemo ljudima. Uzmes lepo pokrenes Orthos i na 30min od pokretanja Orthosa uzmes screenshot na kome ce se jasno videti Orthos i sa strane vec neki program koji ce da meri temp. Onda kepo zakacis tu sliku na ImageShack ili vec gde ti je volja. Kratko,jednostavno. Uzmes URL slike i zakacis ga ovde,tako da svi mogu da vide. Ja vec znam koliko ces dobiti jer sam prisustvovao testu ovog cpu-u. :)

Dusan
13.10.2007. @ 23:54 #7ca7ab02

@rokavec .... naravno da je malo ... uporedi npr. sa C2D E6320 koj ima istu cenu i 4MB L2 +:nista specijalno -:dosta slabiji u odnosu na C2D .... 90 nm

Nikola
30.10.2007. @ 01:39 #8944e971

Iskreno da vam kazem u dlemi sam. Razmisljam ovaj procesor da kupim. E sad, svi kazu da je Intel bolje odradio procesore sa 2 jezgra, i sa tim se slazem, ali zato deru po usima. Ja za 140E dobijam (skoro) najbolji AMD-ov procesor, dok za te iste pare, ne znam da li mogu da uzmem intelov isto toliko dobar. Moze li neko nesto vise da kaze o ovome?

sax
30.10.2007. @ 15:12 #c680df75

bez sli,cf... biostar TA690g ,biostar ta560....sa asus M2N-E 570sli,dfi lan party ...to su ti neke od ploca a shto se tiche procesora treba sachekati na neki AMD sa 4 jezgra AM2+ uzeo sam q6600 sho mi je bolja investicija od E6750, neshto novo isto tako i mislim da nema svrhe uzimati neshto jache od E4400 ili x2 4400+ za narednih godinu dana elem ako necete menjati u narednih 2 god najbolje quad ili ...sacekati neki amd,kako kome

rokavec
11.11.2007. @ 02:17 #b174a451

kupio ga je drugar pre jedno mesec dana i strasno je zadovoljan, uz njega je dobio u boxu hladnjak koji je od cistog bakra... dakle dobar i kvalitetan procesor... +:snaga , hladnjak koji se dobija uz box je od CISTOG BAKRA -:eventualno sto nema 4 nedo samo 2 jezgra

enco
13.11.2007. @ 23:10 #c7306547

Molim da mi neko pomogne.Posjedujem plocu Asus m2n sli deluxe,Amd 6000+.Moje pitanje je zasto mi detektuje win xp i Vista i svi ostali programi: unknown procesor model 3000mhz?Recimo 5000+ su detektovali normalno :Amd x2 5000+,a ovaj 6000 ne.Jeli problem u biosu ili necemu drugome? Hvala

Nec
21.01.2008. @ 14:53 #3cb2651a

Abdejtuj Asus m2n sli deluxe stari bios je mnogo izbagovan a dobicesh i mnoge nove opcije.6000+ je dlichan procesor ali nije neki overclocker sa box coolerom.Ko je za dobar clock bolji izbor je 5600+.

Petar
11.02.2008. @ 18:16 #35c747d7

Ovako...Imam taj procesor i prezadovoljan sam.Prosto ne vidim protrebu za bilo kakvim klokovanjem.:S Imam uz taj procesor MSI K9N SLI-2F(nv570sli) , 2GB GEIL DDR2 800 i 7600GS i verujte mi da je ples na svim igrama...Naravno da nisam zadovoljan sto se grafe tice ali sad stize 8800GTS pa ce da vidimo kako ce to da plese.Sto se samog procesora tice,moj savet je Zalman hladnjak,CoolerMaster od 520W pa radite sa kompom sta hocete!!!Malo sam ga i maltretirao sa WinRar-om i sa Corelom,Vegas i ostale zajebancije i sasvim sam zadovoljan!!! +:dobar procesor,kombinacija sa ostalim komponentama je isplativa i moja topla preporuka -:125W,tvrd orah za klokovanje,trazite Black Edition seriju ako ce te da klokujete

ovrcloker
29.03.2008. @ 15:05 #618496a8

ja sam na nf570 i 4000+ x2 podigao na 2800 bez problema na 55 stepeno pod punim opterecenjem tj na 266 fsb radi perfektno.zasto mislite da se nece ovaj cpu da se overclokuje sa dobrom plocom koja ce lepo da ga napaja i dobrim hladjenjem.npr msi k9 diamond + Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz 2MB 90nm AM2 + 2 x 1 gb 800 mhz + napajanje 500w + dobro hladjenje.jer jedan civek ne cini ekipu +:ne kontam vas

asd
07.06.2008. @ 16:32 #fc4c3703

zelim samo da kazem onima koji pricaju da je dosa slabiji u odnosu na c2d,u nekom dole komentaru ima link sa tabelama brzina stotinak procesora,i jedini procesori koji su brzi su serija phenom i intel-ovi sa 8-12 MB kesha,samo sto takvi procesori kod nas kostaju preavo malo bogatstvo,odnosno imate ceo komp da kupite za njih.ja planiram da uzmem ovaj i graficku asus EAH3870 i uz 2gb ddr2 memorije bice zverka

Nicos
23.06.2008. @ 01:40 #7f38fe1c

U pravu si asd! Gledao sam bas, on je u mnogim testovima nasaso svoje mesto tacno izmedju Core2Duo E6600 i E6700, koji su skuplji. Jedino se slabo klokuje, 3.3GHz je vrh vrhova, nema gde dalje...stabilno naravno. Ali stvarno brz proc i jeftin. U principu ljudi testiraju komponente i kad je jedan proc brzi 5% onda je to kao WOW! Ustvari realno gledano, jedva da se moze i osetiti cak i kad je 20% razlike u brzini, Quadovi su jedino skoro duplo brzi od Dual-Core procesora u rendering i encoding aplikacijama, sve ostalo je mala razlika u odnosu na cenu... cak se jos uvek u igrama bolje pokazuju DUAL-i, prema tome... +:Odlican -:90nanometara, ako je to neka mana

Lukashenko
25.08.2008. @ 15:26 #1e2e9d1e

mnogo se greje, od 55 do 60 stepeni kad nista ne radim (samo winamp) ne funkcionise mi Cool&Quiet aplikacija sa CD-a, imam XP SP2 sa Vista izgledom. dajte neki savet, sta da radim? (da mu stavim bolje hladjenje? i koje?) +:brz, precizan, zavrsava posao -:grejanje

Nikola
29.08.2008. @ 23:37 #5adcad9a

Lukashenko u pravu si greje se, ali ne bas toliko. Kod mene leti se greje oko 50 stepeni, a zimi radi oko 45. Mozda imas losije kuciste i hladjenje, pa zbog toga. Inace procesor je odlican za one koji ne vole da se bakcu overklokovanjem. Malo se greje vise, ali to zapravo i nije nikakva mana. Za 90 evra odlican procesor. +:Dosta brz za svoju cenu -:Grejanje, ali to ne smeta nista konkretno.

nikola
12.09.2008. @ 20:15 #6f5b8f82

neko je rekao da je cooler od cistog bakra ,prevario se,podnozje i GREJNE CEVCICE ( da dobro ste procitali )su od bakra ,a ostalo je od aluminijuma,topla preporuka svima AMD rulez !!!!! +:brz,jeftin,extra look cooler-a -:ne postoji (bar ne josh )

Rauz
13.10.2008. @ 20:08 #c4f8f802

Imam plocu sa AM2 podnozjem i AMD 64 3800.Mozda ce sledeci PC biti Intel ali za sada bih da osvezim ovaj koji imam. Razmisljao sam o ovom procesoru.Da li imate neku drugu preporuku u tom + - 10e cenovnom rangu?

Boban
29.10.2008. @ 10:30 #ffcbcda7

Imao sam ovaj procesor pre prelaska na Intel core 2 duo. Procesor je za to vreme predstavljao pravu sirovu snagu , posebno za pasionirane igrače. Obzirom da mu je cena sada jako povoljna, smatram da je za one sa srednjim budžetom prava kupovina uz neku od atijevih kartica . +:brzna i cena -:potrošnja

laske
05.11.2008. @ 23:40 #2f8be240

e ljudi koje je minimalno napajanje za ovaj procesor

mare
12.11.2008. @ 14:19 #3d08dd71

Ljudi hitno mi je potrebna pomoc!Imam napajanje 360w.Dali ce to napajanje moci da tera ovaj procesor?Pritom imam 2 giga rama,Nvidiu 8600gt.Hvala u napred!

salle pg
22.11.2008. @ 15:21 #80fce2e5

stvarno neznam sta misle drugi o ovom procesoru ali ja mislim da je extra ipak dual core nije samo dual core a jos 3.00 ghz.Jeste da se malo vise greje ali ljudi svaki procesor se greje manje ili vise ali uz ovoliku statistiku procesora ja mislim da i overklokovanje nije ni potrebno uz dobru maticno i graficku karticu mislim da moze da buse opaka masina ja imam uz cpu athlon 6000+ maticnu plocu M2N-SLI 3 giga rama ddr2 i graficku en9600gt i pc melje crysis na high model potpuno sam zadovoljan mislim da je dobar izbor

duki
01.12.2008. @ 14:49 #df703011

Zanima me da li ploca MSI K9N SLI Platinum moze da podrzi ovaj procesor? Planiram da menjam svoj 4400+ i nameracio sam se na ovaj model, ali nisam mogao da nadjem informacije o CPU podrsci. Hvala.

Noner
01.12.2008. @ 16:54 #11949b7b

Moze, ako nadjes F3 seriju tj. 89W kao sto ja imam i sve radi kaopodmazano sa 1.b0 (1.11) Biosom

mamut
05.12.2008. @ 00:00 #e420610d

ZMAJA DAH !!! Za Mareta, 360w napajanje ti je dovoljno za ovaj processor i mozda jednu sijalicu, ajde dve sijalice. +:rebalo bi da bude sve OK -:nadam se nista

Vanja
18.12.2008. @ 17:05 #b5b05240

Moze ovo na Asus K8N? Mislim da sad imam Amd Sempron 2600+

Quad
21.12.2008. @ 13:31 #f536c794

Ovako imao sam ga nekih 8-9 meseci, nije nista specijalno. Da se greje - greje se. Al ne bas toliko ako imate vise kulera kao ja (6) tako da mi je temperatura retko prelazila 45 stepeni (leti) a zimi do 36-7. Uz njega sam imao plocu m2n. Pre nekoliko dana sam presao na AMD Phenom X4 9850 2.5GHz 4MB FSB1066 Black Edition, sa Gigabyte maticnom i nema ni tu neke ogromne razlike osim ako igrate igrice jer je grafika mnooogo bolja. PS temperatura retko predje 40 stepeni.

ivan
18.01.2009. @ 15:48 #7bc235c4

A dal' je ovo revizija 2 ili 3 (89W ili 65W)? I taj podatak dosta znači.

dejan
06.02.2009. @ 17:58 #5b08b93b

imam 4400+ i radi fenomenalno, ali nameravam da uzmem ovaj procesor i da ga stavim na maticnu asus m2n-sli deluxe, kakva je kombinacija to i da li je istina da se puno greje

Bojan
14.02.2009. @ 18:21 #03140906

Ne greje se... Kod mene u "idle" rezimu temp. je od 19-22 stepena,a pod opterecenjem od 40-45.Najvise se mi se zagrejavao igre nfs undercover i crysis i tad je bila temp. 50 stepena.A sa ostalim igricama i aplikacijama od 40-45 stepeni kao sto sam napomenuo.Procesor je stvarno ok.

gaks
22.02.2009. @ 17:56 #0b6fea0e

Maticna asus m2n- sli deluxe, e sad planiram promenim procesor, sta je bolja kupovina ovaj 6000+ ili neki phenom. nisam siguran kako ce phenom da sljaka na ovoj ploci, ali gledao sam neke forume i video da ljudi stavljaju phenome na ovu plocu koja podrzava i am2+ socket uz update biosa. da li je neko imao iskustva u kombinacijama sa phenonom???

vImpI
02.03.2009. @ 12:32 #d2d39490

Da li mogu da na maticnu MSI K9N6SGM-V stavim ovaj procesor. Necu ga overclocovati. Molim odgovor

vImpI
02.03.2009. @ 12:35 #0e629fde

Da li mogu da na maticnu MSI K9N6SGM-V stavim ovaj procesor. Necu ga overclocovati. Molim odgovor

amd
02.03.2009. @ 20:07 #45980085

Mozes da stavis ovaj procesor na tu maticnu bez problema, ali vodi racuna o biosu, treba ti verzija biosa 15,a mozes i novi 6000+ brisbane jezgro 3.1 ghz.89w, 65nm verzija biosa 15.5.Ovaj novi je brzi i manje se greje, ali ima manje cashe, sto i nije tako vazno kod AMD!!!

djole
25.03.2009. @ 15:13 #2068b563

da li bih ja mogao da stavim ovaj procesor imam m2n-xe i da li ce mi napajanje od 380w culer master biti dovoljno posto takodje imam i graficku geinward 8800gs 384 .. ????

amd
27.03.2009. @ 17:15 #bf220bf4

da, uz update biosa, verovatno ce ti biti dovoljno 380w, ako je na njega nakaceno ovo sto si nabrojao. update biosa samo za novi 6000+ 89w 65nm, 3.1 ghz!!!

amd
27.03.2009. @ 17:21 #c1dea293

version bios 0209 za 6000+ 3.1ghz,89w, 65nm!!!

Ivan
08.07.2009. @ 23:35 #0703d356

Da li bi bio potreban update biosa za Abit KN9 (nforce 4 ultra) da bi stavio na nju 65nm verziju. Na sajtu abit-a pise da je athlon X2 6000+ na listi podrzanih procesora ali je to informacija od jula 2008. i odnosi se na 90nm verziju. Abit vise ne postoji i novijih biosa od onog iz aprila 2008. nece biti.

FILIP
17.10.2009. @ 10:21 #64a603f5

moze li ovaj procesor na biostar nf520 i hoce li napajanje od 420 w biti dovoljno za ovaj procesor i ati 4770 ? hvala unapred

Djordje
17.10.2009. @ 23:52 #07fc0c12

Samo jedno pitanje, dal ovaj processor moze na BIOSTAR TA690G AM2

početnik
23.10.2009. @ 11:43 #6897d844

Cao svima.Imam ovaj procesor i na 40 i više stepeni kuler mi zuji, naročito onda kada stavim stranicu. Nemam nijedan drugi kuler u kućištu, sem grafičke (hd 4770 asus). Pitanje: dali je problem u kuleru ili treba da poztavim stranicu kućišta i da postavim još koji kuler za vazduh? Hvala -:meni zuji

hmm
31.10.2009. @ 16:48 #3370af07

Hmmm da li si siguran da ti zuji kuler za procesor.............u 99% sluchajeva prozuji kuler na grafickoj karti..............da li si probao da isklucis kuler za procesoru pa inda ukljucis komp? +:Kvalitet

ledeni
03.11.2009. @ 19:45 #77e188c3

@pocetnik imam ovaj cpu i mogu ti reci da postoji mogucnost da ti zuji njegov vent. Obrati paznju da ti on ne predje 60-65 stepena jer onda postaje nestabilan. Ako imas mogucnosti zameni kuler za neki koji ima veci vent. Ovome je mali vent i da bi zavrsio posao mora da bude brz (oko 3300rpm) sto ga cini veoma bucnim. A da i naravno posto je to 125W CPU preporucujem ti ugradnju jos dva venta na kucistu (recimo 120mm posto skoro necujni a rade dobro svoj poso) jedan da uvlaci a jedan da izvlaci,to ce ti skinuti temp za oko 5-15 stepeni pod opterecenjem sto zavisi od kucista i naravno ostatka konfiguracije. +:cena, odlican odnos ulozenog i dobivenog -:snaga,potrosnja,zagrevanje, malo slabiji od E6300

Gerony
12.11.2009. @ 15:56 #49ca7704

Teshko sam ga nabavio, ali se trud isplatio. Jos samo da nadjem Assassin's Creed 2 i da ga zesce istestiram. Sve oK oko procesora +:Cena,jacina................................... -:I dalje nema minusa

Daxon
24.11.2009. @ 11:38 #81fb3ebe

pozdrav hakeri... Kako bi se owaj procesor snalazio u igrama....npr...Call of Duty 6....GTA 4 ...Assassins Creed 2 ..itd...... i uz graficku hd4870, 3gb rama... ;)) hvala unapred!!

Darko
24.11.2009. @ 14:00 #dea582c1

Sasvim solidno, ali je neisplativo kupovati ovaj procesor pored athlona II i phenom II koji su mnogo bolji, za isti novac imas i 3 i 4 jezgra.

vlada
05.12.2009. @ 18:41 #44a0ba1c

Da li neko zna gde mogu da nabavim ovaj procesor u verziji 65nm 89W ? Svuda po BG-u sam tražio i dobio odgovor da se više ne pravi i da ga nigde nema u prodaji. Hvala unapred

Darko
07.12.2009. @ 15:46 #c1cc6638

Za Vladu, šta će ti ovaj procesor kad imaš athlon II i phenom II za iste pare a mnogo bolji?!

Vlada
07.12.2009. @ 21:43 #515fd28c

Imam matičnu MSI K9N NEO F za koju je ovo najjači procesor (po pitanju snage), a zbog soketa (AM2) nemogu da ubacim neki noviji proc. Najradije bih uzeo phenom II, ali nemam 150 evra da dam za proc, matičnu ploču i ram :-( Ovaj procesor bi bio prelazni period do neke srećnije budućnosti, a pošto sad imam athlon 64 3000+ (sa jednim jezgrom!) ovo bi ipak bio napredak.

Darko
08.12.2009. @ 10:23 #0e089419

Ako ti ostaje ram od 800MHz, možeš odličnu ploču i procesor da kupiš za 150e.

Vlada
08.12.2009. @ 17:41 #ac284689

Imam 2x1GB ram-a na 800 MHz. Kupio bih phenom II i neku dobru matičnu, ali finansijski to mogu da ispratim tek za pola godine-godinu, a u međuvremenu...

Darko
09.12.2009. @ 11:28 #be328291

Probaj da prodaš matičnu i procesor, kupiš nove. Ako već planiraš da u skorije vreme budžiš celu mašinu, bolje se strpi.

newbie
13.12.2009. @ 20:18 #2200c0ee

ja bi prvo uzeo am2+ plocu 50€ ( one su am2 i am3 kompatibilne), ubodi 3000+ na nju, pa kad skupis kes ti dalje odluci dal ces 2,3,4 jezgra ili jos rama. a 65nm verzija ima 1mb kesa, al kao 3.1ghz pa nadoknadjuje to, tako da ti je sve jedno ako si resen da ga uzmes +:odlicno sljaka

miroslav
14.12.2009. @ 22:33 #8775a4a3

procesor je dobar. drži temperaturu do 35 i ne prelazi viže na oba jezgra.jedini problem što nemogu da nađem kuler jer mnogo zvrči kada dođe do 4000 obrtaja i to samo kada se restartuje komp. Inače hladnjak je na hlađenje na tečnost. +:super procesor -:slab kuler

nenad
22.12.2009. @ 15:45 #6be083ea

kao sto rekoh kupio sam ovaj procesor zato sto sam cuo od mnogih da je odlican za igrice,i nisam se pokajao sve najnovije igrice kao sto su crysis,gta 4,prototype,far cry 2... tera do max naravno uz 4 gb memorije i neku dobru graficku recimo gainward 9800gtx+ +:ovaj procesor je za igrice zakon -:zagreva se,trebalo bi promeniti fabricki kuler

vImpI87
14.01.2010. @ 16:08 #f80a52ae

Evo ovako...za sve koje zanima ovaj procesor: Ja sam ga pazario prosle godine negde u martu... Imam verziju amd athlon 6000 3.1 89W Za ovo vreme koje ga koristim, mogu samo reci da procesor extra, cak i za zahtevnije gamere. Sve igrice sam igrao na maximumu, mada je to bio i njegov maximum koji je mogao pruziti.Ukoliko mislite da igrate igirice na full detaljima i dalje, ove trenutno aktivne i ove sto tek dolaze onda bolje kupite nesto novije, neki phenom sa 4 jezgra, jer ovaj procesor je svoje izgurao. Ukoliko niste neko ko sedi prosecno 10 sati za racunarom i riba igrice na fulu onda kupite njega. :))) Pozz +:Brzina, stabilnost,igrice -:Malo bucniji, potrosnja-manje vise, malo kesha, slab overclock

alex
17.01.2010. @ 12:44 #e2136bd7

ovaj procesor je babaroga, ja ga posedujemu verziji 65nm brisbane jezgro, sa fabrickim coolerom ne prelazi u idle 45 stepeni, igrice sa dobrom grafikom melje sa high rezoucijama, sve preporuke!!

proka
17.01.2010. @ 18:37 #e200fbef

zanima me jel moze maticna ploca ASUS M2N-E da podrzi ovaj procesor?

mip
18.01.2010. @ 16:13 #5ad86cd9

naravno da moze, to je ploca sa AM2 podnozjem i to je pravi procesor za nju,a mozes i neki phenom jer ona podrzava i AM2+!!!

Stefan
20.01.2010. @ 12:00 #d218b62e

Zanima me da li moze ovaj procesor na maticnu MSI K9N4 Ultra-F , ona ima AM2 socket i ja trenutno na njoj imam Athlon X2 64 5200+ , ali sam citao da joj je to maksimalni procesor koji podrzava i da ne podrzava 6000+ iako ima AM2 socket i da podrzava samo neke verzije tog procesora , mene zanima koje su razlike i da li podrzava ovaj? Ovde pise da jedan model podrzava a drugi ne ali ja to ne razumem potpuno : http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/K9N4Ultra-F%28MS-7310%29.html

Marko
20.01.2010. @ 14:07 #bed7c563

Ne znam da li podržava, ali znam da bacaš pare, nećeš nikakvu razliku primetiti, procesori su iste serije, lepo ti prodaj ploču i cpu i kupi novu ploču i neki athlon II ili phenom II.

Ivan
27.01.2010. @ 11:22 #a5dfe3bd

@Stefan Imam ovaj proc na MSI K9N NEO-F V3 i radi bez problem i ako na specifikaciji ploče nepiše da je podržan. Što se tiče procesora svaka pohvala i preporuka imam ga 2 godine i radi bez premca jedino što treba zaboraviti na box cooler, sa "ozbiljnijim" colerom meni je temp 28-35 stepeni. Što se tiče igrica Bukvalno sve max detalja uz pomoć 4gb ocz i gts250 grafike. Sve u svemu malo para i mnogo muzike :)

Stefan
01.02.2010. @ 18:31 #9a2704c5

@ Ivan , hvala

goran
22.03.2010. @ 13:16 #f5c4c823

ljudi dajte mi samo informaciju gde mogu da nabavim ovaj procesor?!!!

Darko
22.03.2010. @ 15:52 #3c448893

Jedino da juriš oglase, više se ne proizvodi tako da ga novog nema nigde.

aca
30.05.2010. @ 23:40 #d29e2026

Da li je dowoljno napajanje od 350w ili cu morati da uznem 550w??????

Mare
31.05.2010. @ 11:37 #a65dcb39

Zavisi od ostatka konfiguracije, a prvnestveno od grafike.

Pedja
16.06.2010. @ 18:58 #63d980d0

Odlican.... koristim ga oko 2 godine bez problema -:zagrevanje...

nenad
25.10.2010. @ 23:30 #206943c5

ima ovakav procesor da se uzme na Limundu,tamo se cesto vidja na aukcijama,nadam se da sam pomogao . -:moze da se nadje

Raya
05.11.2010. @ 19:23 #8740a9af

ja imam M2N maticnu plocu,Nvidia 250 1gb ddr3, procesor 4500+,4gb ram,160gb hd, moze neko da mi pomogne sta treba kupiti jace posto mi secka na GTA IV a nebih trebalo u napred HWALA!!!!!

Milos
14.01.2011. @ 20:19 #963e23b3

Ljudi jel ima jos ovaj procesor u prodaji? Posto imam MSI K9N Neo V3 i kolko znam ovo je najjaci procesor koji mogu da stavim na tu maticnu.

Uros
28.04.2011. @ 11:51 #de2c5858

imao sam ga 4 godine isle su mi sve igre predobar je

dejan
12.06.2011. @ 20:17 #efae4571

imam ga vec 2 godine, i sad ne nameravam da ga menjam . sledeca kupovina bice x6. Samo podatak jedan, polovan ne moze da se nadje ispod 6000 din. +:nemaM RECI -:ipak treba da se menja fabricki kuler

Prege
08.09.2011. @ 13:33 #b005ab75

Zamenjen kuler (Geminll) i temperatura 36-50c sa jednom 12 na 1000-1500 RMP. Uskoro dobija jos jednu 12. +:Odlican :)

????
06.10.2011. @ 01:27 #6789933d

moze li pomoc mala imam MSI K9 am2 podnozje teo sam da ubacim ovaj procesor dali moze ova ploca da podrzi ovaj procesor ?? hvala unapred

mare
02.12.2011. @ 21:50 #7cae427b

moze da podrzi

zoran
11.12.2011. @ 01:07 #f1aa4d2f

oce li ovo da uz dobru grafiku gura Crysis 2 na 1280 rezoluciji

aca
20.12.2011. @ 00:07 #4e8ad636

zanima me moze li ovaj procesor a maticnu M4N68T-M-LE-V2

Stefan
23.03.2012. @ 16:49 #ac871969

Sta da uzmem ? Koji hladnjak? (Greje mi se jako :S)

daca
17.04.2012. @ 13:44 #ba727558

Koliko moze da se dobije za ovaj procesor?Prvi vlasnik,kucno koriscen,nema akanja i klokovanja.Uzeo bih neki noviji,preporuka? Hvala unapred

darun
05.06.2012. @ 07:30 #b21f82e8

ja ga imam vec 3 godine bez problema sa 2 gb rama i grafikom ati 3870 gura sve igre na max detaljima i rezoluciji od 1650x1080 prezadovoljan sve preporuke

Žiki
19.07.2012. @ 01:46 #94a471db

JEL MOZE OVO NA MATIČNU ASUS M2N- MX??

Aleksandar
12.08.2012. @ 16:31 #84e25e9c

ako moze neko da mi pomogne posto trazim vec duze vreme neki procesor za moju plocu(MSI K9N Neo v1.0x) da li bi ovaj procesor mogao da radi na ovoj ploci i da li cu moci da uzmem neki sa AM2+ chipsetom imam napajanje od 400W i planiram da uzmem jos 2gb rama i ovu novu gainward gt 610/620.molim vas odgovor sto pre.

Danilo
12.08.2012. @ 17:19 #f529778f

Zvanična specifikacije ne govori ništa o procesorima kojie podržava ploča. Ovaj cpu ti je baš mator i bukvalno svaki noviji je bolji. Predlažem ti novu ploču, ta grafike su vrlo slabe i nisu za igrice, već za kompove za kancelarije.

Bogdan
29.01.2013. @ 11:57 #b28169a8

Uzmimam ga za neki dan, da li moram da nabavim neki bolji kuler pošto imam fabrički uz moj stari procesor, ali sumnjam da može da radi sa tim kulerom. inače ga uzimam samo zbog igara, imam 4gb ddr2 i gts250, nadam se da ću moći da igram neke nove stvari :D

Dusan
26.02.2013. @ 13:18 #26bad2ed

Ovaj procesor je gejmerski ali mu fali bolji kuler jer se brzo zagreva tako da preporucujem da uzmete bolji neki kuler a ne onaj fabricki Pozz +:Klokuje se kao lud

Rudi
20.03.2013. @ 17:22 #27b75b17

Ljudi da li je moguce da ovaj procesor nece da radi na Ausovoj M2N ploci, mislim najprostija M2N ploca, nema nikakvu dodatu oznaku. I da ne bih nesto suvise menjao, koja bi ploca poterala ovaj procesor a da mi ostane i ddr2 i sve ostalo. Napajanje mi je LC power 600, grafika MSI GE Force GTX 650. Molim strucnije ljude za pomoc, hvala...

Joca
04.07.2013. @ 19:05 #47930c5b

M2N-X PLUS bi ga poterala

Pera
07.08.2013. @ 14:38 #8cc56918

Koju ocenu daje u win sedam?

Dejan
22.08.2013. @ 16:38 #0d333d34

@pera daje ocenu 5.8

done
12.10.2013. @ 13:57 #96a17db1

da li ce raditi na Asus M2N?

Mladen
21.08.2014. @ 00:39 #ba8a079b

Ljudi uzeo sam ovaj procesor pre neki dan i kada ga stavim na plocu sve lepo povezem i upalim komp on nece da se upali,prijavljuje neku gresku i kaze mi da li da popravi ili starting windows normaly ja sam iso i na jedno i na drugo i on dodje do nekle i ukoci se nikako da se pokrene i tako restart i restart i nece nzm sta da mu radim?Sta moze da bude problem???

Burzum
05.02.2015. @ 14:31 #3b852284

2008. sam kupio komp sa ovim procesorom na Asusovoj klasičnoj M2N ploči, onu s 4 slota za DDR2, u međuvremenu sam menjao samo grafičke, nabacivao jače u skladu s vremenom:) i sve gurao bez problema. Poslednja grafička je bila Gigabajtova 5550, 1gb DDR5 128 bita, igrao se Crysis 2 na 1280x768 na srednjim podešavanjima, Bioshock Infiniti na haj...nema šta nije uspeo da potera i od igrica iz 2014, doduše na lou detaljima, ali i dalje na 1280x768. Zaista sjajan procesor u kombini s navedenoj ploči. Sada već u penziji, žao mi je da ga prodam. Zameniila ga je konfiguracija koja se odvija oko FX6300 :) +:Sjajan -:аma baš ništa, bio pravi dinosaurus za nekadašnja vremena

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan