logo
Neša

AMD Athlon 64 X2 7750 2.7GHz 3MB Black Edition BOX

10.01.2009. @ 00:53   #Komentar #Procesor #AMD

Prvo-izrada je 65nm a ne 90nm...što znači manje se greje.Drugo-nema L2 keš 3mb,nego ima L2=2x512kb+L3=2mb.Ja sam ga kupio pred Novu Godinu i odmah ga OC da radi na 3100MHz,radi bez greške.Ovih dana ću kupiti neki CM hladnjak i namesti ti ga da radi na 3500MHz,zato što znam da može,ortak ga isto ima ali sa CM212...Svaka preporuka +:Za te pare najbolji

167 komentara

deks
09.02.2009. @ 16:23 #32b94f20

Moze li ovaj procesor na maticu asus m2n sli deluxe, posto ona ima am2 socket.

Misa
11.02.2009. @ 17:48 #506a1bc9

Ne moze posto ima AM2+ socket , evo kompletne specifikacije Processor: AMD Athlon 64 X2. Socket: Socket AM2+ Ordering P/N (PIB): AD775ZWCGHBOX Operating Frequency: 2.7GHz Multi-Core: Dual-Core Name: Athlon 64 X2 7750 FSB/HT Speed: 3600 MHz L2 Cache (Total): 512KB x 2 L3 Cache (Total): 1MB x 2 Manufacturing Tech: 65 nm Hypertransport Support: Yes Thermal Power: 65W

upitnik
16.02.2009. @ 23:14 #cc658837

jel ovo vredno pazariti:::amd athlon x2 7750+ be, 4gb ram ocz, 500 gb hdd, ati 4870 sapphire , thermal take kuciste i napajanje 500w ocz +:nemam blage -:nemam blage

++
27.02.2009. @ 22:44 #b8f3af21

bolji je u igrama i multimediji,tu ferkvencija dolazi do izrazaja.Ako se bavis renderingom/video montazom,uvek je bolje svo vise jezgara

Sasa
18.03.2009. @ 17:23 #acffef1c

Kako ne moze na asus m2n sli deluxe? Pa ploca je am2+??? Zasto da ne moze, mozes da stavis i phenom na tu plocu, ali da updatujes bios ili da je vec bios na 1302 cini mi se!

sasa
19.03.2009. @ 14:48 #23339f97

neki dan sam ga kupio,pre toga sam imao 5200+ , stavio sam ga na maticnu MA69GM-S2H ( am2,novi bios) ...sve radi perfektno,hladan ko led,u igricama su poboljsanja 20% (testirano na GTA4,gde procesor igra veliku ulogu)...mogucnost za klok..iako ga jos nisam dirao..nema potrebe... topla preporuka svim onima koji zele malo osveziti racunar,a imaju neki procesor serije 4x00+ +:super procesor,najbolji AMD dual core,jeftin

sasa
20.03.2009. @ 10:07 #2e5b58c5

u normalnoj upotrebi ...temperatura je 26' C (dok mi je kod 5200+ bila 33) ...kuler je standardan...kuciste KINESKO...bez ikakvih ventilatora..jedino sto je moglo uticati na temperaturu..pre sam imao 3850 koji se prilicno grijao(radio na nekih 65 -85 stepeni)...sad imam XFX 4830...koji radi na 42 ....

loki
05.04.2009. @ 20:05 #42755094

ma, odlican proc nova verzija jezgra k10 platforma kuma, malo para, a puno zadovoljstva, dobar za klokovanje. za igre i multimediju BABAROGA!!!

IvanN
18.04.2009. @ 19:02 #0efac3a9

Uzeo sam ga pre 20ak dana,uz 790gx chipset,i 4 giga rama kingstona pc800,stock kuler koristim,inace procesor klokovan @ 3.1 ghz radi bez problema(Multiplier samo digao),30c radna,na idle sam ga i do 23c spustio,jezgra 18c,samo 1 dodatni vent 12cm prema ploci...Moja preporuka za "mainstream ili ti lowbudget" korisnike :) +:3mb kesha,black edition -:ne znam jos da li ima neki - :)

Bane
20.04.2009. @ 02:02 #1f76a9bd

Ljudi kupio bih ovaj procesor ali ne znam da li bih moja maticna mogla da ga podrzi. Maticna je MSI k9N neo F, unapred zahvalan

bojan
21.04.2009. @ 18:22 #91ba3429

Bane, tvoja ploca ne podrzava ovaj procesor, naime, na tvojoj ploci je podnozje procesora (socket) AM2, dok je podnozje ovog procesora AM2+

simkelav
22.04.2009. @ 12:46 #56d49a41

radna temperatura procesora je konstantno 48-52c . kuciste je cooler master elite sa dodatnim kulerom 12cm , ploca asus m3n78 . . .kompjuter radi besprekorno za sada ali me zanima vase misljenje vezano za temperaturu . . .hvala unapred +:vise nego dobar odnos cene i mogucnosti -:grejanje

ivan
24.04.2009. @ 20:39 #ebcd847a

i kod mene mu je temperatura izmedju 40 i 50c. Radi mi na gigabyte-ovoj ma790x ds4 ploci na kojoj imam 2*1gb ddr2 na 800Mhz, i uopste ne vidi L3 kes kao da radi na am2 podnozju a ne na am2+. Na netu sam nasao da je to moguce ako ploca ne podrzava am2+ podnozja (sto u mom slucaju nije slucaj), druga mogucnost je memorija (mora da radi na 1066Mhz) i treca south bridge kod mene je 600 a trebalo bi da bude 750.......Ako neko zna sa sigurnoscu sta je molio bih da mi pojasni posto ja stvarno vise nisam pametan sta je u pitanju...

simkelav
25.04.2009. @ 21:48 #71699588

ivane pa greska je u startu sto nisi uzeo odmah memoriju 1066. . . moja topla preporuka je OCZ 2x1gb kit (oko 30 evra) . . . .Voleo bih odgovor ako neko za vezano za procesor i temperaturu , treba li stavljati bolji kuler ili je 48 - 52c prihvatljivo . . .hvala unapred -:malo grejanje

IvanN
26.04.2009. @ 12:02 #625c3d23

Kako ste testirali temperaturu?Softverski ili ?Ja everest ultimate,speed fan,hw monitor,i softver koji ide uz plocu nigde mi nije pokazao "tako veliku" temp,svuda je od 28 do 31c sa stock hladjenjem na 3.1ghz...

DieH@rd
26.04.2009. @ 15:11 #0e57f4ea

Znaci nece raditi na AM2 plocama? Ja imam MSI K9N Neo V2, i koliko vidim na oficijelnom sajtu podrzan je "Kuma" 6500 Black Edition sa najnovijim biosom [3.0 O]. Da li je iko ovde isprobao 7750 na mojoj ploci? Hvala.

simkelav
26.04.2009. @ 23:49 #e2a65a4a

temperaturu sam proveravao u biosu . . . .racunar radi besprekorno ali mi nije jasno da je kod tebe 28 - 31c . . . jel koristis njegov box kuler ili . . .

IvanN
27.04.2009. @ 00:36 #b37f1df9

Da,box cooler,tzv stock cooler,tako isto i meni nisu jasne te vase "visoke" temperature,i u biosu mi pokazuje isti temp,coolNquiet mi je ukljucen sada,bio je iskljucen par dana,samo sam multiplier digao na 15.5,1 vent 12cm duva prema procesoru,north bridge i memorijama,ne znam da li je moguce da zbog njega "toliko" spusti temp...inace,verovatno sam napomenuo vec da imam Biostar 790GXB maticnu... -:nema bre

momcilo
27.04.2009. @ 07:47 #90b548b9

pa amd nam je dao jedan fenom koji ima 2 jezgra,ali sa sb750 ima mogucnost otklucavanja sva 4....sto je extra cena za quad...proguglaj te pa cete videti... +:ovo je phenom....

matrix
27.04.2009. @ 12:14 #ffdc5402

Kuma jezgro je otpad od fenoma, ali ne mora da znaci da je neispravan mozda ne mozde da dostigne normu za sertifikat i zato se plasira kao x2 zakljucavanjem dva jezgra. To je i jos jedan razlog sto su ovom x2 radne temperature manje. Pozdrav +:Ako imate srece Phenom za male pare -:Ako nemate srece nista od otkljucavanja 4 jezgra

IvanN
27.04.2009. @ 21:55 #a13134a3

Bilo bi extra da je to istinito,primetio sam tu "vest" da kruzi bench forumima,navodno koreanac tamo neki otkljucao i dobio FX 7750,malo cudno,i malo verovatno da je istinito,ili jedino ako je dobio neki primerak "otpada od phenoma"...p.s. imam 790gx sb750 na maticnoj,ukljucen ACC ali beznadezno bar za sada...:)

ivan
28.04.2009. @ 13:13 #e4716395

procesor moze da radi i na am2 podnožju ali onda ne koristi L3 keš. Memorija mi je ostala posto sam menjao samo procu pa zato nisam uzeo na 1066 ali sam digao takt na ovoj sa 800 na 1066 i nista nisam dobio i dalje radi na na am2 podnožju....

IvanN
29.04.2009. @ 22:29 #3a13f225

Mozda moze na nekim plocama koje podrzavaju "Kumu" da radi,ali sa HT2.... Ivane,koju si to memoriju sa 800 digao na 1066?

zeljko
30.04.2009. @ 19:39 #a37ecd1a

dali je neko probao na asus m2n-e

ivan
30.04.2009. @ 22:03 #9f3dd831

Transcend od 1Gb... Nisam siguran za model ali nije skupa cak je verovatno od jeftinijih...Bobane ima i L3 kes 2Mb...

IvanN
01.05.2009. @ 18:28 #f54f9bf2

Nije mi jasno to,da ti memorija koja je na 800 fabricki,radi na 1066,a jos kazes da je transcend(jeftinija)da li si postepeno klokovao,ili odjednom,i koju maticnu imas Ivane?Imam Biostar 790GXB,2x2gb Kingston PC800,gore navedeni procesor,multiplier 15.5...

IvanN
01.05.2009. @ 18:46 #9df275fc

Nije mi jasno to,da ti memorija koja je na 800 fabricki,radi na 1066,a jos kazes da je transcend(jeftinija)da li si postepeno klokovao,ili odjednom,i koju maticnu imas Ivane?Imam Biostar 790GXB,2x2gb Kingston PC800,gore navedeni procesor,multiplier 15.5...

ivan
01.05.2009. @ 21:21 #55c744fc

Maticna mi je gigabyte ma 790x ds4... u bios-u koji inace ne volim da cackam sam digao mnozilac sa 4 na 5.33 i najnormalnije je digao sistem. Doduse nisam ga mnogo zezao da vidim kako radi najvise me interesovalo hoce li proca da prijavi da je na am2+ podnozju. Postoji mogucnost da sam ja nesto zeznuo posto se nikad nisam preterano interesovao za OC ali kad sam proverio u cpuz-u najnormalnije je prijavio brzinu memorije od 1066

BOBAN
02.05.2009. @ 00:17 #8ec6b652

Znaci i sta je bilo na kraju sa otkljucavanjem jos 2 jezgra.. Da li moze.. (Makar da su sanse i 1%) i Sa kojom mataticnom..Ja sam o ovome citao po forumima..i pisu da su ova 2 zakljucana jezgra"KAO" odvojena laserom tj.. isecena..

deki
04.05.2009. @ 08:36 #ac74d7db

Otkljucavanje je po onom liku moguce samo na ploci sa 790g cipom pri cemu je ACC stavljen na auto. E sada, ja nesto ne verujem u to, moguce je da je lik bio neverovatne srece :) @ivan - mozes li da mi objasnis kako na am2 podnozju ne koristi L3 kes? Vecina ploca sa starijim cipom apdejtom biosa podrzava i am3. To znaci da 6MB L3 kesa nestane? garant..... +:overklokabilnost naspram starih Athlona -:za ove pare preteran

Bole
09.05.2009. @ 01:21 #99ddc90e

hehehe, citam i ne verujem. ovaj athlon radi najnormalnije na am2 podnozju. vidi L3 kes, naravno. tacno je da kuma ima zakljucana 2 jezgra, ali ne mora da znaci da su neispravna. npr kod mene, pc wizard vidi ovaj proc kao phenom x4 7750, ali su samo 2 jezgra aktivna. da ne bude zabune, u system properties lepo pise athlon dc 7750 :) +:za ove pare.... no coment

simkelav
09.05.2009. @ 18:57 #f9bfdcaa

kako se kod vas ponasa procesor , ja ga imam sa box culerom i temperatura mi je 48 - 52 . . . voleo bih da cujem vase misljenje . . .hvala unapred +:prezadovoljan mogucnostima -:mala dilema oko grejanja

matrix
11.05.2009. @ 12:17 #46e0d432

Kao sto rekoh prica je istinita moguce je otkljucati ali pitanje sta se dobija, ista prica kao i sa par serija x3 fenoma ko se seca. Imali su neispravan TLB niko ne garantuje da je i sa ovim "fenomom" ista prica. Obratite paznju na rezultate od onog koreanca na slici u 3dmarku su rezultati samo za 2000 bolji od x2!??! Sto znaci da i njegov ima problem jezgra mu rade koliko-toliko stabilno ali ne daju neke rezultate. U svakom slucaju ja sam se uverio u pricu i 99% je da cete naleteti na neispravan TLB ili lenja jezgra. Ovo samo potvrdjuje moju prethodnu pricu o sertifikatima i testiranju. Takodje je probano na AsRock ploci koju je koreanac koristio i na biostaru sa 790 cipom od 3 uzorka samo jedan je pokazao jezgra i XP je konstantno pucao. Toliko od mene i nadam se da sam razresio misteriju koju sam zapoceo.

matrix
11.05.2009. @ 12:30 #c0292a5d

Da ocigledno da osim sto niko nije primetio rezultat u 3Dmarku takodje nije citao na koreanskom forumu do kraja sta je bilo, ali lik i sam kaze da mu je posle odredjenog vremena poceo cudno da se ponasa.....

Igor
13.05.2009. @ 12:36 #df9f433a

Koristim Photoshop i Premiere, i performanse su skocile visestruko u odnosu na moje prethodne komponente(4200+, Biostar nf520) a sada 7750BE(nisam ga klokovao jos uvek) i GA-MA770-UD3, znaci trenutna obrada podataka u Photoshopu i izuzetno brz pregled video materijala u premieru i naravno brzi rendering. Preporuka svakom sa skromnijim budzetom a dobija se puno. A verujem da se sa klokovanjem dobijaju samo jos bolje perfomanse. Takodje i u igrama se osetilo osetno ubrzanje na mojoj MSI 8600GT 256 OC. +:Sjajan u svakom pogledu -:mozda se malo vise greje ali sa boljim kulerom taj problem nestaje

bane
17.05.2009. @ 09:32 #16fefdca

Imam Asus M2N-E ploču koja je AM2 i procesor radi na njoj sasvim normalno. Dakle ovaj procesor radi i na AM2 podnožju ali je pitanje da li svaka ploča hoće da ga prihvati.

deki
18.05.2009. @ 03:09 #f5bae521

za igrice je jako dobar, mada opet mnoooogo zavisi od grafike. Bolji je od npr. intel 5200. Ne moze da bude bolji od bilo kog intela. Ja sam pre neki dan pustio 3dmark06 i rezultat za cpu je bio 2500, a intel c2d 8400 je imao nekih 2800. Probao sam OC i dobio 3.1Ghz bez podizanja napona. @vlax - kuma nije podrzana na tvojoj ploci

Pedja
31.05.2009. @ 08:19 #82b6c20c

Jako je dobar ekstra radi u kombinaciji sa BOSTAR TA790gxb 3gb ram 1066. Temperatura nije presla 40c. +:prezadovoljan-cena

filip
02.06.2009. @ 08:14 #3f59223e

e jel moze ovaj procesor da se stavi na biostar nf 520 ?

VirusZNM
19.06.2009. @ 01:25 #f1972eb5

Oni koji kazu da ovaj procesor ne moze biti bolji od nekog Intela, neka odu na http://www.cpubenchmark.net/common_cpus.html i neka pogledaju gde je na listi 7750... Prilicno se dobro nosi sa nekim Intelima. Moze se videti da je ovo (pored 6000+) najjaci amd-ov dual core procesor, bar za sad. Mada, ne verujem da ce izbacivati jos neke... To sto si, Filipe, rekao... Nije dovoljno da ti neko odgovori an pitanje. Idi na biostarov sajt i tamo nadji svoj model ploce, pa pogledaj koje procesore podrzava... Imao sam biostarovu plocu gf7050m2 (sa integrisanim gf7050) i na sajtu nije pisalo da ima podrsku za 7750. Posto je moja sestra imala plocu gigabyte m61pme-s2, koja ima podrsku za 7750 (mislim, tako pise na sajtu proizvodjaca), menjali smo se (jer njoj ne treba nista specijalno, samo da joj radi komp) i sad imam amd 7750 uboden u tu gigabyte plocu. :) Svestan sam toga da sa ovom plocom ne mogu da izvucem maksimum iz 7750, ali je 2.5x bolji od prethodnog sempron-a LE 1100! :D Uzeo sam ga za 300 dinara vise nego sto je 5200+ i mislim da sam kupio pravu stvar... E, da.. Ono sto sam napisao da se mozda malo vise greje.. Hmm. Ne sedim ja na njemu, pa da mi to smeta, a sa fabrickim kulerom nema problema i ovaj procesor super radi. Ne pregreva se, ali je topao... Mislim da se temperatura krece od 40ak do 60ak stepeni... Nisam bas 100% siguran, ali otprilike je tako. Bar kod mene. U svakom slucaju, ako nisi bas najokoreliji gejmer, a hoces bolji procesor od onog sto imas, a pritom nemas kesha za x3 ili x4, uzmi 7750. ;) Pozdrav svima! :) +:Cena je neverovatna, performanse super... -:Mozda se stvarno malo vise greje.

alexa
22.06.2009. @ 11:50 #62b39f48

Ako si vec poznavalac...da znas i ovo.Amd je vec izbacio nove dual core procesore.. Athlon II X2 250 i Phenom II X2 550 BE

Mister No
17.07.2009. @ 18:36 #c86578d4

Sa boxom tesko vise od 3.1 Ghz max 3.2Ghz ali to je max za box kuler ali tu nije kraj i bas tu vam treba bolje hladjenje.Moze 3.4 Ghz za svaki dan na 1.48v. (za clock 3.5 Ghz na 1.52v ) mislim da mu je to maximum Bolji je cak i od slabijih triple Core Phenoma. Jako dobra kupovina +:Odlicna kupovina za te pare -:obavezno bolji kuler

Стефан
17.07.2009. @ 22:35 #028b6a20

Ако нећете да оверклокујете процесор је стварно змај,имао сам пре њега Е5200 интелов кор 2 дуо и ма шта сви причали овај ми је баш баш бољи,немојте се зачудити ако вам покаже 4 језгра јер је ово ипак феном,вероватно је и зато ТОООЛИКО добар у односу на цену.

mika
22.08.2009. @ 17:15 #47b76066

ako vaša ploča podržava phenom II procesore ne kupujte ovo.nije ništa naročito , a mnoooogo se greje -:previše se greje

Milorad
26.08.2009. @ 12:46 #caa597de

procesor se NE GREJE! radni takt sa BOX kulerom ne prelazi 35 stepeni u igrama!!! a na nekim boljim kulerom ide i ispod 30!!!

popadic022
29.08.2009. @ 17:34 #773264f1

i zaboravio sam da pomenem temperatura se krece 30-34 stepena. ne prelazi ni kada je bilo najtoplije ovih dana.

giga
31.08.2009. @ 02:04 #68bc3a97

- treba mi brz odgovor t.j. POMOC .Hteo bi da kupim ovaj procesor ali imam plocu sa AM2 podnozjem (AMD socket AM2 - Athlon 64, Athlon FX, Athlon X2 processor families) Sapphire PC-AM2RD580Adv- 3200. Postoji li neki trik (novi bios ili nesto drugo) da ovaj procesor radi na mojoj maticnoj ploci. Unapred hvala za svaki odgovor. +:voleo bih da ga imam -:da li radi na AM2 podnozju moje ploce.....

bljeeeeee
16.09.2009. @ 09:45 #917a3562

@gigasamo uradi update biosa i to je to

dusan
20.09.2009. @ 01:22 #102fa8b5

planiram da menjam procesor ,trenutno imam starkelju AMD 3800+ X2 na 2,4 ghz i radi ko sat ,al menja mi se i hteo bi da uzmem nesto brze ,pa me zanima da li bi mogao da koristim procesore sa socket am2+ na mojoj maticnom m2n-e-sli (bez deluxe) +:black edition ,65 nm ,2.7 ghz .. -:za ove pare nema manu

Marko
21.09.2009. @ 11:02 #92282602

Za dusana, ploca ti ne podrzava am2+, i ako bi ti podržavala ne bi ti preporucio ovaj procesor jer za skoro isti novac imas mnogo bolje phenom II x2 i athlon II x2 procesore.

Velja
05.10.2009. @ 14:36 #7e8eba2b

Koristim ovaj procesor već skoro 5 meseci,i nemam apsolutno nikakvih problema. Amd se greje već godinama,i to nije ništa čudno. Otvorite kućište,i temperatura će opasti za 3-4 stepena sigurno.Što ses tiče bučnosti, poželjno je koristiti AMD cool&quiet tehnologiju,koja kontroliše brzinu rada kulera na procesoru,koji kada se ne koristi preko 20 posto (znači kad se ne igraju igrice) maltene gasi kuler,tj. tako ga sporo vrti da je nečujan... +:tih,miran,hladan,pouzdan -:1 mb l2 keša

nessa
17.10.2009. @ 22:12 #c6315fd1

Posedujem ovaj procesor nekoliko meseci i oprobao sam ga u raznim varijantama. Trazi bolji kuler i provetrenije kuciste da bi temperature normalne. Problem temperature hoce da se javi jer mu maticne ploce u situacijama zahtevnih aplikacija dodeljuju prejaku struju i onda se proc zagreva bespotrebno. Npr: daunklokovao sam ga na 2.4Ghz i prilikom pustanja Blue ray filma dobijao je struju sa ploce (automatski)1.41v sa temperaturom od 69c (obicno kuciste i AMDhladnjak). Sada na ovoj voltazi (manuelno) radi overklokovan na 3.0Ghz sa 39c-46c sa cooler masterovim hladnjakom Vortex u kucistu CM haf932. Ploca je inace Asus M3N HD-HDMI chipset 780g. Trebalo bi probati sa 790x! Nadam se da sam pomogao. +:sasvim solidan procesor -:uparivanje sa plocama

Darche
17.10.2009. @ 22:48 #4268d6c2

Imam ovaj proc vec neko vreme i mogu da kazem da su temperature sa box-om veoma velike. Temperatura manja od 35 stepeni je nerealna sa box-om, cak i sa ukljucenim C&Q. Ako mi ne verujete, bacite pogled u BIOS... Programi za ocitavanje temperature ne rade kako treba, meni npr hwmonitor pokazuje 10 stepeni sto je ne nerealno, nego bolesno. Pravu temperaturu u ovom programu pokazuje stavka TMPIN0. U kucistu su mi trenutno jedna 12 i tri 8 tako da protok vazduha nije problem. Resenje za ovo je kupovina boljeg kulera (ja sam uzeo CM Hyper TX2 pri cemu temperatura u loadu ne prelazi 55 stepeni). @nessa - ne znam koju plocu imas, ali meni (780g cip) daje struju 1.29V. Probaj update BIOS-a +:dovoljan za ne tako zahtevne korisnike -:temperatura sa box kulerom

dejan
21.10.2009. @ 03:15 #4746dece

Memi se ovaj procesor pokazao odlicno, preko leta mi temperatura nikad nije prelazila 43 c, radi na biostarovoj ploci A770

Blazo
31.10.2009. @ 09:11 #bdb4de8e

Za temperaturu cu samo reci laz! Moj primerak ne prelazi 35 u biosu pod winom ne preko 45 . Drugim recima ladan ko les :) Savet svima slobodno koristite box cooler samo nanesite malu kolicinu paste ispod njega, jer to je termalna pasta a ne pekmez. I da vidis kako ladi box cooler. Naravno za ozbiljniji oc nabavite ozbiljnije hladjenje. -:moj primerak se nije nesto pokazao na klokovanju

mika
09.11.2009. @ 18:14 #8c67b669

to za temperaturu nije laž,ali koliko sam ja ukapirao procesor se mnogo greje samo na NVIDIA čipsetovima -:temperatura

Darche
15.11.2009. @ 05:19 #86968313

@Blazo - Poteraj linx ili prime95 pa pogledaj da li ce preci 45 stepeni :) Sto se tice oc-a, realno, ovaj proc nema neki potencijal. Ja sam uspeo stabilno da ga poteram na 3.3GHz, preko toga nema sanse. Verovatno bi vodeno hladjenje i noviji cip dali koji MHz vise, mada je i to diskutabilno. U svakom slucaju, proc je dovoljan za svakodnevni rad, pa cak i za neku ozbiljniiju igricu (ukoliko je grafika bolja). Za one koji zele da se bave oc-om, tu su Phenom i Athlon II procesori koji imaju mnogo veci oc potencijal ;)

Logan
18.11.2009. @ 02:40 #4e146e59

Imam ovaj procesor radi na 3.2 ghz pada sistem na vise jer mi je u biosu zakljucano za voltaze da menjam moram da flesujem bios na ploci MSI 780G klizi kako radi memorije su bila na 800 hiperke sada 1000mhz hladim ga vodenim hlanjenjem pa kada neradim nista temp mi je u toploj sobi oko 23 stepena a u full kada se igraju igrice ceo dan i 300 djavola zna da nagura do 43 stepena sto je o5 malo i super... Uz to imam 4870 TOXic tako da sve lepo klizi... Mada kada skupim pare uzecu x4 920 + flesovacu bios i bum zlo masina :-D poz... +:Jako fino za te pare -:ima dosta bojlih

Gagi
21.11.2009. @ 21:40 #3aaf0229

Da li moze da radi na asus am2 m2v ploci?Pomoc

Darche
23.11.2009. @ 08:49 #bc9acd1e

@Gagi - tvoja ploca ne podrzava ovaj procesor, a sve informacije ovog tipa mogu da se pogledaju na sajtu proizvodjaca ploce

Mihailo
17.01.2010. @ 10:58 #607c9050

Sa nekim pločama npr: ASRock AOD790GX/128M, A790GXH itd. sa opcijom ACC u biosu, unlockujete ovaj cpu na AMD Phenom x4 Quad-Core sa 2MB (umesto 1MB) L2 keša i 6MB L3 keša. Verovatno stara vest ali nekom će značiti. Inače solidan CPU, greje se i troši puno Watta ali ni jedan nije savršen... :) Problem je što su mu neke firme koje ga imaju u prodaji digle na cenu pa za te pare skoro možete fabrički Quad core da kupite LOL +:U stvari quad-core -:Potrošnja

Darche
08.02.2010. @ 06:53 #96808f02

@Mihailo - Ako si hteo da pomognes trebao si da kazes da je jedini uslov za otkljucavanje procesora posedovanje ploce sa SB710 ili SB750 juznim mostom, kao i ACC opcije u BIOS-u. Moram da napomenem da nemaju sve ploce ACC sa navedenim cipovima! A zeznuo si se oko L3 kesa, jer stari Phenomi nemaju 6 nego 2 MB :)

Bojan
10.03.2010. @ 15:17 #40f6c646

imam ovaj procesor, na ploci J&W 790GX Extreme, pa me zanima, je li moguce, i da li je tacno da ima cetiri jezgra i mogu li se otkljucati na ovoj ploci? +:ok procesor

Darche
19.04.2010. @ 05:23 #db08386c

@Bojan - Milion puta receno. Ovaj Athlon je u stvari Phenom sa fabricki zakljucanim jezgrima. Ako imas ACC opciju u BIOS-u stavi je na auto i restartuj komp. Ako je jedno od dva zakljucana jezgra ispravno ono ce se podici bez obzira kakvo je preostalo. Ne moze da skodi, nista ne moze da se desi, ako uspes super, ako ne... :)

nedeljko
02.05.2010. @ 18:43 #481aa067

Naguro sam ga na 3,5 i dobio crash... Stabilan na 3,4.... -:ništa posebno

zeljko
03.05.2010. @ 18:11 #1c97eab2

i moj na 3,4 sa gigabyte ga-ma790x-ud3p plocom. nece preko 3,4 +:solidno -:temperatura

Darche
13.05.2010. @ 12:43 #71daeea5

@zeljko - Posto imas SB750 jesi pokusao da "otkljucas" "uspavana" jezgra?

zare
10.07.2010. @ 15:03 #d6958bfb

a sta je ta opcija ACC,meni je na HWmonitoru pokazao da je Phenom.Pa bi probao da otkljucam ta jezgra.Imam plocu k9n6pgm2.

Nikola
23.07.2010. @ 08:46 #c12f3e13

Koliko kosta nov?

Vlado nk
14.09.2010. @ 09:21 #19ae6d7a

S obzirom da se mogu otkljucati jezgra,ovaj procesor je FENOMENALAN!Toliko!

proka
14.09.2010. @ 17:25 #9daef115

jel moze ovaj procesor na asus m2n-e +:pitanje?

sax
18.09.2010. @ 22:30 #f260bb57

moze!!!

zeljko
19.09.2010. @ 17:07 #873fc335

@Darche nemoze da se otkljucaju druga dva jezgra jbg

Fanta
19.09.2010. @ 21:59 #e6e59fb3

drustvo, ja imam ovaj athlon 7750 BE i plocu ASRock N68C-S UCC .probao sam da odkljucam jezgra ali nece. kakva su vam misljenja.. dal je neispravno ili nesto drugo nije ok kod mene..ako neko ima ideju

zeljko
21.09.2010. @ 12:40 #81d4c92e

da su mu ispravna druga 2 jezgra prodavali bi ga sa 4 za vece pare

Darche
25.09.2010. @ 08:56 #168afc17

Zaboravio sam da napomenem jednu veoma vaznu stvar. Pored postavljanja opcije Auto za ACC, potrebno je i EC firmware selection postaviti na Hybrid (tako je meni bilo kod Gigabyte ploce, za ostale proizvodjace ne znam)... E sad.. Sto se tice ispravnosti jezgara tu je situacija malo drugacija. Nova arhitektura, 4 jezgra, visoka cena, problemi u proizvodnji... Tako se AMD odlucio da zakljuca neispravna jezgra i napravi Phenom x3 i Athlon X2 7xxx. Kako je vreme odmicalo potraznja za ovim procesorima je bila veca zbog manje cene, ali se u isto vreme poboljsavao proizvodni proces. Da ne bi menjali matricu, zakljucavali su ispravna jezgra (tada je to bio manji procenat ali ih je ipak bilo). Tada se pojavljuje famozni ACC koji je nekim "cudom" uspeo da otkljuca ispravna jezgra i da ih pokrene. Ovaj trend se nastavlja i danas, Phenom II x2 i x3 procesori imaju mogucnost otkljucavanja u mnogo vecem procentu nego stari Phenomi, sto AMD-u donosi veci profit zbog veceg broja prodatih procesora, a i kupci zadovoljni jer mogu da dobiju duplo skuplji procesor...

Branko
25.09.2010. @ 23:52 #85d1f9e3

Jel može ovaj procesor na Asus ploču M2N DH AM2 podnožje??!! +:PITANJE

Boki
30.09.2010. @ 22:44 #75241521

Pozdrav drugari, moze li mi ko reci, da li je moguce otkljucati jezgra na ploci (ASUS M3N-HT DELUXE MEMPIPE)? Bio bih veoma zahvalan na odgovoru.. +:Za te pare odlican

Darche
04.10.2010. @ 18:06 #4dd40612

@Branko - ne može... @Boki - može... Mislim da sam već napisao da odgovore na ova pitanja možete naći na sajtu proizvođača... ;)

jole
10.10.2010. @ 11:56 #fa64ee98

jel mogu da se otkljucaju procesori na ECS nforce6m-a v2.0 ploci?hvala unapred!

jole
10.10.2010. @ 12:56 #e4467621

jel mogu da se otkljucaju procesori na ECS nforce6m-a v2.0 ploci?hvala unapred!

robert
27.10.2010. @ 22:43 #7e9983cf

sta vi lupate ovo je athlon a ne phenom ne moze da se otkljuca ni 3 ni 4 jezgro zato sto ne postoje!!!

Darche
31.10.2010. @ 00:04 #10b41ac7

@robert - to so pise athlon ne znaci da nije phenom :D Raspitaj se malo pa onda komentarisi, nemoj ljudima siriti netacne informacije. Napisao sam vec iz kojeg razloga je nastao ovaj athlon, mada je AMD napravio veliku pometnju kada je predstavio athlon x2 7xxx, a ne phenom x2. Uporedi samo broj tranzistora na ova dva procesora... sve ce ti biti jasno :D

Topolnjak
04.11.2010. @ 01:35 #4587ddd2

Da li postoji mogucnost da se ovaj procesor nakalemi na ASUS M2N-E SLI?

Topolnjak
04.11.2010. @ 02:34 #4a49ceb0

Da li postoji mogucnost da se ovaj procesor nakalemi na ASUS M2N-E SLI?

Danijel
04.11.2010. @ 12:08 #2e40748b

Trebao bi da može, i na jednu i na drugu ploču.

branko
04.11.2010. @ 12:40 #531896a9

molim vas dali moze neko da mi kaze dali moze na ga-m52l-s3 ver 1

miki
04.11.2010. @ 19:49 #006570dd

meni radi više od godinu dana na asus M2N-E uz apdejt biosa

Topolnjak
04.11.2010. @ 19:52 #74da2f1f

Kako da updejtujem bios?

miki
05.11.2010. @ 20:07 #acabc390

uz matičnu ploču dobiješ knjižicu sa uputstvom.tamo ti je sve objašnjeno,a i proguglaj malo

N&X
06.11.2010. @ 00:40 #ce5cafe1

@Darche - vidim da poznajes ''igru'' (ili samo tako deluje :) ) na osnovu prethodnih komentara, pa ako ikad procitas ovaj komentara da li bi mogao da me uputis na neki sajt gde bi mogao da se ispravno da se informisem o mikro procesorima? Ako procitas i odgovoris onda dobijas - Hvala ! ^_^

Darche
06.11.2010. @ 12:06 #f3a90594

@N&X - kad bi ovo bio forum i kad bi mogao da se zahvalis... :D Kroz ruke mi je stvarno svasta proslo, od Durona do PII x6 iz AMD kuhinje. Koji god da je procesor u pitanju google je tvoj najbolji prijatelj, bilo da se radi o informaciji, OC-u, tehnologiji, testu... Na wikipediji isto mozes da dobijes korisne informacije,a sto se tice testova tu su npr anandtech, guru3d ili nasi benchmark i naravno itsvet... :) @Topolnjak - ne moze da se nakalemi nikako jer je tvoja ploca ogranicena na iskljucivo AM2 socket @branko - od verzije F7 biosa je zvanicno podrzan ovaj procesor tako da moze :)

Kalimero
13.11.2010. @ 17:01 #4661938b

Pitanje: Da li moze ovaj procesor na plocu MSI K9N4 Ultra-F? Hvala unapred

Darche
14.11.2010. @ 00:13 #4b21aa0f

@Kalimero - Zar je tesko koristiti google? Ali da se ne mucis, tvoja ploca ne podrzava ovaj proc...

mico
16.11.2010. @ 18:54 #d74b4a26

da le ovaj proc mogu da stavim na asus k8n

Visa
22.11.2010. @ 20:32 #6989bf00

Meni temperatura na ovom procesoru ide od 44 - 55 c . Kakva su vasa iskustva ?

Darche
25.11.2010. @ 10:30 #ba78f0b9

@mico - posto je tvoja ploca soket 754, ne moze... @Visa - Koliko se ja secam, meni su temperature sa box kulerom bile od 40 do cak 65 stepeni. Kad sam uzeo CM Hyper TX2 su bile od 35 do 55. Tvoje temperature su u granicama preporucenih tako da ne moras da se brines. Ukoliko bas zelis da smanjis temperature, kupi jedan kuler i ubaci ga u kuciste da izvlaci topao vazduh napolje ;)

Nikola
27.11.2010. @ 00:34 #c81a4f5a

Da li mogu ovaj procesor da stavim na asus m2n-x plus. Na asusovom sajtu pise da podrzava am2+ ali kad udjem u stranu sa podrzanim procesorima ovog nema tu...

Nick
29.11.2010. @ 01:26 #3679f7fd

Da li moze ovaj cpu na Gigabyte GA-M68M S2P ?

visa
29.11.2010. @ 19:30 #b7f36833

@Nick - moze

Nikola
30.11.2010. @ 19:27 #4120b490

Meni niko nece da odg???:((

Nikola
30.11.2010. @ 19:27 #a52f7fac

Da li mogu ovaj procesor da stavim na asus m2n-x plus. Na asusovom sajtu pise da podrzava am2+ ali kad udjem u stranu sa podrzanim procesorima ovog nema tu... -:Meni niko nece da odg na pitanje???:(((

Darche
30.11.2010. @ 21:17 #530b9edf

@Nikola - zamolio bih te samo da ne pises 5 puta jedno isto jer ovo nije forum i ne mozes da ocekujes da ti ljudi istog trenutka odgovore. Kao sto si video, tvoja ploca ne podrzava ovaj procesor...

Nikola
03.12.2010. @ 23:00 #ec58c7b7

Imam problem sa ovim procesorom multipiler mi se pomera sa x13.5 na x6.75 sam od sebe i to kad udjem u bilo koju igricu on se pomeri na x6.75 sto znaci da mi takt spadne na nekih 1.3ghz koliko ja razumem...proverio sam amd cool'n'quiet mi je iskljucen u biosu...preko hwmonitora dok radi na x13.5 crpi 94.35W a kad mu spadne multipiler na x6.75 onda crpi 73.50W Sad nzm da li je to do maticne ili napajanja? Imam Asus m2n-x plus.

Darche
06.12.2010. @ 19:27 #0b4a524c

@Nikola - Ja ne znam zasto se cudis kad sam ti lepo napisao da tvoja ploca ne podrzava ovaj proc... Uzmi drugu plocu i kraj...

zoran
07.12.2010. @ 16:43 #2f1ae8a5

moze li ovaj procesor na plocu MSI K9N Neo V3 ? hvala unapred

Nikola
08.12.2010. @ 01:13 #f27be4f5

@Darche - Uzecu novu plocu ali ne jos(hvala na savetu)...resio sam problem sa multipilerom stavili su mi novu verziju bios u duocom-u....(sad sve vreme stoji na x13.5)

misa
09.12.2010. @ 09:32 #1af35914

MSI K9N Neo V3 ? dali moze na ovu plocu da legne

Darche
09.12.2010. @ 20:05 #afbd05e7

@zoran, misa - ne moze...

stevan
09.12.2010. @ 22:02 #afe152e7

da li je iko pokusao da otkljuca jos 2 jezgra? +:jos neznam :D

zoran
10.12.2010. @ 15:04 #27001af3

@Darche - moze li beta bios-om ?

Darche
12.12.2010. @ 17:09 #ed32b003

@zoran - sama rec BETA ti mislim dovoljno govori i ja da sam na tvom mestu ne bih probao nista sto nije zvanicno odobreno od strane proizvodjaca jer na taj nacin... pa pretpostavljam da znas sta bi moglo da se desi :) @stevan - pre nekih mesec dana sam uspeo prijatelju da "otkljucam" jedno jezgro, dok je drugo bilo falicno i sada covek fura X3 :D U pitanju je MSI 770T-C45 ploca :)

zoran
13.12.2010. @ 08:36 #008ec331

@Darche - hvala

stevan
16.12.2010. @ 23:41 #b18af081

da li postoji ovakav model , a da nije black edition? +:pitanje mozda malo glupo al' sta cu :D

Darche
17.12.2010. @ 02:06 #f57be511

@stevan - pitanje nije glupo i da, naravno da postoji "obican" iliti procesor sa zakljucanim mnoziocem :)

stevan
18.12.2010. @ 20:49 #74f133d7

@Darche - hvala na odgovoru na to sam i mislio "zakljucan"

gale
25.12.2010. @ 14:39 #62d9d884

dali moze ovaj procesor na ovu maticnu M2N68-AM SE. UNAPRED HVALA.

Bojan
29.12.2010. @ 00:33 #8e3ff791

@Darche - svaka cast na odgovorima, ali na zalost, molio bih te da das odgovor na jos jedno pitanje :) Moze li ovaj procesor na laptop ili postoji neka posebna vrsta procesora koji se mogu ugraditi u laptop? Imam Acer Aspire 5517 laptop i obzirom da je ugradjeni procesor single core, nasao sam da najjaci koji se moze ugraditi na njega jeste TL-60. Na wikipediji sam (u listi TL procesora) nasao ovo: "Athlon 64 X2 Dual-Core for Notebooks", a posto je ovo Athlon 64 X2 interesuje me da li je to "taj" procesor). Mnogo hvala i izvini, srdacan pozdrav.

nikol87
29.12.2010. @ 22:55 #a9664070

ne moze ovaj procesor na laptop, moze samo na AM2+ i neke AM2 ploce Kada se kupuje obavezno proveriti na sajtu proizvodjaca CPU support listu za plocu koju imate kao i reviziju biosa koja podrzava ovaj procesor

Milan
04.01.2011. @ 15:28 #7cca9f60

Zna li neko od vas kakav je procesor konkretno i da li cu dobiti nesto iole bolje posto planiram da zamenim 4000+ x 2 koji imam a radi mi na 2.7GHz,pa se pitam da li cu dobiti nesto vise posto vidim da ovaj ima i L3 a moj ne ili da se zabovoljim sa ovim sto imam????

Goran
05.01.2011. @ 11:42 #5e25a2e5

@Milan: Jedva primetna razlika, za osetan skok performansi treba ti AM3 i HT 5,2... Ovaj upgrade ti se ne isplati!

Zoran M
09.01.2011. @ 01:04 #a5b7baa1

Da li ce ovo uopste raditi na ploci Gygabite GA-MF3 ? +:Svidja mi se sta ima sve.... -:nisam siguran da li ce da radi na plocama predvidjenim za AM2

Djox
13.01.2011. @ 03:12 #4beb79e3

da li ovaj processor moze na ovu plocu A690GM2MA-8EKRS2H i da li moze da tera novije igrice ? +:molim vas odg. mi

Nenad
16.01.2011. @ 15:31 #307ff3c3

Da li moze ovaj procesor na MSI k9n neo v2 ? -:Pitanje?

Shomac
27.01.2011. @ 08:26 #d42f5c3c

@Milan prelaskom sa x2 4000+ na ovaj procesor osjetices znacajnu razliku. Ja sam imao 4200+ i kad sam uzeo 7750BE iznenadio sam se razlikom u performansama. Naravno ako ti ploca podrzava neke od novih Athlon II procesora onda bolje da odaberes jedan od njih. Ako vas interesuje da li neka ploca podrzava odredjeni procesor najbolje je da pogledate na sajtu proizvodjaca vase poloce.

Milos
31.01.2011. @ 00:00 #f279fed8

Pozdrav ...meni interesuje,..dali je kompatibilan sa Gigabyte 790xt-ud4p am3 plocom?!!!??? Hitno mi recite jer hocu kupiti bolju plocu,..pa dal mogu li ubaciti moju,..ili moram kupiti i processor novu.. +:Svidja mi se

Predrag
02.02.2011. @ 00:01 #80d631f5

ne radi na ga-mf3 +:nije los -:nije odlican

Darche
02.02.2011. @ 08:03 #3585f563

zamolio bih sve koji pitaju da li njihova ploca podrzava ovaj procesor, ubuduce pogledaju na sajtu proizvodjaca, jer je to i najlaksi i najbrzi nacin! @Shomac - mislim da se ovaj upgrade nikako ne isplati jer su razlike koje kazes da su znacajne, u stvari minorne. L3 kes ne igra znacajnu ulogu u svakodnevnom radu, osim naravno u igricama. pa cak ni tada nece dobiti osetan skok performansi jer je bitnija grafika od cpu-a. posto je covek rekao da mu proc radi na 2.7 GHz, ovaj mu nece znacajno podici performanse, bolje da ulozi u neku drugu komponentu ili da uzme, kao sto si rekao neki Athlon II ako mu ploca podrzava. @Milos - ta ploca je AM3, samim tim koristi DDR3 memoriju, a ovaj procesor ima DDR2 memorijski kontroler tako da ne moze. @Predrag - ahahahaha, pa naravno da nije odlican kad je vec skoro 3 godine na trzistu, a sama arhitektura (phenom) procesora je bila totalni promasaj... ;)

vlada
08.02.2011. @ 01:52 #37dc93b5

da li je am2 i am2+ isto? +:pitanje -:pitanje

Darko
08.02.2011. @ 13:02 #a9140bed

Nije, AM2+ soket je noviji, mada ovaj cpu radi i na nekim AM2 pločama.

sale
15.02.2011. @ 19:11 #4b6b8737

pitanje dali ova ploca ASROCK N68C-S UCC moze da radi u kombinaciji sa ovim procesorom i ddr3 ram memorijom ? +:odlican procesor

Darche
18.02.2011. @ 23:03 #c7252d3d

@sale - procitaj moj poslednji komentar... do kraja!

zox
21.02.2011. @ 15:33 #5e28c33a

kod mene radi na 3,2 GHz stabilno bez promjene voltaze, zbog svoih 95w morao sa ugraditi bolji hladnjak Hyper 101 .gura sve nove igre na max. +:dobar,cjena -:hladenje

nebitno
01.03.2011. @ 19:22 #52f3b87d

Ne razumem se bas najbolje u racunare pa bih da pitam, koja je razlika izmedju box verzije i ''obicnog'' amd 7850? +:nemam pojma

dejan
03.03.2011. @ 00:37 #068d313a

Hladan ko spricet 25-40c za pitanje ispod koliko znam kad je u pitanju boh verzija t znaci da dolazi sa hladnjakom i kulerom, +:Hladan, 3mb kesa

Darche
04.03.2011. @ 04:11 #9499076a

@dejan - Ili imas brutalno vodeno hladjenje, ili sedis u sobi u kojoj je ispod 20 stepeni. U svakom slucaju, treba razlikovati temperaturu jezgara i temperaturu procesora ciju informaciju pokazuje sonda na ploci. To nisu iste temperature, i ako su ti jezgra 25-40 stepeni, onda ti savetujem da obezbedis bolje hladjenje jer ti se temperatura dobro priblizila maksimalnoj dozvoljenoj...

MMA
19.03.2011. @ 12:01 #d32ebab8

Imam ovaj procesor vec godinu ipo,neverovatno da idalje radi kao lud.Imam sedmicu instaliranu i gura je sasvim fino.Sve najnovije igrice igram bez ikakvog kocenja.Ranije sam bio skeptican prema AMD-u,ali....fantasticni su.Moja sestra ima i3 intel a moj komp se ne pali sporije od njenog!Mislim da cu sledeci da uzmem ovaj Phenom II X6 1090T i on je skroz dobar. +:Vrlo dobar

buda
27.04.2011. @ 11:46 #803d0bd5

Imam ovaj procesor i nisam zadovoljan /temperatura naleru 55 stepeni igrice do 80/ da li staviti dodatne hladnjake ili menjati..

Marko
27.04.2011. @ 11:53 #e8867639

Pa očisti hladanjak od procesora, ako se ne spusti temperatura uzmi neki drugi hladnjak koji ćeš moći da koristiš i sa novim procesorima.

Kibo
04.05.2011. @ 11:16 #9efa57eb

Imam ga oko 2 godine, na J & W 890GX Extreme ploci, sa Sapphire HD4870 512GDDR5 i Corsair XMS 4gb DDR2 na 800 mhz, i mogu vam pouzdano reci da nisam imao nikakvih problema sa radom. Temp. nije isla preko 40 u ful opterecenju, a koristim njegov box kuler. I tera sve igre koje su do sada izasle bez ikakvih problema (COD Black Ops, Crysis 2, Test Drive 2, PES 11, FIFA 11, NFS Shift 2.......) i to vecinu na max podesavanjima. Hteo sam samo da vam pruzim malo info.iz prve ruke o radu ovog procesora, nadam se da vam je makar malo pomoglo... :) -:nisam nashao zamerke

Ivan
10.05.2011. @ 09:46 #ab5ff9ea

Savet za Budu: Flash BIOS-a, i videces razliku!!! +:Sjajan CPU za ove novce, 3mb cacha, ma vrh -:nista ama bash....

sreta991
13.06.2011. @ 15:01 #119fe41d

Jesi stavio pastu za hladjenje na procesor, nema sanse da se toliko greje? :D

Zox
05.07.2011. @ 22:13 #3df8b693

Recite mi molim vas da li moze na ga-m61sme-s2 maticnu? hvala

bojan
16.07.2011. @ 11:40 #974bbe18

jel moze ovaj procesor na MSI K9N NEO-F V3 / MS-7369 Motherboard ???

bojane
26.07.2011. @ 12:16 #7c012ccd

nemoze na tu plocu 6000+ je plafon za nju

ivan
01.09.2011. @ 20:16 #0893ddd8

@Kibo kako ti bre brate tera Crysis 2, Test Drive 2 i NFS Shift 2? ja imam ovaj procesor, i sl. konfiguraciju (osim grafike, imam 3870 sa 512gddr4), i koci cak i na najnizoj rezoluciji, i na minimum detaljima....(mislim da nije do graficke, jer na najnizor rezuluciji bi morala da gura) a da fora bude jaca, pes 2011 radi na 1680x1050, i sve na max? svaki savet dobrodosao! unapred hvala

Vlada
01.09.2011. @ 23:54 #c0705e65

Jednostavno grafika ti je pravljena sa podrskom DirectX 9.0C kao i pes 2011 zanimljivo, a Crysis 2 je pravljen za DirectX 10 i 11 nadji noviju grafiku ta je dobra ali stara

ivica
09.09.2011. @ 17:30 #b33d8362

moze li ovo na m2n-e sli sa najnovijim biosom?

Kibo
10.09.2011. @ 12:48 #7df8760e

Brate, ne znam sta da ti kazem, tako je kako sam napisao, verovatno je do grafike, jer je moja 512mb gddr5 toxic edition, pa ona gura sa 4gb rama, a proc.nema toliku ulogu u svemu tome.Evo cak i novije igre Deus Ex, Fear 3, Dirt 3, sve rade bez vecih problema, sve na max sem Deus Ex-a gde mi je rez.malo niza nego uobicajno. Sve to, plus obnova drajvera za grafu i povremeno osvezavanje sistema i sve radi bez problema.... :D +:za Ivana

Vlada
14.09.2011. @ 01:08 #7a82a822

Stara Grafa nisu sve nove igre pravljene za DX 10 promeni grfu eto

Milisaw
15.09.2011. @ 14:12 #c681d5cd

Grafika ti je i više nego ok...malo slabija od današnjeg modela ati 5670 i jača od npr. NVidia GT 240... I najjača je komponenta u tvom kompu,jača i od ovog procesora... Tako da promenom grafike realno ne bi dobio mnogo... Sa svim novijim igrama koje se više oslanjaju na procesor ovaj to ne može da isprati... Ako budeš nešto menjao na kompu neka to bude procesor i ploča...npr... neki Phenom x4 955 i ploča Msi 770 C45...jeftina a ubitačna kombinacija...A grafiku zadrži dok ne skupiš pare za neku ATI 6850 i miran si par godina...

Miodrag
25.09.2011. @ 14:52 #8d149a5d

Da li je dobar procesor za maticnu Biostar NF520A2 SE

Miodrag
25.09.2011. @ 14:56 #5fbdfc43

Da li mi moze te preporuciti bolji procesor za nf520 a2 se

ivan
27.10.2011. @ 04:39 #6c58b5a5

Koja je najaca komponenta je vrlo diskutabilno, ali najslabija je definitivno procesor! Imam Gigabyte GA-MA790X-UD4 i 2x2gb kingston KVR, dva harda, jedan za win, posebno drugi za igrice i ostalo... a i napajanje je LC power LC5550 od 550w...sumnjam bas u ovo sto ti kazes, ali me cudi ovo da nekima gura i dosta jace igre, od onoga sto je za ocekivati od ovog cpu-a... a grafika nije direct x9, podrzava direct x 10.1/SM4.1 +:Milisaw

Darko
05.11.2011. @ 20:26 #dec01782

Koja je verovatnoca da se otkljucaju jezgra na ovome procesoru i sta se dobija time koja verzija proc?I dali je neko uspeo da ga otkljuca? +:Deluje sasvim ok

Milan
06.01.2012. @ 02:51 #c97b0289

Moze li ovu na plocu na koju mi je trenutno AMD 5200+ Ploca je: Gigabyte GA-M55S-S3 v2

braca
07.01.2012. @ 00:28 #3a0b5aac

citam ovo o igricama i nemog se nacudim , ja bre teram lfd 2 na do 150fps sa ssve high ama sve sa sledecom konfiguracijom a vi vidite sad; smd x2 5200+, digo sam ga na 3000, onda kingston 4gb ddr2 bre, graficka i ploca brand asus , grafa 9800 oc radi na 650 digo je na 700, maticna m2n68-am , napajanje rucno pravljeno tj sastavljena dva ciefteca jedan 450w a drugi 300w , tx3 kuler na procesoru , i rezolucija na asus monitoru 1440 x 900 i lfd truje bre da nikad ispod 80 fps-a a vi ljudi neznam sta radite sa tim kompjuterima a da , vindows 7 32 bita ali otkljucan cetrvti gb rama

ivan
14.01.2012. @ 21:03 #1ccb8f66

i meni je terao lfd i 1 i 2 sve na max, i nba 2k10 na max, i pes 2012 sve na max, cod mw, takodje... ali kao sto rekoh pojedine koje sam prethodno naveo su pravile problem... Zamenio sam plocu, procesor i memoriju, a grafika je ostala ista! e sad šibaju sve ;)

braca
14.01.2012. @ 23:47 #f77bf55b

iskreno uvek sam kupovao iskljucivo asus ploce , i iskljucivo asus nvidie , i nikad problema nisam imao , normalno amd je dolazio zbog novca jer su jeftiniji ali i ne kasne mnogo sa intelom (ali ipak intel je intel ali cist a ne celeron ), e sad ati prednjaci sa grafikama bar takve informacije dobijam od mojih drugara i verujem da je tako , generalno amd je procesor mama za srpski budzet

braca
14.01.2012. @ 23:53 #765af948

a sto se tice komentara da procesor ne igra ulogu u igricama mnogo , brate ja neznam dal se ti to zezas ili nisi upucen , jer ti je procesor sve , rezime amd dual 5200+ sa grafom asus ge force 9800gt l4d2 od 50 do 80 jedva 90 fps isti procesor i grafa samo procesor dignut na 3100 od 65 do 130fps isti procesor i grafa samo dignut proc. na 3200 e tu kove do 200 fps ali bitnije ispod 80 nikada znaci sve smo rekli tj moj slucaj

najbolji
07.04.2013. @ 16:57 #e8fee3c4

i meni se greje ovaj procesor, cak imam i dodatni kuler koji izvlaci toplotu iz kucista i opet je 50 C kad se nista ne desava a 70-80 na igricama uz stalno pistanje zvucnog alarma. Probacu da zamenim pastu na procesoru i nadam se da ce biti bolje

najbolji
09.04.2013. @ 17:09 #c8434812

Sredio sam problem :) Stare paste je bilo jako malo i sva se sasusila. Nakon stavljanja nove paste temp je oko 40 C na leru a oko 50 na igricama. Ono sto verovatno jos utice na grejanje je da mi racunar stoji pored radijatora :)

max
28.04.2013. @ 22:17 #0fbaa4e6

Nema bolj za te pare.Kod mene je 4 godine,samo se malo više greje na max optercenju pa sm ugradio col master hladnjak pa sad tera na 3.4Ghz +:dobar za te pare

mare
07.09.2013. @ 20:24 #2234afee

jel dosta bolji od Athlona 64 X2 4200+

Zoran
15.08.2014. @ 22:28 #29cb9365

Da li neko može da mi proveri ovaj procesor, a da je iz Novog Sada ili okiline ? +:Pitanje -:pitanje

DedaBranko
18.05.2015. @ 14:45 #db9056f8

Zanima me da li bi ovaj procesor mogao da radi OK sa Nvidia gtx 650 ti

petar
25.06.2015. @ 12:17 #98745813

#DedaBranko -moze da radi sa gtx 650 bez problema -jes da je sad vec to star procesor al se jos nekako drzi ja sam na njega igrao Battlefield 3 bez problema pa cak i neke malo jace igre i dobo se pokazao samo da imas dobru maticnu uz njega i mozes i malo da ga overclock-ujes. +:dobro se drzi s obzirom kaj je izasao na trziste

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan