logo
zoki030

AMD Athlon II X3 445 3.1GHz 3x512KB L2

22.08.2010. @ 14:28   #Komentar #Procesor #AMD

da li neko zna postoji li sansa otkljucavanja cetvrtog jezgra ili L3 kesa na ovom procesoru? i koja ploca bi bila dobra za to?

68 komentara

shone
05.11.2010. @ 15:36 #64a4572d

Nije loš radi ko zmaj. U win 7 prošli amd 4000+ ocjena: 5.4 a ovaj sad 7.1. Eto vam razlike. Mislim da treba da instaliram novi bios jer mi se pojavljuje povremeno blue screen ali nemam kuci trenutno net, ako neko zna offline install nek mi javi posto ja ne znam :)

Marky
10.11.2010. @ 16:03 #58ccdf0b

Molim preporuku: AMD Athlon II X3 445 --ILI-- AMD Phenom II X2 550 (razlika u ceni 500 din). Koristim Win7 i Ubuntu (sve 64-bit), Office, Net, HD filmovi. Adobe Illustrator i Photosjop pomalo. Ne igram se. Ne planiram da otkljucavam jezgra i overklokujem jer onda moram da kupujem novo hladjenje a pocetnik sam a negde mi i ne treba za moje potrebe. Kupujem Gigabyte plocu sa SATA3 i USB3, zbog buduce kompatibilnosti. Pise da je dobra za overclocking i otkljucavanje. :)

Ljuba
11.11.2010. @ 12:37 #40d7d6b9

Ako ne misliš da mnogo klokuje cpu, čak i za otključan ti nije potrebno novo hlađenje. 3 jezgra su prednosti u programima koje ti koristiš u odnosu na 2, mada je skoro sigurno da bi ti i x2 550 radio sa 3 jezgra, opet postoji mala verovatnoća da će ostati samo dual core. Sa druge strane postoji mogućnost da i ovom otključaš 4to jezgro i L3 keš i da imaš PII cpu. Ja bi ipak išao na ovaj cpu.

vlado nk
06.12.2010. @ 19:52 #f7cb7c68

Da li bi ovaj Procesor mogao da radi na Eurocase,vrhunsko napajanje od 350 W,12 cm Fan?Hvala!!!!! -:ne znam

vlado nk
07.12.2010. @ 00:17 #fd1fdd2e

Hitno mi je! +:3 jezgra!

zoran
09.12.2010. @ 14:41 #a91d086a

moze li ovaj procesor na plocu MSI K9N Neo V3 ? hvala unapred

svmister
09.12.2010. @ 15:11 #f33c4e8d

Ljudi, koju plocu predlazete uz ovaj CPU??? I koliko je on dobar za novije igrice??? Pozdrav +:tek ga kupujem

MLADEN
14.12.2010. @ 21:03 #1b3eaf55

jel moze raditi na podnozju AM2+ ?

BoT
18.12.2010. @ 23:50 #05d57ac2

Kupio sam procesor sa NADHC kodom, nazalost nisam mogao naci nista drugo, tako da nema L3 kesha koji bi se eventualno otkljucao. Zato je cetvrto jezgro otkljucano kao od sale na ASUS M4A88T-V EVO/USB, prosao LinX testove, radi stabilno. CPU-Z ga vidi kao AMD Phenom II X4 B45, sa Deneb jezgrom, iako nema L3 kesh!!! Predstoji dalje ispitivanje mogucnosti overclock-a. Best buy!!! +:4 jezgra

zoran
20.12.2010. @ 12:08 #c1449373

otkljucano 4 jezgro bez l3 kesa.koliko je sigurno ostaviti tako?M4A88T-V EVO/USB.Radio je par minuta pa sm ga iskljucio za svaki slucaj.nisam neki strucnjak.cime da provjerim stabilnost. +:cijena

shejmus
27.12.2010. @ 21:43 #30de3b69

-Savrseno radi !!! -Stabilan na 3.6Ghz -Intel Burn Test stabilan max 57*C :D -Radi na AM2+,uz eventualnu potrebu za update-om bios-a,mada skoro sve ploce se sad prodaju sa najnovijim bios-om,tako da je verovatnoca za time veoma mala :D -Uz odgovarajucu plocu velika verovatnoca oktljucavanja 4. jezgra,ali veoma mala verovatnoca otkljucavanja L3 cache-a,jbg ne moze sve :D -topla preporuka :)) +:BEST BUY

Djuka
30.12.2010. @ 13:56 #7151cc36

Može na AM2+ ploču, čak radi i na nekim AM2 pločama.

Uros
08.01.2011. @ 00:14 #615e4ade

E ljudi da li mi vredi da uzmem ovaj procesor i ovu maticnu ASUS MB - SOCKET AM3 - M4N68T ? Takodje dvoumim se izmedju ovog procesora i AMD Athlon II X3 440 3.0GHz ( ili da uzmem AMD Phenom II X2 555 3.2GHz ) ? Koji je bolji zeleo bih da otkljucam jos jedno jezgro ! :D Imam graficku GTS 250 i kupicu i DDR3 Ram Memoriju tako da se nadam da ce igrice raditi kao podmazane.

kameni
11.01.2011. @ 13:47 #ac75bcd5

poceo mi se cesce pojavljivati ,,blue screen",zna li neko kako to da resim??? HITNO MI JE,PLEASE POMOC! Inace fercera savrseno u paru sa hd 5750 i 4 GB DDR3 RAM...ali taj blue screen pocinje da me nervira...hvala vam unapred...:))

goku
17.01.2011. @ 14:01 #281a10e2

nzm koji bios imas . prbaj opciju fail safe settings... ili mu iskljuci 4 jezgro.

Janos
12.02.2011. @ 14:37 #dac52e2e

Na ovom procesoru sam otkljuco L3 kes i 4 jezgro na matcnoj ploci gigabite GA-MA770t-UD3 +:Otkljuco

Corviero
25.02.2011. @ 22:32 #6cf474f0

Odlican procesor, imam ga vec 6 meseci. Nisam nista klokovao ili otkljucavao. Sa grafickom gigabyte 5570 1 gb ddr5 128bit , 4 giga rama i samsung hdd 500 gb sastavio sam konfiguraciju za koju odgovorno tvrdim da je best buy. Gura sve igrice na high bez seckanja, nikakve probleme ni u jednom momentu nisam imao sa bukom ili bilo kakvim bagovima. Kao best buy napajanje za ovakvu jonf predlazem lc pover 560wati sa fenom 14 i bronzanim navojima.Znaci za oko 250 eura moze da se sastavi sjajna konfiguracija

Milan
02.03.2011. @ 13:45 #97895ab6

Imam ploci Gigabayt GA-M56S-S3 AM2/AM2+ na sajtu pise da podrzava ovaj procesor ali da spusta HT na HT 1.0 (2000) pa me zanima da li bi time osakatio ovaj procesor ili ne?!Sada imam 4000+x2 Hvala +:Cena,mogucnost otkljucavanja

Marko
15.03.2011. @ 18:12 #caba05f7

Da li može ovaj procesor na Gigabyte GA-M61PME-S2P? Hvala unapred.

Ljuba
16.03.2011. @ 11:14 #300c2dd0

Može, možda ćeš samo morati da updejtuješ bios, mada sumnjam, inače po meni je ovo best buy cpu..

gamer
22.03.2011. @ 15:36 #0b07aca4

Ljudi hitno mi je.. Je l' moze ovaj proc na maticnu Asus M2N-MX SE?? U specifikaciji pise da ne moze, al' sam na Benchmarku procitao da moze na AM2 maticnu..

Nino
29.03.2011. @ 14:34 #d45777ee

Dosta ljudi mi kaze da bi trebalo da stavim dodatni kuler ako otljucam 4. jezgro, ima li neko preporuku?

nikoLaj
08.04.2011. @ 21:36 #00a03a14

oce li mi ko rec kakav je ovaj procesor jer razmisljam da ga kupim ......jer sam htioo x3 450 ali kazu da je to isto pa me dodje ovaj jeftinije nesto......kako radi ovaj proces koje igre mogu da se teraju sa njim moze li ...gta 4 ,bad company 2...pes 11..mafia...i malo jace molim hitan odgovor jer idem da ga sljakam brzooo za nekih dana...hvala..!!!!!!! :D +:3 jezgra

nikoLaj
08.04.2011. @ 21:37 #bea8fb26

iii kakav je kuler sto se dobije uz njega hladi li ok.....! koji mu je RPM obrtaj od prilike treba li se menjat....

Marko
11.04.2011. @ 13:00 #2e533b9b

Za ovaj novac nema boljeg procesora, dokazno dosta bolji x2 procesora u igrama, ispade da sve igre iskorišćavaju sva 3 jezgra, dok 4 jezgra malo njih.. +:nikoLaj

corviero
13.04.2011. @ 13:48 #ce546f91

Kupio sam ploču asrock 880 sa 4 slota za ram3 i ubacio ovaj procesor. Dok nisam flešovao bios nije hteo ni da ga otključa niti da gura ram na 1600. Posle flešovanja otključao 4 jezgro i l3 keš (stabilno, bar po prime95 testu), jedino što malo greje, 45-55 stepeni c. Ja prezadovoljan. Samo jedna stvar, šta god vam ko rekao od čipseta definitivno zavisi stabilnost otključanog jezgra. Takođe za 500 dinara može da se kupi cpu kuler coolermaster (ja ga imam) koji u ful loadu radi na 4400 rpm-a. Kad je na max dere se kao blesav međutim meni na 40 posto hladi taman dovoljno a buka je sasvim minimalna. Ja sam se pomirio da mi temperatura bude malo viša, bar dok ne kupim fenove za kućište a neću da dižem rpm na cpu fenu na više od 2600 rpm. Po specifikaciji normalne temperature su od 35-75. +:Otključao četvrto jezgro i l3 keš -:temperatura u zavisnosti od load-a 45-55 c

nikolaj
15.04.2011. @ 13:14 #e09f491d

koliki ti je l3 ke? ako si ga otkljucaO!?

corviero
18.04.2011. @ 13:09 #a2165b89

@nikolaj l3 keš je 6 MBytes.

nikolaj
23.04.2011. @ 14:49 #b838e4c9

molim za odgovor skinuo sam speed fans za mjerenje temperature i everest...temp pise core 28 do 38 varira a u everestu kad nadjem dje se mjeri temperatura jezgara i opterecenja pise core 1,core 2 ,core3 samo.....core 2 i core 3 rade po opteracenju da li defektno jezgro ili trebA DA se aktivira ili sta drugo ??//// molim za odgovor jer sam tek kupio x3 450 slican ovom proces pa da znam, sta da radim??????????? jer su skoro isti pa zato

Corviero
27.04.2011. @ 02:46 #c5f705e4

@nikolaj: Neće jezgro samo da se odključa, treba da uđeš u biosu u meni i da postaviš acc ili ucc opciju na auto. Da li je acc ili ucc zavisi od proizvođača ploče. Ako ti to ne uspe, onda pozovi nekog ko se bolje razume da ti podesi voltažu i još neke parametre u biosu, e ako ni tad ne radi 4 jezgra onda je četvrto defektno. Usput, koju ploču imaš?

Marlok
15.06.2011. @ 17:52 #c1c6ff6f

@Milan Ne bi osakatio procesor tim spustanjem HT.. pa evo ja sam isto da bih overklokovao moj x2 4000+ morao da spustim HT a radi neuporedivo bolje jer je overklokovan sad ;)

Pomagajte
17.06.2011. @ 23:44 #4dbccdc9

Pomagajte Ljudi da li bih ovaj proc mogao da stavim na AM2 plocu???

Marko
20.06.2011. @ 13:10 #c2723e66

Zavisi od ploče, nađ oficijalnu stranu svoje ploče i idi na cpu suport.

Aco
31.07.2011. @ 22:31 #5c28a37a

kupio sam ga stavio na GA-MA 770-DS3 radi savrseno temperature su mu 21-22 stepena u idle uz Cooler Master V8 +:best buy

Arkan007
09.09.2011. @ 18:38 #44e26a63

Ne mozes ga staviti na am2 socket,on ide iskljucivo na am3 socket.

Darko
12.09.2011. @ 13:47 #c2c3966c

Greška, svi AM3 procesori mogu i na AM2+ ploče, neki čak i na AM2, uz updejt biosa.

zox
17.09.2011. @ 10:51 #b24fbab0

Na AM2 ploči rade AM2 i AM3 procesori, AM3 uz update biosa i sa nešto slabijim performansama Na AM2+ ploči rade takođe sve tri varijante procesora - u fulu, dosta ih ima i otključavanje jezgara. Na AM3 ploči rade samo AM3 procesori

Nebecki
04.10.2011. @ 16:35 #f010e7d2

Na mojoj ploci gigabute ga-m52-ls3 rev 2.0 sa biosom f9 radi odlicno. Podsecam to je am2 ploca sa enforce 520 cipsetom. +:Sjajan procesor

stek
11.10.2011. @ 23:54 #762b98f8

Kupio sam ga pre nedelju dana i prezadovoljan sam, jos sam uspeo da mu odkljucam 4 jezgro i klok na 4GHz. Stabilno, ne prelazi 60C°... pozz

nebojsa
21.10.2011. @ 19:59 #1733446d

Ovaj procesor radi na svakoj am 2 ploci koja moze updejtom biosa da ga podrzi recimo gigabute ga-m52-ls3 ali rev 2.0 sa biosom f9a. idi na gigabajtov sajt pa ces videti, koje procesore koja verzija biosa podrzava. Ja sam recimo morao f8 za ovu plocu jer imam am3 athlon 240, radi mi perfektno. Podrzava sve athloneII x4 i poneki novi x4 phenom, x6 nepodrzava. +:odlican -:nemam zamerki

bole
07.11.2011. @ 09:01 #41df27a6

E ljudi imam owaj procesor vec 10 meseci.Interesuje me koliko traje procedura otkljucavanja ,i pod uslovom da se otkljuca na koliko moze da se oc +:PITANJE ZA SVE

sssss
10.11.2011. @ 18:16 #e602cdc2

moze mi neko reci dali onaj procesor moze na am2 podnozje posto ovde neki kazu da moze a pise da treba podnozje am3 ????

bole
11.11.2011. @ 09:06 #6756444a

Nemoze na am2 plocu lazu te !

miiii
16.11.2011. @ 22:31 #6b4137cc

bole ne moze na am2 plocu mora na am3 podnozje

?
17.11.2011. @ 13:14 #44ef7e06

Do kolko moze max da se oc sa stock coolerom?

Deki
25.11.2011. @ 23:37 #e427d231

Hvala AMD-u što me je častio boljim procesorom za manje para. Ovaj procesor je definitivno best buy, jer otključavanje 4 jezgra dobijate procesor x4 645. Rezultati na testovima i igricima su odmah skocili za 20%. +:Otključavanje jezgra, ne greje se, dobar i za oc

vojin
17.12.2011. @ 21:38 #84893e84

da li da uzimam ovaj ili Athlon II X2 270 3.4GHz 2MB ? -:zasad nista

vojin
17.12.2011. @ 21:45 #dc8f2338

nesto mi je malo samo 1.5MB L2 kesa

Darko
24.12.2011. @ 20:56 #68e33b86

Procesor se ne cuje dok ne ukljucim neku igricu, kad ga ukljucim pocne postepeno da se pojacava, pocne da nervira taj zvuk. Kad miruje brzina coolera na procesoru je 3300 rpm, a kad igram neku igricu 5500rpm, da li se ovo desava kod vas i sta mi predlazete??? Procesor je hladan, hladi dobro cooler, nego se mnogo cuje.. +:Sve je super osim coolera! -:Cooler

marko
18.01.2012. @ 03:34 #37278888

koji je bolji x3 445 ili x2 265? hvala

Darko
18.01.2012. @ 08:19 #160ee987

Naravno da je X3 bolji.

amd
20.01.2012. @ 08:25 #e7aaf719

Procesor se odlično hladi i u opšte ne diže temperaturu. Ja sam moj fabrički kuler prebacio da radi na 5v i ne čuje se. Temperatura (iako overklokovan za 10%) ne prelazi 50C. +:Ima rešenje -:Bučan fabrički cooler

losmii
23.01.2012. @ 04:38 #bd13e121

Koja graficka bi bila dobra uz ovaj procesor ?

Dane
23.01.2012. @ 13:40 #efcea2ec

6670/6750/6770/6850, sve zavisi koliki ti je budžet, šta igraš i na kojoj rezoluciji.

losmii
26.01.2012. @ 22:50 #38baae28

hvala na odgovoru , trenutno imam 5670 512mb pa nemogu da iskoristim u potpunosti procesor. stacu uraditi zavisi mnogo stvari.

Dane
27.01.2012. @ 13:12 #cb38ab4c

Ako stvarno hoćeš da osetiš razliku u performansama, onda idi na 6850.

marko
08.04.2012. @ 23:28 #7be31d14

interesuje me kakav je ovaj procesor za igrice? kao sto je gta 4 , crysis 2. hvala

Dragan
09.04.2012. @ 11:41 #72c3941f

Za ovu cenu je best buy.

stefan
01.06.2012. @ 00:13 #7270268e

moze li na AM2+ podnozje?

Vlado nk
04.06.2012. @ 11:12 #af8e304e

Moze na AM2+, j imam AMD 455 i odlicno radi na Asrock ploci sa AM2+ podnozju.

Vlado nk
10.06.2012. @ 15:36 #cb3cb0fc

Procedura traje 5 minuta, ili krace,najvaznije je da imas plocu koj podrzava otkljucavanje......

Milan
21.06.2012. @ 13:38 #130e6c2b

Da li je ovaj procesor bolj od Athlon 64 x2 5600+ 2.90GHz ?

Vlado nk
23.06.2012. @ 18:57 #12d8a19f

Bolji je od Athlona 5600, jr ima 3 jezgra. Imas pravi quard za 80 eura.Koja ti je graficka,imas Ati 5670 1 GB DDR 5 za samo 46 eura,marke MSI, nvidiu 9800 za 52 eura, ili Ati 5550,koja NE trazi dodatno napajanje, samo joj treba PCI express slot, za 30 eura,odlicna je ,sa DDR 5 memorijom.

Vlado nk
08.08.2012. @ 17:21 #ba4be036

Pa svi ovi 3-core su isto dobri za igre kao i i5, tako da predstavljaju odlican izbor. +:Odlican

cone
30.10.2012. @ 18:25 #4ba5a71c

da li bi mogao on na maticnu plocu msi k9n neo f v2 uz grafu gtx 275 ram 4 gb monitor 22 inca,a ako nebi do koliko bi mogao da klokujem moj procesor ako je on amd athlon 64 x2 dual core 2.11 ghz +:ne znam sta da radim -:pomozite mi

xx
08.12.2012. @ 20:53 #70a5d155

moze li na plocu ECS 6100PM-M2?

Dragan
14.12.2012. @ 11:01 #ea909c33

Molim vas,moze li neko da mi kaze sta je overclock i kako da overclockujem svoj procesor.Takodje moj procesor je na 1.8Ghz,a ja bi zeleo jace i do koliko bih mogao da ga overclockujem. +:sta znaci overclock -:sta znaci overclock

Vlado nk
16.01.2013. @ 02:17 #27e20857

Overclock je dizanje radne frekfencije-brzine iznad Fabricke brzine,recimo, ovaj CPU-Procesor radi na 3,1 Ghz, ako ga dignes na 3,2 Ghz-klokovao si ga!Moze se klokovati i graficka,Ram memorija,ne samo procesor..Koji ti je procesor, Intel i AMD se razlicito klokuju........ +:Dragane -:Dragane

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan