logo
Vlado nk

AMD Athlon II X4 631 2.6GHz 4MB FM1

28.09.2011. @ 10:23   #Komentar #Procesor #AMD

Sta ce kome Intel,kad ima AMD?Evo zasto volim AMD!A najeftiniji Intel sa 4 jezgra-fizicka je dragi moji preko 100 eura,od Intela preporucujem samo i3,posebno na laptopovima,postoji odlican laptop sa i5 procesorom za samo 390 eura,to kupite sto se tice intela..pozdrav! +:cijena

59 komentara

dragan
25.10.2011. @ 14:28 #0b09ab3d

jel ima neko ovo? da li je bolja kombinacija ovaj procesor i FM1 ploca ili neki X3 i AM3?

Igor
03.11.2011. @ 02:12 #1606f886

Na žalost nemam ovo nego X3 koji neće da se otkjluča i AM3+ ploču. Da sam znao da će Buldožeri biti takvo sr*nje sigurno bih uzeo ovaj proc. Sa odgovarajućom pločom može da se klokne preko 4GHz, znači kao fenom x4 ili bolji, a košta 65€. +:@dragan

gamer
18.11.2011. @ 14:09 #d05e4aa9

Drugari koji je procesor bolji, ovaj ili Athlon II x4 640? Malo me buni zato sto ovaj ima vise kesa, a 640 radi na vecem taktu? Hvala unapred..

Igor
19.11.2011. @ 00:58 #a6868895

Bez overkloka 640 je bolji, ali ovaj može više da se klokne sa manje struje. E jedino što je overklok malo zajeban.

koki
19.11.2011. @ 19:42 #a3acc02d

Ako procesor ima isti broj jezgara - za igrice je naravno uvek bolji procesor sa sto vise GHz dok je za ozbiljan posao uvek bolje imati vise kesa .Ovde se u tvom pitanju zapravo radi o dva potpuno identicna procesora (stim sto ti to vec znas jer si citao o tome - ali ajde) kojim su mostovi fabricki fizicki prespojeni na ... zapravo nije ni bitno za vecinu mladjih i srednjih korisnika a i veoma je rizicno pa i necu da pominjem ali stariji korisnici znaju o cemu se radi jos od k7 procesora

lex
24.11.2011. @ 12:44 #536332df

Moze li neko strucan da mi objasni zasto je ovaj procesor prema sajtu www.cpubenchmark.net jaci cak i od Phenom II x4 955. Da li je to zbog podnozja FM1 ili cega vec? Ima neverovatnih 4159 poena. Ispada da je ovo najbolji athlon koji je ikada napravljen. Hvala

mare
06.12.2011. @ 17:34 #cd22c6b4

nelupjate ovaj cpu jeste dobar ali ne moze se porediti sa phenom x4..ali zato kida sve athlon AM3 cak je i bolji od phenom x2 555 malo se greje ali limitan clock

igor
29.12.2011. @ 11:07 #23e2e2db

bestbuy procersor svih vremeno po parametrima sajta passmark

goxy
29.12.2011. @ 22:10 #413fb70c

moze li ovaj procesor na ovu plocu -:Gigabyte GA-MA770-UD

zeljko
06.01.2012. @ 23:28 #0d0c1ab1

moze li mi neko reci koja je najbolja ploca za ovaj procesor?

MilosP
15.01.2012. @ 13:07 #91150ea1

Gigabyte GA-MA770-UD - moze i preporucujem tu plocu! +:@ Goxy @ zeljko

NDK
18.01.2012. @ 16:43 #439fca3f

Ne može. MA770 ima socket AM2(940 iglica) a socket FM1 ima 905 iglica tako da je fizicki nemoguce. -:@ MilosP

bojanbree:)
22.01.2012. @ 16:29 #917dae3e

da li bi ovaj procesor mogao da se stavi na Gigabyte GA-A55M-S2V micro ATX dimenzija? mnogo je dobar za ovu cenu, mozda i jako dobra investicija, samo se bojim da cena ne vuce i kvalitet dole, jel ima nekih ljudi koji ga imaju da mi potvrde kvalitet ovog procesora? +:mala cena, izgleda kao jako dobra investicija -:sumnjiv jako :D

Matija
27.01.2012. @ 15:20 #2c157889

Maticna ploca: MSI GF615M-P33/ 34 E Procesor: AMD Athlon II X4 631 2.6GHz/ 69 E RAM: Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz DDR3/ 21 E HDD: Western Digital Scorpio Blue 320GB/ 42 E Graficka kartica: Sapphire Radeon HD 6670 1GB GDDR5/ 62 E Kuciste: Samtec Chic 500W 17955/ 26 +:Sstavio sam komp za nekih 250 E kakav je?

Darko
27.01.2012. @ 15:28 #4cd67e14

Za tu cenu odličan, samo klokuj cpu na bar 3.2GHz.

Matija
27.01.2012. @ 15:40 #d331237f

zajebo sam se nemoze ovaj cpu na ovu plocu!!! trebace MSI A55M-P35 da bi stlo onda to dodje 15 E skuplje ali opet solidan komp!!! -:ISPALA

Matija
29.01.2012. @ 14:42 #10ee84f2

koji je bolji otkljucani phenom 555 ili ovaj? +:Athlon II x4 631 vs Phenom II x2 (4) 555

Dark Lone
29.01.2012. @ 17:45 #9b238aa1

Bolji ti je Phenom Black edition X2 555 posto ti je otkljucan mnozilac i mozez da ga klokujes preko 4ghz on ti imitira x4 955 posto su isto deneb jezgra,pozdrav. +:@Matija

Dalibor
06.02.2012. @ 16:12 #6aa7348d

Ljudi ne lutetajte, ubedljivo najbolja kupovina. I na najbuđavijim pločama ide na 4,4Ghz sa kulerom koji dobijate sa njim. Kod mene sa Biostar pločom Ta75m+ i CM TX3 kulerom radi bez problema 24/7 na 4,7GHz...Za te pare ništa slično!!! Procesor je otključan iako to nigde ne piše.. +:ekstra, oveklok do 4,7GHz

vrbinho
08.02.2012. @ 14:50 #226a2655

ljudi...samo dignite mnozilac na 44 na svakom lianu...pocev od ovog pa preko A4,A6 do A8...svi rade bez problema NA 4400MHZ na stock kuleru bez dizanja napona...probao mnogo puta dosad sa svim modelima...znaci ovo K na novim modelima ja samo budalastin...jer je svakom LIANU otkljucan mnozilac...!!!

Petar
11.02.2012. @ 13:05 #2dec4ce5

Procesor ima 905 iglica a podnozija AM2 940 AM2+939 i AM3 938 rupica da procesor ima 941 nebi moglo 905<940,939,938 samo updejtujte BIOS +:Moze na sve ploce AM2 AM2+ i AM3 -:NDK slab si u brojkama

Sava
12.02.2012. @ 13:00 #3caf1980

Sta ti pricas procesor moze na socket fm1 i +:sumnjivo ovakav procesor za malo para

Petar
12.02.2012. @ 23:26 #74976f7b

Greska mislio sam na II X4 640 i 620 isto im je ime Propus i slicni su ali ne moze :( na zalost izvinjvam se +:SUPER CPU -:Ne pase na AM3 i AM3+ ploce moja greska

tajson
14.03.2012. @ 08:56 #de0e9252

Za Petra:Da li stvarno može na Socket AM2 i AM2+ ,pošto ja imam asus MB M2N-XE I stari procesor athlon X2 5600+, a ne menja mi se ploča pošto je OK ? Hvala.

sava
29.03.2012. @ 23:32 #c11434b4

Ljudi lepo vam pise Podnožje : Socket FM1 tako da ne ide na am2 am2+ am3 am3+

Stevan
06.05.2012. @ 12:17 #714e812a

Kako je moguce da ovaj procesor ima veci passmark na benchmarku od novijeg athlonaII na 2.8 ? i ne samo od njega nego i od ovog sa 6 jezgra? a novi je naravno skuplji, nije mi bas najjasnije odnos performansi.

forever gamer
26.05.2012. @ 06:45 #e54348f2

Dali ovaj model ima graficko Nextel?pozz

forever gamer 2
26.05.2012. @ 06:49 #3215392d

Ispravka. Mislio Sam graficko jezgro ? :)

malisha
26.05.2012. @ 14:07 #d1f17831

Ovaj procesor nema graficko jezgro (tacnije, nema ispravno - ovo je prakticno A3650 kojem je grafika felericna, pa je GPU iskljucen) Inace, ovaj procesor ne moze da se klokuje povecavanjem mnozioca (zakljucan je - u biosu nacelno moze da se menja mnozilac, ali to nema efekta), ali zato moze povecavanjem sistemskog kloka. Na taj nacin moze se doci do komotnih 3.5 gigaherca, i sve to sa boks kulerom i uobicajenim naponom.

sas
29.05.2012. @ 20:35 #c25dc110

e ljudi hteo sam da pitam da li je ovaj proc dobar za igrice na full?

Vlado nk
05.06.2012. @ 08:19 #77cd2e45

Naravno da je dobar za igrice na full! Upari ga sa nvidiom 9800, koja kosta 52 eura i odlicna je,ili sa Ati 6790- 90 eura, ili sa 460- oko 110 eura, moze i Ati 6870- 127 eura i furaj!!!!! +:Odlican

Mare
05.06.2012. @ 12:10 #85c0ce85

Za današnje igre je 9800 slaba, pogotovo za igre na full..

Vlado nk
07.06.2012. @ 23:39 #ce5701a4

Slaba je, bolje ici na 6950-178 eura, ili GTX 570- 280 eura...........Najbolje je sacekati da pojeftini MONSTRUM 7950 3 GB DDR5, trenutno kosta 320 eura, ali bi negdje u Novembru trebala da padne na 250 eura, jer je Nvidia izbaila mnogo jake i jeftine karte... -:ne znam

Vlado nk
23.06.2012. @ 19:13 #f93c9d69

E uzmi AMD 7850 graficku, 202 eura, 2 GB DDR%, otkida, a ako jos pojeftini .................. +:Odlican

Zola
28.06.2012. @ 02:28 #9e3b8732

Ovaj procesor moze da se klokuje ko i svaki Lijano 3600-3800 MHz zavisno od primjerka! A evo i s cim "FusionTweaker" ovaj ne radi sa Gigabyte, Asrock i Asus plocama (za sada i ogl free je projekat) pa izvolite. Za 60€ nema boljeg i dugo ga jos nece biti! +:Cjena OC mogucnosti

nzm
06.08.2012. @ 23:25 #9bf91ba8

mislio sm da kupim neku Gigabyte maticnu za 40-50e posto pise da podrzavaju procesor ali neko kaze ne moze na Gigabyte, Asrock i Asus pa jel mozete da preporucite neku plocu koja ga moze podrzati do 60e ako ima +:super za male pare

Danilo
07.08.2012. @ 11:35 #d6963c1d

Može na bilo koju ploču, (bez obzira koji proizvođač je u pitanju), sam da ima FM1 Socket.

Vlado nk
07.08.2012. @ 22:43 #8a01eb98

Imas za 47 eura Biostar i Gygabyte ploce za njega. +:Odlicannema

Shulc
01.09.2012. @ 21:42 #916a991f

Ljudi imam komp sa ovim procesorom par dana i temperatura u BIOSu za procesor je oko 70 stepeni celzijusa bez nekog opterecenja a i core temp priajvljuje temperaturu od 50 do 70 stepeni. Sta je tu problem, nov je komp i da li je to normalno??? -:Temperatura

Vlado nk
08.09.2012. @ 00:26 #5e8cc5a0

Uz njega preporucujem 7850- 160 eura. +:Odlican

marjan
13.09.2012. @ 17:50 #a6157121

a hocu li moci da klokujem taj procesor na MSI A55M-P35,makar do 3,5 ghz,ako nije problem jel moze odgovor na e mail.marjan.ciric1@gmail.com,i ako mozete da mi kazete jos nesto o ovom procesoru,moooolim vas

marjan
13.09.2012. @ 19:25 #b95739f1

a hocu li moci da klokujem taj procesor na MSI A55M-P35,makar do 3,5 ghz,ako nije problem jel moze odgovor na e mail.marjan.ciric1@gmail.com,i ako mozete da mi kazete jos nesto o ovom procesoru,moooolim vas

Bicko
03.01.2013. @ 14:44 #d65f9170

Kakav je ovaj procesor za ova novije igre?

desktopking
16.02.2013. @ 13:38 #e9a9bdce

pozdrav,narucio sam ovaj proc pa me zanima detaljan opis za clockanje,maticna je asus f1 a75m-le

STEFAN
23.02.2013. @ 14:42 #5488f931

MOZELI DA SE KLOKUJE OVAJ PROCESOR NA 3,6 ghc

Vlado nk
25.02.2013. @ 18:33 #1a97b562

Moze ko od sale!!!! +:Stefane -:Stefane

Miloš
26.02.2013. @ 21:36 #dc09e13f

Moze da ide do 4GHz, testirano

radojica
28.02.2013. @ 20:33 #7f7c4340

Sa box kulerom?! :0

marijikan
28.02.2013. @ 22:48 #d4721f41

Jos neki utisci?

Vlado nk
05.03.2013. @ 21:25 #1385fbc7

Samo ga uparite sa 7850-138 eura kosta i Crysis 3 ima da leti! Pozz +:Odlican

Vlado nk
15.03.2013. @ 21:59 #dd4a984e

Da li sa fabrickim kulerom ide na 4 Ghz? Hvala! +:Milose -:Milose

sttefan
16.03.2013. @ 09:19 #400d6a53

a kako se klokuje

stefan
23.03.2013. @ 14:46 #06d07a79

ja sam probo da klokujem samo sam mogo da ga klokujem na 2,8 ghc

stefan
26.06.2013. @ 15:32 #9a9fa905

kako je se ovaj procesor pokazao u praksi

Padobranac
24.07.2013. @ 01:16 #6e4d3193

Zanima me da li moze ovaj procesor na maticnu GF615M-P33? Unapred hvala na odgovoru.

Vlado nk
07.08.2013. @ 00:19 #a6e523f9

Ne moze mnikako na tu plocu, procesor je podnozje FM1, imas jeftinih MSI ploca za njega od 28 eura...Potrazi, otidji na maticne ploce, pa idi na najeftinije...Pozz +:Padobranac -:Padobranac

.kinzu
09.01.2014. @ 11:23 #e526808d

... svi koji su gal klokovali preko 2.9 ili su uboli silicon lottery ili klokuju tako sto povecavaju multiplier ... koji je zakljucan :) ploca misli da moze , bios misli da moze , pise da je klokovan ... ali nije , uostalom uradite bilo koji sinteticki bencmark pa cete videti ... +:odlican -:ali zastareo

Nikola
19.01.2014. @ 21:57 #a66e4a83

Klokovan na 5.50 GHz sa stock kulerom, temp u full loadu ne prelazi 63 stepena. +:Odlican

Nemanja
25.04.2014. @ 14:18 #6852ae7b

Slazem se sa .kinzu... :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan