logo
madmax

AMD Athlon II X4 641 2.8GHz 4MB FM1

29.02.2012. @ 15:44   #Komentar #Procesor #AMD

Jeli ovo samo malo brza varijanta u odnosu na x4 631 ili ima jos nesto?

36 komentara

Dejan
05.05.2012. @ 22:40 #02108cae

Kako se moze overclokovati, isto kao 631 ? Ili ?

aca
09.08.2012. @ 16:16 #ec66ba9d

koliko je napajanje potrebno za njega, ja imam frointer 450 w 6gb ram 8400gs grafika...

Vlado nk
16.08.2012. @ 00:01 #4a2b5ad6

Mislim da ti moze napajanje sa tom grafickom,jer je graficka jako mali potrosac.Raspitaj se jos...

aca
23.08.2012. @ 21:10 #d3754f2d

hvala...

Nikola
26.08.2012. @ 01:20 #ed53f51c

Imam maticnu ASUS P5LD2 SE,mogu li da stavim ovaj procesor na nju? Ako ne moze,koji procesor mogu??

asdf
26.08.2012. @ 21:54 #d5af8c80

@nikola ne mozhe ovaj.. na tvoju plochu mozhe neki Intel sa oznakom podnožja 775 na primer Core 2 Duo E6300 +:@nikola -:@nikola

Nikola
28.08.2012. @ 22:38 #93703018

Hvala! Bojim se da su ovi procesor za moju maticnui isceznuli,ali potrudicu se da nadjem... Greota za moju nvidia 9600 gt! :p

davorrr
20.09.2012. @ 19:21 #e6743a3d

dali moze sa ovime itengrisana graficka sa ASUS F1A55 +:jel moze -:jel moze

Damir
28.10.2012. @ 18:20 #c0362136

Dali bi ova ploca : GA-MA770-US3 v2.0 podrzala ovaj procesor:AMD Athlon II X4 641 2.8GHz 4MB jer o njoj pise da podrzava... Podržava Procesore sa Podnožjem AM3/AM2+/AM2: AMD Phenom™ II X3 / AMD Phenom™ II X4 / AMD Phenom™ FX / AMD Phenom™ X4 / AMD Phenom™ X3 / AMD Athlon™ X2 / AMD Athlon™ / AMD Sempron™ X2 / AMD Sempron™ -:GA-MA770-US3 v2.0

aca
30.10.2012. @ 00:12 #c85b37aa

@Damir: ne podrzava ga, ploca je AM3/AM2+ podnozje, a procesor je FM1

denis
15.11.2012. @ 12:56 #60cda31b

koju plocu bi mogao da uzmem za ovaj procesor? da li je dobar za igrice tipa nfs i gta?

Vlado nk
16.12.2012. @ 16:10 #43de9759

Kakav crni nfs i gta, ovaj igra SVE !!! +:Sjajan

Marko
05.01.2013. @ 19:04 #489b0c7d

Poz! Interesuje me vase misljenje, koliko mogu da dizem mhz, a bez dizanja voltaze, naravno da radi ok. Hvala

Darko
21.01.2013. @ 08:04 #141a799a

Ovo je FM1 soket.

stefan
02.02.2013. @ 15:15 #b27eeded

Imam ovaj procesor klokovao sam na 2,96 ghz (28x107) njegova cetiri jezgra kidaju,inace neki su ga klokovali i na 3,22 pa i na 3,40 ali nema potrebe...napajanje 500 watt... graficka amd 6570 1gb ddr3...ram: 4 gb ddr3 1333 mhz i maticna : A55m-p33 ms-(7786)...Losa mi je grafa ali opet igrao sam black ops na high,a za modern warfare da ne pricam kida...

stele
02.03.2013. @ 19:51 #9adaee28

Evo novih utisaka...Igram gta 4 snjim ko od sale,a jos je graficka amd 6570 1gb ddr3!!!Podesavanja ne medium na 1440x900(60hz)...

Stele
11.03.2013. @ 20:23 #da14c50f

call of duty mw3 na HD rezoluciji sme na max sa njim...a temperatura 42 C procesor je pobedio...svakom preporucujem!!!!inacccce igrao sam sve na extra sa grafickom 1gb ddr3 -:odlican

marjan
12.03.2013. @ 20:15 #6ce310b6

JA GA IMAM VEC 4 MESECA I ODUSEVLJEN SAM SA NJIM,PREPORUKA OD MENE

Nikola
15.03.2013. @ 17:41 #0ebfd4ec

Za cenu koju ima procesor je odlican, ali ODLICAN, temperatura ne prelazi 35 stepeni, sve moguce igrice igram, hitmen absolution, far cry3, crysis3, Borderlands 2, i to sve sa grafikom 6570 1gb ddr3, doduse ne moze uvek sve na high ali opet za te pare koliko kosta apsolutna preporuka svakome. Svaka pohvala i za grafiku i za procesor. +:APSOLUTNO BEST BUY

stefan
26.03.2013. @ 22:09 #a0461069

Ovaj procesor tera bukvalno sve,ali sve stavite sa njim jednu 7770 1gb ddr5 i kida ja imam tako i sve zivo igram,,,furam far cry 3,battlefield 3,gta 4,call of duty mw3,sleeping dogs,medal of honor warfighter i jos dosta toga...sve u svemu jedina mana mu je fm1 soket jer sad vec ima mnogo boljih za iste pare fm2 soket (750k),ali svakako ko ga uzme nemoze se pokajati!!!!!!!!!!!!! +:Tera Sve -:nema sta ne moze!!!!!

PsyDuck
26.06.2013. @ 23:14 #64314777

Meni se otkljucao mnozilac od kada mi je ploca isla na reklamaciju. Meni stoji na 3200MHz (103x31). u MSI Control Centru mi prikazuje i frekvenciju iGPU jedinice. Varira od 100 do 500MHz, zavisi kako kada. Takodje kad sam uradio OC, ne pise mi vise K10 serija nego K12. Neko je rekao da ne prelazi temperatura 35 stepeni, prelazi, i te kako...Samo pogledaj temperaturu u MSI Control Centru, zanemari AIDU, SpeedFan i ostale programe...

marjan
01.12.2013. @ 23:23 #2682a131

e pa evo i ja da se ubacim,imam ovaj procesor vec skoro godinu dana vredi svaku paru,cak sam ga verovali ili ne klokovao cak do 3,6 ghz,i testirao ga ,radio je stabilno i temp. nije prelazila 55-56 stepeni,sa gtx 560ti teram sve na max(bez AA naravno)THE RIVALS,BATTLEFIELD 4......i dobro 12 gb rama PREPORUKE OD MENE +:sve najbolje

Marko
04.12.2013. @ 15:31 #55500d8c

Jel dobro ako kupim pc sa AMD II X4 641 FM2 2.8 ghz., AMD RADEON HD7750 2GB DDR3, 8GB RAM, 1TB HDD? Ili da uzmem AMD A8 5500, NVIDIA GT640 3GB DDR3, 8 GB RAM, 2TB HDD? Prvi je 396 eura, drugi 440 ali gledao sam na youtube da je ova graficka 7750 bolja of gt640. I procesor je FM2 socket u ovom prvom pc-u. +:Koji da kupim? -:Koji da kupim?

Nikola
03.01.2014. @ 20:39 #784815ee

Ljudi moji, ovaj procesor sam sa stock kulerom uspeo da overklokujem na ne verovatnih 5,50 GHz, stvarno best buy procesor, pri tom igram sve igre sa HD 7750 1 GB DDR5 bez ikakvih problema. BF 4 sam cak poterao na ULTRA na 1366x768 ( Inace moja rez monitora ). PREPORUCUJEM! +:Best buy

Marko
15.01.2014. @ 12:03 #8439cddb

Gledao sam negdje dje kazu da ako igrate jake igrice na komp. mozete da ostetite graficku i procesor. Jel tacno to? +:Istina

dzo
29.01.2014. @ 14:34 #049590a3

ovaj procesor ili x4 750k i zasto

Milan
10.07.2014. @ 11:32 #64f42466

Moze li neko da mi pomogne u vezi klokovanja imam ovaj procesor i ram na 1866

comi
13.11.2014. @ 14:44 #dccd209d

Koji kuler preporucujete za hladjenje, posto box hladnjak bude bas bucan ponekad, pogotovo kad temp predje 60, tad vrti i na 5500-6000 obrtaja? +:Vrhunske performanse za te pare! -:Malo vise se greje

Zox
16.11.2014. @ 21:45 #f51a94ee

/ -:Previse se greje i previse koci u igrama

Strahinja
19.01.2015. @ 16:28 #582572d5

Nemam nikakve zamerke na ovaj procesor. Overclock sam ga na 4.0GHz a temperatura mi ne prelazi 40 stepeni. Savrsen mi je za novije igrice (8gb rama i AMD hd 6570) tera shadow of mordor FC 3 sve bez imalo problema! PREPORUCUJEM +:PREBRUTALAN

Srdjan
29.03.2015. @ 12:38 #0a628914

Ljudi pomoc! Za igre sta bi mi bolje leglo AMD Anthlon x270 3.4 x2 ili Anthlon x4 641 2.8???????

comi
05.04.2015. @ 23:53 #a7cb444e

Pa sigurno athlon x4 641, jer su jezgra identicna po snazi samo je athlon x2 270 vise klokovan, a posto ih x4 641 ima duplo vise onda je on logican izbor, plus je noviji model... ja sam presao sa dvojezgarnog na ovaj quad i odusevljen sam! Tera sve!!!

Petar
24.04.2015. @ 23:53 #0ba5c843

Da li je neko igrao GTA 5 sa ovim procesorom? Hvala unapred! :)

pomoc
12.05.2015. @ 21:37 #5d09d6c3

Koji hladnjak da kupim za ovaj procesor tako do 3000 din?

GTA V
17.05.2015. @ 12:29 #12557f9b

iGRAM GTA v SA OVIM PROCESOROM oc sam ga na 3.5 ne prelazi 38 stepeni sa malo boljim hladjenjem, sve pohvale +:SVE NAJBOLJE

comi
01.06.2015. @ 08:55 #28d628b9

Mozes slobodno da uzmes Cooler Master Hyper 103, ja sam ga uzeo i temperatura mi ne prelazi 50C u full loadu, testirano sa prime95. Bice jedno 5x tisi od box kulera i za do 20C hladniji, sa mojim box kulerom u full loadu je isao do 69-70C. Cooler Master Hyper 103 nije veliki, lako staje u svako kuciste, veoma tih, lako se montira, hvata se na skoro svako AMD ili Intel podnozje i kosta samo 20e.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan