logo
jale

AMD Athlon II X4 740 3.2GHz 4MB FM2

09.12.2012. @ 01:03   #Komentar #Procesor #AMD

Kako se pokazao ovaj proc? Dajte neki komentar....

64 komentara

Pitanje.
26.12.2012. @ 11:10 #1f85fc88

Recite mi koja bi maticna ploca i graficka isla uz ovo. hvala ;)

nikola
13.01.2013. @ 07:22 #7c8e5222

da li bi ovaj procesor funkcionisao normalno uz maticnu MIS K9N Neo V3 i graficku Nvidia GeForce 8500GT 512mb .unapred hvala

Druid
13.01.2013. @ 15:15 #18bf457e

Nikako Nikola, tvoja ploca je AM2 a ovaj procesor je namenjen FM2 podnozju. Tvoja ploca podrzava stare Brisbane Athlon 64 x2 procesore. Najbolji procesor koji mozes da stavis na tu plocu je dual-core 6000+. Moraces da kupis novu plovu, ram memoriju, pa tek onda novi procesor. Ne znam koji procesor sada imas ali ako je nesto mnogo slabo (single core), probaj po oglasima da nadjes neki athlon x2 (5200+ do 6000+). Sve ispod x2 5200+ je preslabo za danasnje standarde, cak su i oni vec postali slabii za nove "jake" igre. +:@nikola

Ivan
30.01.2013. @ 13:10 #b8a60346

Nikola ja trenutno imam tu ploču MIS K9N Neo V3, AMD 6000+, GTS250 i 4GB rama, svi noviji naslovi što se tiče igrica rade bez problema ali je došlo vreme da se ipak malo podmladi mašina, 4 godine je šljakala dosta je :) +:@nikola

Nikola
13.04.2013. @ 10:47 #4b23b4fe

Kakav je ovaj procesor za gaming,jer moze da se poredi sa nekim intelovim ove cene?

Phantom
14.04.2013. @ 21:22 #63cd68e2

Koja je max temperatura za ovaj procesor ?

dzo
16.04.2013. @ 23:53 #ee949026

kod mene neceepreko 50 c

sfx
02.05.2013. @ 21:40 #7b81d9ed

imam ovaj procesor + 4 gb 1333 ddr3 rama i grafika gt640 2gb i sve radi extra cak i nove igrice koje rade na high i ultra jedino mi se nesvidja temperatura koja je u normali oko 40- 50 c a ide i do 70 na opterecenju +:brzina i puzdanost -:temperatura

miske
22.05.2013. @ 21:41 #19c62910

Pristojan za ovaj novac ,sasvim ok cpu . Za 2500 vise 955 -965 ili 4300koji su ipak brzi ali opet kazem za ovaj novac vise nego ok

ERBA
26.09.2013. @ 09:44 #13e036e9

BRZ RELATIVNO TIH I JEFTIN QUAD-CORE OGROMNA MANA GREJE SE KO LUD(PO WINDOWSU)!!!!!!! 50 STEPENI U STARTU A U IGRAMA DO 85 STEPENI(PO WINDOWSU)!!!! U PRAKSI MOZES STAVITI RUKU NA HLADNJAK I JEDVA JE MLAK ALI ZAKUCA KADA PREDJE 86 STEPENI(PO WINDOWSU)!!! KOLEGA JE UZEO ISTI PROCESOR SA DRUGOM PLOCOM I ISTO SE GREJE NENORMALNO(PO WINDOWSU)!!! U PRAKSI JE HLADNJAK SAMO MLAK. +:BRZ U POREDJENU SA ISTOM CENOM INTELA -:TEMPERATURA

dzoni
30.09.2013. @ 21:22 #5e0d2ce8

Imam ovaj procesor i extra za te pare ..ovi sto kukaju na temperaturu ..imam toshba cosmio laptop vec 4 godine ..kad igram igrice temeperatura procesora bude 105 stepeni ..igram na njemu 4 godine igrice svaki dan i nijedan problem tako da tripovanje bez veze

pcmich
04.10.2013. @ 11:07 #77d7b1b4

da stavite neki bolji i skuplji hladnjak sigurno vam se ne bi toliko dizala temperatura ;)

dragan
26.11.2013. @ 13:32 #28c9224f

da li ovaj procesor moze na msi gf615m?

Vlado nk
09.12.2013. @ 23:22 #a467be13

Da li se isplati kupovati ovaj procesr za igre? Hvala!

vlasta
12.12.2013. @ 21:35 #0a3f2301

Sta pricas kada mu je disipacija 65w

dzo
17.12.2013. @ 00:49 #ea008d50

Vlado nk Imao sam cpu i za igre je babaroga , a terao sam ga sa hd 6570 sve na full, ali ako se stavi neka jaca ko zna sta ce sve da bude.

frame
01.01.2014. @ 12:39 #40ab8086

sklopio sam masinu sa ovim cpu-om ....DA LI DA INSTALIRAM WINDOWS 7 ILI 8

za frame
01.01.2014. @ 17:31 #73fc23f8

Koji ti zelis nije bitno. Ukoliko imas do 3gb rama instaliras 32bit verziju, a ako imas preko 3gb rama instaliras 64bit verziju win-a. Ja sam jos uvek za win 7, ali ako ti se vuse svidja 8-ica onda nju instaliraj...

sasa
02.01.2014. @ 21:30 #44766f1a

imam ovaj procesor pa me zanima dali moze da se klokuje da li mora i novi hladnjak nikada to nisamradio pa me zanimaju vasa misljenja

@ frame
03.01.2014. @ 10:35 #c46dd630

Stavi Linux Ubuntu :)

mare
03.01.2014. @ 10:37 #c4f8f9c4

Ne moze ovaj procesor da se klokuje nije otkljucan. Ukoliko si zeleo da klokujes trebao si da uzmes malo skuplji 750k ili 760k. +:za sasu

amd fan
18.01.2014. @ 19:06 #1d3c4d7c

sta sve nisam gurao sa ovim cpu i sa 7770 asus ddr5 u crossfire to je nenormalno, nema sta surova masina

peki
22.02.2014. @ 14:39 #ec7313e5

Za koliko dinara moze da se nadje ovaj polovan procesor?? Da li bi mogao sa njime da igram crysis 2, far cry 3, singularity, i metro 2033 na high? :)

milos
23.02.2014. @ 17:37 #5202f8cb

sa odgovarajucom grafickom, sa ovim procesor meze da se igra svaka igruca u fulu na max podesavanja..! +:za peki

Serviser
15.03.2014. @ 18:31 #4f95e474

Za ovaj novac sasvim solidan CPU, pruza otprilike slicne performanse kao stari i cuveni Intel Q6600 na 775 platformi, a jeftiniji je od njega za nekih 10-ak evra, plus dobijate i garanciju :) Kompletna ova Athlon 7xx serija quad-core procesora je sasvim korektna za neke manje zahtevne korisnike, a igrice ce gurati sasvim pristojno bar jos godinu-dve dana. Takodje pruza slicne performanse kao i neki i3 i Phenom procesori, a uglavnom trosi manje struje jer je ipak novijeg datuma. Na kraju kao i kod vecine AMD quad-core procesora preporucujem momentalnu zamenu prilicno slabasnih i bucnih "box" kulera, i eto vam tu jos nekih 20e dodatnog troska jbg :/ Pozdrav +:Cena, cena, cena!!! -:Temperatura i ocajno "stock" hladjenje

Vlado nk
23.03.2014. @ 09:35 #8fc2f10e

Kupih juce ovaj procesor sa msi plocom, 4 giga rama, grafickom 550 ti, odlican... +:Odlican

Miiii
14.04.2014. @ 23:15 #cdfd3c90

Da li ce ova konfa biti dobraa za net-igrice-fotosop na rez 1280x960 ? ovaj procesor athlon x4 740, a55 gigabyte ga-f2a55m-hd2, 2x4GB RAM 1600MHz, hd 6770 1GB DDR5? hvala i pozz ;) +:?pitanje

Druid
15.04.2014. @ 16:26 #73620a96

Za tu rezoluciju odlicna!

pomoc
16.04.2014. @ 18:56 #f13e3401

Zdravo koju bi mi preporucili jeftinu grafu do 6000 polovnu? treba ce mi za neke slabije igrice,, i koja moza da se nadje za te pare najbolja??>>

Vlado nk
21.04.2014. @ 14:31 #3b2581ee

Obavezno 5770 sa dobrim kulerom. Takodje razmotri i Gt 450,posebno ako koristis graficke programe.Dalje imas i 7770 vrhunsku gafu...Dakle, gledaj da r

Dusan
12.06.2014. @ 01:00 #b341fbeb

procesor nije los za igre,terace jos puno novih naslova,ali u pocetku sam imao problem sa hladjenjem,naime kuler koji je dosao uz njega uopste a nije hladio,temperatura je bila 70C dok sam bio na netu....sada sam kupio nov kuler(jaci) i temepratura je pala za 15C.Znaci svi vi koji mislite da je do procesora sto se greje ,ne nije znaci morate promeniti kuler,s reba se staviti jaci i veci...inace ovolika temperatura sa stock kuler nije dobra.... +:brzina,jeftin -:temperatura ali reseno

nikola
14.06.2014. @ 01:07 #ac09f362

ljudi ako imate problem sa hledjenjemkupite jaci hladnjak,, eto Dusan* je kupio i sad je smanjio temepraturu.A i letnje je vreme pa se procesor teze hledi...Za 20 evra imate odlicne hladnjake.. +:dobarrr, odlican za manje zahtevne gejmere -:stock hladjenje

dejan
03.07.2014. @ 14:00 #59c35faa

I 10€ je dovoljno za neki aftermarket kuler poput LC Power Cosmo Cool LC-CC95

Vlado nk
15.07.2014. @ 14:35 #37fcf4f8

Ma to bios lupa, hladan je, flesujte bios samo. +:Odlican

Laki
01.10.2014. @ 13:09 #848e6312

Svi koji imaju problem sa o;itavanjem temperature skinite Asus AI Suite II i problem je re[en. +:Odlican

Hina
06.10.2014. @ 18:28 #72ec00ef

Da li moze na ovu maticnu MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD MS-7529

Vlado nk
08.10.2014. @ 12:22 #1bfbdbfb

Nije to oznaka ploce, koji ti je sad procesr na toj ploci? Ovaj trazi novije FM 2 podnozje.....

frank
11.10.2014. @ 19:05 #62e16a1e

Ne moze.Mora ploca novije generacije. Inace extra procesor!!!

Dule
10.11.2014. @ 16:53 #9458ab8c

Ne lupa Bios vec kuler koji dolazi uz njega je totalno sranje,znaci neznam zasto li ga daju uz procesor.Znici nemojte da slusate da je do biosa i da neocitava dobro temperature vec promenite hladnjak stavite neki od 15-20 evra i resili ste problem, naravno i dobru pastu....JA radim u servisu i puno takvih AMD-a 740 je proslo kroz moje ruke...Ja mislim da sam vam pomogao koliko toliko. +:Odlican,3.2ghz,Super za clock

dejan
11.11.2014. @ 13:19 #88a48b3b

Nema overclocka sa 740-om, ide i na 3.7 GHz uz boost, uz pristojno provetreno kućište nije potreban zaseban kuler, a ko ga ipak želi ima pristojnih već za 10€ od LC Powera, i ne treba bolje pošto je ovo CPU sa TDP-om od 65W.

milan
14.12.2014. @ 22:37 #63409d24

Planiram da sklopim ovu konfiguraciju sa ovim procesorom pa me interesuje da li sam dobro sklopio i da li ce dobro raditi? AMD ASUS DDR3 SFM2+ A55BM-E VGA+DVI, R7 240 2GB 128B GDDR3, DDR-3 4GB 1600MHZ KINGSTON, 1 TB SEAGATE 1TB (64MB) ST1000DM003 BARRACUDA SATA-3, BLUEBERRY MIDI TOWER 520W BC-V11-520. Hvala unapred na odgovoru :)!

dzony
26.12.2014. @ 00:20 #d5d538de

odlicno momce radice ti komp ko zmajchek.. samo sto bi ja umesto r7240 ubacio r7250 ddr5

milos
16.01.2015. @ 20:05 #ed3d53ce

pstovani imam ovaj procesor,imam 4gb rama i graficku radeon r7 240 2gb ddr3 dali bih mogao da pokrenem Gta V na medium podesavanjim...??? Hvala u napred :)

Nenad
17.01.2015. @ 18:46 #0b4af715

Sta se dobija klokom?Koliko je jaci u tome slucaju?I da li se mozda nesto i gubi?Imam Altos Geka, pa zato pitam.

veverica
17.01.2015. @ 19:37 #510f0f6a

Druze ovaj se ne moze klokovati,ima fabricki zakljucan mnozioc,ima Turbo boost koji ga dize na 3,7ghz pod opterecenjem.Za klok su dobri 750k ili 760k (athloni)

Nikola
02.02.2015. @ 18:46 #c7b05652

Moze li ovj procesor raditi za 4 gb rama na 667MHz,i da li bi mogao da tera AC Rogue,Far Cry 4,NFS Rivals sa R7 240 +:ne znam -:ne znam

jager
06.02.2015. @ 19:59 #0a2b8e7d

Nikola, ti si stavio dosta zahtevne naslove kao fc4, kog nema sanse da pokrenes sa r7 240 cak mozda ni na low detaljima, vrlo je zahtevan. Ne bi ti procesor bio problem u celoj toj prici... Ta grafika je jako jako slaba za nove igre, govorim iz iskustva, koristio sam je oko mesec dana kao zamensku... +:@Nikola

GG
15.02.2015. @ 03:40 #7c5b6b95

Za 50€ koliko kosta je najbolji. Mala potrosnja,ploca za ovaj procesor isto nije skupa do 40€. Jedno recuju za 50€ intel ovakve snage nepostoji i za 50€ je best buy +:Cena kvalitet

Vlado nk
16.02.2015. @ 13:44 #8d74758f

Tacno tako, najeftinija ploca za njega je 33 eura, MSI A55 FM2, koja je odlicna.....Intel G 3220 je odlican procesor, istina, ima samo 2 jezgra, ali bas jaka, mada je ovaj bolji, naravno.......

Stefan
04.03.2015. @ 17:08 #a7437660

Pozdrav,zanima me neka jeftinija konfiguracija za igrice tipa "LOL" i CS:GO.. Ploca: GIGABYTE GA-F2A55M-S1 Ovaj procesor, graficka : ASUS Radeon R7 250 2GB GDDR3 R7250-OC-2GD3 RAM: KINGSTON 4GB 1600MHz DDR3 KVR16N11S8/4 Da li je ovo Ok za te stvarcice? Nemam bas nameru da bacam previse para,CD cu prebaciti sa starog a moram da kupim neki hard jos i kuciste sa napajanjem,pa ako moze pomoc neka..

milos
31.03.2015. @ 13:07 #34410ba6

sve je ok, vidi samo ako mozes graficku isto r7 250 samo da bude DDR5 memorija, pozzz +:stefan

mUSki
13.04.2015. @ 12:05 #ba8e28a6

Koja je Normalna temperatura ovog processora ? Stvarno me plasi 50-60 stepeni kad nista ne radim kada koristim Chrme Izlazi na 75-80 Mogu zamisliti kako se ponasa u toku igranja Igrica ili Renderovanja Pa me bas zbog toga interesuje koliko je njegova normalna temperatura? Hvala Unapred

Vlado nk
14.04.2015. @ 23:02 #235f80cf

Imam ba ovaj procesor preko godinu dana, bas je HLADAN, moguce da treba da flesujes Bios, jer je i meni pokazivao neke visoke temperature, ali kad dohvatim kuler jedva je mlak...Ponesi tamo gdje si kupio, mozda nije kuler dobro montiran....Prvo provjeri , dohvati sa obje ruke kuciste, pa otvori pa dohvati kuler, ako nije vruc, bez brige.....

darko
25.05.2015. @ 17:17 #2f0f4d9c

Ovaj procesor Gigabyte radeon r7 260x 1GB DDR5 Plocu mi preporucite. Ram cu uzeti 8gb Nisam neki gejmer,ne mora nista na high itd... dakle da mogu normalno da igram igre do 2014..ako mogu neke i novije,onda super... Hvala na odgovorima

darko
25.05.2015. @ 17:41 #36c3a705

Ovaj procesor Gigabyte radeon r7 260x 1GB DDR5 Plocu mi preporucite. Ram cu uzeti 8gb Nisam neki gejmer,ne mora nista na high itd... dakle da mogu normalno da igram igre do 2014..ako mogu neke i novije,onda super... Hvala na odgovorima

comi
27.05.2015. @ 14:07 #63b07900

@darko moja preporuka ti je MSI A55M-E33 (MS-7721), jeftina a dobra ploca, koristim je vec godinu i po dana i nikakav problem nisam imao

Vlado nk
08.06.2015. @ 13:55 #ad3db56e

Imam istu plocu kao Comi, MSI A55M-E33, jeste odlicna, klokovao sam Ram i procesor ovaj . Ali, za samo par eura vise imas MSI A68HM-E33, koja je bas puno bolja, ima PCI-E 3.0, USB 3,0, da sad kupujumm nju bih uzeo.

Marko
09.06.2015. @ 14:54 #d1b3daab

Na speccy mi pokaze temperaturu 45-50 stepeni, uzeo sam cooler masterov blizzard t2 hladnjak, temperatura je u sustini i dalje ista, dobro postavljen hladnjak sa novom termalnom pastom, da li jos neko ima problema sa temperaturom? Update sam bios i opet nista. Kada udjem u bios temperatura mi je 30 stepeni.

Vlado nk
09.06.2015. @ 19:49 #d9048efd

Speccy je program za Intel, lupa temperaturu, to je Ok, ne brini se.

Marko
10.06.2015. @ 16:30 #bc24bbf0

U sustini, pipnuo sam cooler, poprilicno je hladan, a procesor tako reci isto, uopste ne pokazuje toplotu, tako i ja mislim da nema razloga za brigu. +:Vlado nk

Vlado nk
10.06.2015. @ 23:02 #617ab60f

Potpuno ista stvar se meni desavala, sto ti Bios kaze, to je to, ne brini se nista.Meni je sa box kulerom hladan .

Nenad
11.06.2015. @ 22:20 #6475153d

Da li je ovo APU procesor?I kako mogu da znam koji je procesor APU, a koji nije?

Nenad
11.06.2015. @ 23:13 #d5753d42

Da li je ovo APU procesor?I kako mogu da znam koji je procesor APU, a koji nije?

milos
14.06.2015. @ 00:18 #88285c1d

Apu procesori su ti oni koji u sebi imaju i integrisanu grafu, ovaj nije apu... To su A4, A6, A8, A10 procesori..

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan