logo
mica

AMD Athlon II X4 750K 3.4GHz 4MB FM2

22.11.2012. @ 10:32   #Komentar #Procesor #AMD

Sta mislite o ovom procesoru? Pozz

125 komentara

dzoks81
25.11.2012. @ 01:25 #5781c2ef

nova atlon piledrajver serija za fm2... mislim da je procesor fantastican i po ovoj ceni bolji od recimo fx4100, a mislim i brzi u igrama.. +:PILEDRIVER

mica
27.11.2012. @ 21:26 #5ff4cac4

Hvala na odgovoru, planiram bratu da sastavim konfiguraciju sa njim a nesto ima slabo informacije na netu

MDK
13.12.2012. @ 01:04 #c532aa66

Za 70e koliko sam ga platio, radi extra. Na stock kuleru tera bez problema 4.0 ghz. Sa ASROCK FM2A85X Extreme4-M i 7770 cepa bez problema. Još jedan odličan proc (što se tiče odnosa uloženo dobijeno).

miroslav
07.01.2013. @ 18:10 #345b1a25

Da li je ovaj procesor skoro isto kao A-10 samo pez grafike?

MDK
10.01.2013. @ 00:53 #4b149aa0

Jeste (ne skoro, totalno isti), uz benefit da se manje greje pošto grafika ne radi. Samim tim podnosi veći overclock. Ubacio sam EVO 212 na njega i naterao ga na 4.5 ghz. Za ove pare bestbuy. +:@Miroslav

Nikola
11.01.2013. @ 17:52 #80ea7843

Zanima me da li bi se ovaj CPU dobro uklopio u moju konfiguraciju: FOXCONN A88GMV,4gb RAM na 1600mhz , GTS450 HDD 500gb i napajanje od 500W ? +:Odlican CPU za male pare

MDK
12.01.2013. @ 09:16 #8dbd4793

Ovo je socket FM2, ti imaš socket AM3. Znači "uklapanje" je moguće samo čekićem. Da budem jasniji: NE UKLAPA SE... +:@Nikola

miroslav
12.01.2013. @ 14:19 #513f6e14

Sjajan procesor.Imam ga dva dana i sa plocom Asrock FM2A85X extreme4 radiiiii...ubija.Za te pare - vredi i duplo.Jako jestina platforma a odlicna.Za rezoluciju 1920x1080 ne treba preterivati sa grafickom karticom.Jos jednom ko ovo uklopi nece se pokajati. -:nothing

miroslav
17.01.2013. @ 02:38 #29b43c6d

Kako si ga "naterao " na 4,5GHz? Samo dizanjem mnozioca na 45 ,ili on ostaje na 41 a takt dizes sa 100 na 110?

Sothen
20.01.2013. @ 18:49 #b4f33def

Moze li da gura FC3(Far cry 3) na ultra sa HD 7770 1GB i 8GB rama? Hvala unapred.

Milan
21.01.2013. @ 03:06 #008af52f

da li moze neko da mi kaze jel ima nekih problema mozda ako se uzme nvidia graficka i amd procesor? +:pitanje

guess who
27.02.2013. @ 22:25 #d6c04362

da li neko ima ovaj procesor a igra Battlefield 3? :D da li moze da se igra na barem high rezoluciji sa 4 gb rama ddr2 i nvidia 9800 + ovaj procesor :s

Bob
28.02.2013. @ 14:46 #715228f9

Koja je "idle" temperatura ovog procesora? Sastavio sam ortaku komp sa ovim procesorom bios pokazuje 48C sa box kulerom?

MDK
05.03.2013. @ 09:59 #eab909d4

Idle temp je oko 5-7 stepeni veća od sobne u kućištu sa jednim kulerom. Ta temperatura u BIOS-u je visoka jer UEFI, iz meni nepoznatog razloga, "opterećuje" proc kao da je je u 80% load režimu. Skini neki program za očitavanje temperature npr SIW i provuci ga kroz Prime95. Kod mene još nije prešao 52 stepena sa sva 4 jezgra na max 30 min. Ako tad temp šiba preko 60 proveri kuler (možda nije nalegao kako treba) i našteluj obrtaje na cooler-u. Proc je inače jedan od hladnijih koje sam imao.

MDK
05.03.2013. @ 10:02 #4df13c30

AMD Overdrive i eksperimentiši. Proverene i sigurne metode nema plus neće svaki primerak tako visoko. Do 4.0 ide samo sa množiocem, posle toga moraš da mu napumpaš i napon. Sigurica je 4.3 sa nekim jačim coolerom. Mnogo zavisi od ploče. +:@Miroslav

Marko
05.03.2013. @ 23:20 #11cbca0a

Sto se temperature cpu-a tice, kod mene je u stanju mirovanja je od 14 C do 17 C, sa Socket kulerom, Cpu nije overklokovan, koristim ga na Gigabyte A85X-D3H, temp. FarCry 3, na Ultra Ful HD ne prelazi 60 C, sa HD6970...Odlican cpu za ove pare, imam u planu da ga klokujem, samo da nabavim neki kuler i javicu vam utiske...Ukoliko planirate da uzimate ovaj cpu, planirajte neku A85X plocu, da bi mogli da izvucete max. performanse... +:Zadovoljan -:Bez obzira na niske temp. hladnjak je mogao da bude bolji

Vlado
07.03.2013. @ 01:49 #e56fb6f3

@Marko,ako mislis sto pise na pakovanju procesora "Recomended A85X motherboard" ne mora da znaci da je samo predvidjeno za a85,ona ce isto raditi kao i na a55 cipsetu,razlika izmedju tih ploca je cena,usb,sata prikljucci,slotovi za ram i prostor za OC...Znaci ko nece da klokuje procesor ili ram on se moze zadovoljiti sa a55 maticnom,a ko hoce da klokuje onda je bolje uzeti maticnu sa a85x cipsetom...

dragan
17.03.2013. @ 12:03 #52e483a8

imam ovaj cpu 3 meseca i prezadovoljan sam sa njim. Necete se pokajati ako ga uzmete, cak sto vise odusevice vas svojom brzinom. Igrao sam far cry na ultra detaljima kao i batlle f. 3 i igra prosto leti. Ne zaboravite da cpu nije toliko bitan kao graficka za igrice.

Ja.
22.03.2013. @ 00:18 #efd0cd27

Ide li sa GIGABYTE GA-990FXA-D3 Maticnom plocom?

Zdravko Herbiko
22.03.2013. @ 07:02 #89e0a76f

Ne moze, ako trazis maticne ploce za ovaj procesor gledaj da imaju fm2 socket, ali ako trazis procesore za tu plocu, gledaj da im je socket am3/am3+.. Znaci ta ploca i ovaj procesor nisu kompaktibilni FM2> ^AM3/AM3+ = ¢°¶^]÷π~£©¶_ (znaci ne moze).. :DD

Anonimni
22.03.2013. @ 09:37 #96106eab

@Zdravko Herbiko: Trazim procesor za tu plocu. :D Pa ako imas neku ideju,slobodno napisi. :D Moze i Dual i Quand Core. :D Da nije nesto vise od 70e..

Zdravko Herbiko
22.03.2013. @ 14:57 #5e72467f

Ne moze, ako trazis maticne ploce za ovaj procesor gledaj da imaju fm2 socket, ali ako trazis procesore za tu plocu, gledaj da im je socket am3/am3+.. Znaci ta ploca i ovaj procesor nisu kompaktibilni FM2> ^AM3/AM3+ = ¢°¶^]÷π~£©¶_ (znaci ne moze).. :DD

stefan
24.03.2013. @ 13:51 #3f3934a9

Koju maticnu da uzmem uz njega Asus F2A85-M LE ILI Gigabyte GA-F2A85XM-D3H... Ja sam licno za ovu gigabyte e sad dal sam upravu???? +:cini se dobar -:nzm jo nista

djordjone
31.05.2013. @ 18:10 #46d75a64

ovaj ili fx4100, za igranje uz neku gtx650

Vlado nk
05.06.2013. @ 03:58 #ceaa015b

Nikako FX 4100 ! Ne isplati se, imas FX 6300, koji je bolji i od Intel i5 3330 Ivy!!!! Prije bih ti ovaj preporucio......A Ako imas koji euro vise, kupi 8120- 8 jezgara za 125 eura...Jer igre traze jezgra...Pozz +:Djordjone -:Djordjone

Vlado nk
11.06.2013. @ 01:26 #ce8dbee1

Najbolja i najislativija graficka ti je 650 ti BOOST, a procesr FX 6300...Naravno, ni 6100 nije uopste los izbor, jer ima 6 jezgara...Pozz +:Djordone -:Djordone

lost
25.06.2013. @ 13:11 #139b02bf

Kakav je ovaj procesor u odnosu na Phenom II x4955BE???

franc
25.06.2013. @ 19:21 #79395869

da li vredi preci sa e8400 na ovaj cpu koliko bi bilo bolje za igre..imam gts 450

Druid
26.06.2013. @ 02:16 #cb515c15

@ lost; prilicno su izjednaceni; Phenom je mozda malo brzi (zanemarljivo); @ franc, bio bi dosta bolji u novim igrama koje mogu da iskoriste 4 jezgra, u ostalim igrama koje traze do dva jezgra ne bi primetio veliku razliku jer taj E8400 jos uvek nije za bacanje. Mada uz tu graficku ne bi primetio veliku razliku jer e8400 moze da je isprati, razlika bi bila ogromna da imas recimo 7850 i da igras battlefield 3 ili crysis 3, tada bi ovaj x4 pokazao veliku prednost u odnosu na taj stari dual core.

alfa
10.07.2013. @ 19:04 #52da6067

2 nedelje kako sam ga uklopio sa gigabyte a85xd3h,i mogu reci fenomenalno,naspram pentiuma E5700 brzi je 100% u renderingu,a u igricama sam dobio od 10 -20 frejmova vise,ostale komponente sam zadrzao,tako da ko hoce upgrade za male pare moja preporuka.

Bojan
11.09.2013. @ 14:40 #5a75d721

Zanima me da li bi se ovakva konfiguracija lepo slozila. Ploca: ASROCK FM2A85X Extreme4, Graficka: ASUS GeForce GTX 650 Ti BOOST 2GB GDDR5 GTX650TIB-DC2OC, Ram: Crucial Ballistix Elite 2x4GB 1866MHz i naravno ovaj Cpu. Namena klasika, malo rada vise igrica +:Pitanje?

-.-
11.09.2013. @ 18:47 #b38ca918

Konfa je super izbalansirana, ovaj CPU + 650ti boost je trenutno best buy ako gledamo cena/performanse. Za iste pare tesko da mozes sklopiti bolju gaming konfiguraciju.

Bojan
12.09.2013. @ 11:55 #1aaea7ff

Tako sam i ja nesto mislio da je lepo izbalansirana, ali rekoh bolje da proverim da mi nije nesto promaklo. Druze hvala na brzom odgovoru

Slobodan blok70
24.09.2013. @ 19:55 #6a557895

Ima li neko iskustva sa ovim procesorom i pločom FM2A75M-DGS? mislim da konfuguraciju sastavim od navedenih komponenti + Radeon HD 7730 1GB GDDR5.

Boricko
02.10.2013. @ 04:30 #2f3ebdbd

Pozdrav, zelim da pitam, da li bi se ovaj procesor uklapao uz HD 4870 1gb ddr5 256bit? Ona je malo starija, nema npr podrsku za DX11, ali je jos ne bih menjao, jer gura odlicno, ali uz sadasnji procesor (e5200) mislim i da ne izvlaci maximum, ali nadam se da bi uz ovaj isla. Stoga, da cujem vase misljenje. Hvala :) +:Pitanje

-.-
03.10.2013. @ 09:59 #9f47658b

Lepo bi se uklopio uz 4870, moze on da isprati i jace graficke. Kazes da imas e5200, to znaci da moras da menjas i plocu ako zelis da stavis ovaj cpu a verovatno i ram memoriju. Mozda je bolje da sve to prodas, dodas nesto para i uzmes novu konfiguraciju. Eventualno da potrazis po oglasima neki quad-core koji podrzava tvoja ploca (na primer q6600 ili jos bolje q9650 ako mozes da nadjes po pristojnoj ceni). +:@ Boricko

boricko
03.10.2013. @ 15:36 #c2a6e72a

ma ne isplati se budziti ovu konfu.znam da treba nova ploca kao i ram, tako da sve to i uzimam a sadasnju plocu cpu i ram prodajem, fazon zamena staro za novo, 50e je vrednost. hvala :)

Boricko
04.10.2013. @ 23:46 #da6ec6dd

I opet ja. Treba mi vase miljenje opet. Sutra planiram da kupim procesor, medjutim nemaju ovaj, imaju 740. Da li se isplati uzimati 740, ili da sacekam ponedeljak pa ipak 750k. Uzmite u obzir da sam dosta nestrpljiv, da bih sutra pa makar uzeo i losiju varijantu. Hvala vam unapred :) +:Brz odgovor i savet

-.-
05.10.2013. @ 11:18 #6e24d830

Cekaj 750k, razlika u ceni je mala a ovaj je brzi plus otkljucan. Strpi se malo, ne kupujes procesor svaki dan :)

aki
15.10.2013. @ 14:09 #27455b41

Jel moze sa ovim procesorom da se streamuje na twitch-u uz 1mbps upload a da ne zabada? +:Pitanje -:Pitanje

Milos
24.10.2013. @ 04:04 #05161295

procesor je jako dobar i za ove pare ne mozete da nadjete bolje,narocito za gejming i 3d rendering.Medjutim malo ozbiljnije stvari umeju da usijaju ovaj procesor ako koristite samo stok kuler. Takodje malo problema moze da stvara fm2 soket,ali kad imas volje postoji nacin namontiras neki noctua hladnjak i problemi reseni.Moje preporuke. +:stabilnost,klok -:stok kuker

mux
20.11.2013. @ 16:58 #1da6f903

moze li na ovu maticnu MCP6PB M2+ ?

dejan
21.11.2013. @ 15:39 #4979ec21

Ne može.

nesa
28.11.2013. @ 20:02 #d32e0d9c

da li se isplati razlika u ceni od 40e u koristi fx-6300 ili ne?

Druid
29.11.2013. @ 18:28 #db9735b8

Ako kupujes za igre a nemas para za dobru graficku, mislim da je bolje da uzmes ovaj a 40 evra prebacis na graficku. fx6300 jeste bolji procesor ali tu razliku neces primetiti u igrama ako je graficka karta ogranicavajuci faktor. Sa grafickom tipa 7770 u igrama neces primetiti nikakvu razliku uzmedju ova dva procesora. Ako imas para za dosta jacu graficku onda vredi uzeti i bolji procesor da bi mogao da izvuces maksimum iz graficke. Bolje je za gaming uzeti 750k+7850 nego fx6300+7770. Ako recimo planiras da kupis graficku tipa 7950 ili gtx760 onda bi trebalo uzeti i bolji procesor od 750k.

DAKI
01.12.2013. @ 18:55 #38dfe7c1

I vise nego dovoljno memoriju cita na 1866 Mhz,preko applications ikonice koja se instalira sa cd-a,moguce je staviti konstantnu frekfenciju od 3,8 Ghz,gde se pretvara u ozbiljnu zverku.... Kod mene ne bruji i hladan je... +:Fenomenalan -:apsolutno nista

dzo
29.01.2014. @ 14:36 #115211f1

Moze li neko da mi da predlog koju plocu da uzmem uz ovaj procesor, neku sa 4slota za ram, ali da nije nesto preskupo :) zna da je koliko para toliko muzike, ali bih voleo neki fin savet za plocu pozz

kine81
03.02.2014. @ 20:53 #395f8f34

Gigabyte GA-F2A85X-D3H (rev. 1.0)

JOKER
10.02.2014. @ 18:31 #30f11470

MOZE LI OVAJ PROCESOR NA OVU MATICNU PLOCU..K9 SLI V2 MS-7390 ver:1.0 PRE JE BIO OVAJ PROCESOR Athlon 64 X2 5200+ 2.6GHz Box AM2

Uros
10.02.2014. @ 19:41 #9f457cd8

Uz koju maticnu plocu se najbolje uklapa ovaj procesor i koja graficka mu najvise odgovara? Hvala.

Uros
10.02.2014. @ 20:28 #f018df7d

Uz koju maticnu plocu se najbolje uklapa ovaj procesor i koja graficka mu najvise odgovara? Hvala.

Uros
10.02.2014. @ 22:33 #170acb36

Uz koju maticnu plocu se najbolje uklapa ovaj procesor i koja graficka mu najvise odgovara? Hvala.

Vlado nk
13.02.2014. @ 10:48 #7bea2ea4

Najbolja ploca za njega je Asrock fm2+,kosta 40 eura,a graficka 7790.

Miha
01.03.2014. @ 00:44 #996dee8e

Brz procesor sa cetri jezgra od 3, 4 do 4 Ghz odlican za multimediji a takodje kazu da je dobar i za gejming licno ga nisam jos testirao za tako nesto. Prednost je i u tome sto ima 4mb kesa. Nkeki kazu da postoji problem sa grejanjam ipak je ovo jaka masima mada uz dobar kuler nema problema :D +:super briz windwos 7 ocena 7, 2 -:neki kazu da je grejanja, ja to nisam jos primetio

dejan
03.03.2014. @ 22:16 #d40a30ac

za gaming je odličan.

nikola
05.03.2014. @ 11:56 #be62c367

Sta mislite o ovoj konfiguraciji ovaj procesor, radeon 7770,msi fm2 a55 e33, 2*4 gb rama,segate 500gb,500w chieftec

iggy300
06.03.2014. @ 09:49 #272dc23e

upario bih sa ovim procesorom na ASROCK FM2A88X+ Killer graficku gigabyte 5770 1gb ddr5 doduse malo starijom ali sljaka 6gb rama valja li???

mile
10.03.2014. @ 01:54 #1f7df3c5

Moze li ovaj procesor da tera gtx 750ti ili treba neki jaci?

Druid
10.03.2014. @ 13:11 #a76a3bb7

Moze da isprati tu kartu u vecini igara. Izuzetak su one igre koje ne mogu da iskoriste vise od 2 jezgra (Starcraft 2, Skyrim). U takvim "Intel" igrama ce postojati bottleneck. Ovaj CPU je otkljucan za overklok, pa ako zatreba malo snage moze lako da ode na 4GHz+. Da si rekao gtx 760/670 onda bi trebao jaci CPU, ali za gtx 750ti/660 je dovoljan Athlon x4 750k/760k.

Vlado nk
10.03.2014. @ 13:11 #0ba1cbb3

Sasvim je dovoljan , moze i jace graficke da tera bez ikakvih problema.

mile
11.03.2014. @ 01:45 #685de51e

Hvala na brzom odgovoru! :) +:@ Druid, Vlado nk

cva
17.03.2014. @ 11:28 #0c9af071

750k kupljen 31.12.2013 :D ploca MSI A78M-E45 AMD Radeon R7 260X Sapphire AMD Athlon ll X4 Quad Core Raidmax RX500-AF 4RAM 1333MHZ testirano na BF3-4, Elder Scrolls Online, Crysis 3 i mnogim manje zahtevnijim igrama, ultra detalji i jedina manja mana je porast temperature CPU-a ali jos danas je stock kuler koji nista ne valja.. sve u svemu i odlicne graficke karte uz dobro hladjenje nece praviti probleme. da, cak sam ga klokovao sa OC Genie softverom sa ploce na 4,2ghz i super se pokazao, dobar kuler i bez brige ;) +:tip top -:nula bodova

mite
23.03.2014. @ 04:23 #8bc78ba2

Molim odgovor ,mat.ploča Asus M2N SLI procesor AMD Athlon 64 x2 4400+ 2,3GHz 1mb koji bih zamenio ovim , ako neko ima kometar bio bih mu zahvalan Samo da napomenem , za sada sve radi ko sat , samo sam hteo uz neki skroman ulog da ubrzam comp. i mozda da povećam ram memoriju ako je moguće na mojoj ploči ,trenutno je 2G

Vlado nk
23.03.2014. @ 09:49 #b366159b

Nazalost, na tvoju plocu ne moze ovaj procesor.Ti to prodaj pa uzmi jaci

cva
24.03.2014. @ 11:14 #138654f1

kao sto Vlado nk kaze nemozes ovaj procesor, a sto se tice RAM-a imas 4 slota za RAM memoriju tako da imas jos prostora za nadogradnju istog :)

mite
24.03.2014. @ 13:48 #9d904991

ljudi hvala na savetima , a koja bi bila vaša preporuka za procesor mislim neki quad- core i jos objasnjenje ,koliko se dobija na brzini ako povecam RAM memoriju? Vita Jela , Zelen Bor, Čekam brzi odgovor :)

mite
24.03.2014. @ 13:55 #97f9c567

Vlado Nisam razmeo ,na šta si mislio kada si rekao da " prodam to".Ako si mislio na celu konfiguraciju , vrlo rado ,ali trnutno nešto ne mogu jer nisam pri " VREMENU " :). ko velim daj da poboljšam postojeće.

Vlado nk
26.03.2014. @ 01:00 #82e4185b

Uzmi neki polovan 3 ili 4 core, ukucaj na Google oznaku tvoje ploce , ukucaj , Asus M2N SLI CPU SUPPORT, izace ti lista podzanih procesora.....Sto se tice Rama, sve zavisi, na primer, DDR 3 na 1333 Mhz i na 1600 Mhz i nije neka razlika, ali ako je tebi , kao sto jeste, DDR 2 na 800 Mhz ili manje, naravno da je velika razlika u odnosu na DDR 3 na 1600 Mhz, na primer.....Procesor potrazi AMD 640 Quard....POzz

mite
30.03.2014. @ 19:49 #ae40586d

hvala na iscrpnom odgovoru . veliki pozz. uskoro se javljam sa novim pitanjima.

pedja
06.04.2014. @ 02:25 #e9b9238a

Jel postoji neki Cpu da kombinuje Igpu sa N520GT-MD1GD3/LP? Pozz.

ninja
06.04.2014. @ 05:26 #9885ab13

Ovaj CPU nema integrisano graficko jezgro?

Druid
06.04.2014. @ 10:45 #2f751fab

Nema

@druid
07.04.2014. @ 16:53 #36cbf369

Hvala, da ptam Još nešto. MB GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2 (rev. 3.0) ... Na sajtu piše da ova matična podržava i AMP I XMP, jel to znači da će i XMP raditi automatski kao što bi AMP radio.

Druid
07.04.2014. @ 21:44 #672190d2

Pise da podrzava, sto znaci da hoce. Ipak, XMP i AMP ne garantuju stabilnost sa svakom memorijom. Nista strasno jer uvek mozes u BIOS-u da podesis manuelno. Potrazi na Gigabyte sajtu Memory Support List za tu plocu.

Predrag
07.04.2014. @ 23:01 #e253a29a

I jesam, ali nisam našao ni jedan model za sada da ga ima u prodaji.... Plus Sa Fona sam, jer mi Matična počela zaje*avati... Što je I razlog za zamenu. Ajde molim te reci mi jer ok Kingston 4GB 1600MHz DDR3 HyperX Blu ... Ili ako znaš neku sa zvanične liste, ram... Pozz

Druid
09.04.2014. @ 15:19 #ee562057

Kako nema u prodaji? Evo ja iz prvog pokusaja pronasao. Recimo ovaj model je na listi: KINGSTON 4GB 1600MHz DDR3 HyperX KHX1600C9D3/4G. Pozz +:@ Predrag

Predrag
09.04.2014. @ 18:38 #a6d139b0

Stigao si da odg ovde pre mene... Da našao sam taj RAM. Radiće taj model Rama sa GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2 (rev. 3.0) . Kažu iz Gigabyta... Koliko je I dali je brži AMP ram od XMP, ako je CPU AMD. I XMP I AMP IDENTIČNI (cas, mhz, gb) ? +:Hvala Druid...

Druid
09.04.2014. @ 19:42 #4685c583

Pogledaj testove na netu i videces da je razlika u performansama izmedju RAM memorije na 1600 MHz i 2133 MHZ zanemarljiva (osim ako ne koristis APU), sto znaci da je razlika izmedju dve memorije koje rade na istom taktu (1600 MHz) jos manja, bez obzira da li je AMP ili XMP. Nije to toliko primetno da bi se cimao oko toga. Uzmi taj Kingston i uzivaj, nema sanse da primetis razliku koju donosi malo brzi RAM. Mnogo vaznije komponente su procesor i graficka. +:@ Predrag

Dejan
19.04.2014. @ 11:09 #aa9108a3

Koju bi ste preporucili plocu uz ovaj procesor? Hvala unapred!

Druid
20.04.2014. @ 21:00 #065a535e

Recimo ASUS A88X-PLUS ili GIGABYTE GA-F2A88X-D3H (rev. 3.0). Nesto jeftinija ali sasvim solidna ploca je MSI A88XM-E35.

Vlado nk
24.04.2014. @ 22:04 #c697a0ba

Zaboravih ti reci, igrama uopšte nije bitna brzina Ram memorije,ti potrazi 2 GB DDR 2 ,moze se naci za 10 eura.Ako zelis,mozda,da sve mijenjas,imas nove amd procesore,Sempron quard core,sa grafickom,je 35 eura,trosi bas malo struje,dakle,uparis ga sa 4 gb ddr na 1600 mhz ,ide na AM1 najnovije ploce,imas Asus vec od 29 eura.To ti nije bas za igre,moze slabije,ali je ok.Mada,najbolje da nadjes 3 core amd jeftino-30 eura mislim da moze.

Boris
07.05.2014. @ 22:06 #34ea04a6

Odlican procesor, imam ga par dana i moj PC leti, sjajan za ove pare! Sve preporuke

Vlado nk
16.05.2014. @ 14:19 #4716e48f

Upravo tako, ja imam malko losiji,Amd 740,rastura kako radi.Nadam se da imas dobru grafu,ako ne,uzmi Powercolor 7850, 122 eura kosta i KIDA.

Josif
19.05.2014. @ 13:12 #0a605180

Ovaj procesor trosi samo 65w greska sto pisu 100w.Svako ko ima program cpu-z u svom kompjuteru moze da vidi.Pozz

Josif
19.05.2014. @ 13:48 #e960be42

Ko je kupio Athlon ii x4 750k,ja ga imam nek pogleda o gresci koju pisu o ovom procesoru

milos
20.05.2014. @ 11:50 #0fdb0b3b

toliko trosi kad je besposlen a pri opterecenju trosi oko 100 W

Druid
25.05.2014. @ 11:34 #31c892da

A10 5700 sa sve grafickom ima TDP 65w, tako da ovaj Athlon koji je nastao od tog A10, realno ne moze da bude veci potrosac (mada TDP nije isto sto i potrosnja). Stvar je u tome da je ovaj Athlon otkljucan pa njegova potrosnja moze da bude veca kada se klokuje, ali i klokovan na 4.3 GHz trosi manje nego Phenom x4 965 na difoltu. Ovaj procesor spada u one male potrosace, a tih 100W TDP nemaju veze sa njegovom uobicajenom potrosnjom, osim ako CPU nije zestoko klokovan i opterecen nekim benchmark-om (u tom slucaju bi se potrosnja priblizila 100W). Ovaj procesor se dosta greje kada se klokuje (box hladjenje) i zbog toga je TDP 100W.

bra
22.06.2014. @ 23:30 #029c925f

Da li mogu bolje igrice uz ovaj procesor, a ima i dobra graficka sve je full. Samo da li mogu zahtevnije igrice. Hvala unapred

Miha
24.06.2014. @ 15:09 #2b3bd1fd

Performanse procesora su na zavidnom nivou, jedan je od najjacih porocesota fm2+ podnozja. Nema potreba za uzimanjem ''jaceg'' processora. Njegova potrosnja je izmedju 65-100 W ... Sto se tice ''jakih'' korisnika koji bi i overclokovali ovaj procesor po defoltu je moguce do 4 Ghz sto je super za male pare... Ja ga licno koristim na 3,4 Ghz i ne vidim nikakve potrebe za overcklockom ... Ovo je po meni najbolji izbor za svakog korisnika od gejmera do video obrade sto se tice amd-a... Naravno Itel je dosta skluplji al' je i bolji kad su u pitanju video obrade zato se Intel koristi u Mac-u... Koga interesuje ocena procesora na windows 7ici je 7,2... A sto se tice temparature nema nikakvih problema, samo proveravajte temparaturu preko programa ''speccy'' Amd ima dva senzora za temparaturu maticne ploce i procesora za tempratturu procesora gleda se senzor za maticnu plocu, provezerno! :D U kucnim uslovima web surfovanju ne prelazi 45 c ... Ovo je najbolji izbor za vasu Fm2+ plocu :) Moja preporuka bi vam bila da ne koristite APU procesore (procesore A 6,8,10 sa integrisanom grafickom) zbog zagrevanja!!! P.s Procesor moze da se klokne do 4,5 Ghz uz dobro hladjenje :) +:Brzina, overcklock, performance, male pare

dusan
26.07.2014. @ 06:46 #93914760

da li mogu da ga stavim u AS Rock N68C-S UCC. Podrzava do 95w, ne znam da li je tih 5 neki problem

Druid
26.07.2014. @ 10:29 #a9591490

Ne mozes na tu plocu (AM2+) da stavis ovaj Athlon (FM2). Potrazi po oglasima neki stariji Phenom ili Athlon do 95W (Phenom x4 840, 850, 945, Athlon x4 640, 645).

Vlado nk
04.08.2014. @ 19:05 #5b9582de

Moze najace igre na Ultra, nema zime...Jedino ako zelis da si miran na duze staze, mozes uzeti.Amd FX 6300, kosta 88 eura, ploca je oko 40 eura, ide na AM3 plus ploce.

Dusan
16.08.2014. @ 14:21 #9d8f93d7

Koja je normalna temperatura za ovaj procesor u toku gameplay-a ?? Meni je temperatura pri paljenju oko 45 dok radi internet i to oko 60-65 a kod igranja ume da se popne i do 80 ... da li je to lose? Imam stock hladnjak i mogu da kazem da on nista ne valja cim ne hladi dobro procesor... Inace sam procesor je best buy za te pare.. +:Pitanje -:Pitanje

Vlado nk
16.08.2014. @ 19:58 #34b33a00

Pa i meni je kod paljenja oko 42 stepena, nisam mjerio koliko dostize u igricama, mislim da to 80 stepeni nije tacno, jer je nemoguce da se tako grije......Meni u igrama ne prelazi 60 stepeni, ali sam flesovao Bios, morao sam jer mi nije dobro podrzavao GTX 550ti graficku..Znam da je procesor jedva mlak , dodirivao sam ga, kad se upali, tako da nemoj da brines, mislim da ti bios lose ocitava temperaturu ili imas neki los program za mjerenje temperature u igrama..Ja sam bas zadovoljan sa procesorom, ne cuje se Box kuler u radu uopste, ne grije se , vrhunski je brz, ranije sam imao AMD 455 3 core, bas se cuo kuler jako, sto mi je smetalo......

Mladen
08.09.2014. @ 20:03 #0118802c

Izuzetan procesor koji se lako klokuje mada ne vidim potrebu za tim.Sto se temperature tice,konkretno moj primerak (ali sa najjeftinijim lc power cosmo 95 coolerom) u idle rezimu 24-27 a posle visesatnog igranja Metroa 37 stepeni.Naravno i kompletno kuciste je provetreno sa 4 12-tice.Preporuka za procesor uz neku a88x plocu... +:Brz,pouzdan,hladan,mali potrosac -:Za te pare ne vidim nista bolje

Boban
25.10.2014. @ 06:38 #47173ac6

Zna li neko koju aplikaciju da skinem da bi proverio temperaturu ovog procesora?

Druid
29.10.2014. @ 11:01 #ff624fe0

HWiNFO64 (jedna od najboljih)

Boban
29.10.2014. @ 16:37 #9d0eb2b9

Izvini sto smaram, ali koju temperaturu da gledam (CPU 0 ili CPU 0 Package)?

Druid
29.10.2014. @ 18:18 #5e762c72

AMD FM2 procesori generalno imaju problem oko senzora za temperaturu. Verujem da se kod tebe CPU 0 i CPU Package drasticno razlikuju. Skini AMD OverDrive, trebalo bi da dobijes preciznija ocitavanja za ovaj Athlon. HWiNFO64 je odlican program, ali za FM2 podnozje se najbolje pokazao AMD OverDrive.

Boban
30.10.2014. @ 04:25 #edc24e6a

Skinuo sam AMD OverDrive i prikazuje mi 68°C kad nista ne radim. Da to nije previse? Vent se vrti normalnom brzinom...

Boban
30.10.2014. @ 06:06 #eaa02aff

Testirao sam dok igram Dotu 2 i tad je temperatura 43°C... Sad mi tek nista nije jasno :S

Druid
30.10.2014. @ 18:44 #d474e5c4

Ako je 43°C dok igras Dotu onda nema razloga za brigu. Problem kod senzora FM2 procesora je sto su mnogo precizniji prilikom opterecenja nego kada ne radis nista. Tih 68°C sigurno nije tacno, jer nije moguce da imas nizu temperaturu prilikom load-a nego kad je u idle rezimu. Pogledaj jos u BIOS-u pa uporedi. Ako nemas problem sa zamrzavanjem, restartovanjem, "seckanjem" prilikom igranja, nemas razloga za brigu. Tih 43°C prilikom opterecenja je vise nego OK.

asdfsadf
12.11.2014. @ 09:56 #e2c668e4

dsfds

Zoran
19.11.2014. @ 19:27 #3a78fac4

Zbog čega uopšte merite temperaturu procesora? Staviš ruku na hladnjak i ako možeš da držiš a da ne boli, to je ok. Sve poluprovodničke komponente bez problema izdržavaju mnogo više temperature nego što su one koje ste izmerili. Ovo kažem jer sam iskusan elektroničar. U zdravlje i opušteno.

mladen
24.11.2014. @ 23:33 #0e1efdd8

meni ide na 90 pa nista mu nije preko hw monitora vidim niti koci niti secka a igram lol i far cry 4

Nebecki
18.12.2014. @ 20:42 #b847aa13

Ovo je jos uvek najbolji procesor za svoju cenu!!! Za igrice i svakodnevni rad sasvim dovoljno. Uslovi 8gb rama 2x4gb, bar r7 260x graficka i sistemski bar 60gb ssd i 1tb hdd za instalaciju programa i skladistenje podataka. I maticna po mogucstvu sa Čipsetom: AMD A88X. Tad ce ovaj racunar biti nezadrziv!!! Ja ga imam ali sa plocom Gigabute f2a55m-hd2 znaci slabiji cipset a sve ostalo je gore navedeno i negubi dah racunar nigde jos uvek pogotovu kad radim u vise aplikacija odjednom..

VLADA
21.01.2015. @ 17:56 #7f910d97

ASUS a 88 xm e ima na ploci fabricki ugradjen izlaz za graficku, a ja sam kupio ovaj procesor on nema integrisanu u sebi.Moje pitanje je dali se moze instalirati neki program da bi mogao da podrzi integrisanu?

Milos
26.01.2015. @ 14:25 #dbd86bfa

ukoliko nema procesor integrisanu graficku, onda je potrebna neka dodatna graficka da se ubaci za dalji rad, nikako drugacije..pozzz

Mihajlo
16.02.2015. @ 15:28 #1d6912b3

Mogu vam reci da za godinu dana koristenja ovog procesora nisam nikakvu nelagodnost imao. Na ploci MSI A78M-E45 i 4gb RAM-a sa R7 260X grafikom sam vecinu omiljenih igara testirao i manje vise svaka radi na ultra bez problema. na box cooler se malo glasnije cuje kad igram na ultra crys3 i te malo zahtevnije igre.. Za te pare(malo je skuplje nego prosle god) odlican izbor za komp na kojem cete visiti po ceo dan :D Sve pohvale za cpu +:babaroga

Milos
22.02.2015. @ 16:41 #0ae669b3

Imam ovaj procesor od marta 2013. i stvarno je zverski. Sve igrice koje sam do sada igrao, i novije i starije, fantasticno rade. Apsolutno nikakvih problema nisam imao. Cena ga cini pristupacnim svima koji nemaju para da se bas razbacuju sa konfiguracijom, tako da mu je i to veliki plus. +:Fantastican

Nikola
23.02.2015. @ 15:43 #c17a7ccd

Jer normalno da ide 60stepeni kada se neradi nista?? +:ODlican 4 jezgra3.4GHz -:60stepeni

Milos
06.03.2015. @ 12:18 #0240bff0

Nije normalno, ali nije ni strasno..mozda bi bio problem kolika je temperatura kad radis nesto ozbiljnije ili ti igras neku igricu...Kad se neradi nista(idle) treba biti temperatura oko 35c u zavisnosti od procesoora, a oko 70 kad je opterecen (load).. +:nikola

Marko
13.03.2015. @ 02:32 #9c87dd98

da li je velika razlika izmedju ovog procesora i AMD Athlon II X4 740 3.2GHz 4MB FM2? i jos jedno pitanje da li je AMD FX-6300 3.5GHz 14MB AM3+ toliko bolji od ova pomenuta dva, da vredi dati pare na njega? a upario bi sa gigabyte g1 sniper b5 maticnom.

Milos
14.03.2015. @ 14:11 #fdeaed92

U odnosu na ta tri procesora sto planiras da uzmes, nemoj ni jedan... Moj ti je savet x4 860k, ali generalno i fx 6300 je idalje dobra kupovina.. Tako da jedan od ta dva.. A sto se tice maticne, ona ti je za intelove procesore ( haswel jezgro )..pozzz

marko
14.03.2015. @ 14:45 #6df4e101

Hvala na savetu,kada sam pisao za mat.plocu mislio sam na G1.Sniper A88X permutovao sam. Koja maticna ploca bi mi odgovarala uz x4860k? ja trenutno imam ASRock FM2A55M-DGS. Sto bi znacilo da ovaj procesor ne bi mogao na moju maticnu plocu posto je ona socket FM2 a x4860 je FM2+? Hteo bih da nadogradim racunar za igranje igrica,pa ako moze savet za maticnu i graficku? Gledam da ustedim koliko mogu,nazalost je situacija takva... Ali ako neka jaca maticna i graficka bas prave razliku voleo bih da cujem i tu varijantu pa da stavim na papir i bacim se na matematiku novcanika :D +:x4860k ako moze jos jedan savet :)

Marko
14.03.2015. @ 14:48 #546ec420

RAM mi je 8gb, to sam zaboravio da napisem, a napajanje BLUEBERRY PSB560 560W. Hvala unapred, pozdrav +:x4860k ako moze jos jedan savet :)

Milos
16.03.2015. @ 14:13 #c7dc5710

Bas tako, maticnu moras da menjas, a ovu sto si pomenuo ti je po meni itekako najbolji izbor za taj procesor X4 860K i da ga overclocujes bez problema na 4.4GHz, 4.5GHz sa nekim malo boljim kulerom... Ukoliko zelis da sastavis sto bolji komp za gegming, tu ti najvise zavisi od graficke, nesto poput gtx 750 ti, r9 270/X pa nagore... Ukoliko je sve to na kraju preskupo, posto vidim da je ova maticna oko 120evra, mozes potraziti malo jeftiniju plocu oko 80 evra, isto neku A88X...pozzz

Kidagakash
12.04.2015. @ 17:21 #5fa9ac96

NE MERI SE TEMPERATURA KOMERCIJALNIM PROGRAMIMA OVDE, NEGO SE GLEDA TERMALNA MARGINA- MAX RADNA TEMPERATURA MU JE 75 STEPENI, A TO STO OCITAVA 60 ZNACI DA JE U "LERU" OKO 15. Najbolje se ocitava preko AMD overdrive-a, ide se na CPU status i voila! Nema na cemu!

nenad
07.05.2015. @ 16:38 #f4a42f2c

Imam ovaj procesor vec godinu i jace dana, u pocetku je radio idealno, ali u poslednje vreme idle temp mu je oko 50c, pri igranju prelazi i 78c, tako barem pokazuje na hwmonitoru. Menjao sam stock kuler stavioBlizzard T2 i nista se nije promenilo osim sto je ovaj daleko tisi od stock kulera. Imao sam problema i sa biosom gde sam morao da vadim bateriju i flashujem ga jer nije mogao da udje u isti prilikom paljenja racunara. Ne znam sta se desava.. jel neko ima slicnih problema?

Vlado nk
09.05.2015. @ 09:33 #4d5a151a

To ti Bios brlja.. Mozda ti je smanjena brzina obrtaja u Biosu, provjeri to, a ako je u redu, flesuj bios..

Vlado nk
09.05.2015. @ 09:35 #db7cc096

HW monitor i ostali ne mjere dobro temperaturu, vidi u biosu koja je temperatura.

laik
26.05.2015. @ 16:43 #d96035f8

Narode, zaista nemam puno love a hteo bih dobar pc za igrice. Ako bih uzeo ovaj procesor, da li bih naredne 3 godine mogao da igram sve igrice i koja bi bila najbolja opcija za grafičku karticu? Hvala puno i pozz

Vlado nk
28.05.2015. @ 15:04 #d0a38ea2

Ovako, imas Amd 740 za 51 euro, a imas i Amd 860k za 74 eura, koji je najbolji od pomenutih, kao i Amd 840, koji je jeftin, samo 63 eura, isto najnoviji procesor.. Takodje imas i Amd 6100 sa 6 jezgara, on je 82 eura. Dakle, svaki od njih je dobar, slobodno, s tim sto je 6100 ipak najbolji izbor za igre, ploca za njega AM3+ je 38 eura. Sto se graficke tice, imas R9 260 za 99 eura i jeftiniju GT 740 DDR 5 za 80 eura. Dakle, za male pare mozes ovako: Amd 840 quad 63 eura, Ploca Asus FM2 + 35 eura, Graficka R7 250 1GB DDR 5 Powercolor 74 eura, a imas i jeftiniju Palit GT 730 2 GB DDR5 za 62 eura.

Reflex
13.06.2015. @ 11:07 #85b75490

Molio bih nekog da mi sastavi neki komp za gaming (da moze pokretati igrice novijeg datuma 2013-2014),ali da mu cijena ne prelazi 300€ ako je to ikako moguce... Unaprijed hvala :)

Vlado nk
13.06.2015. @ 14:33 #11071135

Predjoh 300 eura, mozes ovako AMD 740 51 euro, Ploca MSI A55 FM2 34 eura, Ram 4 GB DDR3 32 eura, HDD 500 GB 40 eura, Graficka Powercolor 250 1 gb DDR 5 128 Bita 74 eura, DVD RW LG 14 eura, Kuciste MS 500W 17 eura. +:Reflex -:Reflex

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan