logo
Redakcija

AMD i dalje najbolji po pitanju potrošnje

24.07.2007. @ 06:30   #Novost

Nezavisna kompanija koja testira servere izdala je zvanično saopštenje u kojem se navodi da je AMD i dalje vodeći na tržištu po pitanju potrošnje energije, uprkos Intel-ovim tvrdnjama koje su iznešene u toku protekle nedelje a prema kojima prvo mesto zauzima upravo Intel. Neal Nelson je izjavio da su na osnovu testiranja u nezavisnim laboratorijama AMD Opteron serveri se pokazali 7.3 do 15.2 procenta efikasniji kada je reč o potrošnji nego praktično identični Intel Xeon server na različtim nivoima opterećenja. On je još naveo da da su testovi pokazali da Opteron serveri koriste 44.1% manje energije kada su u režimu mirovanja.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan