logo
Redakcija

AMD napada kašnjenje kod DDR-II

02.04.2006. @ 12:00   #Novost

Zašto je DDR-II 667 podrška ukinuta i zašto se AMD usmerava ka DDR-II 800 i verovatno bržem memorijskom clock-u? razlog je kašnjenje kod DDR-II, koje se smatra katastrofičnim kod kompanija sa direktnim pristupom memoriji. Ovo nije bio problem samo za AMD. Setite se problema ATI-a i Nvidia-e sa DDR-II memorijom pre izvesnog vremena, najprimetnijim sa 256MB verzijom Radeon 9800Pro i GeForce FX5800. Razlog što je AMD ukinou DDR-II 667 je što je predvideo, ili se barem nadao, da će se do prelaska na novo podnožje, kašnjenje DDR-II spustiti barem do nivoa DDR-I, a idealno bi bilo 2.5, u najgorem slučaju 3. nažalost po AMD, stvari su se kretale u suprotnom pravcu i jedini logični zaključak je bio implementacija podrške za veće memorijske brzine. Kako se memorijski standardi razvijaju, moguće je da će AMD dodati podršku za brže DDR-II memorije samo osvežavanjem mikrokoda.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan