logo
vladimir

AMD Phenom II X2 550 3.1GHz AM3 Black Edition

12.06.2009. @ 09:05   #Komentar #Procesor #AMD

Procesor treba posmatrati na dva načina: 1. Kao jedan od najjačih dual core procesora za JAKO malo para, koji u igrama ima slične rezultate kao i starija X4 braća, upravo zbog iste količine L3 keša. 2. Kao potencijalni X4 955 (oko 200e), jer ako ubodete pravi primerak i uskladite ga sa odgovarajućim BIOS-om na ploči koja podržava ACC, dobijate Quad core. Batch 0920 (broj se nalazi na samom procesoru, u drugom redu teksta) ima veliki procenat neuspešno otključanih jezgara, a batch 0921 suprotno. Međutim ima izuzetaka, pa tako neki iz 0920 serije rade kao quad-ovi bez problema a isto tako neki iz 0921 serije ne rade. Sve je stvar sreće. u svakom slučaju, otključan ili ne, procesor razbija konkurenciju ako zbog ničeg drugog onda zbog cene.

200 komentara

dodo
18.07.2009. @ 15:39 #fc964a6d

Ovaj procesor je stvarno dobar uzeo sam ga pre mesec dana koristm ga na Gigabyte GA-ma790fxt-ud5p maticnoj ploci, sa 4gb ddr3 rama i Thermalrigt ultra eXstrem 120mm kulerom i rezultat je bio 4.0GHz potpuna stabilnost full load 57C stepeni. Topla preporuka, procesor BEST BAY +:jeftin je ljudi navalite dok ima -:nema manu

Nikola
09.08.2009. @ 17:53 #cc9056c3

Samo da pitam nekoga da li bi mogla da podrzi moja maticna foxcoon a6vmx,owo zlo od procesora ;)!!!Molim odgowor ako neko zna narawno updatewao sam najnoviji bios!Za te pare nema bolji procesor nigde ako ima neka se jawi!!! +:Nema bolji za te pare

Nikola
11.08.2009. @ 00:56 #60a5da3a

http://www.foxconnsupport.com/cpusupportlist.aspx?type=mb&model=A6VMX&cputype= molim was odgoworite mi nerazumem se bas dobro jel mogu da stawim owaj procesor posto hocu da ga kupim owih dana updatowao sam najnoviji bios!!!Molim sto pre odgowor !!!!

Max
11.08.2009. @ 08:18 #00d300e5

Mozes da stavis ovaj procesor na svoju plocu jer podrzava sve nove Phenom II procesore. +:Odgovor za Nikolu

BUG
11.08.2009. @ 15:35 #b8b26c11

Moze neka preporuka maticne ploce ?? Planiram da ga kupim, a imam Foxconn-ovu plocu, pa i nju da menjam ?! "Hacker" javite se... =P i dvoumim se izmedju Intela 6300 i ove mashine ....pa recite..

Nikola
12.08.2009. @ 00:34 #1d634f93

Eee max da te pitam jel ce da registuje ceo kes sta ti mislis ae molim te widi ako znas nekako :D!!!Moli msto pre odgowor posto da se nezenem da uzmem owaj i da nemam l3kes xD!!!

swinger
14.08.2009. @ 10:40 #333133bd

Razmisljam da kupim ovaj procesor ali neznam koja bi mu ploca odgovarala.Dali neko moze da mi preporuci neku plocu koja je ok za zvuk i igrice.Ni sam neznam koliko sam ploca pregledao svi pisu da je svaka losa,a ona za koju mislim da je dobra nema kjomentara.Ako neko zna neku dobru plocu do 70 eura???Hvala unapred.

dragan
15.08.2009. @ 08:14 #bac25a92

dosta dobar procesor za te pare i jako se dobro klokuje sa ovom plocim ma770t-ud3p sa ddr3 memorijom. Drugar je uzeo memoriju ddr3 od 1333hz i klokovao do 1531hz ludo i to 287 x 13.5=3874ghz. -:nista sem kes l2 cace

prognanik
26.08.2009. @ 14:48 #4a563830

otkljucao i druga 2 jezgra tako da je sad x4. ploca treba da ima acc. MA790X ga je iz prve otkljucala. potrebno je samo ukljuciti acc u biosu +:brz, stabilan, be

dzoni
26.08.2009. @ 21:13 #bd184924

prognanik koju plocu imas tacno da ja kupim da ga otkljucam ! :D

Sima
29.08.2009. @ 11:28 #3f965073

Pravo osvezenje posle Athlona 7850! Gura 3.6Ghz sa box-om u loadu na 45c! Vredi ulozenih para !

prognanik
30.08.2009. @ 21:48 #4b1aec3f

Ploca je Gigabajtova MA790X-UD4. Koliko mi je poznato mogu da ga otkljucaju i druge ploce koje poseduju SB750 i uz to opciju acc (odnosi se na AMD cipset) NVidia to drugacije zove. Dakle moja ploca je bez ikakvih problema otljucala i druga 2 jezgra, procesor radi fenomenalno, temperatura oko 45 sa box kulerom. Donosi velika poboljsanja u radu memorije i graficke.Na fabrickom kloku ocena procesora u Win 7 je 7,3.

Mmmm
04.09.2009. @ 14:41 #450f5bde

Da nema neko plocu GigaByte M720-US3,uzeo bih nju i ovaj procesor ili amd phenom2 x2 545,ploca kosta oko 5000. Kakva je razlika ovok procesora i 545 koji je jeftiniji,ne nameravam da overklokujem.

xD
05.09.2009. @ 19:55 #0b36dfb0

http://www.itsvet.com/tekst/amd-phenom-ii-550-be-i-athlon-ii-250/2659/ ..pogledaj ovo.. i bice ti jasno da je bolji Phenom BE 550..

Mmmm
05.09.2009. @ 20:59 #7e549459

Ovo sam vec citao,ali tu porede phenom 2 x2 550 i athlon 2 x2 250. Mene zanima razlika izmedju phenoma 2 x2 545 i 550 .

sima
05.09.2009. @ 23:14 #3d470e8c

@Mmmmm... phenom 550 i 545 su isti procesori samo sto 550 ima prednost sto mu je otkljucan mnozilac pa se i lakse overklokuje zato je black edition,sa 545 je malo teza varijanta overkloka pa moras da ides preko magistrale...eto to je razlika....

Mmmm
06.09.2009. @ 11:23 #e8bbb14b

@Sima Hvala,znam da je na 550 otkljucan mnozilac,al sam mislio da ima jos nekih bitnijih razlika,malo sam guglao i video da nema,a ja necu da overklokujem,tako da uzimam 545...

Salle
06.09.2009. @ 23:50 #80f2c91a

Pa 550 ima veci L2 kes!

Nindza
13.09.2009. @ 00:32 #3c69611b

Na kom Nvidia chip mogu ga se otkljucaju ostala dva CPU. Puno Hvala +:Nvidia Chip

sima
22.09.2009. @ 01:02 #5913b0b0

...uspeo sam da otkljucam sva 4 jezgra (to i nie neki problem),ali je 2.jezgro tj. core 1 u defektu...da je barem 4. pa da ostane x3 :(...moj batch je 0923APMW,pa ako neko ima zelju da uspesno otkljuca ovaj procesor neka zaobidje ovaj batch...a inace jako dobar procesor ja ga drzim na 4.1Ghz uz vendetu 2 :)

Djoka
26.09.2009. @ 22:07 #033b98d6

:-) Realno ovo nije normalno! Stvarno nije normalan procesor za 8000+ dinara...ja sam moj platio 8300 i u pocetku nije ga podrzala Ploca!!! POLUDEO SAM bio samo moja gigabyte ma-770-ds3 nema boga da ga provali,stalno pisalo model unknown,update-ujem bios nista,ne podrzava.Ali pazario sam asus ma-785td i memoriju geil 2x2gb na 1600mhz,i neverovatno kako to sad radi! Znaci komotno na 3.6Ghz i to NEMOZE DA MI PREDJE 45 C....znaci sou A SAMO TREBA POVECATI MNOZILAC NIKAKO IGRANJE SA NAPONOM I FREKVENCIJOM NIJE POTREBNO!!!!ovako kad ga opteretim ode na 50 i to je to !!!! znaci sou! otkljucao sam i 2 jezgra i sad skidam windows 7 64-obitni zbog memorije a i samog procesora,imam i 9600gt graficku,znaci velika je razlika u radu,a tek u igrama....pre sam imao 4800+ na 2.5ghz.znaci ogromna je razlika.Stvarno svaka cast amd-u!!! +:Odusevljen sam

Djoka
26.09.2009. @ 22:17 #b65f0e08

Vidim da sima ima frku sa jezgrima :-) ja sam imao srece pa nema problema.u ploci sam ukljucio na biosu podesavanja takta za procesor po jezgru,i onda se pojavljuju ispod opcije: core 0;core 1;core 2;core 3; i performanse u procentima do +12% i do -12%.Kad sam ukljucio bilo je odma -2% po default-u,medjutim ja sam sve stavio na 0%,digo mnozioce i procesor zaista izvanredno radi.meni je softver uzas,sad cu da obaram sistem,medjutim on sa ovim procesorom radi kao da sam ga sad instalirao...:-) igre,programi,windows ne zabaguje vise uopste nikad,nekako sve izgleda stabilnije.naravno uz njega ddr3 i neka nova ploca : za 230-250evra pazarite odlican procesor,odlicnu memoriju,i plocu na kojoj mozete da dizete frekvenciju i napon,cemu god zelite...:-)

sima
27.09.2009. @ 22:57 #db7bce42

@djoka...u pravu si da olicno radi (kod mene windows 7-7600-64bit)na sva 4 jezgra,ali pusti npr. linx,prime95 ili orthos da istestiraju jezgra pa da budes 100% siguran da su ostala dva u redu....

Djoka
02.10.2009. @ 10:15 #f74282c4

Evo bas danas idem do ortaka da uzmem testove za procesor,posto on svoj e8400 intel dize u nebesa da i ja malo pokazem zube...:-)

sima
04.10.2009. @ 01:05 #ff6b3772

Kod mene resen problem MSI izbacio juce novu verziju bios-a sa opcijom Disable core- iskljucio sam defektno jezgro,tako da moj B50 slajka ok,izgurao sam Prime95 i Linx x20,doduse jeste X3 ali radi kao zmaj na 3.4 Ghz-1.36v napona na procesoru,28c u mirovanju i 45c u full loadu! @Djoka Tu ste negde sa dva jezgra,mozda za nijansu bolji phenom,a sa cetiri koja rade ok skoro duplo bolji :):):)

Uruk
08.10.2009. @ 09:23 #d5e6b97d

da li radi sa Gigabyte GA-MA770-UD3?

sima
08.10.2009. @ 23:57 #56625274

@Uruk Ploca je ok gura phenom,ali ako hoces da otkljucas jezgra ploca mora da bude sa SB710 tj. GA-MA770-UD3 rev.2.0 ,prva revizija ploce GA-MA770-UD3 rev.1.0 ima SB700 koji nema mogucnost za ACC tj.nemoze da otkljuca jezgra...

Uruk
09.10.2009. @ 00:36 #336e6212

ok . resio sam da uzmem onda MA790X ona ima acc. hvala

Uruk
13.10.2009. @ 01:10 #6021a195

uzo,probo... u kombinaciji sa 4770 msi dobio sam 12303 poena u 3dmark06,probao sam i Risen, u odnosu na gameplay na x3 720 i 9800gt koji sam video na youtube , ovo leti . Jos nisam klokovo :) ,a mogucnosti za klok su velike . I da 2 gb rama

Mario
13.10.2009. @ 10:20 #0136653e

Procesor je odličan, ali mislim da je mnogo bolja kombinacija dodati jos 1000din i uzeti 720 x3, isto black edition, lako se klokuje (bez promene napona do 3.3GHz) i ima jezgro više, jedino mu je defolt klock manji radi na 2.8GHz i opet je dosta bolja kupovina.

Uruk
13.10.2009. @ 13:12 #fd2c55ab

klokno sam procesor na 3.5(bez dizanja napona) i HT na 2200; grafu na 800/800 i dobio 13077 poena u 3dmark06. Temperatura je 46 procesora i 41 grafe. Tako da cu ga zadrzat :)))

marko
13.10.2009. @ 14:45 #6c5a56cb

Zanima me posto planiram da ga uzmem da li je neko probao ovaj procesor sa ddr3 memorijom na 1600Mhz?Hvala! +:primamljivo

sima
13.10.2009. @ 14:55 #0b3b6ace

@Uruk... koji ti je batch procesora?

Uruk
13.10.2009. @ 17:55 #36748fda

Batch procesora: a de vidis koji je batch? na kutiji? ako je to broj na onoj 3d nalepnici na kutiji onda je 9L411281

sima
14.10.2009. @ 00:31 #4e601c9b

nije to- evo slike gde se nalazi batch procesora http://www.freeimagehosting.net/image.php?3c2bc5edde.jpg

Uruk
14.10.2009. @ 13:34 #12b75133

Sinisa u pravu si . U vecini prodavnica je 24 meseca za Chiftec. Jbg ja sam uzo na 12 meseci , nisam gledo, al od sad gledam

Uruk
14.10.2009. @ 18:48 #9ebf7ff9

Da li neko zna koji je najbolji odnos brzine ventilatora i temperature za ovaj procesor? Kod mene je na da se ventilator pali 100% na 66 C . I koji je najbolji nacin da se to namesti? Ja za sad koristim program koji sam dobio od maticne ploce(gigabyte, EasyTune6),odrzava procesor na 50 C. Da pustim stalno da se vrti 100% ?

marko
15.10.2009. @ 00:14 #4211609c

odgovoricu sam sebi moze sa ddr3 memorijom na 1600 i procesor je zmaj samo da skapiram kako da otkljucam ova druga dva jezgra

Uruk
15.10.2009. @ 00:37 #9256234d

u Simo fala!!! Uzimam ga sutra. Jos jedno pitanje kako pratite temperature kad otklj. sva 4 jezgra? Marko ja sam otkljuco jezgra tako sto sam prebacio na Hybrid u biosu

Uruk
15.10.2009. @ 15:26 #f44e84d9

Za sada radi bez problema na 4 jezgra, bez kloka cpu i grafe.Kad mi stigne napajanje probat cu i klok. Sa ovim 400W no name napajanjem proso je 3dmark06 sa 13987 poena,kad ga kloknem ici ce preko 14kk

ivox
15.10.2009. @ 23:11 #4f4446bc

Pozz svima,dali neko znam kako radi ovaj procesor na ovoj ploci na standardnoj frek...3.10Ghz!!!http://www.itsvet.com/proizvod/asrock-a770de+/compcompmboard/149/1449

marko
16.10.2009. @ 11:22 #9242144b

ploca mi je MSI 790GX-G65 a temp procesora mi je 18-21c nevidjeno

Sinisa
16.10.2009. @ 12:24 #2bb1a38a

Pitanje za uruka koju ram memoriju koristis, oznaku i koliko si je platio? Razmišljam da uzmem GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P i neku DDR3.

Uruk
16.10.2009. @ 12:59 #ed3f2bf8

Plocha mi GIGABYTE GA-MA790XT-UDP3,DDR2 , platio 8.5k din.Podesio sva jezgra na 0%, nema anomalija radi stabilno vec drugi dan. Sad je B50 X4

Sinisa
16.10.2009. @ 15:43 #a6b84cdd

Uruk mogao bi da skineš program prime95, i testiraš procesor čisto da vidiš da je sve ok..

Uruk
16.10.2009. @ 17:42 #cc4478ee

Ha ja sam to vec uradio bajo , radio je pola sata i max tem je bila 68C nije isla vise

Eule
21.10.2009. @ 10:37 #27e1ff26

Nedavno sam kupio ovaj procesor i prezadovoljan sam. Takodje sam uzeo plocu GA-MA770-UD3 rev.2.0 ali nisam nasao kako da otkljucam jezgra pa ako neko moze da mi malo detaljnije objasni gde se to nalazi u biosu.

sima
22.10.2009. @ 00:24 #3ac6ec4d

skini najnoviji bios sa sajta Gigabyte-a tj FF verziju pa onda baci pogled na slicicu http://i64.photobucket.com/albums/h184/Mir96ta/Phenom/ACC.jpg

Uruk
22.10.2009. @ 11:21 #056ed0b1

Ostavio sam da radi kao X4 B50 na 3.42GHz i podigao sam HT na 2200, malo se vise greje(+2C). Primetio sam da je ventilator dosta bucan pa sam odlucio ga da menjam. Ima li neko neki predlog za dobar , proveren kuler ?

Sinisa
22.10.2009. @ 12:52 #1caac15b

Pogledaj vendetta 2 kuler, odličan je.

Uruk
22.10.2009. @ 13:34 #4932af64

Hvala Sinisa. Imam OCZ Technology napajanje vec par dana i jako sam zadovoljan, jako je tiho(kad sam ukljucio uplasio sam se da vent ne radi),imam poverenja i u CPU kuler .Javim kad nadjem i montiram

zmaj
22.10.2009. @ 19:37 #7f761b0f

kupio sam ga pre par dana probao sve verzije biosa F1, F2, F2c, F3, F4 i nista. Ploca mi je gigabyte ga-ma-770t-ud3p. Malo sam ga OC, podigao sa 3.1 na 3.5GHz i u full loadu sa box coolerom ne prelazi 45 stepeni... +:moj ne moze da se otkljuca -:moj ne moze da se otkljuca

Miodrag
22.10.2009. @ 20:15 #2cccd89e

Za sve one koji pokusavaju da otkljucaju dodatna jezgra: Da bi vam Win video otkljucana jezgra mora biti x64 inace x32 ce i original 4 core prepoznati kao dual.

Uruk
22.10.2009. @ 21:18 #d4f8e464

Imam 32 bitni Win. i u task menageru na performance umesto 2 procesa za jezgra sad imam 4, u CPUID-u sada umesto X2 550 BE pise X4 B50,isto to pise i u desni click na my computer>properis.Moja ploca je GA-MA790X-UD3P.Fleshovo sam bios,podesio tamo na Hybrid i ispod toga stavio podesavanja per core sve na 0%. To je sve. Mnogo jache radi kad se okljucaju sva 4 jezgra, moze da se i klokne bez problema bez dizanja napona.

Uruk
22.10.2009. @ 21:23 #91dbcde6

Kolko sam ja skonto najbitnija je ploca da se otkljucaju jezgra, mozda gresim :-/ Kad sam narucio procesor jako mi je bilo bitno da uzem i plocu koja ce ga otklj.Cak iz Nis mi je choek poslo plocu za NS. ceko sam 2 dana, dan krace nego iz BG-a da stize :-)

sima
22.10.2009. @ 22:59 #e64d2f7a

@zmaj zavisi koju reviziju ga-ma-770t-ud3p ploce imas,ako ti je sa SB700 neces moci da otkljucas jezgra :(

Dragan
23.10.2009. @ 11:31 #af802d3f

Imam ovaj procesor i radi bez problema na 3,8 ghz .Medjutim nisam uspeo da ga otključam i ako imam ploču sa aac i eec gigabyte ga ma 785 gt ud3h.Probao sam sve opcije i sa dizanjem napona i menjanja aac.Interesuje me dali operativni sistem mora biti 64 bitni ili ne.Ja imam xp 32.Ako neko može da mi pomone unapred hvala.

Sinisa
23.10.2009. @ 11:38 #3ea73267

Moguće da si zabo primerak koji ne može da se otkuljuča, ali probaj i 64bitni sistem za svaki slučaj. Takođe mislim da je veoma bitno da ploča poseduje aac i eec podršku da bi otključali ostala jezgra.

Uruk
23.10.2009. @ 13:37 #de5cd65a

kolko vidim na slici bios je F5

sima
23.10.2009. @ 19:26 #3a63c81f

@Dragan...svaki komad ali bas svaki moze da se otkljuca,jedini problem je da sva jezgra budu ispravna! P.s Za B50 X4 moras da imas Vistu ili win 7 64 bit!

Uruk
23.10.2009. @ 22:47 #76fa1cbc

Ja sam jedino primetio na win 32 da kad mi je X4 B50 imam oko 1800 poena vise u 3Dmark06 i malo se vise greje +1-2C, kad mi stigne kuler kloknut cu ga vise,sad se bojim da mi se ne zalepi za ovaj. Imao sam anomalija kad mi je podesavanje per core bilo na -2%,od kako sam prebacio na 0% radi bez problama . Procesor je stvarno ekstra!!!! PS:Simo ja nemam vistu ili win 7, a rade mi 4 jezgra .Kako to ? Da nije do ploce?

sima
24.10.2009. @ 00:20 #7258ff67

desava se da win xp 32 bit nece da prijavi 4 jezgra na otkljucanim primercima i vidi samo do 3gb memorije,dok ih verzije 64 bit prijavljuju bez problema kao i memoriju preko 3gb,ali posto u tvom slucaju sve radi ok nista ne pipaj :)

Sinisa
24.10.2009. @ 10:18 #959965bb

Za Uruka, ako sam dobro razumeo imas 1800 poena vise sa x4 B50 u odnosu na x2 550?

Uruk
24.10.2009. @ 10:39 #643bb03e

da sa x2 550 sam imao oko 13.4k, sad preko 14.6k , ups, sry 1200 poena

Uruk
24.10.2009. @ 11:10 #70941256

evo sad sam uradio testove samo za CPU: X2 550 2737,X4 B50 4938, radi za sad na 3.21 Gh ,2200 HT. Odo da vratim na X4 :)))

zmaj
27.10.2009. @ 19:52 #9230a013

Ne moze da se otkljucha. Ploca mi ima sb710 iako ga cpu-z prijavljuje kao sb750. Sve verzije biosa i nista... Jedino jos da probam sa win7 64bitnim...

Ivan
29.10.2009. @ 00:22 #c1b3257a

Intelov konkurent ovom procesoru je E8400 konkretno koji je, priznajem iako sam fan AMD-a, u maloj prednosti...! Ali... kad se u obzir uzme cena, koja je niža za 50 do 60 evra u korist X550... nema šta da se priča! I što se tiče večite borbe Intel:AMD svi treba da znaju da su Intelovi procesori najviše klase uvek bili bez premca al da je AMD za istu cenu uvek pružao bolje performanse! +:Kes, Overclock, Otkljucavanje jezgara, -:Cena svakako!

Uruk
29.10.2009. @ 17:03 #8a675034

kako moze E8400 biti konkurent kada je 135e. ovo je procesor od 80e. Bolje nadji neki amd cpu od 135e pa daj tamo svoj pametan koment

Uruk
29.10.2009. @ 17:09 #b1e1c140

imas lepo X4 955 za 136e

sima
29.10.2009. @ 17:57 #32e02471

Phenom II x3-x4 B50(poredjenje je validno posto je rec o istom procesoru koji se dobije za 80e,a sad sto moze da se otkljuca je prednost AMD-a) > E8400 E0 > Phenom II x2 550 > E8400 C0,klokuju se skoro identicno kao dual cores,x2 550 ima memorijski kontroler za DDR3 dok ga E8400 nema,E8400 se vise greje i kosta 130+ evra - E8400 jeste dobar procesor ali je x2 550 BE ipak bolji :)

Ivan
29.10.2009. @ 23:47 #0b0ffdb3

Uruk... i Air Max su oko 130 evra... da uzmemo i njih u obzir! Nije cena u pitanju već ono što se nudi za iste pare! Plus, ploče za Intelove procesore su takođe skuplje... pa ti vidi!

Uruk
30.10.2009. @ 00:37 #fcc2bced

ma da . Brzina je ovde pitanje novca !!! Sad samo zavisi kolko brzo oces da se vozis ???!?

Uruk
30.10.2009. @ 00:39 #a8ddcfbf

mada za mnogo manje para se vozim na amde-u ;)

pex
30.10.2009. @ 23:42 #8b5ec431

Moze li otkljucan procesor da uzrokuje restart kompa i ako prodje OCCTPT

Uruk
31.10.2009. @ 10:31 #eed47397

danas sam zamenio kuler. Nije mi vendetta mogla stat u kuciste pa sam uzeo CM X3. Evo Prime95 radi 15-tak minuta i tem je 54C(pre mi je bila 68C). Meni je podesen na X4 B50. Ako neko moze da me savetuje kako da ga kloknem. Sad je 3.22Ghz HT 2200.

Uruk
31.10.2009. @ 11:27 #161c4860

Ovako sam stavio, ako neko ima neki predlog? Nisam dizao napon http://i964.photobucket.com/albums/ae128/UrukGoxHai/test.jpg?t=1256984697

Aleksandar
31.10.2009. @ 20:06 #04a33890

Da li svaki moze da se otkljuca, ako to ploca podrzava? Ako je neko otklucao, koju maticnu ima, neka napise, i koji sistem ima? Ja imam Vistu Ultimate 32 bit. Jel moze ona da prepozna sva 4 jezgra? Hvala... +:pitanje -:pitanje

pex
31.10.2009. @ 20:36 #10a095f5

Nije ti bitan operativni sistem nego maticna i dobar primerak CPU.Ja sam ga otkljucao na ASUS M4A79T Delyxe

Uruk
31.10.2009. @ 22:42 #6c5512f4

ja sam otkljuco sa GA-MA790X-UD3P

Aleksandar
31.10.2009. @ 22:50 #d524fffb

Ova tvoja ploca mi se jako svidja. Recite mi samo koji je od ovih procesora najbolji za igrice: Athlon II x4 620, Phenom x4 9850, Phenom x2 550 (koliko je bolji kad su otkljucana sva jezgra u odnosu na ukjlucena 2 jezgra?). Dakle, treba mi samo za igre, Athlon i Phenom II 550 be kupujem nove, a 9850 ako uzimam, polovan. Kako se ovaj procesor (550 be) pokazao u igrama, koliko treba srece da otkljucam sva 4 jezgra i koliko treba srece da nema defektnih? Koje napajanje za ovaj procesor, maticnu, Asus 4850 1gb ddr3, 4 GB DDR2 800mhz? Razmisljao sam o kupovini Cooler Master Elite sa ugradjenim napajanjem 550w. Jel to dovoljno. Hvala. +:hvala Uruk -:hvala Uruk

Uruk
01.11.2009. @ 10:40 #fb514549

Alexandre , ovaj procesor meni mnogo bolje radi kad se otkljucaju jezgra i to govorim za igre jer sam zato i menjao konfiguraciju. GTA IV radi 40-60 fps na medium. Grafika mi je MSI 4770 ciklone malo klokovana. Moram da provalim kako da flashujem bios pa da je pustim na 1.3V, onda cu je vec lepse klokat

Aleksandar
01.11.2009. @ 11:08 #75523b01

Ja sam se vec odlucio za AMD, sad imam Intel, ali su novi Inteli skupi, pa hocu AMD. odgovoritemi samo koji je od onih procesora u proslom postu najbolji i koje napajanje za taj procesor i 4850 1gb ddr3, 4 gb ddr2 800 mhz RAM?

Aleksandar
01.11.2009. @ 11:38 #d5b69b1a

I, da, jako mi treba quad core, da li se isplati rizikovati sa ovim, da li se moze na apsolutno svakom otkljucati sva 4 jezgra na maticnoj koja se pokazala uspesnom za taj poduhvat?

Uruk
01.11.2009. @ 12:48 #f9e35e27

Nisu ljudi iz amd-a budale pa da prodaju 4 core cpu po ceni dual. Ovaj procesor ima fabricku gresku. Sad kolko ce se to pokazati kod tebe je lutrija. U slucaju da uzmes identicnu plocu kao ja i Cpu sa istom greskom na jezgru , imat ces umesto 3000 za 2 core , 5000 za 4 core poena u 3dmark06. E toliko je bolji i u igrama. Ako vec nisi zajmio pare uzi ih pa doplati za X4 955 pa nam reci kaki je :))). Ja bi uzo jedino taj umesto ovog mog( da nisam vec duzan kintu)

Uruk
01.11.2009. @ 13:00 #0ce55a22

mozda ti ovaj rezultat pomogne da odlucis http://i964.photobucket.com/albums/ae128/UrukGoxHai/test.jpg?t=1256984697

Aleksandar
01.11.2009. @ 13:14 #81732845

O kakvoj greski na cpu govoris?

Uruk
01.11.2009. @ 14:57 #de21c81f

pa kolko sam ja skoto ovo je trebo biti x4 procesor na 3.1ghz al im se jedno jezgro sje.

Aleksandar
01.11.2009. @ 15:16 #89de7492

Ja koliko znam, svi Phenom II se prave na istoj traci, samo nekima iskljuce 1 ili 2 jezgra. Medjutim, proizvodjaci ploca, kako bi poboljsali prodaju svojih ploca, napravili su BIOS koji otkljucava ta zakljucana jezgra. Trebalo bi da je tako.

Uruk
01.11.2009. @ 16:01 #0b43c790

Da moze bit i to... Ako uzmes ovu plociu sto i ja imam, u biosu ,podesavanja per core, stavi na 0%. Sa -2% sam imao anomalija. I naravno prebaci na hybrid da otkljucas jezgra.

Aleksandar
01.11.2009. @ 19:06 #3a51e549

Jos mi samo reci sta je to Hybrid, i sve super...?

Uruk
01.11.2009. @ 20:17 #c689eb62

To je neko podesavanje u biosu . Imas Hybrid i Normal.Kad je na Normal onda je dual core. Ispod toga je podesavanje "per core". Tu sam stavio sve na 0%

Aleksandar
01.11.2009. @ 20:37 #ff12bfcb

A tooo. Pa to znam. U svakom slucaju, mnogo ti hvala Uruk.

Aleksandar
02.11.2009. @ 13:26 #3149fe4a

I da, imam jos par pitanja. Kakav je za igre ako nije otklucan? Da li se, kada se otkljuca, prilikom overkloka klokuju i ova dva otklucana jezgra? Da li ta dva jezgra imaju svoj L2 kesh? hvala

Dejan
03.11.2009. @ 17:28 #dd44c078

Ovaj proc ,gigabyte ma790xt-ud4p 4 giga rama ddr3 1333mhz i gtx260 ubica,otkljucao sam druga dva jezgra,izmucio ih radi ok sve,prezadovoljan sam jedino sto nezelim da ga klokujem sa boxom pa me zanima tj ako mozete da mi date dobar predlog za kuler koii da uzmem,hvala.

Dejan
03.11.2009. @ 17:54 #f0334ea8

Ovaj proc ,gigabyte ma790xt-ud4p 4 giga rama ddr3 1333mhz i gtx260 ubica,otkljucao sam druga dva jezgra,izmucio ih radi ok sve,prezadovoljan sam jedino sto nezelim da ga klokujem sa boxom pa me zanima tj ako mozete da mi date dobar predlog za kuler koii da uzmem,hvala.

Uruk
03.11.2009. @ 18:30 #5ed85cb2

Dejane ako imas normalno kuciste uzi vendettu 2 , meni je malo kuciste pa sam uzo CM TX3. oladio sam svoj X4 B50 za 10C. U fullu mi je 55C, a klok je na 3,5GHz 2200 HT . 3dmark06 je 5.4k. imas dole linkove sa fotkama sam stavio

zmaj
03.11.2009. @ 21:42 #45d65cc2

Da li sam ja jedini koji nije uspeo da otkljuca ovaj procesor? Imam plochu Gigabyte GA-MA-770T-UD3P koja ima acc, pokusao sve verzije biosa i nece! Aj nek se neko javi ko nije uspeo, bar ce mi biti lakse... Ovako mislim da sam najveci baksuz na svetu... +:kako se moj ne otkljucava?

Uruk
04.11.2009. @ 10:02 #a015712c

Zmaju , da ti bude lakse ,kad se otkljucaju sva 4 jezgra meni ne radi stabilno preko 3.6GHz

Sinisa
04.11.2009. @ 23:23 #87baa4ac

Za Uruka, gledao sam prethodne postove, reci mi kako ti je radila GA-MA790X-UD3P ploca na chieftecu 450-101A kad on ima 4-pin za cpu a maticna 8-pin cpu (kako si povezao i da li si mogao da ukljucis i koliko ti je dugo radio sistem pre nego sto je crklo napajanje)!? Pitam posto imam isto napajanje a planiram da uzmem slicnu plocu..

Uruk
05.11.2009. @ 00:16 #90c81235

Simo, ukljucio sam bez problema sa 4-pin,u gornji deo na maticnij ovo dole je ostalo slobodno, i ovo OCZ ima samo 4-pin, tako da mi na maticnoj ni sad nije sve popunjeno :(. AL dobro je posto ne znam sta gubim i kako bi bilo da sam napojio celu maticnu. Prethodno napajanje je crklo dan posle kad sam ga lepo otvorio da ocistim prasinu(napajanje sam otvorio-debil). Kakva koincidencija :/ PS: juce mi je grafa dobila novih 0.2V tako da sad fura na 1.2V> zlo i naopako. U fullu 63C sa fanom na 63% podesenim na auto 810/830 DDR5

Sinisa
05.11.2009. @ 08:36 #87e9b881

Hvala na odgovoru, bitno mi je da nemoram da jurim dodatne konektore za napajanje ili novo napajanje... Što se čišćenja tiče moje sam očistio pre par meseci, tako da ne bi trebao da imam problem. :)

pex
05.11.2009. @ 09:16 #df1c2050

koje si imao anomalije na -2%

Uruk
05.11.2009. @ 09:52 #3460b900

SRY Sinisa sto sam fulo ime,mozda dodatni konektor i ne bi bio lose resenje, Pex,anomalije su bile kvadratici i linije po slikama i dektopu, i sad na 0% kad ga klokujem preko 3.6Ghz pukne zvuk na na GTA IV.mozda treba probat +2%?? AL ja ne znam sta ti potoci zapravo znace !!

Uruk
05.11.2009. @ 10:02 #47047140

al najvise sam dobio na performansama kad sam klokovo grafu sa 1.2V. FPS u GTA 4 mi je skocio sa 40-50 na 55- 65 na medium podesavanjima.

pex
05.11.2009. @ 10:35 #1ca41ea5

meni je bio na -2%.Prodjem 24 sata test prime ,occtp. memory test 86 sve radi kako treba.Kada je u iddle modu restartuje mi se kompnekad jednom dnevno nekad tri puta nemam pojma sta je uzrok.Sad sam stavio na 0% pa ce mo videti

Uruk
05.11.2009. @ 11:14 #dcfbc687

Mozda je tvoj gladan struje podesen kao x4 ko sto je moja grafa bila. Misim , probaj malo napon da mu podignes ako ne porodje to sa 0%

Sinisa
05.11.2009. @ 11:16 #3be2d36b

Slažem se za dodatni konektor, i ovako bi trebalo da radi ali s obzirom da se klokuje, okljucavaju dodatna jezgra, još jedan 4 pin konektor nije loša ideja, trebao bi da ima stabilniji rad, ne bi gigabyite bezveze stavio 8 pin konektor, mada mislim da je to više zbog quadova od 125W, 140W (još ako neko zna gde ima da se kupi).. Mislim da ne potrebe da ga klokuješ preko 3.5GHz, realno ti ne treba ni quad preko 3GHz..

Uruk
05.11.2009. @ 18:37 #68555585

video sam na netu da postoji taj konektor ali ne znam gde ima da se kupi kod nas , ako neko nadje nek javi !!!!!! Znaci: 12V>4 pin

Aca PN
11.11.2009. @ 12:35 #eb3541d6

Da li mogu da otkljucam jos 2 jezgra na mat. gigabyte ga-m720-us3?

Aleksandar
11.11.2009. @ 13:27 #aeb218b0

Ako ima ACC, moze!

Dragan
11.11.2009. @ 13:40 #11fdfefd

Nema ACC, ali evo koja ima GA-MA785G-UD3H, malo skuplja ali dosta bolja.

Aca PN
11.11.2009. @ 20:25 #c1ac6484

Planiram da uzmem MSI GeForce 9600gt 1gb OC (uz ovaj Phenom x2 550). Kako se pokazala u praksi? Koju mat. da uzmem za ovu konfig? I koliko napajanje? (+4gb Kingston)

Aca PN
11.11.2009. @ 20:41 #9f19f1a3

(ovo dole) + Da bi otkljucao jos 2 jezgra?

Aleksandar
12.11.2009. @ 01:39 #6d69d041

Dosta ti je neko osrednje od 500W, gurace bez problema, pogledaj LC Power, ima dobrih. Ali ako se nisi ni za kuciste odlucio, pogledaj Cooler Master Elite kuciste, sa 550w ugradjenim Thermal Master napajanjem, terace bez problema i 4870, za samo 70evra!

Darko
12.11.2009. @ 12:02 #309cf8db

Za Acu, ne uzimaj 9600gt, bolje uzmi 4850, dosta je bolje

Aca PN
12.11.2009. @ 13:45 #ac070168

Ljudi, kako se pokazala MSI 785GT-E63 mat. u praksi? 70e Takodje ima mogućnost za otkljucavanje jos 2 jezgra. Da je kupim? DA-NE???

Aca PN
12.11.2009. @ 15:24 #7a7c0970

Da koji operativni CrrosFire moze da radi na: WinXP SP3, Visti ili Win7?

Aca PN
12.11.2009. @ 15:24 #49205aee

Mislio sam NA koji operativni CrossFire...

Aca PN
12.11.2009. @ 17:42 #25a5f285

Da li da uzmem i MSI Radeon 4850 1gb ddr3 oc?

Aleksandar
12.11.2009. @ 19:28 #37a33f17

CrossFire nema neke velike veze, radice na sva tri, bitna je maticna i napajanje, samo je problem koliko igara podrzava rad sa 2 graficke, i da, ja bih ti preporucio Sapphire Radeon 4850 1GB DDR3, to je oko 115 e, a ako imas vise para Saphire Radeon HD4870 1GB DDR5, oko 140 evra!

Aleksandar
12.11.2009. @ 19:31 #d1192c86

I da, uzmi GA-MA785G-UD3H, koju ti je preporucio Darko, ploca je sjajna, ima integrisanu grafiku, tako da ti nije losa varijanta da ne uzmes odmah 4850, vec da skupis jos 30-ak evra i kupis 4870, a do tad se igras na integrisanoj, koja ima sasvim dobre performanse...

xyz
12.11.2009. @ 19:57 #fcc72f08

Zmaju za utehu: ni ja nisam uspeo da otkljucam +2 jezgra na GA-MA770T-UD3P ploci; probao sam sve verzije biosa :(

Aca PN
12.11.2009. @ 21:08 #2ac80496

Vi mi preporucujete sledecu konf: AMD Phenom X2 550, GA-MA785G-UD3H, Sapphire Radeon HD4870 1GB GDDR5 i da uzmem 4GB Kingston 800 CL6 ram? Koje kuciste da uzmem za njega? Cooler Master Elite sa 550W?

Aleksandar
12.11.2009. @ 21:23 #e381bc2b

Ukoliko uspes da otkljucas preostala 2 jezgra, overklokujes na 3.5, ti si miran bar 5 godina. Naravno, ploca je veoma bitna, pa bi trebao da uzmes GA-MA785-UD3H, i lepo uzivas u novoj konfiguraciji. Cooler Masterovo kuciste sa svojim ugradjenim napajanjem dace ti veliku stabilnost i niske radnee temperature jer ima, cini mi se 120mm vent sa prednje strane, i uvlaci hladan vazduh spolja, i ima 2 mala venta od 80mm. 550W je dovoljno da obezbedi maksimalnu stabilnost cak i sa vecim overklokom procesora i graficke. Sta ti mislis o svemu tome, i pre svega, koliki ti je budzet za novi komp, mozda uklopimo i nesto jace?

Aca PN
12.11.2009. @ 21:49 #17accc28

Kuciste ima pozadi(fabricki) i napred(dodatni) cooler od 120mm. Sadasnji budzet mi je oko 450e. Ne verujem da mi treda jaca konfiguracija. Da li moze (kasnije, kada skupim jos para) da se doda jos jedna Sapphire Radeon HD4870 1GB GDDR5 graficka na ovu maticnu? +:2Aleksandar

Aleksandar
12.11.2009. @ 22:08 #95c89653

Treba ti maticna sa CrossFire, i jace napajanje. Ipak, to ne bi imalo nikakvog smisla zbog ovog procesora, koji bi, mozda, bio usko grlo! Medjutim, ukoliko otkljucas jos 2 jezgra, to bi bilo u redu, mislim da bi procesor to ispratio. Pitanje je da li se isplati uzeti jos jednu 4870, jer, realno, nema igre koja trazi toliku silu, jedna ti je dovoljna. Ako vec uzimas Sapphire, obavezno Sapphire Radeon HD870 1GB DDR5 Vapor-X. Vapor-X daje mnoooogo bolje hladjenje, samim tim i dobar overklok, koji ce dosta povecati performanse. Obavezno klokni procesor na, bar, 3.5 GHz ukoliko ne otkljucas ostala jezgra, zbog GTA4, ukoliko ga igras, da bi ispratio graficku po snazi. Ako otkljucas jezgra, opet ga klokni i uzivaj bar 5 godina. Pozdrav

Aleksandar
12.11.2009. @ 22:09 #16509919

Ispravka, napisao sam HD870, treba HD4870! :)

Aca PN
12.11.2009. @ 23:41 #dd85c75f

Ipak cu da kupim ovu dole navedenu konfiguraciju bez dodatne graficke. Samo jedna Sapphire 4870 Vapor-X. Pozz +:Aleksandar-Hvala

Aca PN
12.11.2009. @ 23:49 #3c971a1e

Moja konacna konfiguracija glasi: AMD Phenom X2 550, Gigabyte GA-MA785G-UD3H, Sapphire Radeon HD4870 1GB GDDR5 Vapor-X, 4GB DDR2 Kingston 800 CL6, Western Digital 500GB, Cooler Master Elite 550W.

Aleksandar
13.11.2009. @ 00:01 #5a8926f6

Ja mislim da nisi nigde pogresio. Javi kako sve radi jer ja mislim da kupim istu konfiguraciju, samo sa Phenom II X3 720, a mozda cak i sa ovim procesorom. Ostalo, apsolutno indenticno. Takodje mi javi koliko te je sve izaslo! Pozdrav -:Nema na cemu

Sonic
13.11.2009. @ 13:21 #58c37318

Koliko su poceli prodavci da podizu cenu (bezobrazno) ovog procesora samo zbog dobrih komentara. Tako da vise nije realna cena procesora, bolje dodati jos malo i uzeti Intel Core 2 Duo E7400

Aleksandar
13.11.2009. @ 13:30 #5036c485

Ovaj procesor je bolji od svih Core2Duo kad se otkljucaju jezgra!!!

Sonic
13.11.2009. @ 19:13 #c88ff174

Za to si u pravu, ali pitanje je dal ce moci svako da odkljuca jer to su stancovane serije sa cetiri jezgra pa su prilikom testiranja skrt ili ti procesori kojima nesto nije u redu sa jednim ili dva jezgra, ako je serija ok onda su samo zakljucana 2 jezgra. A ako imas srece prilikom kupovine dobice procesor koji ima zdrava dva jezgra ili bar jedan. Inace procesor se pojavio ako se ne varam u junu, tako da sam video na nekim forumima da i nije bas preporucljivo otkljucavati zbog nestabilnosti, dosta njih je prijavilo da sistem postaje nestabilan posle otkljucavanja. Svako ko oce da ustedi malo para a da dobije jak procesor uzima ovo. Pitanje je ako ti crkne dal ces imati para da kupis novi procesor... Od kako je pustena informacija za otkljucavanje 2 jezgra + velika zainterovanost kupaca kod nas tako su poceli da nenormalno dizu cenu lokalni dileri +:@Aleksandar

Sonic
13.11.2009. @ 19:17 #c346b6bf

P.S- Realna cena je do 70e, pritom ove cene navedene gore nisu te jer koliko mi je poznato svi dileri imaju svoj kurs tako da izadje mnogo vise... +:@Aleksandar

Aleksandar
13.11.2009. @ 21:15 #d5325f74

To jeste, mada ja koliko znam, u novijim serijama se samo zakljucaju 2 jezgra, pa ne bi bilo lose sacekati 3-4 meseca da se rasproda stara serija, pa da kupimo zakljucan punokrvni Phenom II X4. Mada cak i kad je zakljucan moze da parira vecini Core2Duo procesora, sem, mozda 8xxx seriji, 7xxx seriju je zaobisao, mislim da je to tacno, ipak ima visi takt i dosta kesa, tako da je ovo best buy za dvojezgarne procesore. A, realno, u ovom momentu, best buy je x3 720, ili, mozda cak i Atjlon II X4 620 i 630. Ipak Intel preteruje po cenama. Uporedite, u istom cenovnom rangu su, na primer, Intel Core2Duo E8500 i Amd Phenom II X4 920, pa AMD ga maze na hleb za dorucak. Ja sada imam Intel, bolje se klokuje od AMD, ali definitivno sledeci put kupujem AMD, za manje pare cu dobiti mnoooogo bolji procesor, npr X4 920, sa kojim sam miran bar 5 godina. Zar nisam u pravu.

Aleksandar
13.11.2009. @ 21:21 #53fde502

Gadno sam se prevario, sad sam pogledao cene i zaledio sam se koliko Intel precenjuje svoje procesore, u istom cenovnom rangu sa Core2Duo E8500 je najjaci AMD Phenom II X4 960, koji ima 4 jezgra, veci radni takt, vise kesa. Sta da kazem vise, pa jaci je bar 2 puta i od E8600, brzi, vise kesa, a pritom E8600 kosta 20 evra vise. AMD sada vlada!

Aleksandar
13.11.2009. @ 21:24 #2489d98a

Ne mogu da verujem da sam napisao AMD Phenom II X4 960, treba da stoji 965. +:ispravka

Aca PN
13.11.2009. @ 21:38 #87b80c74

Da li ce GA-MA785G-UD3H on-board graficka da "tera" nove igrice, jer sam "malo" probio budzet za novu konfiguraciju (zbog graficke)? +:2Aleksandar

Aleksandar
13.11.2009. @ 23:42 #200908b1

Moze da tera sve, samo ne u max podesavanjima, ali ces lako igrati veliku vecinu igara...

Aleksandar
13.11.2009. @ 23:45 #69d76056

Za igre je graficka kartica najbitnija, tako da probaj sto pre uzeti zasebnu graficku. Integrisana graficka ima cak i svoju memoriju (128 MB), verovatno moze i Crysis da pokrene, sa low podesavanjima, ali ce posluziti dok ne kupis drugu!

Aca PN
14.11.2009. @ 01:27 #3f5cd4da

Da li ce da radi na on-board grafickoj Juiced 2, NFS Shift, i sl? +:2Aleksandar

sima
14.11.2009. @ 02:54 #1a8050e1

@Aca PN...igre tog tipa na integrusi ces moci da startujes,ali da igras tesko...

Aleksandar
14.11.2009. @ 12:52 #8c582056

Ja igram Shift na max na 4670, ne verujem da ce biti problem, jer integrisana grafika ima 128 MB side port memorije, trebalo bi da radi, a Juiced 2 sigurno hoce!!!

uruk
15.11.2009. @ 16:06 #27963a70

poz svima, samo da prijavim da mnogo bolje radi i kao x4 na 3.4GHz, nego kao x3 na 3,75GHz . Sve posle 3,44 GHz kao x4 kod mene je nestabilno, puca drugo jezgro :(

Uruk
15.11.2009. @ 16:10 #358adc2c

zaboravio sam dole napisat da je kao x2 najlosiji sto je valjda i logicno, pa makar bio i na 4.2 GHz.Sve sam kroz igre testirao

sima
17.11.2009. @ 15:03 #4336e144

Potpuno si u pravu...moj komad je X3(cetvrto jezgro je falicno 100% ) ide max do 3.3 na 1.33 v sve preko(klok ili voltaza)-puca takodje drugo jezgro po mojim testovima na 3.3 kao x3 za 20% je bolji nego kao dual na 4.1,mogu da zamislim kako bi radio kao X4...:)

sima
17.11.2009. @ 15:06 #3607bbdd

Evo jednog odlicnog testa za celi sistem pa probajte...h**p://rapidshare.com/files/115786074/papsofotm.rar

Uruk
17.11.2009. @ 18:17 #7a95bddd

ja sam svoj X4 klokovo na 3,6 GHz , i ako zasteka u nekoj igri , iskljucim to drugo jezgro u Task Menageru i igram na 3 jezgra. Vecina igara ne konta gresku.

Uruk
17.11.2009. @ 18:27 #791f3f7e

...inache gigabyte-ove ploce nisu dobre za ovaj procesor posto u biosu ne moze da se iskljuci falicno jezgro , tako da ili 4 ili nista tj. 2.Mislim da ako je jedno jezgro falicno 100% kao kod tebe , na gigabyt ploci mogao bi procesor koristit samo kao X2

sima
17.11.2009. @ 23:39 #c7d4e927

Moja ploca je MSI i ima opciju disable core u biosu,tako da zahvaljujuci njoj guram ovaj procesor kao X3...

550fan-atic
18.11.2009. @ 00:57 #699c157f

mislim da o proc nemam sta vise da dodam posle vas ,odlican je i tacka.sto se tice integrisane video kartice imam biostar 780 sa radeon 3200 na njoj i 4GB RAM i igram i shift i wolf 3 i cmc dirt i jos brdo novih igara na njoj, sve sam pokrenuo bez problema.... ali ... ako mislis da igras sa max detalja onda zaboravi interisanu karticu.. kom mene je neki max sto mogu da izvucem 800*600 sa medium detalja sto opet nije lose za jednu integrulju ali daleko od toga da UZIVAM u igrama( mada to jako varira od igre do igre)... cisto da se zna ... KOLIKO PARA TOLIKO ... +:odlican procesor i bez otkljucavanja, odlican izbor za sve -:jos nisam primetio

Aca PN
18.11.2009. @ 19:17 #a1a715d1

Koja ti je ta MSI maticna?

prognanik
19.11.2009. @ 00:50 #1b8b2288

vec mesecima radi sa otkljucanim svim jezgrima bez bilo kakvih nestabilnosti. temperatuira 40 do 50 sa fabrickim kulerom. ploca je ma 790x-ud4. nisam osetio potrebu da ga dodatno klokujem. Iz radoznalosti isproban na 3,4 i nisam primetio rast temperature. +:4 jezgra

sima
19.11.2009. @ 01:00 #fd943872

DKA790GX Platinum

Djordje
19.11.2009. @ 17:48 #c9613b69

Kupio sam pre par dana ovaj procesor, i mogu reci da odkida kolko je dobar. Temp je 38c i kada se igra igrice ista je. Preporuka +:Odlicno

Aca PN
20.11.2009. @ 21:38 #fafd97e0

Da li je bolje da uzmem GA-MA790X-UD4P ili GA-MA785G-UD3H?

Aleksandar
21.11.2009. @ 00:01 #df2fc197

Ja bih uzeo GA-MA785G-UD3H!!!

Uruk
21.11.2009. @ 01:01 #966e3498

bolje nemoj gigabyte plocu ako oces ovaj procesor. Nema u biosu da se zakljuca defektno jezgro. Sa gigabyte plocom imas ili 4 ili 2 jezgra. Uzi asus ili msi ,imaju opciju downcore u biosu.Da valjaju 3 jezgra sanse su velike , za 4 vec manje. Ako uzmes gigabyte i 1 jezgro je 100% falicno , moci ces imat samo X2, sa asus i msi X3. Srecno ;)

Aca PN
21.11.2009. @ 11:22 #bac3500e

A ako bi uzeo neki X3 procesor na GA-MA785G-UD3H? Kako bi to radilo?

Uruk
21.11.2009. @ 11:54 #630ff92f

ovaj procesor + neka ploca sto ima u biosu downcore = 99.99999% X3 ili 77.7777% X4 (ovo sam lupio sad al ako neko moze bolje %...)

Aleksandar
21.11.2009. @ 16:03 #a6da2ed9

Ako ti nije problem, dodaj 20 evra i uzmi x3 720, cini mi se da je jako mocan!!!

Aca PN
22.11.2009. @ 19:41 #eea5d02c

Planiram da uzmem GA-MA790X-UD3P i AMD X3 720. Sta vi mislite o tome???

Uruk
22.11.2009. @ 21:47 #b029b9db

Ja da sad uzimam uzo bi pre neku plocu sa 2x 16x PCI-E,GA-MA790X-UD3P ima 8X i 16X, to znaci da ce ti radit oba na 8X ako uzes dve grafe

Aleksandar
22.11.2009. @ 21:47 #258b35bb

Definitivno je dobra odluka. Koja graficka i koliko RAM?

Aca PN
22.11.2009. @ 22:50 #d18c1985

Sapphire HD4870 1GB DDR5 Vapor-X, 2x2GB Kingson DDR2 800 CL6. +:2Aleksandar

Darko
23.11.2009. @ 11:54 #8f926a99

Jedina razlika između ovih ploča je što jača podržava cross fire, ako ne misliš da ideš na cf, preporučujem slabiju GA-MA785G-UD3H i GA-MA790X-UD3P. Uz 720 x3 odlična mašina.

Aleksandar
23.11.2009. @ 20:53 #46222035

Kao sto sam ti i preporucio...

Noner
25.11.2009. @ 01:03 #37ef05a2

Ostalima koji se dvoume MSI i ovaj procesor rade kao sat Uzmi MSI 790XT-G45 i imas sve 2x PCI-E x16 i otkljucava procesor garant bar na tri mada sam ja uspeo sve sam testirao (6 Kom.) da otkljucam na X4 945 Topla preporuka. +:Sva pohvala, 6/6 otkljucanih na X4 945

guru
25.11.2009. @ 12:19 #176c90c5

zanima me, da li neko moze da ga uporedi sa X3 710? Slicna cena pa se razmisljam.

Uruk
25.11.2009. @ 16:08 #88570d47

sa otkljucanim jezgrima greota prodat po ovoj ceni ...

prognanik
25.11.2009. @ 19:20 #ce8f1072

ako ga otkljucas dobijes x4 na 3.1 koji je BE. Znaci lako i rado se klokuje. Ne moze se uporediti, odnosno otkljucan je klasa iznad x3 710

Uruk
03.12.2009. @ 18:59 #13d1c73c

sa AMD OverDrive moze se klokovat svako jezgro za sebe!

Djordje
05.12.2009. @ 06:19 #139324b2

KAKO LJUDI DA OTKLJUCAM JOS 2x jezgra ako ima ovaj procesor? +:Odlicno

sima
05.12.2009. @ 15:41 #a6afce56

Treba ti bilo koja AMD ploca sa 770,785,790 cipsetom i southbridge-om 710,ili nvidia sa 8300 chipsetom....

Djordje
05.12.2009. @ 19:24 #cb539a95

Imam plocu 770! +:Odlicno

Slavko
06.12.2009. @ 05:58 #7e8f9552

El moze pomocu ove ploce MSI NF750-G55 AM3 da se overlockuju preostala 2 jezgra???

sima
06.12.2009. @ 13:10 #c5dbe957

:( +:Overklok-Da -:Unlock-Ne

sm
06.12.2009. @ 13:37 #a0577ff7

athlon II 250 zaostaje samo 10% za ovim procesorom, jos ako se ima u vidu da ovaj 100mhz radi brze onda je to i manje... takodje 250 je hladniji i bolje se bolje klokuje od ovog, iako je ovaj BE...

sima
06.12.2009. @ 20:41 #2d44ece8

jeste,moracu da se ratosiljam ovog mog i predjem na athlona... ;)

sm
06.12.2009. @ 21:08 #faf873ea

nemas razloga za sarkazam, pogledaj malo testove... ovo sto sam rekao je tacno...

Uruk
06.12.2009. @ 23:49 #f3480ba7

mozda ovaj link pokaze kolka je razlika izmedju athlona II 250 i Phenom II X2 550 http://i964.photobucket.com/albums/ae128/UrukGoxHai/ScreenShot4.jpg?t=1260139702 Doticni primerak je MOJ :)

sima
07.12.2009. @ 10:18 #a010b8ab

..:) bas sam na to i mislio svojim odgovorom...ko jos drzi 550-ticu kao dual core :P

sm
07.12.2009. @ 13:40 #2c963623

Ne uporedjuju se sa 4 jezgra, uopste nije prica o tome... onda bi trebalo da se poredi athlon 630 sa ovim... iako athlon 630 sa 4 jezgra radi 300mhz sporije, b50 i on imaju skoro isti score, to samo govori o tome koliko je bolje athlon odradjen...(ako vec idete na 4 jezgra onda bolje odmah kupite 630 i ne morate razmisljati o tome da li imate plocu koja moze da otkljuca jezgra (znaci mozete ga koristiti i na starijoj ploci), kao i tome da li su oba jezgra falicna ili samo jedno :P...) opste je poznato da i ako otkljucas jos 2 jezgra ne bi trebalo dugo da tako ostanu otkljucana ipak su ona sa razlogom iskljucena (ako zelis da ti rade kako treba), koja mogu da zabaguju vremenom a i ne treba ih koristiti pod vecim naponom i pod velikim loadom duze vremena... da se razumemo ja nemam ni jedan ni drugi procesor ali imao sam priliku da isprobam oba kao dual procesore i u realnom radu se i ne oseca razlika... ali kupicu 250icu jer mi ne treba ni 3 ni 4 jezgra... bolje dati manje para za taj athlon, sledece godine stize amd thuban...

Uruk
07.12.2009. @ 16:04 #6b7fc358

sm , ako uzimas za igre bolje uzi onda ovaj posto je razlika od 2 jezgra jako primetna. U pravu si sto se tice ploce , zezancija je to velika pronaci pravu plocu , otkljucati jezgra, podesiti napon za svako jezgro da radi stabilno.. al posle imas X4 na 3.8GHz sa 8Mb kesha. Da li athlon 630 moze to? Jednom sam ovde napisao da je brzina pitanje novca. Ovaj procesor pokazuje bas suprotno, samo malo truda i strpljenja.

Dragisa
07.12.2009. @ 16:59 #8a542882

El moze pomocu ove ploce MSI NF750-g55 da se otkljucaju jezgra na ovom procesoruu pls help uzimam nov komp ali nemam nesto preterano para

sm
07.12.2009. @ 18:52 #003759f3

Slucajno se ovo dole kopiralo iz browsera, ja igre slabo igram, a kao sto sam rekao ne treba mi vise od 2 jezgra.

sm
07.12.2009. @ 19:50 #b0561302

"ako uzimas za igre bolje uzi onda ovaj posto je razlika od 2 jezgra jako primetna... Da li athlon 630 moze to?" uruk, pa athlon 630 je X4 (sa 4 jezgra)

Uruk
07.12.2009. @ 20:10 #52004462

Ja kad sam uzimao pre par meseci nije bilo tog athlona 630, uz dobar kuler misim da bi mogao dobro da se klokuje ali jako tesko preko 3.8GHz. Mozda je i bolje sto ga nije bilo jar je sad izbor jako tezak izmedju tih svih AMD-a,a mozda bi uzo njega da ga je bilo...

Uruk
07.12.2009. @ 20:16 #aa65c4e5

...u stvari 630 ima samo L2 kes i to 2 MB. Da li na njemu ima sta da se otkljucava?

Marko
07.12.2009. @ 22:47 #724d4f3a

E ljudi jer moze da se odkljucaju 4 jezgra na ovoj ploci GIGABYTE GA-MA770-UD3 tj jer treba da se flesuje bios!!!!!

sm
08.12.2009. @ 17:37 #70fa8fe1

Note that the average advantage Phenom II X2 processor has over its younger brother working at the same clock speed is not very convincing and makes only 5%. And it means that Athlon II X2 with at least 200MHz higher clock frequency will outperform a more expensive Phenom II X2 CPU. Therefore, AMD will have to maintain hierarchy among their new dual-core solutions and make sure that the clock speeds within Athlon II X2 processor family do not grow too fast.

Mario
10.12.2009. @ 07:17 #662aa8c8

Mene zanima samo kolko cu dobiti bolje performance trenutno imam amd 4000+ na 2.1 ghz dual core i 8600GT menjanjem procesora kolko mogu da ocekujem bolje rezultate ? Zasad gta 4 jedva vucem u 20 frame sve na low i crysis na medium oko 30 frame

Uruk
10.12.2009. @ 21:07 #fe7b796d

za Marija, ako okljucas i klokujes + ATI 4770 dobijas u gta4 50-65 frejmova na medijumu na 1680/1050

Mario
10.12.2009. @ 21:24 #29b6dc5a

Uruk...pazi moj monitor samo moze do 12801024 tako da da mogu lepo da igram i u rezi 1024768 oko 30-40 frame sa lepim detaljim bicu zadovoljan :D Sta mislis onda jel vredi uzimati zasad samo taj procesor ili neki drugi bez nove graficke?

Uruk
11.12.2009. @ 20:25 #47a57c8b

za gta4 je bas bitan procesor dok crysis trosi grafu....i plocu moras da racunas... Sve u svemu u gadnom si sosu ako volis da se igras a kratak si sa kintom. Ja sam pre ove imo bas takvu konfu ko ti 4000+ i 8600gt, samo to sve treba klokovat.

sasa
20.12.2009. @ 01:20 #dc48b7dd

Da li moza da radi na ASUS M2N-E ploci AM2?I moza li na 400w?Hvala unapred

sima
20.12.2009. @ 16:58 #5b8024c1

...na zalost ne radi na am2+ i am3 plocama....

sm
21.12.2009. @ 18:36 #f1f39a95

simo opet gresis ja sam nakacio procesor athlon II 250 na m2n sli deluxe (AM2 ploca), takodje imas na netu gde su ljudi stavili phenom II 940 BE na m2n sli deluxe i radi im super... sa prilicnom velikim overklokom...

Uruk
22.12.2009. @ 13:50 #2615bcda

sm, ne mogu da verujem da si uzo dual pa vreme ih je pregazilo... Sima je mislio da ne moze da se otkljuca...

sm
22.12.2009. @ 16:37 #330ca8e0

Pa nije mislio na otkljucavanje jer pitanje glasi "da li moze da radi?" Meni ne trebaju 3 jezgra 4, 6...

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan