logo
Nikola

AMD Phenom II X4 940 Black Edition 3.0GHz 8MB

17.01.2009. @ 06:21   #Komentar #Procesor #AMD

sve u svemu nije los processor, ali opet je daleko od intela... procesor je dobar sto se tice rada u programima, ali za igrice nista specijalno.. evo jedan review.. http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3492

86 komentara

Igor
17.01.2009. @ 11:05 #a99af919

Mani se Nikola Ananda,opste poznato je da Anand sponzorise Intel.Elem Ovaj procesor je direktan takmaac Intelovom procesoru INTEL Core 2 Quad Q9550 i tako ga terba i posmatrati.Cenovno su tu negde a takodje i po testovima.Mozda mala prednost Intela na istom kloku,dok je AMD-ov procesor dosta raspolozeniji za OC.Sto se tice igara tu ocigledno nisi dobro proguglao po netu,najveci boljitak upravo belezi na polju igara u odnosu na predhodni phenom. Suma sumarum odlican procesor za ulozeni novac +:Odlican odnos cena performanse

shomy
18.01.2009. @ 12:51 #b28bb022

ako bas hocete da vidite jedan pravi test i koliko je ovaj procesor zaista dobar, a odlican je, evo pravog mesta :http://www.overclockersclub.com/reviews/phenomii940/ VELIKI POVRATAK AMD!!

Nikola
18.01.2009. @ 14:25 #acf42f66

Igore mozda najvise je napredovao u igrama, ali i dalje je katastrofa... bolji je q9550 na vecim rezolucijama videces i sam.. Dobro onda ako je anand sponzor intela kako ti kazes.. evo ti srpski review http://www.benchmark.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=26981:amd-phenom-ii-x4&catid=28&Itemid=182 a i realno AMD nikad nece moci parirati intelu, pogotovu kada dodju sad core i5 iz nehalem arhitecture a i nikad nece napraviti jaci CPU od intela... AMD samo u fazonu cena/performanse..

Igor
25.01.2009. @ 21:08 #6d4c72b0

http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1705060&postcount=351 Pocitaj ovo Nikola i sve ce ti biti jasno.Jedan od odlicnih overclocera i veliki zaljubljenik u Intela ovako je prokomentarisao impresivne gaming rezultate phenome 2 procesora

markoroot
26.01.2009. @ 09:55 #0497b5ee

ovaj cpu je tako spor da je moja baba brza od njega pritom nemoze da se overclock ,malo cache ima itd moj savet INTEL nekupujte vise ove krseve od amd zato sam ja lepo kupio untel core i7 i zavrsio poso....... +:skup i nista bolji -:imah na kilo

aadaddas
27.01.2009. @ 20:38 #e3d4ffc3

malo kesha....cena velika za ovako nest,mislim cena nije losa al za ove pare moze i bolje..... za ove pare q9450 sa 12mb kesha ili mozda cak i q9550... +:BE, 3.00ghz i ime... -:pffff za ove pare moze bolje

++++
28.01.2009. @ 12:18 #b19c0bec

markoroot ne lupetaj molim te.O cemu ti pricas.Kako mozes da uporedjujes 2 procesora koji nusu u istom cenovnom rangu?E da bas me zanima zasto koristis komp.Ako igras igre moj AMD 5000+ je sasvim dovoljan uz odgovarajucu grafiku za sve igre na FULL setovanjima.A kosta 50 eura.Isfrustrirana deca se samo lozane i menjaju procesore svaka 2 meseca i onda se hvale tako kako TI!Uz to Intel ima tako dobru marketinsku kampanju za razliku od amd-a.Znaci nije uopste toliko bolji procesor to sto ce da uradi nesto prze od amd-a i sto ces cekati mozda 5 sekundi vise stvarno je strasno!Govorim o igrama i o aplikacijama!

stefan
28.01.2009. @ 19:41 #c98fa1ff

dali mogu da stavim ovaj procesor na moju maticnu Asus M3A32-MVP Deluxe???

NikolA
29.01.2009. @ 09:02 #67acae3c

Stefane mozes naravno, ta ploca je odlicna...

Darko
31.01.2009. @ 01:13 #622e6c65

Bas overklok mu i jeste najveca prednost, koliko sam ja video po netu uspeli su do 6.8GHz, nesto o cemu jedan i7 vlasnik moze samo da sanja :) Mislim da je i7 do sad uspreo samo nesto preko 5GHz da postigne i tu je dosta losiji od starih intela... +:Odlican proc

Darko
31.01.2009. @ 12:03 #ac9c3169

Sad primetih da gore ne pise za L3 koji imaju svi phenomi... +:L3: 6MB (ne pise gore)

==dalibor==
31.01.2009. @ 23:43 #c780fb39

ako vec pricas o i7 onda procitaj malo bolje perfomanse njegove ,intel je bolji uzmi primer qx9650 predje malo 6 ghz bez dizanja napona ali i sa ovrclockom on 2x losiji od i7 a intel je izbaci procesore sa 8 jezgri sto ce amd za 4 meseca -:bolji je q 9300

akofoahfh
01.02.2009. @ 19:49 #24fa3c52

gledao sam kako su oc ovaj proc i dobili 6.3ghz (i 45k u 3d mark-u) a hladili su ga necim nesjecam se cim i temp. je -233 stepena! :O pogledajte video na amd-ovom site-u....

raiden
07.02.2009. @ 17:46 #65a94ba3

meni samo nije jasno ako je intel tako dobar zasto se stalno javi neki okoreli intelovac i picha gluposti za neki amd pocesor. ako volite intel pishite kod intelovih pocesora!!! i citaj te malo forume

Beli
11.02.2009. @ 20:04 #1d17906e

Stvarno ste ljudi u pravu kada komentarisete mamine i tatine sinove. Bacaju pare na gluposti, a vecina cak i starijih procesora ne moze da se iskoristi u potpunosti u realnom radu. Tacno je da AMD kaska za Intelom, to je ocigledno, ali zasto onda blatiti AMD? Zar nama kao kupcima nije u interesu da imamo sto vecu ponudu, sto sitniji proizvodni proces kako bismo dali manje para za dobar kvalitet? Ovog puta, AMD je napravio dobar posao sa Dragon platformom i znam da je to polovina onoga sto AMD moze da napravi. Nisam ni Intelovac ni AMD-ovac ali moram da kazem da ovaj Phenom i i7 ne mogu da se porede, pre svega jer nisu i istom rangu! +:pun pogodak AMD-a -:nista posebno

Ivann
11.02.2009. @ 21:44 #250a1f08

markoroot,bitno je da si ti zavrsio POSO...I da je ovo skupo,sve ostalo su sitnice,pogotovo na ovu "novonastalu" krizu...;) +:voleo bih... -:nemam ga

++++
12.02.2009. @ 16:02 #d3f66e61

http://www.benchmark.rs/index.php/testovi/desktop-konfiguracije/28/27150-amd-phenom-ii-x3-720-black-edition.html Ewo najnovijeg testa Phenom II x3 procesora.Tu su sa performansama, dok ne pocnu da se koriste sva 4 jezgra ;)

vlada83
17.02.2009. @ 01:45 #e9dd3956

Imam AMD od kad znam za sebe, trenutno imam 9850 bleck i ne mislim da menjam barem 3 god posto sve sto radim ukljucujuci i igre (2xati3870 4GbDDR2) ne mogu da opteretim procesor ni do 70%, cak kome treba PC za male pare neka uzne 6000+ i neka ne razmislja procesor u danasnje vreme nije usko grlo za igre nego ram koji je sada jeftin i grafika koja je LOL pa sada ko zeli da igra bolje da razliku u ceni stavi na stranu grafike. Pricam iz iskustva jer se time aktivno bavim vec 5-6 godina. Jaki procesori se koriste za servere i virtualne masine gde vise klijenata koriste aplikacije sa jedne masine tipa 20-60 aplikacija u isto vreme sto vecina vas ne zna ni da nabroji toliko aplikacija a ne da koristi u isot vreme. E da intel je dobar u oblasti servera zbog niske toplotne dispanzije i drugih stvari toliko od mene veliki pozdrav. Stojkov Vladimir Sistem Menager Ministarstva republike Srbije -:intel haaaahaaa

Miki
18.02.2009. @ 20:02 #3c3c411d

AMD imam otkad sam uzeo racunar, stari dobri Athlon 900, posle Athlon XP 2200+, sad sam uzeo Intel Core2Duo E6420 i rpezadovoljan sam, AMD je izgubio stari sjaj kada je dominirao trzistem, a za igrice, bogami GTAIV je igra koja zahteva kick-ass procesor! Razmislite o tome. -:AMD vs Inel

Alex
19.02.2009. @ 13:50 #ca45f0c1

Da li ovde neko koristi procesor za kodiranje i obradu videa? Verovatno ne, kad se pita kako opteretiti 100% procesor... AMD je jeftin, ali spor. Celeroni D su bili brzi od svih tada izvikanih i nabudzenih AMD Athlon (na zalost, uvek sam navijao za slabije, ali sta vredi kad je AMD spor). Prica je ista kao i nVidia ATI -- jedno je voleti slabije, a drugo je sta dobijes za svoje pare: zato ne koristim vise ATI (ni drajveri za Linux ne valjaju...) Pozdrav deci kojoj je prvi racunar bio Athlon 900... mojoj cerki od 8 godina je prvi racunar bio AMD 233MHz overklokovan na 300 :) a i danas ima bolji racunar od dece. Pozdrav ovima sto prete, samo neka prete administratorima :) Pozdrav Administratorima ministarstava... neka kazu koje su veze imali kada su se zaposljavali. Sada imaju malu platu i puno vremena :( +:jeftino

wtf
21.02.2009. @ 12:10 #a1104b5b

Prijatelju, ovaj procesor je idelan za sve delantnosti, od igara, photoshopa do obrade video snimaka. Daje bolji odnos cena/performanse nego bilo koji intelov procesor. I ako imam intel D925 koji radi solidno, na testovima se pokazao daleko loshije od athilona koji je u to vreme bio duplo jeftiniji. Intel je jak samo na papiru, ko ima para za bacanje nek kupi intel.

avax
26.02.2009. @ 12:44 #9eb10c66

sad.....prvo ko ste be vi da serete o procesorima.....niko i nista!zato cuti,kad nesto ne znas,onda cutis......sad ce neko da kaze pa Intel je bolji...e pa some,ako oces da das 15000 za Intel koj je 4x sporiji,onda dobro!problem je to sto u ovoj Srbiji svi sve znaju,naravno najbolje....i onda nadje se takav popaljeni klen,koj krene u kupovinu i kupi Intel i baci novac!i onda se pita gde su narodu pare....pa eto odgovora!ne kazem da AMD bolji niti Intel losiji.....kazem neka kupi ko sta misli da treba i da vredi!neka gleda za tih 15000 koliko ce da dobije,a i sa 13000 koliko ce da dobije! +:njegova cena i kvalitet u odnosu na intel -:bez minusa

fingon82
27.02.2009. @ 22:39 #e9da20fd

ne znam zasto se svi prepucavaju oko procesora,kao da je bitno.Vrlo je prosta ta tematika,intel je brzi,a amd nudi vise za isti novac.Do sad sam imao 7 procesora,uvek intel,ali ne zadugo.E da,ne znam odakle nekima informacijeda je celeron bio brzi od athlona.Athlon 3000+ je bio brzi od preskota na 2.8,licno sam testirao,a radi na skoro 900 mhz manje.Da nije poceo sa core2duo serijom,do sad bi mozda i propao,jer su p4 procesori,pogotovo preskot,proglaseni za najlosiji proizvod u istoriji kompanije intel

acme
02.03.2009. @ 22:26 #39fe9e01

Zanimljivo poredjenje, ali netacno, jer smo mi to uradili sa vise razlicitih kombinacija i 2.8 je otprilike jednak 3000+, a 3.0 sa 3200-3400, a bili su slicni i u ceni. Kako onda da ozbiljno shvatim ostatak tvog posta?

Bs
04.03.2009. @ 14:22 #62753ccb

E ljudi sve u svemu misljenja su razlicita.Aj dosta prepucavanja.Neko voli Intel neko AMD.Svako svog konja hwali.Ja sam licno uvek imao AMD i tako ce i ostati ne znam ali nikad nisam voleo naduvani intel.Niko ne moze da kaze da je ovo los procesor.Sad sto se intel malo bolje klokuje boze moj.Neko mozda i ne zeli da klokuje a neko mozda zeli a ne zna ili misli da zna.A sto se tice i7 cena mu je totalno nerealna.Mislim da retko koji intel ima realnu cenu.Sad ce neko opet da pomene taj overclock.I pre 7 godina je bila ista razlika u ceni izmedju amd-a i intel-a a mogli ste da overclokujete najvise 400 mhz-a.Tako da je intel po meni malo prenapucan posto se retko ko od nas bavi nekim poslom kojim zaradjuje pare i bitna mu je brzina.Ko se bavi nekim ozbiljnim radom kupuje extreme seriju Intela.Uglavnom se svi mi vise igramo.Tako da su svi procesori od 70e pa navise sasvim dovoljni za igranje svih igri na MAX detaljima.A to sto cu sa napucanim intelom izvuci josh 10 frejmova, a sa AMD-om vec napucam 70, to ce mi bas mnogo znaciti.Onda cu da odem na neki 4um i da okacim slike kako sam NAFURAO procesor i testove 3d mark-a.To uglavnom rade decurlija sa Intelom i hwale se na sav glas a pukli su mnogo vise para nego sto vredi. Sve u svemu SJAJAN POSAO.Samo napred. AMD AMD AMD AMD :)

MikiMiki
06.03.2009. @ 00:09 #ecbe6168

U igricama je nerpikosnoven razbija cak i Nehaleme ,obratite paznju na full hd rezolucije 1920x1200 ovaj test je bio sa Nvidia grafickom. http://www.techspot.com/review/137-amd-phenom2-x4-940-920/page12.html Good going AMD !!!

MikiMiki
06.03.2009. @ 00:17 #c4415765

Hd video konvertovanje sa blue ray bolji od svih Yorkfielda, Windows Media Encoder 9 enkodiranje bolji od Nehalema http://ht4u.net/reviews/2009/amdphenom2am3/index26.php Dakle stvarno Intelovci zao mi je ......

Darth Vader
12.03.2009. @ 00:43 #faca5f3e

...da ne duzim, imao sam samo AMD procesore, trenutno gruvam na AMD Athlon 64 6400+ X2 BE i procesor odkida! Jeste da je star, ali isto tako je bio star AMD Barton 2500+ koji je dupe pomerao Intelu! ...ovo je ono sto smo svi verno cekali, moj sledeci procesor, bez razmisljanja! Intel, ...neka ga, ^^ video obrada, ma nije problem, hoce AMD i to da proguta, pa cak i 3D modeling, animacije i sve ostalo. Nekad sam bio "zelen", kad sam shvatio uzeo sam i tu AMD-a "crvenog", ...i nisam pogresio! AMD pred propast, napravi zbrku, i opet je na vrhu, ...svaka cast, samo napred! +:Cena <> Performanse

Ja
14.03.2009. @ 09:35 #80b5aa29

Pozivam sve komentatore da organizujemo lan party,na kojem ce pokazati svoje intel-e i amd-ove..Pogotovo ove se coreI7..bas me zanima uzivo kako rade.. +:Sve sto je Phenom trebao biti -:Jos je skup

Sax
24.03.2009. @ 21:57 #eced93db

Procesor vredi svaku paru, veoma clockabilan i ako uradite everest vidite da se jako dobro kolje sa qx intelima cak na istom taktu kao i7 965 (3333mhz) extreme u jednom testu je i bolji, everest 5.0

sax
27.03.2009. @ 15:13 #d279047f

inace zaboravih da kazem da je najklokabilniji quad core cpu na svetu, a bolje trpi visok napon od intela pa tako uz neko bas bas hladjenje cao nehaleme! +:clockovanje

mowgli76
30.03.2009. @ 23:34 #de384e98

Sve u svemu OK proizvod. i7 je bolji nema price ali ne radi se samo o 70E razlike u ceni... Citao sam prethodne komentare i ne verujem da niko ne kapira da uz intel koji je eto bolji a samo "malo skuplji" ide skuplja memorija (onaj ko kupuje CPU u ovom rangu hoce obicno dosta memorije) pa srazmerno skuplja ploca, pa VGA). Kada se sve to sabere cena cele masine i7 preskace ovaj AMD za nekih 250E - nije malo ljudi na ovu skupocu :) +:odnos cena/kvalitet -:jos uvek je preskup tek je izasao

Ja
31.03.2009. @ 10:05 #a14a9c0f

Da li je moguce da neko za cetvorojezgarni procesor koji radi na 3GHz kaze da je spor?? I posle. sto je jos gore da neko reaguje na takav komentar..Pisite o procesorima koje imate,nemojte pljuvati po necemu sto necete ni imati..Koja je svrha vasih komentara??? +:Ne verujem sta pricaju ljudi -:Ne komentarisite ono sto nemate

Igor
31.03.2009. @ 11:50 #a5e9b8b3

ljudi ovo je black edition moze da radi na 3.7 GHz ako znate ista o procesorima pricajte ako ne zadrzite komentare.

Ja
02.04.2009. @ 09:21 #48bd9623

Trenutno best-buy.. +:MOze na 3.9GHz sa vazdusnim hladjenjem -:Overclocker N1.

Dusan
16.04.2009. @ 00:00 #2e2e1c7d

PLaniram da ga kupim,jel dovoljno chieftec-ovo napajanje od 750W za ovo cudo i HD4870 1GB?

Dusan
16.04.2009. @ 00:02 #5600730e

E da...Jel se dobija cooler uz ovaj CPU???

amdgeeks
19.04.2009. @ 23:37 #ccbdd132

core i7 (3.2) (nehalem) na cinebenchu R10 na x64 winblowsu, renderuje 49 sekunde (sa 8 jezgara, ili ti upaljenim hyper-threading-om), jer malopre pomenuti zna da koristi 8 jezgara. Phenom II 940 x4 na 3.2(OC) sa upola manje jezgara (4) od nehalema (8, 4 fizicka :P) je slabiji 19 sekundi. OC na 3.8, slabiji je celih 9 sekundi... pa neka cena odluci :) p.s. ide kuler!

nenad
11.05.2009. @ 08:32 #004115d5

imam ovaj procesor vec 15 dana na DFI ploci i OCZ ram 4gb, pre njega sam imao phenom 9550 i mogu vam reci da je razlika bas ogromna, napajanje je sasvim dovoljno 500W. U TV gde radim imam Q9300 i Q9400 i mogu vam reci da su dosta slabiji (bar u obradi video materijala) u renderingu! SA BOX coolerom ne prelazi 52 C, a radio mi je stabiliti test u kom su sva 4 jezgra opterecena 100% cela 24h i nije presao 52 c, odnosno krece se od 46C - 52C! RADI EXTRA!!! +:pozdrav

vladimir
16.05.2009. @ 15:22 #0e21a75e

da li u poslednje vreme BE procesori dolaze sa stock kulerom ili ne?

buki
18.05.2009. @ 23:27 #c97b900a

na fabrickim podesavanjima, 28 stepeni idle, 38 load, kuler xigmatec red scorpion, kad ga kloknem napisacu kakav je, za svaki dan nema potrebe klok, ono sto je vazno za sve koji planiraju da ga kupe, nece stucnuti sta god da radite, pouzdan, aftermaket cooler pod obavezno, ima brzih, al je i cena drugacija:))) pozdrav +:prilicno brz -:nista posebno

asmaky
11.06.2009. @ 08:05 #f247e7b6

ja sam ranijih godina bio iskljucivo za intel zbog nestabilnosti amd prcesora, jer se bavim opremanjem electronskih medija gde je bas stabilnost neophodna! vec sa pojavom prvog phenoma koji smo testirali (nista posebno) dobili smo rezultat dobre stabilnosti, a sada sam sa ovim procesorom bas zadovoljan, jer brzina i stabilnost koje poseduje zadovoljava bilo sta da radis!!!

Filip
12.06.2009. @ 20:08 #b5f2d69b

Super je procesor,samo ne znam koji cooler da kupim,ako mozete neki da mi preporucite a da je cena oko 30 evra,ja sam razmisljao o COOLER MASTER RR-CCH-ANU2-GP GeminII... +:fullllll....

neex
24.07.2009. @ 07:07 #a85d557c

Koja je razlika izmedju ovog AMD Phenom II X4 940 Black Edition 3.0GHz 8MB iAMD Phenom II X4 945 3.0GHz 8MB ?

Darko
24.07.2009. @ 09:22 #ba2e2179

za neexa, razlika je u tome što x4 945 podržava i rad na ddr3 memoriji pored ddr2, dok x4 940 podržava samo ddr2.

Hans
27.08.2009. @ 12:25 #81a886a0

narode moze li ovaj procesor na ovu plocu - ASUS M2N X AM2+

Doktor
08.09.2009. @ 22:54 #939368ee

@ Dusan - najbolje da ti nije dovoljno napajanje od 750W, nemojte da ste smesni..

bojan
04.10.2009. @ 03:54 #8e91ba63

trenutno mi radi na 3,7 ghz,na ASUS m3a32-mvp deluxe ploci,sa CM V8 kulerom na 38 stepeni...za koji dan treba da menjam plocu za ASUS crosshair III formula,pa cu da testiram dokle moze na vazdusno!definitivno najjaci amd! +:jednostavno,ODLICAN

buki
15.10.2009. @ 11:49 #f261b85b

na 3,4 bez podizanja napona xigmatec cooler, 26 idle, 30 load sve aplikacije koliko god da ih je pokrenuto, na win 7 lete.. +:sjajan

x
03.11.2009. @ 16:09 #cb27a546

Zar pored i5 750 vi gledate ovako nesto? Geez -:Nista posebno..

Mario
11.12.2009. @ 21:49 #c7c621fb

Imam samo pitanje jel moze da mi radi na 350 W cooler master? graficka mi je 8600 Gt neznam tacno kolko trosi.odgovorite sto pre da znam kupio bi ga sledece nedelje

qaza94
31.12.2009. @ 00:29 #b9e29b73

Koja je razlika izmedju AMD Phenom II X4 940 Black Edition 3.0GHz 8MB i AMD Phenom II X4 945 3.0GHz 8MB? Koji procesor je bolji?

overkind
04.01.2010. @ 23:47 #69047398

platforma,940 ti je za am2/am2+ ,a dok je 945 za am3(sto ukljucuje i ddr3 memoriju)

Dragan
05.01.2010. @ 10:36 #dfc6282b

Da pojednostavim overkindov odgovor, jedina razlika je što x4 945 radi i na ddr3 i ddr2 memoriji a x4 940 samo na ddr2 memoriji. Socket je isti za oba AM2+ ili AM3.

darko
08.01.2010. @ 13:57 #cae80528

moze li na maticnu asus m2n sli deluxe?

Cir4
08.01.2010. @ 19:17 #fc0e26ac

Kupio sam ga skoro pre pola godine i kostao me je 17500 RSD, ali se u potpunosti isplatio, smatram da sam sa njim miran bar, minimum, dve godine. Mada kao sto je rekao Dragan mana je to sto radi samo ddr2 memorija, mada ja je imam 4gb tako da... A ako neko kaze da mu je ovaj procesor spor, mislim da mali... kaki. Nisam ga overclock - ovao, smatram da nema potrebe.

808
15.01.2010. @ 22:04 #324b44ce

moze li na maticnu asus m2n sli deluxe? - Moze ali radice ti slabije :)

zIu
17.01.2010. @ 18:09 #6f8e1071

kupio sam ovaj procesor pre mozda manje od pola godine...i stvarno se pokazao superishka :) nisam imao problema s njim shljaka sve....Probao sam i overclock nasviro sam ga na 3500 ali dodushe mislim da nije potrebno poshto je proc najj...Eto toliko od mene :)

sax
17.01.2010. @ 20:06 #1bdc0c57

e ovako, mislim da je glupo razmatrati kupovinu ovog procesora u slucaju celog novog racunara je podrzava malo stariju platformu(DDR2), ja ga imam i prezadovoljan sam, za nadogradnju je totalno dobar, brz stabilan jednostavno mocan ali nema sta da trazi pored DDR3(za kupovinu, rezultati nisu preterano razliciti), ja sam uspeo da ga podignem i testiram na 4300 MHz i jos uvek je ziv:) samo reci hvale i realnosti, ko ga nije probao ne bi trebao da ga komentarishe

KOKI
19.01.2010. @ 23:21 #bdc94865

Pazite ludake :-) koji su napravili da ovaj procesor ide na 6,5Ghz a u 3d marku rezultat na 45000 Odgledajte http://www.youtube.com/watch?v=wB0JodKgZ0A&feature=related

darko
28.01.2010. @ 20:46 #5355c1e2

808, zbog cega bi radio slabije????

Minda
23.02.2010. @ 16:14 #9fe0cb32

darko,zato sto je ploca stara i ne bi iskoristila ceo potencijal koji procesor daje,ja imam m2n-e isto sam razmisljao da uzmem x4 ali ne vredi treba novija ploca tipa 780,785,790...

laza
22.06.2010. @ 14:06 #7a5590a0

da li postoji jaci procesor od ovoga za am 2+.

markic
27.06.2010. @ 13:27 #8c4fd8ae

Hteo bih da kupim ovaj procesor samo me interesuje da li moze da se stavi na plocu Biostar nf 520 a2te? hvala unapred

Luka
30.07.2010. @ 14:50 #7de23c71

Ljudi molim vas pomagajte kako znate i umete, dobio sam ovaj procesor na poklon, GEIL 6GB (3x2GB) 1600MHz DDR3 Black Dragon ram memoriju, i SAPPHIRE Radeon HD 5850 1GB grafichku, koja matichna bi bila best buy za ove komponente? Molim vas pomagajte, ja sam malo newbie za ove stvari :S

Nikola
31.07.2010. @ 13:21 #bd1e4c7a

Luka...taj ram ti nije kompatibilan sa AMD pločama...i ovaj procesor ne podržava ddr3 nego imam ja jedno pitanje da li ovaj procesor može na ploču Asus M2N-XE AM2/AM2+ ???

tokio
01.08.2010. @ 21:07 #3aac8db7

trenutno imam athlon x4 2.6 i namjeravam da ga zamenim sa ovim.. maticna ma770 us3 da li ce moci max da cepa? hvala

ZmajevoJaje
19.09.2010. @ 23:23 #b1237f08

@Nikola Ne moze moze najvise Phenom X4 @tokio Moci ce ako update-ujes BIOS na verziju F3, i onda ce raditi bez problema.. @Luka to sto imas jedino mozes da uparis sa core i7 920 i sa X58 chipsetom koji ima triple-channel podrsku

Marko
09.12.2010. @ 15:04 #396dc632

Molio bih vas za pomoc.Naime imam plocu Gigabyte GA-MA770-UD3 e sada ona podrzava AMD Phenom II X3 i X4 i AMD Athlon II X2 e sada posto ja igram mnogo igrica i to obicno jakih pucacina recite mi koj bi procesor bio najbolji i najbrzi za tu plocu.

Ljuba
10.12.2010. @ 10:06 #85e46235

Sve zavisi koliko para imaš na raspolaganju, ako tražiš sličan ovom i koliko vidim trenutne cene, najpovoljniji je Athlon II X4 645 ili ako hoćeš Phenom, Phenom II X4 955. +:Za Marka

Nikola
25.12.2010. @ 08:37 #babf46e1

Molim za pomoc . skinuo sam program CPU-Z i pise da mi je mainboard Biostar NF520-A2 TE 6.x . AM2 da li moze ovaj processor . i da li je dobar za novije igrice poput call of duty black ops ?

Nikola
25.12.2010. @ 08:53 #85bd1424

Molim za pomoc . skinuo sam program CPU-Z i pise da mi je mainboard Biostar NF520-A2 TE 6.x . AM2 da li moze ovaj processor . i da li je dobar za novije igrice poput call of duty black ops ?

kity
28.02.2011. @ 10:05 #34bf3351

koji je tdp ovog procesora? i koja mu je ocena u win 7?

Susamkamon
03.03.2011. @ 16:35 #98957cee

Jel mozhe neko da me prosvetli zashto ovaj procesor ne mozhe sa ddr3 memorijama da radi kako je rekao Nikola? +:kupujem -:mozhda?

Darko
04.03.2011. @ 12:17 #9f5e6134

Vrlo jednostavno nema DDR3 kontroler nego DDR2, sem toga ovaj cpu je za AM2+ ploče, dok samo AM3 ploče imaju DDR3 memoriju. Ovaj cpu ne može na AM3 ploče koje rade na DDR3 memoriji, dok AM3 procesori koji podržavaju DDR3 memoriju mogu i na AM2+ ploče sa DDR2 memoriom i na AM3 ploče sa DDR3.

ludisa
28.03.2011. @ 00:42 #e159af0d

ljudi, phenom II 940 i 920 podrzavaju samo ddr2 jer nemaju kontroler za ddr3, to su dobili kasniji proc..

gamer
29.03.2011. @ 13:22 #1906a32c

Ljudi je l moze ovaj procesor na AM2 maticnu, konkretno ASUS M2N-MX SE??

MIlan
04.04.2011. @ 16:52 #13b8bb0f

Ne moze zato sto ti je ploca matori krs...grubo ali istinito!!

Milan
18.04.2011. @ 13:43 #844280fa

Procesor je nenormalno pouzdan i ogroman OC potencijal,inace ovo je 1 procesor koji je probio granicu od 6500MHz uz azotno hladjenje podrazumeva se.Uz mali OC nema mu premca u x4 varijanti a moze se dici do 4000GHz sa boljim hladjenjem 24/7 +:OC neverovatan!!! -:AM2+ a ne AM3

Lazar:D
18.04.2011. @ 20:18 #9676ed07

Da li moze da radi ok na AM2 socketu maticna GA-M57SLI-S4 ? Citao sam da utice na brzinu bus-a ali ne i na frekvenciju...koliko ce se gusiti?

Darkfusion
19.04.2011. @ 02:02 #187bf282

Koja bi bila idealna maticna za njega do 70 e?

Marko
19.04.2011. @ 10:47 #140b724d

Bolje idi na AM3 konfiguraciju ako već ne poseduješ DDR2 memoriju, uzmi x4 955 i neku GIGABYTE GA-770 ploču. +:Darkfusion

animakg
27.04.2011. @ 12:23 #f28760ff

Ljudi, ovo je tray verzija, znaci nema cooler. Kad kupis cooler od 20e ispadne da kosta 105 e a za 108e ima Phenom II X4 955 box koji je brzi i am3 tj. podrzava i ddr3. Ovo je dobro samo za one koji ce vise para da ulazu u hladnjak da bi se igrali sa OC-om. -:skup za ono sto dobijes

Gile
10.12.2013. @ 02:26 #f349c751

samo me zanima dal može ovo na asus m3a pošto mi podržava am2+ procesore?

nikola
17.07.2014. @ 15:41 #49ad4054

moze li ovaj procesor da ide na maticnu plocu sa am2 socket

Marko
05.12.2014. @ 18:30 #36ed24c3

Dobar dan imam pitanje da li moze taj procesor na ovu maticnu? ASUS M2N68-AM SE2

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan