logo
pajko

AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2GHz 8MB

15.07.2009. @ 08:56   #Komentar #Procesor #AMD

Da li neko ima ovaj cpu,svaka cast amd konacno je ubacio 8mb kesa! +:valjda je ok

200 komentara

MZ
15.07.2009. @ 14:19 #ab7487fa

Imam ovaj CPU, odlican je, koristim ga za gaming najvise, tu je bas dobar, radi na default voltazi od 1,35V i 3200Mhz, moze da se overklokuje do 3700-3800Mhz sa nekim jacim vazdusnim hladjenjem, dok sa vodenim ide i na vise do 4Ghz... Ja svoj drzim na voltazi 1,46V i 3700Mhz za svaki dan overklok je lak zbog otkljucanog multiplier-a, CPU je dosta jak i na 3200Mhz ali steta drzati Black Edition na defaut-u... Jedini problem su temperature malo su vise oko 40c u IDLE i do 60c u LOAD-u (hladima ga sa OCZ Vendetta 2 kulerom), ali ipak su topli dani pa verovatno i zato... +:Brz, pogotovo u igrama, solidno se overklokuje (otkljucan multiplier) -:Malo se vise greje, mogao bi i bolje da se klokuje s obzirom da je default 3200Mhz

NENAD
05.08.2009. @ 13:48 #b430eb0d

Koja ploca je dobra za ovaj procesor da podrzava ddr3 memoriju i sli 2 nvida graficke gtx 260.

Darth Vader
21.08.2009. @ 09:34 #3f9b9daa

Procesor je jednostavno odlican, mala mana je sto se malo vise greje, ima 4x512k L2 i 6M L3 cachea, evo slike CPUZ na default clockovima: http://yfrog.com/5kphenomii955bej Svaka cast AMD-u no dobrom poslu... ...Pozz +:Odlican procesor -:...dobar grejac...

Nikola
20.09.2009. @ 12:24 #aadf904c

Koja je razlika izmedju ovog i i7 920? Da li se isplati dati vece pare za i7 920

...
28.09.2009. @ 13:49 #2d556092

@ Nikola Isplatise ako radirendering jer i7 ima 8 thread-ova odnosno renderuje kao da ima 8 jezgara a ovaj Phenom ima 4. Inace zaigre i ostalo je ovaj i visenego dovoljan, tako da po meni se i ne isplati vise para za i7...

cvele
07.11.2009. @ 20:31 #59608d78

razmisljam da li da uzmem ovaj procesor ili intel core 2 quad q8400. ovaj je skuplji za 2 evra a velika je razlika u performansama, barem koliko se ovde vidi...molim vas za savet i preporucite neku dobru maticnu sa DDR3 memorijom, pomagajte molim vas...cekam odgovor +:PITANJE -:PITANJE

Darko
09.11.2009. @ 11:43 #f552c03c

Ta 2 procesora se ne upoređuju, ovaj se poredi sa i7! Matična GA-MA790XT-UD4P

Marko
14.11.2009. @ 16:43 #53889a6f

Sve pohvale za ovaj CPU, inace sa ovim procesorom je oboren svetski rekord u Julu mesecu ove godine od 7.0 GHz:)

Marko
14.11.2009. @ 17:11 #8eb131d5

Sve pohvale za ovaj CPU, inace sa ovim procesorom je oboren svetski rekord u Julu mesecu ove godine od 7.0 GHz:)

bojan
21.11.2009. @ 13:02 #352e6e06

koliko sam upucen,AMD je potvrdio da ovaj procesor nije u segmentu i7-ice,tako da mu ne moze biti konkurencija!inace,prezadovoljan sam,zaista,samo sam se malo smorio posto sa cooler master v8 nisam mogao da izvucem vise od 3.8 ghz-a!ali je procesor veoma stabilan i radi na 42 stepena! sto se preporuke maticne za isti tice,predlazem da se kombinuje sa MSI 790FX-GD70! +:ODLICAN!!!! -:ne moze iznad 3.8 na vazduhu

Djoka
29.11.2009. @ 19:11 #ffb2465c

Moze novi model sa stepingom c-0 ja mislim,on moze sa vazdusnim kulerom tipa htper 212 od cm-a 4.2ghz i jace.:-) skoro su izasli tako da pogledajte malo po netu. +:ispravke za klok

djoka
29.11.2009. @ 19:13 #cb94bb6a

Ispravka hyper sam hteo da napisem al kad brzo kucam..Inace na testu na netu je koriscen dakr knight kuler.:-)

Djoka
29.11.2009. @ 19:21 #a0081d26

Ako vas interesuje evo vam link sa testom za 965 sa novim stepingom tu ima informacija vezanih za 955.U sustini 955 je 965 samo manji takt na istoj potrosnji,naponu.:-) evo vam test na 13 strana ovde: http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=384&Itemid=63&limit=1&limitstart=0 +:da pridodam

Mario
10.12.2009. @ 21:34 #7166b4dc

Mene zanima samo kolko cu dobiti bolje performance trenutno imam amd 4000+ na 2.1 ghz dual core i 8600GT menjanjem procesora kolko mogu da ocekujem bolje rezultate ? Zasad gta 4 jedva vucem u 20 frame sve na low i crysis na medium oko 30 frame

Bryan Fury
13.12.2009. @ 17:45 #2922cfc1

Imaces za nijansu bolje rezultate, jer je graficka ta, koja je presudna u igrama. Tek kada nabacis jacu grafu+ovaj proc, osetices razliku

Ivan
15.12.2009. @ 01:36 #54a6a826

Procesor je odlican,Best buy za duze vreme.Za sta god da vam sluzi kompjuter ovaj procesor je vise nego dovoljan.Meni je sa coolermaster TX3 kulerom 34C. Za Maria graficka je svakako ta koja ti pravi problem,mislim da nije trenutno pravo vreme kupovine graficke,trebalo bi sacekati da nvidia izbaci svoje nove modele.Ako ne mozes da cekas mislim da bi ti bilo dovoljno GTS 250 ili 4850(moze i slabije 9600gt,hd4770) to je po meni neki minimum.A procesor ce ti svako dobro doci,ali ti nije neophodan. +:Zver od procesora -:Da li postoji neko ko bi nasao mane ovoj sili

Radisa
15.12.2009. @ 17:41 #29e764bb

Pomoc!!!! Hocu da zamenim ventilator ili ceo kuler na mom AMD 955 procesoru kog sam uzeo pre 4 dana,bruji ventilator pa rastura,kazite mi koj kuler da uzmem da nebruji toliko i da li da zamenim ventilator samo? iZgleda da fabricki ovi procesori tj.njihovi kuleri tako bruje jako? Pomagajte!

Ljuba
16.12.2009. @ 09:32 #639573a3

Vendetta 2 bi ti fino legla.

Logan
23.12.2009. @ 15:20 #f5ab3b09

Ide lepo na 4guz stabilo sa vodenim hladjenje prelepe temperature. Teram ga sakingston hiperx ddr2 na 1066-1166 mada dd3 mu vise lezi laksi je klok. Uz grafiku 4870 sapphire toxic koju ja imam i ovom azdajom dugo dugo necete imati nikakvih prblema sa igricam i renderovanjem u zahtevnim programima. ploca moze bukvalno bilo koja pocevsi od sb600 chipa pa na dalje ali sada imate jeftino asus ploce sa dd3 pogledajte. -:jos cena za mene

zl@j@
24.12.2009. @ 11:35 #5137de6d

pozz svima... planiram u martu,ako bog da da uzmem nov kom. planiram sledece... procesor- amd phenom II x4 955 black edition maticna- msi p55m-gd45 graficka- asus radeon hd 4770 512 mb gddr5 ram- kingston 4 gb ddr3 1333 mhz kuciste- cooler master case elite 332 420w black zanima me sledece... 1, dal je ovaj komp dobar za teranje novih igrica 2, na skali od 1 do 10 koju bi ocenu po vama dobio. zivi bili cheers

Dragan
24.12.2009. @ 12:46 #4f1f1322

Trenutno bi mu dao 7, ali će do marta pasti dosta cene tako da ćeš moći da uzmeš neku jaču karticu za igrice, recimo 5850, kartica ti je najbitnija za igrice.

zl@j@
24.12.2009. @ 15:43 #4657c7f5

ok.hvala

zl@j@
25.12.2009. @ 09:08 #aaa76fd7

a da umesto kingston 4 gb ddr3 1333 mhz,stavim kingston 4 gb (2x2 gb)1600mhz ddr3 hyperx black edition?

sax
27.12.2009. @ 01:07 #97e1ec20

ta ploca ti je za intela, nece da moze i mani se kingstona uzmo OCZ ili PATRIOT, king ide bolje uz intela -:greska

Mario
27.12.2009. @ 16:14 #5ad26af8

Po meni nema potrebe za ddr 3 memorijom jos je to jako skupo a performance idu do najvise 10 framova u igrama a ovako u radu nema razlike osim mozda u 64 bitnim verzijama windowsa. a pare koji bi ustedeo uzimanjem ddr 2 mozes uzeti bolju graficku ili neku drugu komponentu.

zl@j@
27.12.2009. @ 19:30 #24bc9231

ljudi jel moze amd phenom II x4 955 be na msi p55-gd45,rece mi drug iz kraja da ne moze ,pa sam u konfuziji?

Darry
31.12.2009. @ 11:50 #b3768b45

ta ti je ploca za intel procesore,ja ti preporucujem za ovaj procesor neku gigabajtovu am3 plocu +:za zlaju

Joe
31.12.2009. @ 16:54 #a4c32504

Srecnu novu godinu zelim svim AMD-ovcima,ko nema ovaj proc da nabavi,a ko ima da ga klokuje do max.. :))

zl@j@
01.01.2010. @ 12:17 #99aad1eb

hvala,razmislicu +:za Darry

Sone
10.01.2010. @ 11:50 #5941d73b

Ja sam imao problem sa BIOSOM jer mi ploca M4A78-EM nije videla procesor UOPSTE pa sam se smorio i procitao na netu da moram uraditi UPDATE koji se srecom ne radi vise preko jebenog Flopija vec sa USB Flesom, inace sve ostalo ide ko blesavo. Preporuka za sve koji hoce DOBAR Quad a da prodju jeftinije od precenjenog Intela !!! +:Procesor kida od brzine, za igre i programe ubija -:Ako je ploca AM2+ i AM3 i starija od avgusta 2009 mora da se uradi update Biosa !!!

KOKI
11.01.2010. @ 15:10 #4e41511e

Nisam ocekivao da se ovako velika cena procesora toliko oduzi -posteno .Obzirom da nas ocekuje skorije AMD Opteron sa 6 jezgra i buldozer socket za koji ce nam trebati i nove ploce ovi bi procesori bi trebali da su vec sada ispod 100 evra a ne 130-140 evra .Cena polako pocinje da me nervira i ako je AMD poceo da vodi Intelovu politiku a Intel AMD-ovu sa i5 jezgrima koje su tek nesto malo goriji od ovog AMD-ovog 955 onda cu poceti polako da preporucujem svojim musterijama da idu i na Intel i5. -:Jos uvek smnogo velika cena

Ljuba
11.01.2010. @ 15:53 #57858054

Ne mislim da je visoka cena ovo je trenutno vrh (ako izuzmemo 4x 965) AMD-ov procesor i normalno je da ovoliko košta, pogotovo pošto još nisu izašli novije generacije. Samo mala ispravka Opteroni i Buldozeri radiće na AM3 i AM2+ socketu.

VemaX
13.01.2010. @ 21:19 #f8037bb0

Zanima me da li ovaj procesor mogu staviti na MB SAM3 A790X Gigabyte GA-MA790XT-UD4P maticnu ?? :)

ZOMBIE
14.01.2010. @ 12:21 #3651114d

Da, Phenom II X4 955BE može na tu ploču, ako ne vjeruješ idi na www.gigabyte.com i provjeri. I ja planiram da kupim nešto slično što se ploče tiče. +:Jedva cekam da ga kupim

Mirko
22.01.2010. @ 08:54 #1d8759e5

...jeste da validacija nista ne znaci bez linx-a,prime-a,occt-a...ali ovo je lepo videti...interesuje me na kom naponu je dogurao do 7 Ghz,bez 2.5v sigurno nije :P ??? http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=556849

qq
23.01.2010. @ 14:25 #bcbb0d40

pa nije przen velikom voltazom, fazon je sto mu je radna temperatura bila -100C i nize. Znaci da je skroz malo energije utroseno na zagrevanje sto ce reci da je sva struja koju je vukao bila upotrebljena bez gubitaka. Mana je sto ne moze da se obezbedi ovakvo hladjenje na duze staze jer se N2O vremenom zagreva i morao bi da postoji neki mehanizam filtera za akvarijum kroz koji bi N2O strujio i hladio se. U svakom slucaju impresivna cifra o/c i bilo bi lepo videti sta je u stanju da uradi na toj frekvenciji cisto iz znatizelje.

Igor
24.01.2010. @ 15:53 #b8153eb8

Stavio sam Coolermaster belu pastu ali ništa. Kad je kućište otvoreno ventilator se okreće na nekih 4000 a kad se zatvori prelazi 6000. Previše buke. Ortak ima isti procesor, grafu 250gts i matičnu Asus M4N78,a njegov ne prelazi 2000.Da nije do ploče? Sta da radim? -:Radi mi na 40-45 stepeni ali ventilator dodje i do 6000 obrtaja!

jO
28.01.2010. @ 23:37 #d2f325e8

je l treba da se dodaje neko hladjenje ako se klokne do 4 ?

Nemanja
31.01.2010. @ 15:10 #a2eec925

Ljudi kakav je ovaj procesor za igrice i kako bi bilo da ga uparim sa sa 4890 ili da sacekam da izade ati radeon 5830.

Nemanja
31.01.2010. @ 21:52 #69513da0

i jos zaboravio sam da pitam da li ovaj procesor moze na msi ka780g

Marko
01.02.2010. @ 11:52 #eeb01e15

5830 uopšte neće biti povoljna kad izađe, mnogo ti je bolja varijanta 5850. koja je bolja i od 4890.

Nemanja
01.02.2010. @ 19:55 #295d501e

sto nece biti povoljna ako bude imala jedan 6-pinski konektor to ce biti odlicno ne moram kupiti novo napajanje i tu imam ustede samo kad izade videcemo kaka ce da bude po perfomansama sigurno ce bolja da bude od ati radeon 5770 a losija od 5850.Nadam se da ce se nalaziti negde na polovini od te dve grafe i plus sam procitao da ce da izade ati radeon 5790. SVE OVE GRAFICKE SU JACE OD MOJE GF 9660 GT 512 MB!!!!!!

Marko
02.02.2010. @ 11:55 #86f6d922

Pa ista varijanata kao što je bila za 4830, jednostavno se ne isplati. Malo sam istraživao 5830 će biti za nijansu jefitinija od 5850, ali zato dosta gora. Što se napajanja tiče, uz svaku karticu dobijaš dodatni 6-pin konektor, tako da je to najmanji problem...

Nemanja
02.02.2010. @ 15:18 #cf72f952

da ali ja nemam vise gde da stavim drugi sestopinski konektor nema vise kablova.A da li moze lc l6550 od 550 wati ima moj drug i kaze da sigurno moze 5850

Marko
02.02.2010. @ 15:54 #b9683bbd

Tebe u stvari napajanje koči, onda ti preporučujem CHIEFTEC GPS-550AB-A 550W, sigurnno je bolji od tog lca, http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-gps-550ab-a-550w/compcomppowersupply/48/75.

Nemanja
02.02.2010. @ 20:22 #a518ad9c

nesto jeftinije a sto nemoze ovo lc power posto ono ima jedan 6-pinski konektor i jedan moze da se doda uz pomoc adaptera koji se dobija uz graficku

racerx
04.02.2010. @ 20:15 #0814da14

04.02.2010 koshta 131.71 € +:performanse

racerx
06.02.2010. @ 09:00 #c9b0ad59

nedelju dana pre toga bio je 128 EUR, to samo pokazuje koji su prevaranti preprodavci kod nas Evro na rekordnom kursu, oni ga verovatno rachunaju josh vishe i josh procesor poskupi +:performanse

DJIGORM
08.02.2010. @ 14:00 #347f2087

Sa default voltazom od 1.375, mnozioc na 19.5 i stock kulerom, CPU trenutno radi na 3.9GHz, sa Ga-790fxta-ud5 F2 revizija biosa! Uz CM HAF 932 temperatura je 45 stepeni idle, 100% opterecenje oko 60-65 stepeni! Sta reci... kad dodje NOCTUA NH-U12P te temperature oko 10-15 stepeni ce biti manje! Odlican primerak, imam ga tek 2 dana... idem posle na 4 ako da... +:OC, Performanse -:Nema, to je sto je

Bojan
12.02.2010. @ 02:55 #14d52e70

Lc Power od 600 w moze da ti potera i 5870 grafu , ja teram MSI 3870X2 koja guta 300w a mozda i preko, 5000 serija grafickih kartica daleko manje trose snage od 3000 i 4000!!! Kladim se da moze da pogura i 5970 graficku koja trosi mozda koji wat vise od moje 3870X2 a daleko je naprednija, u stvari to je vrh grafa u svetu PC-a !!! i jos nesto Lc Power ne naplacuje ime, voltaza je extremno stabilna i pri nekim varijacijama napona ili frekvencije ovo napajanje automatski iskljucuje racunar i tako stiti od unistenja. Varnicila je neka bandera tu u mojoj ulici i to sam slucajno video i stalno sam se pitao sto mi se cesto komp sam gasi odjednom, i tako se cesto gasio sve dok nisu sredili tu banderu !!! LC POWER LC6600 v2 600W oko 50 evra, MOJA TOPLA PREPORUKA !!!!

nikola savic
18.02.2010. @ 22:00 #7c5b4ac0

da li ovaj proc. moze da se uporedi sa intel core 2 duo e7600 3.0 ghz

Shomi
22.02.2010. @ 09:01 #aaf017a4

Ovaj pojede core 2 duo e7600 3.0 ghz za dorucak...... uostalom pogledaj sam http://www.cpubenchmark.net/highendcpus.html

Shomi
22.02.2010. @ 09:15 #e6087ee1

Ovaj CPU je izmedju Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz (min.cena143e) I Intel i7-920 2.66GHz 8MB LGA1366 (min.cena 235e) .

Shomi
24.02.2010. @ 11:37 #c4dae6ca

Intel Core 2 qUAD E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz +:iSPRAVKA PROSLOG POSTA

S
24.02.2010. @ 12:33 #d5768c49

Elem imao sam Phenom 8450 X3 2.1Ghz sa ovom grafickom i pravio sam oko 6k 3dmarka vantage e sad kad sam juce penzionisao X3 uzeo sam Phenom II 955 3.2Ghz i bome isti vantage mi dao 10k ali sto je mene iznenadilo jesto to da mi se i CPU i GPU score duplirali sto znaci da za dobru graficku treba imati i srazmerno dobre ostale komponente posto kako Win7 rank-uje konfu po sistemu da ti je racunar jak koliko je jaka najslabija komponenta pokazalo se istinito.

S
24.02.2010. @ 12:36 #25cfc624

Graficka je PowerColor 5770 1Gb GDDR5

Miki.In
26.02.2010. @ 13:33 #34c944bf

Imam Bluberry kuciste sa 500w napajanjem,dali zna neko dali je to dovoljno da gura ovaj procesor zajedno sa ati 5670 grafikom jedno vreme,par meseci dok nekupim bolje?

Sasa
27.02.2010. @ 09:45 #894dc796

Da li ovaj procesor moze da se postavi na Asusovu plocu M3A78. Trenutno imam AMD 9550. Na sajtu pise da moze abdejtovanjem bios-a. Da li je neko probao?

shomi
02.03.2010. @ 09:28 #c8e473d1

@Miki.In -Bluberry kuciste sa 500w je sasvim doboljno sa obzirom da imas 5670....a i da imas 5770 bi bilo dovoljno a za dalje vec treba nesto ozbiljnije.

Miki_in
03.03.2010. @ 08:53 #588acf5a

hvala shomi,uzeh pre par dana tu konfu i buberry kuciste,za sad je sve super -:zasad nema

Boki
09.03.2010. @ 10:15 #198682b6

Imam ovaj procesor(C 3 revizijja) par meseci,hladim ga fabrickim box kulerom,temperatura "na leru" je 27 do 30 c,kad koristim neki program,ili igram neku igricu(nfs shift) na ful hd 24" tft temperatura je 42 do 44 c.U linxu maksimalno se zagreje do 54c i to na par sekundi,uglavnom je oko 42 do 45c.A razmisljao sam o Prolimatech Megahalemsu ili o Thermalright Ifx 14!A probao sam ga i na 3.6 ghz sa boxom-ne greje se!Svaka preporuka! +:Odlican procesor! -:Bez mana

ja
16.03.2010. @ 19:12 #399e1923

Imam 200 evra za koje sam resio da kupim porcesor i maticnu. Resio sam da uzmem ovaj procesor i neku maticnu za 70 evra. Koja mi je najbolja maticna za 70 evra??? Primetio sam da ima dosta GIGABYTEovh ga-ma770... kojih ima mali milion a meni se sve cine iste. Koju maticnu da uzmem za ovaj procesor a da nekosta vise od 70 evra???? +:Pitanje -:Pitanje

Miljan
17.03.2010. @ 10:27 #e3faec55

Ove 2 su odlične GA-MA785GT-UD3H za ddr3 i GA-MA785G-UD3H za ddr2 memoriju, imam ovu drugu i svaka pohvala.

opet ja
17.03.2010. @ 15:44 #8e7fb610

Sta mislite da li bi bilo dobro da uz ovaj procesot kupim maticnu MSI 770-G45 koja kosta 6000 dinara tj. 1000 din je jeftinija od GA-MA785GT-UD3H??? +:Pitanje -:Pitanje

Mitar
17.03.2010. @ 15:48 #6558560f

Meni gigabyte više uliva poverenje.

fox
19.03.2010. @ 19:44 #2573d9a8

msi, vrhunska ploca 770- g 45 , ja je imam radi perfektno!!!

Miki_in
20.03.2010. @ 10:29 #ce88d5ac

@opet ja koju god plocu da uzmes od te dve neces pogresiti ali ako ti netreba integrisana grafa koja je na gigabyte ploci onda bolje uzmi msi a mozes i Msi C45 ako nemislis dve grafike da stavis,sto je po meni bezpotrebno

janko
24.03.2010. @ 17:09 #deb723ad

hteo bih da stavim ovaj procesor na maticnu gigabyte m720-us3, pa me interesuje kako ce sljakati na ovoj ploci, ili po vama koji je od novih amd najbolje lezi na pomenutoj ploci??

cokara
25.03.2010. @ 22:51 #63561f35

Mislim da nije mnogo para za 4 jezgra ciji je oc verovatno zadivljujuci (iskreno nemam iskustva sa amd procesorima),ali kad bi mi se ukazala prilika da ga uzmem ne bih se dvoummio!pozdrav +:cokara +++++++++++

cokara
25.03.2010. @ 23:01 #90bec1c0

-cak AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40ghz. je za 200mhz jaci po jezgru i 10e skuplji a klokuje se na 4.30 ghz.generalno mislim da ljudi treba da kupuju ono sta im je stvarno potrebno a ne da i se po ''komsiluku'' pricalo da ''ja'' imam veci,jaci..... Ako treba nekom zbog posla (isplatice ga za neko vreme) nije sporno platiti procesor ni 500e ili vise.......da ne pametujum vise,ko razume shvatice!!!pozdrav +:++++++cokara

quw
12.04.2010. @ 21:02 #071d3588

Koji kuler je najbolji za oveclock, moze neka preporuka ? hvala unapred +:extra, prezadovoljan

Aca PN
15.04.2010. @ 21:05 #9c397185

Ja mislim da je trenutno medju najboljima Corsair H50 (oko 70e).

Gagy
19.04.2010. @ 18:47 #65a1c019

Molimvas ko ima iskustva sa ovim hardverima? Imam ovaj procesor, digao sam mu mnozilac na 17,5 radi extra na 3,6, na ploci GA-770TA-UD3,Bios vezija F1 (treba li flas) ima i 2X2GB Muskhin na LT7 2000Mhz. Na vidim u Biosu memoriju na 7LC, vec9-11, i maximum manuelno 1600 Mhy, ploca radi na 1600, +1855Mhy. Sta je preporuka, nisam pocetnik ali overklok redze radim? Hvala! +:Ko ima iskustva sa ovim ?

zika
20.04.2010. @ 01:45 #4451be0a

U vezi ploce je, nadji drugu plocu koja podrzava memoriju 2000 i vise ili menjaj memoriju mada je memorija zmaj. Na tebi je da odlucis sta menjati, mozda gresim ali se raspitaj,....... +:cpu je dobar -:nista ko i svaki amd_e

Miki_in
20.04.2010. @ 10:25 #6fcb831d

Gagy zbog cega oc radis? Taj procesor je zmaj i bez oc,nevidim razloga da ga oc,koliko dobijes?0,2 sec, smesno

ozzy
20.04.2010. @ 20:39 #4bb3fe3b

odnos cene-performanse je i vise nego odlican, prezadovoljan sam...sto se overklokovanja tice, ima dobar potencijal za to, ali ne vidim svrhu jer i bez toga sve klizi kao puter..u svakom slucaju, preporuka ! cela phenom II serija je pun pogodak.. +:extra brz -:zaista nista

bla
21.04.2010. @ 16:19 #33226c66

da li je za ovaj procesor i safir hd4850 1gb gddr3, dovoljno blueberry 550W?

Danijel
22.04.2010. @ 10:11 #023da25b

Trebalo bi da ti radi ali prvom prilikom zameni ga, recimo chieftecom iste jačine.

Mladen
22.04.2010. @ 23:01 #5a677be6

Da lli neko zna koliki je max tdp za ovaj procesor (C3 revizija)? Jel ostao na 125w ili su uspeli da smanje? Moja ploca ga podrzava (asus m3a-h/hdmi) ali je deklarisana za procesore do 125w. Ja znam da ako o.c.-ujem proc u full loadu oce da povuce vise struje nego sto proizvodjac kaze, pa me zanima da li mogu nesto da iskombinujem? Unapred hvala!!!

Ogi
23.04.2010. @ 10:06 #e93770d7

Da li Intel I5 750 bolji od ovog amd procesora?????

Sasha
06.05.2010. @ 02:10 #26af7ca6

I dalje bestbuy ,x4 vise od toga ne treba za trenutni standard ako on nije profi...@Ogi: Ako ne planiras upgrade za 2-3 god uzmi i5 750 ,a ako planiras AMd platforma ti je bolji izbor

Sejo
06.05.2010. @ 14:43 #5cd57f64

Imao sam athlonx64 5600+ 2.8ghz sa gtx280 i nisam bio zadovoljan ... sad sam uzeo ovo cudo i izvlaci 100% graficke... znaci ludilo FPS skace ko masa sa tribine pogledom rokam noobove s visine baki sineeeeeeeeeee +:brz i kvalitetan

igor
06.05.2010. @ 17:45 #7ac3b69f

Oce ovo cudo moci na ASUS M4A78-EM????? koliko minimalno napajanje treba za ovaj cpu?

Sasha
07.05.2010. @ 20:28 #b10a7042

@ igor: moze ovaj CPU na toj ploci, inace ta ploca podrzava i x6 ... za napajanje, zavisi i od grafike koju bi imao ,recimo lc-power 500w je minimum sto se tice kvaliteta i snage

amd
10.05.2010. @ 15:34 #3bcd543b

za ove pare, tootalno loooodilo ! PREPORUKA !!! +:sasvim zadovoljan :)))

Ogi
23.05.2010. @ 22:55 #0a3f30c7

Da je li dobar za igranje GTA 4,Crysisa,i tako dalje?????

amd
30.05.2010. @ 15:33 #bb04d49e

naravno, dovoljan je. Ali, zavisi i sa kojom grafickom radi.

Drago
02.06.2010. @ 00:03 #97227d91

koje napajanje treba za ovaj CPU uz HD 5850 +:pitanje

Darko
02.06.2010. @ 13:13 #83cb2ee3

Preporučeno 600W brendiranog, mada bi mogao da guraš i sa 550 sigurno, možda čak i sa 500W.

zero
03.06.2010. @ 17:45 #97371809

Ne mogu da pronadjem matichnu plochu za ovaj procesor a da podrzava memorije brzine 1600MHz, ako neko moze da mi pomogne? Sve ostalo standardno da bude, jedan slot za grafichku i to... hvala u napred...

Aca PN
03.06.2010. @ 19:19 #a637ae54

AMD 955 max podrzava memoriju brzine 1333, ali moze da se o.c. u biosu na 1600MHz.

zero
04.06.2010. @ 12:11 #b7091ac6

Taman cu onda uzmem memoriju na 1333 poshto nemam nameru da ga overclockujem. Hvala puno!

OGI
05.06.2010. @ 15:41 #9e70f332

Da li je ovaj procesor bolji od Intel q 9550?????

keny
06.06.2010. @ 13:04 #50c14869

Jel se isplati uzeti ddr3 memoriju uz ovaj procesor, sto se tice performansi?

marko
14.06.2010. @ 13:22 #a70c3ac3

oce ici na ovoj ploci ASUS M4A785D-M Pro ???

ozzy
17.06.2010. @ 02:41 #d38f569e

cela phenom II serija je super, i brza, ali modeli x4 945, 955 i 965 imaju jako bucan kuler na procesoru ! uvek sam imao amd, i kuler nikada nije bio tako bucan..citao sam na raznim forumima da se svi zale na to, pa su zamenjivali za druge tise..ali ako ga zamenis, onda ti ne vazi vise garancija..kuler inace ok odradjuje posao, i kada se ne koriste neke intenzivnije aplikacije, onda uglavnom nije uopste bucan...ali posto mu broj obrtaja pri velikom opterecenju ide i do 6xxx..onda cak i pored jaceg zvuka se moze cuti kako bruji, i kako se mnogo greje sto je zeznuto, pogotovo leti, jer se osecam kao da sam pored neke grejalice..cudno da se greje ta serija toliko jer je to ipak 45nm proces izrade, al eto..cujem da se ovi x6 ne greju ni priblizno toliko jer imaju novu tehnologiju ubacenu, da ne rade uvek sva jezgra, nego da se ukljucuju samo po potrebi..tj ako igrica zahteva max 2 jezgra, samo toliko ce trenutno raditi, a nece se prziti sva 4 sve vreme ! steta sto ova serija to nema, ali u svakom slucaju sam prezadovoljan i investicija se isplatila.. +:brzina, odnos cena-kvalitet -:kuler je prilicno bucan, i procesor se vise greje

p.s.
17.06.2010. @ 02:56 #89cebc8e

postoji i neki problem u poslednje vreme sa windowsom 7, a sto su drugari primetili, pa su mi rekli, a posle i ja skontao, a to je da se procesor przi stalno maltene, iako se nista ne radi, i da hoce da se pogubi, uspori, zaglupi...neki update mu stvara problem, samo ko ce znati koji...ali znam da se i meni przio procesor stalno ko lud, iako nista nisam radio, i cudno mi je bilo..reinstalirao ja win, i blokirao update-ove, i nema tih problema..nije srecno resenje, al za privremeno..a problem se javlja i kod onih sto imaju single core amd, dual, i quad..znaci, svima..tako da pripazite ako posumnjate na nesto slicno, jer je to do odredjenog update u win 7..valjda ce primetiti to na vreme, i ukloniti taj update..

Dejan
21.06.2010. @ 14:33 #d7a43b9c

Probaj da update-ujes BIOS na ploci. Takodje iskljuci u servisima SuperFetch i Defragmenter. Dva najgluplja servisa koje je Microsoft uspeo da napravi. Ukljucuju se kada ti ne koristis komp. Prvi indeksira fajlove sa hard diska, tako da kad koristis search on traje 2 umesto 4 sekunde (vau!), a drugi defragmentuje fajlove, navodno. Ne postoji gori defragmenter od windows-ovog. Preporuka Raxco Perfect Disk. .Svima kojima smeta buka ventilatora na kuleru iskreno preporucujem COOLER MASTER Hyper 212 Plus. Kosta 27 Evra. Nema bolje kupovine. Nije bucan i dovoljno je jak da hladi i najjace Core i7 procesore. sa AMD-om nema problema.

qwerty
04.07.2010. @ 15:48 #4142438a

Koja je najbolja ploča za ovaj procesor koja se može naći kod nas (preferiram asus i gigabyte) do 90evra? Tražim stabilnost i dugotrajnost na def vrednostima. Hvala +:Molim za brz odgovor

Jovan
05.07.2010. @ 17:23 #b25dcb7e

Stvarno nemam nista da zamerim u radu ovog procesora ali buka je nepodnosljiva pogotovo sada kada je preko 30 C. Otvorio sam kuciste skroz i uperio jos jedan kuler u njega malo iskosa i nista se ne menja. Nisam siguran ali sumnjam da li je do Win7 jer i u idle modu se vrti ko nenormalan a na XP-u nije bio toliko bucan. *QWERTY * imam Gigabyte GA-MA790XT-UD4P (i ja isto preferiram asus i gigabyte) i super radi a da li je najbolja ploca za isti ne znam.

Oblivion
06.07.2010. @ 08:54 #5268e61b

Najbolja ploča do 90evra...Hm...Dodaj još 30 evra i kupi GigaByte GA-790XTA-UD4 koja je naslednik Jovanove ploče (ima i usb 3 i sata3). Rekao si da ti treba dugotrajnost i stabilnost, onda ti treba i dobra ploča a ovo je najbolja ploča koju možeš naći za ovu cijenu! 120evra ne znači apsolutno ništa za ovu ploču! Kupuj, nećeš se pokajati...A poslije kada proc počne pokazivati znakove starosti, kupiš sebi npr. vendeta 2 ili neki kuler u klasi i klokuješ proc 'ladno do 4GHz što će ti odložiti zamjenu još bar godinu dana kada x6 phenom-i budu skoro za dž a temp neće preći 50stepeni pod max opterećenjem...Na ploči ne treba štediti!!!

za Jocu
11.07.2010. @ 16:09 #756f8ff6

imas podesavanja na "POWER OPTION" u windows7, stavis na "balance" i nema buke ! Kad je nesto zahtevno sam se popne na 3.2 ghz, kad ne radi nista je 800 mhz. tebi je verovatno stavljen na "high performance" proveri -:nista naravno, zmaj !

Mladen
13.07.2010. @ 19:16 #9ce0ab9a

kada sam ga ja kupovao u febraru bio je 132 e sad je realno 20-ak vera skuplji shtoo je totalna glupost kad su se odavno pojavili x6 modeli stock kuler u full load-u ma kako postavio je buchan u pm i jedina mana je shto ako se zeli komforno igranje potrebno je dodatno investirati u neko bolje ( citaj:tishe jer sam stock kuler hladi dobro ali nepodnoshljivo buchno)hladjenje +:odnos cena/kvalitet -:jako buchan kuler,poskupeo

Aleksa
29.07.2010. @ 09:35 #b881790c

Za koji je Socket ovaj procesor....???? AM3 ili AM2+ +:Pitanje

Marko
29.07.2010. @ 09:47 #83bafa93

AM3

Oblivion
29.07.2010. @ 21:46 #9ddd4f74

Radi i na am2+, ali ako kupuješ novi komp, bolje ti je am3...

Aleksa
30.07.2010. @ 17:39 #a2bb3e2b

Hvala... Da kupujem novi komp i uzimam maticnu MSI-770-G45 , koja vec ima AM3 Socket.... +:Za Obliviona

laza
21.08.2010. @ 01:59 #7c5ca9a4

Kolika je max dozvoljena temperatura procesora?

slok
29.08.2010. @ 20:24 #a00ae5c6

neki kazu cak i do 70C

Oblivion
30.08.2010. @ 17:14 #91fe5b31

75 krugova LinX-a nije prešla preko 65stepeni na stock kuleru...

quw
03.09.2010. @ 13:56 #d09c09d6

meni je radio i preko 70 c, ali sam shvatio da nesto nije u redu, sklonio sam kuler i zateko tepih prasine na rebrima.. posle ciscenja temperatura ne prelazi 55c. Inace, tesko ces ga zagrejati preko 70 c. Pozdrav +:za Lazu

quw
03.09.2010. @ 13:59 #7e7e58a4

zna li neko dobar kuler, da dobro hladi, za ovaj procesor, da moze da se klokne a da ne budi komsije :)) ??? +:pitanje

bojan
04.09.2010. @ 19:57 #d0243c2b

dali je je ovaj procesor revizija c2 ili revizija c3 jezgra odnosno potrosnja 125 w ili 95 w treba mi hitan odgovor

Oblivion
04.09.2010. @ 22:31 #c09f13ae

Jedini način da provjerš reviziju jeste da pogledaš primjerak na licu mjesta! C3 revizija u svojoj oznaci kao posljednja 2 karaktera ima "GM"...

bojan
05.09.2010. @ 10:11 #5f126b43

na zalost ne mogu da proverim koja je revizija jer ja lepo udjem u radnju i kazem zelim procesor amd phenom 955 x 4 sa revizijom jezgra c3 a oni mi kazu da neznaju njihov dobavljac sta ce da im isporuci tako da ne znam sta da radim

Oblivion
05.09.2010. @ 15:17 #c68fae7a

E vidiš to jeste problem - jedino ti oni i mogu naručiti C3 reviziju i to samo kao njihova dobra volja ukoliko procesora nemaju na stanju pa da sam sebi provjeriš...Međutim, ja kada sam kupovao svoj, nisam naručivao a dobio sam C3 reviziju što realno znači da se sada na tržištu i nalaze samo C3 revizije! Nažalost, uvijek možeš naletiti na C2 primjerak koji je nekome ostao u magacinu i jedva čekaju da ga se riješe...Možda da pogledaš u nekoj firmi koja bolje posluje, tj. gdje se zalihe brzo troše i brzo naručuju novi primjerci?! Ja sam svoj kupio u Atom-u, ako će ti nešto pomoći...Poz

955
08.09.2010. @ 12:38 #6e187afa

koja je razlika izmedju c2 i c3, kako to moze da se vidi ?

Dragan
09.09.2010. @ 22:02 #584e2c12

sve odlicno bez zamerki samo ima bucan kuler pa moracu da ga zamenim sa nekim vecim i boljim.... -:bucan kuler

asd
11.09.2010. @ 15:22 #dbbda528

zna li neko dobar kuler, da dobro hladi, za ovaj procesor, da moze da se klokne a da ne budi komsije :)) ???

Nikola
11.09.2010. @ 17:23 #ccd64f42

moja preporuka je OCZ VENDETTA 2 nije ni skupa a ima odlicne performanse :) pozzz

Boki
14.09.2010. @ 16:35 #a7bbfa2c

ZA ONE KOJI NEZNAJU: UDJES U RADNJU I POTRAZIS KUTIJU PROCESORA DA VIDIS:CITAS SERIJSKI BROJ SA KUTIJE I AKO TAMO PISE...IBOX ZAOBIDJI,TO JE C2,AKO U SERIJSKOM BROJU PISE...MBOX KUPUJ,TO JE C3 REVIZIJA! To je to! +:Odlican procesor!

Bez imena
18.09.2010. @ 02:53 #92dec928

Imam ovaj procesor vec par meseci. Imam reviziju C3. Citam tamo dole neke negativne komentare u vezi buke?? Kao prvo nije strasno, a kao drugo moze se smanjiti broj obrtja a trece bi bilo kupi bolji cooler ;) ... Ja sam aktivirao u biosu cool'n'quet i auto fan controll. Mogu vam reci da blago sumi, znaci bez nege vece buke ako to mogu tako da nazovem. Sto se tice temperature,,,procesor se krece oko 30-32 stepena sto znaci hladan.C'N'Q sto sam primetio je odlicna stvar u kombinaciji sa auto fanom. Gledanje filmova, net, manje zahtevne aplikacije ili mini igre procesor radi na 4x800mhz, cim se nesto zahtevnije pokrene aktivira se full snaga na 4x3200mhz.... Sto se tice tih revizija... Ako ne planirate da extremno klokujete cpu ne morate se puno brinuti o revizijama... C3 revizija ima samo malo bolje odradjeno hladjene radi postizanja boljeg clocka. Ja ne clockujem ali sam birao ovaj cpu rev3 cisto sto volim da radi na ultracool temp... U svakom slucaju moja preporuka.

zile
20.09.2010. @ 11:05 #b878661a

ispravka! ne mnoze se brzine po jezgru. 4x800 aj da kazemo 3.2 dostizno :). ali 12.8 GHz svako bi to voleo da moze ali tesko !!! pozz

quw
21.09.2010. @ 01:32 #a5f6b43a

hvala na savetima, pozdrav !

quw
21.09.2010. @ 15:28 #b68a077e

moze li neki noktua ventilator umesto ovog standardnog ?

R@de
28.09.2010. @ 00:44 #c84f026e

Ja sam ga kupio pre nekoliko dana i prilično sam zadovoljan.Treba još vremena da prođe da bih tačno video pravu snagu.E sad, mene interesuju iskustva drugih,jer je meni u idle temperatura 40 C +/-2 stepena i nešto što mi je malo čudno: pokazuje mi brzinu box kulera u idle modu od 3200 - 3400 obrtaja!! Da li je to normalna brzina za box kuler jer gledam da svi ovi kuleri za procesore idu do oko 1500 obrtaja?Čak mi je pre reinstalacije Win-a išao i do 4500 obrtaja, pa se pitam da li da menjam ovaj kuler (da li je uopšte ispravan?) i koji bi mi preporučili kao zamenu?

...
29.09.2010. @ 11:56 #18e60f6e

Ništa ne brini, kuler je ispravan ali je shit! Nemoj me pogrešno razumeti, taj kuler radi svoj posao ali je užasno bučan na visokim obrtajima! Standardna temp jeste oko 40stepeni na tim obrtajima - evo sada gledam, kod mene je 35stepeni sa 1750obrtaja ali sam letos radio test i obrtaji su se penjali na mnoogoo više. Da sumiram - kuler je ispravan i radi posao zadovoljavajuće osim ako ne planiraš OC u suprotnom imaš veoma dobrih kulera za oko 30-ak evra...

daniel
04.10.2010. @ 00:00 #9cd3a5a1

moze li ovo cudo da hladi CM hyper tx3?

123
04.10.2010. @ 15:44 #31935587

Naravno da može. Smanjiće temperaturu za par stepeni - ništa sada da kažemo posebno, ali kada pogledamo da je mnogo tiši od box kulera, da spušta temperaturu i da je smešno jeftin...veoma dobar izbor za one koji ne žele da klokuju proc ali žele dobar i tih rad!

R@de
05.10.2010. @ 02:50 #a882cb3a

Da li je moguće da mi ovaj procesor u Win7 ima za 10 stepeni nižu temperaturu nego u Xp-u??Sa istim everestom sam oboje merio,i pre uključivanja sedmice sam pogledao u bios-u temperaturu i bila je 45 stepeni.Isto tako mi je pokazivao i u sedmici odmah po startovanju ali se za manje od minuta temperatura spustila na 31 stepen i brzinom kulera (box) od 2400 obrtaja, tako daje sad i box kuler tih skoro se i nečuje. Ima li neko slična iskustva?

marko
05.10.2010. @ 15:58 #9ea1911a

uzeo bih ovaj procesor u kombinaciji sa asusom M4A77TD ,4 gb 1600 ddr3 geil, gts 450... dali bi zadovoljavalo napajanje chieftec GPS 550A. pozz

Dragan
06.10.2010. @ 23:22 #44733420

ja sam uzeo ovaj procesor u kombinaciji sa GEIL DDR na 1600 Mhz,sa Sapphire radeon 5770 Vapor-x i ploca Gigabyte 890FXA-UD5 napajanje LC power Titan II 600W...radi sve bez problema...tako da bi i to trebalo da sljaka fino :))

veljko
13.10.2010. @ 09:53 #f82124c3

koju potrosnju ima c3 revizija, da li je smanjena sa 140w na 125w ili sa 125w na 95w?

Boki
13.10.2010. @ 18:51 #32983cc0

@Veljko - moj 955 b.e. c3 kao i svaki drugi iz te serije trosi 125 w umesto 140 w. i moja preporuka za isti! -:nisam nasao manu!

mita
16.10.2010. @ 19:24 #4e3990d0

Ovako imam c3 reviziju... prezadovoljan sam procesorom jedino je mana ovaj cooler sto je izuzetno bucan.. e sad razmishljam da kupim samo ventilator drugi i da ubacim al gde mogu da nadjem neki kvalitetan ?? ili da kupim lepo ceo hyper tx3 i zavrsim poso?

Dragan
16.10.2010. @ 19:42 #decf4c3d

meni je bio bucan prvih 5-6 dana,posle sam kupio cooler master 12-icu za kuciste i od tad se ne cuje... :) mnogo sporije radi sad kuler na procesoru i ne pravi buku :)

Oblivion
16.10.2010. @ 19:48 #a66a5724

Najbolje ti je da kupiš cm tx3 i završi posao! Ako imaš više keša (oko 30evra što jeste duplo više od cene tx3 ali zato i vredi), kupi cm hyper 212+ i tek tada ćeš da rešiš apsolutno sve probleme! Veoma dobro hladi (verovatno najbolji odnos cene i performasi na tržištu) a veoma je tih. Možeš da montiraš još jedan ventilator ako ti zatreba i možeš da ga okreneš na sve 4 strane i tako sebi obezbjediš veoma dobru cirkulaciju vazduha unutar kućišta! Ima back plate za bolje držanje na ploči i smanjenje opterećenja prema istoj! U paketu dobiješ sve potrebne elemente (čak i one za intelove 1156 i 1366 procesore) uključujući i 4 metalne žice za držanje ventilatora (2 su potrebne za 1 vent) koje su bolje od gumenih držača koji su na npr. ocz vendetta-i 2. Veoma je dobar i za klok ukoliko si i o tome razmišljao. Jedino što je poveliki - visina 160mm pa možda ne može da stane u svako kućište. Temp sa ovim kulerom u idle je oko 30stepeni...

mita
16.10.2010. @ 21:28 #9f67f52a

Kuciste mi je malo za 212-icu tako da cu da uzmem TX3 e sad ovaj stock kuler se vrti na 5000 rpm kad sam u igri vristi... ali posteno stvarno ladi dobro na full loadu ja imam 45C..7... ali dzabe kad ne mogu da ga slusam vishe :)) e sad stvarno me interesuje koliko je mirniji TX3 ? i da imam jedan 12cm CM blademaster fan ocu na kuciste da ga stavim ali ima 4 pina... nemam gde da ga ubodem da li imas neko resenje za to ? ploca mi je btw m4n77TD PRO +:@oblivion

Oblivion
17.10.2010. @ 11:44 #49e0c0a2

Stock kuler stvarno dobro hladi - kod mene na linx-u ljetos po najvećoj vrućini, svih 75krugova, nije prešla 64stepena što je idealno, ali zato sam morao preći u drugu sobu da spavam koliko je bio bučan! Sada imam 212+ i ne čuje se uopšte - na idle rpm je 650. TX3 je za svoju cenu veoma dobar kuler (ako nećeš da klokuješ ništa bolje ti i ne treba!). U idle proizvodi manje 20dB što je skoro pa nečujno dok je na maks oko 35dB što je opet dobro (sve ispod 40dB je sasvim prijatno). Što se tiče tog kulera, probaj da nađeš prelaz sa 4-pin na molex na napojnoj (ti prelazi obično dolaze uz kulere ali je izgleda cm ovaj put škrtario). Ja koristim isključivo SilverStone fn121 ventilatore i prezadovoljan sam, plus uz njih se dobijaju i ovi prelazi...

mita
17.10.2010. @ 14:11 #86cab0b4

Ma nisam planirao da ga kokujem ovo je zver od procesora za sad sve melje...nego ovaj FAN sam bio ukljucio ali bucan je kad vrti na max da li mogu da kupim taj dodatak za molex negde? moj cilj je bio da ga prikljucim nekako i da stavim na vrti na 60% nekih i da ne bude bucan...ali ako ga bocnem na molex on ce da vrti na max zar ne ? +:OBlivion

mita
17.10.2010. @ 14:33 #36d133fc

Verovali ili ne sad sam upecao stock kuler kako vrti na 6250 RPM xDDD +:djubrence

mita
18.10.2010. @ 13:48 #574f2e89

kupio sam TX3 i prezadovoljan sam ovo cudo se ne cuje uopste.. SILENT KILLER :D a razlika u temp je 10 stepeni otprilike sto znachi da je 10c hladniji a pri tom peva pesmu full load ne prelazi 45c

mita
18.10.2010. @ 13:58 #f77197aa

Evo na idle sad kaze 27c a na stocku je bio 35c.... ^^ +:freezer

Bojan
25.10.2010. @ 02:54 #4000e61e

Planiram da uzmem ovaj proc. pa ako moze neko da mi kaze koja je ploca najbolja za njega posto se ne razumem bas najbolje? ;))))

Oblivion
25.10.2010. @ 10:34 #2e6575f0

Ja sa ovim procesorom imam Gigabyte Ga-790xta-ud4, ali ja sam ovu ploču uzeo zbog oc-a i stabilnosti! Tebe ako to ne interesuje, bilo koja Gigabyte ili Asus ploča sa 890gx čipsetom... (za gigabyte znam da imaju podršku za x6 procesore)

Bojan
25.10.2010. @ 16:00 #6a267b2e

Hvala.... +:@oblivion

Ledeni
27.10.2010. @ 01:54 #853073b2

uzeo sam ga danas (C3 revizija) na snizenju u winwin shop-u. prezadovoljan sam brzinom i mogucnostima. Jedino mi je izgorela dioda za temperaturu i sad neznam koliko ima stepeni ovaj procesor. u svim programima mi pokazuje 0 stepeni. Da li neko zna da mogu da ga reklamiram i da dobijem drugi? POZZ +:ma extra procesor -:posle 15 min izgorela termalna dioda i sad ne vidim temp procesora

nenad
27.10.2010. @ 11:48 #2b3b1c00

trenutno sam na Athlonu 6000+ dali je vreme da predjem na ovaj procesor ili ne,imam 4gb rama,5770 1gb,napajanje Cm 460w +:da uzimam

Ledeni
27.10.2010. @ 12:17 #d261f0d9

@ Nenad i mam ovaj Phenom 955 i Athlon 6000+. Mogu ti reci da se razlika u 2 jezgra da primeti, naravno govorim za zahtevne aplikacije. Ako ga planiras za igre obavezno uzmi ovaj Phenom. Stabilniji je od Athlona, jaci skoro duplo a potrosnja manja. Ja sam imao problem sa termalnom sondom, ali kad sam iskljucio Cool&Quiet onda mi je pokazivanje temp proradilo. Cudno ponasanje POZZ +:extra procesor -:mora da se iskljuci Cool&Quiet da bi mi pokazivao temperaturu sva 4 jezgra

xXx
07.11.2010. @ 18:57 #d69eb9f6

Da li bi ova ploca mogla za ovaj procesor ASUS M4A77TD Pro..ili neka preporuka do 7000din

bla
08.11.2010. @ 18:23 #d567e2e0

da li je ovo 64-bitni procesor?

mita
08.11.2010. @ 23:29 #4264a6a1

Kako ne ja imam istu plocu i ovaj procesor i rade extra... nemas greske tu

955
11.11.2010. @ 23:13 #6796d021

zna li neko dobar (ne preskup) kuler za ovaj procesor, zelim da promenim ovaj fabricki, sta preporucujete ?

955
11.11.2010. @ 23:45 #72e6ce2d

mogu li samo da zamenim ventilator, npr neki noktua, sta dobijem ?

goran
12.11.2010. @ 18:01 #4134ea86

................ +:GTIIIIIIIIIIIIII

Oblivion
12.11.2010. @ 18:04 #ae49e256

Cooler Master Hyper 212 Plus - košta oko 25evra i za taj novac jednostavno ne postoji bolje!

Sale
19.11.2010. @ 21:08 #d2b24adb

Naravno da moze ta maticna za ovaj procesor, asus m4a77td pro imam je i ja, extra je! sve preporuke! na njoj imam amd phenom II x4 945,2gb ddr3 1330,gt 240 1gb ddr3,hitachi 320gb,... i sa ovima se extra uparuje!!

mare037
25.11.2010. @ 19:16 #f964e9b2

Sjajan Quad-core procesor za relativno nisku cenu. Uz HD5770 i 4Gb ddr3 1600Mhz, nije se pojavila igrica koju nisam mogao da pokrenem na 24'' u full HD rezoluciji sa ukljucenim najvisim detaljima!! Svaka preporuka! +:kvalitet izrade, odlicna stabilnost i brzina -:fabricki kuler isuvise glasan

Dragan
02.12.2010. @ 19:24 #b3fb0f37

definitivno prava stvar za ove pare...isto sa 5770 i 4 GB rama,nema igdre koju nisam poterao u FULL HD rezoluciji... -:bucan fabricki kuler

max
03.12.2010. @ 19:15 #1a921570

Koji bi cooler isao najbolje na ovom procesoru, a da je do 20e? Hladjenje i nije previse bitno u odnosu na tisinu, jer u svakom slucaju, bilo koji cooler koji nije BOX hladi bolje od njega tako da su karatkeristike uglavnom veoma slicne. -:veoma bucan fabricki cooler

Oblivion
04.12.2010. @ 00:07 #477b068d

Možda da razmisliš o CM Hyper TX3...

Biber
12.12.2010. @ 18:17 #7221c869

Koliko bolje perfomanse i pobosljanja bih dobio sa ovim procesorom u odnosu na AMD Athlon II X4 640 3.0? Npr u igricama,konvertovanju itd ? i da li je vredan ovih para tj oko 150 e? hvala unapred.

Dragomir
12.12.2010. @ 18:49 #ff8c6073

Pa sta da Vam kazem,samo da je savrsensvo.Malo sam ga testirao,pokrenuo sam 3-4 filma, kopiranje sa jedne na drugu particiju(folder od 40 GB),pustio tri plejera sa pesmama,ubaci disk da rezem i pustio Call of Duty(Black Ops),prava zbrka tonova.Nije ni osetio da sve to radi.Ako neko ima neki program za test neka javi,naravno kao pomoc za sledece kupce,ali ono sto on moze retko koji moze.Verovatno X6 mu parira ali i sa cenom .Zato preporuka svima koji hoce mocan procesor. +:Sve pohvale -:kada se optereti cuje se kuler

Marko
13.12.2010. @ 12:14 #ffcf5c04

Razlika postoji, ali mislim da nije tolika da bi je primetio, opet je to ista arhitektura, razlika je sam L3 cash i 200MHz, ništa vredno menjaja cpua. +:Za Bibera

sasa
15.12.2010. @ 19:02 #c9184b8f

AJd neka neko objasni koja je razlika izmedju c3 - c2 revizije?? I da li je bitno toliko da je c3...kao novija .. pozz

Milance
17.12.2010. @ 16:04 #d4e5ddd7

Pozdrav svi fanovima ovog procesora ! fabricki kuler je bas bucan kad je na 3,2 ghz! interesuje me da li neko zna kolko je nivo buke pri tom max opterecenu? interesuje me da vidi dali se isplati kupovati drugi kuler i davati dodatnih 20 e! ovi cm tx3 su od 17- 35 db?? ako neko zna nek se javi ! hvala

Oblivion
17.12.2010. @ 20:08 #48ce20f6

Ne znam tačno visinu db pri maks opterećenju fabričkog kulera, ali je netolerantno bučan (ako ti smeta na idle onda ćeš pobjeći iz sobe na maks)! Ja sam ga baš testirao na ovom procu i moram da kažem da je promjena kulera itekako isplativa... Što se tiče tx3, jeste manje bučan od stock ali je i on glasniji od brošurne vrijednosti - glasnoća ide i do 44db što se ipak čuje... Najbolje rješenje je cm hyper 212+ koji je oko 25evra - ubjedljivo best buy! +:@Milance

kengur
18.12.2010. @ 01:00 #cfca7504

da li je ASUS M4A88TD-M EVO/USB3 dobra ploca za ovaj procesor ili da uzmem neku drugu? hitno je molim za pomoc!!!

lazar
18.12.2010. @ 22:56 #d12cef93

Moze li ovo chudo na Ga-m52l-s3 rev 2.0???? od ostatka konfe imam grafu GTS 450 GS GLH, 3Gb ddr2 ram i 600W LC power napajanje, a trenutni procesor mi je amd athlon x2 5000+ @ 2.9 Ghz

milan
19.12.2010. @ 14:12 #8d1ecf71

ljudi ponovo ja sa istim problemom ! a mozda nekom ovo i koristi !:)pala mi je na pamet jedna ideja ! ja generalno nemam prob sa hladjenjem imam prob sa nivoom buke fana kulera procesora !Posto je ovaj cm hyper 212+ bas skup da napravim korisno resenje da kupim neki malo bolji kuler do 10 e 8 cm i nabudjim na postojeci fabrcki hldnjak koji nije los ! sa 4 pina kuler ! dali je to neko probao ,ili sam ja ovde jedini sa idejama !:))haha iskreno se nadam da ce i odgovor biti takam !iskren ! hvala unapred !

ostoja
20.12.2010. @ 19:20 #6f4e82bf

nije problem u kuleru vec u suvise uzanim rebrima hladnjaka kroz koje prolazi vazduh i stvara neugodno zujanje. Ima dobar cooler masterov box za 2000din u monitoru ja sam ga danas uzeo necuje se prezadovoljan sam.

milan
20.12.2010. @ 21:37 #cc550a58

milance sta ti je to cooler masterov box ja to nisam nigde video na niskom trzistu ! reci mi tacan naziv da mogu da trazim ! hvala unapred +:za@milana

Bane
21.12.2010. @ 15:52 #a7b58e5f

Ja sam pazario Cooler Master Hyper 101, i sad uzivam u tisini svoje radne (citaj igracke) sobe. Vrlo jeftino a vrlo efikasno resenje za ovaj inace odlican procesor. +:brz, rodjen za o.c. (kome treba) -:zuji 'ladnjak...

sale
24.12.2010. @ 15:10 #453220ff

kupdoh ga danas.. zajedno sa maticnom Asus M4A87TD EVO i ram memorijama( exceleram 4GB na 1666Mhz) a prethodno sam kupio ati 5850... par meseci sam planirao ovu konfiguraciju pa b voleo da cujem konacno misljenje o mom novom ljubimcu za igranje igara..danke

PČelic a
29.12.2010. @ 00:00 #8816f794

Šta kaže raja, vredi li da predjem sa Athlon II X2 250 na ovo čedo ili da skupljam lovu za šestojezgarni i još malo iscedim X2 250?!? +:Pitanje

Darko
29.12.2010. @ 12:29 #686746fa

Teško pitanje, ako ti nije frka cedi još taj x2 i idi na x6, tačno će još pasti cena x6 procesorima.

kupac
02.01.2011. @ 19:36 #ee511fcd

da li je "cm 212 +" dovoljan za overclock ? ili nesto bolje za tu cenu ???

PČelic a
02.01.2011. @ 21:26 #dbdcab65

Sta ce vam overclock na 4 jezgra i 3.2GHz po jezgru? Planirate da hakujete NASA?~!? Za overclock se kupuje CPU ispod 80€ i tu se izvlaci max. da bi se ustedelo na parama, inace sve iznad 130€ je high end i bez dizanja freq. Kakva glupost, platis CPU 130€ sa 3.2GHz freq. po jezgru i onda nisi zadovoljan nego jos razmisljas da kupis extra kuler koji ladi sobu da bi se hvalio pred komsijama kako si digao freq CPU u nebesa? +:vrhunski cpu

stefon
04.01.2011. @ 16:31 #4992d163

Kako ti mislis 3.2 po jezgru ?? O.o

opetJa
05.01.2011. @ 16:47 #24431709

moze li samo da se ventilator zameni ? hvala na pomoci !

Stefan
05.01.2011. @ 19:10 #65175bb5

imam sledecu konfiguraciju : amd athlon ii x2 265 3.3GHz, ati radeon hd 5750 1 gb i 4 giga rama. e sad moje pitanje je sledece koliko bih u proseku vise frejma dobio u igricama sa amd phenom ii x4 955 ?

Zeljko
05.01.2011. @ 21:10 #f690ece7

Ja sam kupio coler master V6GT za ovaj procecor i mogu vam reci da je razlika u temperaturi i do 20 stepeni naravno u minusu a o buci da i ne govorim! +:Odlican procesor -:Nema za sad

Goran
06.01.2011. @ 18:11 #1c97071c

Uzeo bih sledecu konfiguraciju: ASUS Crosshair IV Formula, AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2GHz 8MB, KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 HyperX, WESTERN DIGITAL Caviar Black 640GB 7k 64MB SATA600 WD6402AAEX, MSI GeForce GTX 460 1GB GDDR5 N460GTX Hawk Talon Attack, NZXT Guardian 921,COOLER MASTER eXtreme Power RP-600-PCAP 600W. Zanima me samo vase misljenje da li se uklapa sve ovo, i da li da promenim nesto? A kasnije mozda jos jednu istu graficku u SLI, ako je to moguce... Hvala

Maxa
06.01.2011. @ 20:00 #21382855

Gorane,uzmi umesto IV formule neku jeftiniju plocu,ja recimo imam 880ga-udh3,onda uzmi recimo 6870 ili ako ims kesa 6950,onda cft 600 napajanje i to je to,izacice ti manje para zbog ploce,stace ti formula!

Oblivion
06.01.2011. @ 23:40 #56c04efb

Ukoliko si se odlučio za AMD, onda zaboravi na SLI osim ako ne namjeravaš da kupiš ploču sa nVidia čipsetom ( npr. Asus M4N98TD EVO ) koje su veoma dobre ali slabo zastupljene. Ako želiš da stavljaš 2 grafičke kartice onda ti je najbolje da kupiš ati 6850 (u početku jednu pa onda i drugu) i da se malo pomučiš sa drajverima da ih dovedeš do željenih rezultata. Dalje, za dvije kartice (iz ovog segmenta) bi ti bilo preporučljivo i malo jače napajanje - 700+W, poželjno Corsair ili SeaSonic ali će i npr. Chieftec CFT-750-14CS biti i više nego dovoljno... Moja preporuka je da ako hoćeš dvije kartice ideš na intel i5-750 i 2x gtx 460 1GB jer je to trenutno najbolja kombinacija ili da ostaneš na jdenoj kartici za koju je u ovom slučaju moja preporuka gtx 570 priliko čega bi prošao i sa slabijom napojnom, npr. SeaSonic SS-620GM ili Chieftec CFT-650-14CS, šta god je jeftinije... Sve sam ovo rekao imajući u vidu da ti novac nije pretjeran problem što se može zaključiti iz tvoje prvobitne konfiguracije... Na kraju, 2 najvažnije i najdugotrajnije komponente u kompu su ploča i napojna...

vv
06.01.2011. @ 23:47 #5690db7a

Kakva crna dugovecnost matične ploče? Ajd napajanje i kućište tj. limarija, o.k. ali ploča? Intel svake godine menja podnožja i tu nema dugovečnosti ... Jedino ako si mislio na AMD i mogućnost da se na AM3 pločama uglave i šestojezgarci ... Nema više dugovečnosti komponenti. Ako je nekome do nečega dugovečnog u PC-u kupite bilo koji lim što se zove kućište i ekstremno kvalitetno napajanje od preko 700W i to će vam trajati 10 gidina ladno (ako napajanje naravno ne ode u večna lovišta ranije)

Goran
07.01.2011. @ 18:18 #325ca75d

Onda da uzmem Asus Sabertooth X58 i neki Intel i5 sa 4 jezgra? Hvala na komentarima...

Maxa
07.01.2011. @ 19:01 #17fe2754

Moja konfa je 800e iznosila Avgusta meseca 2010.Ovaj procesor,maticna 880ga-udh3,5770 cucore,cm690 II advanced,cft 600,4 giga Geil hard WD black 500...meni ne treba vise!

Oblivion
07.01.2011. @ 19:45 #61d5f5ec

Asusu Sabertooth X58 je 1366 za šta ti treba i Intel I7-9xx koje su još uvijek preskupi... A možda da pogledaš Asus Sabertooth 55i/Gigabyte GA-P55A-UD5 koje su slične cijene ili po meni jednu od najboljih ploča cijena/performanse Gigabyte GA-P55-UD4?..... Procesor Intel I5-760..... Memorija ti je sa Intelom manje više svejedno - uzmi Kingstona koji is već naveo - dosta je kompatibilan i zastupljen a nije skup....... HDD, ukoliko nemaš keša za SDD neka bude WD koji si već naveo.......Od grafičkih bih uzeo Gigabyte GV-460OC-1GI pa kasnije ubacio još jednu i imaćeš performanse primjetno veće od gtx 480! MSI daje bolje razultate ali sam se sa hladnoćom i nečujnosti Gigabyte-ovog modela lično susreo - imam isti model, i nisam se nikada pokajao a plus je i jeftinija. Napojna Chieftec CFT-750-14CS 750W (jača zbog SLI). Što se tiče kućišta CM HAF 912 Plus (po meni savršeno kućište - subjektivno ružnije od Guardian-a ali i jeftinije)...... Ovo su neki prijedlozi a ti sada vidi za šta imaš keš - sa jeftinijom pločom, jednom grafičkom i bez monitora izađe oko 730 evra...

Oblivion
07.01.2011. @ 19:51 #5fb270a2

Zaboravio sam napisati "A" u jeftinijoj ploči - puni naziv je GA-P55A-UD4.... @ vv Da, mislio sam na AM3 jer ja već godinu dana imam AM3 ploču sa 955BE i imaću je još godinu (ukoliko ne crkne) a onda ću samo da nabacim X6 1090T i njega još da guram 2god što za ploču čini 4god. što i nije malo, naročito ako je i OC u pitanju... Zbog toga sam naglasio vrijednost dobre/skupe ploče... (bolje i skuplje imaju dosta bolje hlađenje) -:Dodatak

w
08.01.2011. @ 17:01 #be5c6664

ASUS M4A87TD EVO = 090€ AMD Phenom II X6 1090T 3.2GHz 9MB Black Edition Six-Core = 200€ GIGABYTE Radeon HD 6870 1GB GDDR5 = 200€ Napajanje kvalitetno = 080€ sitnice tipa: HDD, DVD-RW, 4GB RAM memorija = 150€ prosek Eto ... to ti je negde oko 720€ i 80€ ti ostaje za još neku sitnicu ... Ako ovo ne vredi, onda stvarno ... Jedino ako računaš na neki Intel - e tu će ti procesor i matična povući ladno još 100€ > +:za @Goran

Oblivion
08.01.2011. @ 23:46 #a0e5aeb7

Ja sam intel-a samo i spomenuo zbog sli i zbog boljeg oc-a (kod amd-a je dosta teško natjerati memorija da radi preko 1333mhz, ali se zato latencije mogu fino utegnuti, opet zavisno od rama)... Međutim, sada sebi da kupujem komp, kupio bih sledeće: ploča: GIGABYTE GA-890FXA-UD5.......proc AMD X6 1090T sa CM 212+ kulerom (njega imam).....memorija Mushkin Frostbyte 2x2GB CL7 (imam)........Grafička Gigabyte GTX 570......Napojna Seasonic SS-620GM (nju već imam)......Kućište CM HAF 912Plus......HDD (trenutno je SDD preskup) 2x640GB WD Black 64mb buffer u RAID 0 i 640 GB WD Green za storage (ovo već imam) ali se prvom prilikom prebacujem na SSD OCZ Vertex 2 2x60GB u RAID 0.... Ne znam koliko ovo trenutno košta (pretpostavljam da solidno prelazi budžet) ali za ove stvari koje imam garantujem da su veoma dobre! Mislim da bi za ovakav komp vrijedilo i malo sačekati sa kešom, da se skupi i onda bar ko čovjek biti miran solidan vremenski period....P.S. Cross 2x6850 košta kao jedan gtx 570 i vjerovatno ima bolje rezultate ali je to zaje*ancija sve podešavati, tj. praviti profile za svako aplikaciju posebno, plus što se mora kupiti i jača/skuplja napojna... Pokušaj, vidi da li možeš sklepati nešto od svih ovih ponuđenih elemenata jer čak i da kombinuješ, nećeš pogriješiti... +:@Goran @vv

Goran
09.01.2011. @ 02:19 #8f5782ee

Hvala vam ljudi, mislim da ipak ostajem pri AMD-u, jer Intel je preskup, i ta cesta menjanja socketa... A kakvi to novi procesori dolaze iz AMD-a? Zna li neko?

Emkill85
13.01.2011. @ 21:09 #ead524c1

Procesor leti ali stvarno :D Znaci nisam mogo nikako da ga usporim dve igrice muzika,net,msn,skayp, FB,youtube ma ono Zivotinja :D grejanje XD klok na 3.4 samo od 36 do 38 sa defalt kuler lepo zar ne XD mogu tek da zamislim kako ima da se klokne na 3.8 sa V8 kulerom Milina XD.Intel je skup jeste estra je ali skupo ipak je AMD jeftin.brz i pouzdan a moze sve lepo i stabilno da radi na njemu ps KUPUJTE ODMA XD +:Extra procesor vuce ko lud !!!!! -:znate kada nikad !!!

xxx
17.01.2011. @ 09:32 #da05a401

gde pise dal je c2 ili c3 :) na kutiji ili ??

1
17.01.2011. @ 18:26 #930f3414

XXX, meni pise u programu Core temp, skini ga i videces rb- C3 ili rb-C2

!
18.01.2011. @ 00:45 #7ed7cfc0

Za xxx: skini CPU-z i videces sve sto te zanima... Program je besplatan. A kad vec skidas to onda skini i GPU-z nista nece da ti fali :-)

xXx
20.01.2011. @ 15:10 #eb385390

ma ne to nego kad ga kupujes kako da provalis da l je c2 ili c3,mora da pise negde jel tako ??

amd
20.01.2011. @ 18:18 #1cd391b1

moze li neki 9cm kuler da ladi ovaj procesor kao 212+ npr ? Uzeo bih je bez razmisljanja ali je prevelika za moje kuciste, jbg.. bas zuji ovaj stok kuler, odlicno hladi ali je buka, cini mi se, 100 db :(

Oblivion
20.01.2011. @ 23:53 #fe816e87

@xxx vidjećeš preko oznake na procesoru - ako su posljednje 2 oznake "gm", onda je c3 revizija....... @amd razmisli o cm tx3 kuleru, tj. provjeri njegove dimenzije (mislim da može ali nisam siguran). Performanse su lošije od 212+ ali sa tim dimenzijama nećeš ni naći kvalitetno isti. DObra osobina je i cijena - oko 15evra

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan