Da li neko ima ovaj cpu,svaka cast amd konacno je ubacio 8mb kesa! +:valjda je ok
Imam ovaj CPU, odlican je, koristim ga za gaming najvise, tu je bas dobar, radi na default voltazi od 1,35V i 3200Mhz, moze da se overklokuje do 3700-3800Mhz sa nekim jacim vazdusnim hladjenjem, dok sa vodenim ide i na vise do 4Ghz... Ja svoj drzim na voltazi 1,46V i 3700Mhz za svaki dan overklok je lak zbog otkljucanog multiplier-a, CPU je dosta jak i na 3200Mhz ali steta drzati Black Edition na defaut-u... Jedini problem su temperature malo su vise oko 40c u IDLE i do 60c u LOAD-u (hladima ga sa OCZ Vendetta 2 kulerom), ali ipak su topli dani pa verovatno i zato... +:Brz, pogotovo u igrama, solidno se overklokuje (otkljucan multiplier) -:Malo se vise greje, mogao bi i bolje da se klokuje s obzirom da je default 3200Mhz
Koja ploca je dobra za ovaj procesor da podrzava ddr3 memoriju i sli 2 nvida graficke gtx 260.
Procesor je jednostavno odlican, mala mana je sto se malo vise greje, ima 4x512k L2 i 6M L3 cachea, evo slike CPUZ na default clockovima: http://yfrog.com/5kphenomii955bej Svaka cast AMD-u no dobrom poslu... ...Pozz +:Odlican procesor -:...dobar grejac...
Koja je razlika izmedju ovog i i7 920? Da li se isplati dati vece pare za i7 920
@ Nikola Isplatise ako radirendering jer i7 ima 8 thread-ova odnosno renderuje kao da ima 8 jezgara a ovaj Phenom ima 4. Inace zaigre i ostalo je ovaj i visenego dovoljan, tako da po meni se i ne isplati vise para za i7...
razmisljam da li da uzmem ovaj procesor ili intel core 2 quad q8400. ovaj je skuplji za 2 evra a velika je razlika u performansama, barem koliko se ovde vidi...molim vas za savet i preporucite neku dobru maticnu sa DDR3 memorijom, pomagajte molim vas...cekam odgovor +:PITANJE -:PITANJE
Ta 2 procesora se ne upoređuju, ovaj se poredi sa i7! Matična GA-MA790XT-UD4P
Sve pohvale za ovaj CPU, inace sa ovim procesorom je oboren svetski rekord u Julu mesecu ove godine od 7.0 GHz:)
Sve pohvale za ovaj CPU, inace sa ovim procesorom je oboren svetski rekord u Julu mesecu ove godine od 7.0 GHz:)
koliko sam upucen,AMD je potvrdio da ovaj procesor nije u segmentu i7-ice,tako da mu ne moze biti konkurencija!inace,prezadovoljan sam,zaista,samo sam se malo smorio posto sa cooler master v8 nisam mogao da izvucem vise od 3.8 ghz-a!ali je procesor veoma stabilan i radi na 42 stepena! sto se preporuke maticne za isti tice,predlazem da se kombinuje sa MSI 790FX-GD70! +:ODLICAN!!!! -:ne moze iznad 3.8 na vazduhu
Moze novi model sa stepingom c-0 ja mislim,on moze sa vazdusnim kulerom tipa htper 212 od cm-a 4.2ghz i jace.:-) skoro su izasli tako da pogledajte malo po netu. +:ispravke za klok
Ispravka hyper sam hteo da napisem al kad brzo kucam..Inace na testu na netu je koriscen dakr knight kuler.:-)
Ako vas interesuje evo vam link sa testom za 965 sa novim stepingom tu ima informacija vezanih za 955.U sustini 955 je 965 samo manji takt na istoj potrosnji,naponu.:-) evo vam test na 13 strana ovde: http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=384&Itemid=63&limit=1&limitstart=0 +:da pridodam
Mene zanima samo kolko cu dobiti bolje performance trenutno imam amd 4000+ na 2.1 ghz dual core i 8600GT menjanjem procesora kolko mogu da ocekujem bolje rezultate ? Zasad gta 4 jedva vucem u 20 frame sve na low i crysis na medium oko 30 frame
Imaces za nijansu bolje rezultate, jer je graficka ta, koja je presudna u igrama. Tek kada nabacis jacu grafu+ovaj proc, osetices razliku
Procesor je odlican,Best buy za duze vreme.Za sta god da vam sluzi kompjuter ovaj procesor je vise nego dovoljan.Meni je sa coolermaster TX3 kulerom 34C. Za Maria graficka je svakako ta koja ti pravi problem,mislim da nije trenutno pravo vreme kupovine graficke,trebalo bi sacekati da nvidia izbaci svoje nove modele.Ako ne mozes da cekas mislim da bi ti bilo dovoljno GTS 250 ili 4850(moze i slabije 9600gt,hd4770) to je po meni neki minimum.A procesor ce ti svako dobro doci,ali ti nije neophodan. +:Zver od procesora -:Da li postoji neko ko bi nasao mane ovoj sili
Pomoc!!!! Hocu da zamenim ventilator ili ceo kuler na mom AMD 955 procesoru kog sam uzeo pre 4 dana,bruji ventilator pa rastura,kazite mi koj kuler da uzmem da nebruji toliko i da li da zamenim ventilator samo? iZgleda da fabricki ovi procesori tj.njihovi kuleri tako bruje jako? Pomagajte!
Vendetta 2 bi ti fino legla.
Ide lepo na 4guz stabilo sa vodenim hladjenje prelepe temperature. Teram ga sakingston hiperx ddr2 na 1066-1166 mada dd3 mu vise lezi laksi je klok. Uz grafiku 4870 sapphire toxic koju ja imam i ovom azdajom dugo dugo necete imati nikakvih prblema sa igricam i renderovanjem u zahtevnim programima. ploca moze bukvalno bilo koja pocevsi od sb600 chipa pa na dalje ali sada imate jeftino asus ploce sa dd3 pogledajte. -:jos cena za mene
pozz svima... planiram u martu,ako bog da da uzmem nov kom. planiram sledece... procesor- amd phenom II x4 955 black edition maticna- msi p55m-gd45 graficka- asus radeon hd 4770 512 mb gddr5 ram- kingston 4 gb ddr3 1333 mhz kuciste- cooler master case elite 332 420w black zanima me sledece... 1, dal je ovaj komp dobar za teranje novih igrica 2, na skali od 1 do 10 koju bi ocenu po vama dobio. zivi bili cheers
Trenutno bi mu dao 7, ali će do marta pasti dosta cene tako da ćeš moći da uzmeš neku jaču karticu za igrice, recimo 5850, kartica ti je najbitnija za igrice.
ok.hvala
a da umesto kingston 4 gb ddr3 1333 mhz,stavim kingston 4 gb (2x2 gb)1600mhz ddr3 hyperx black edition?
ta ploca ti je za intela, nece da moze i mani se kingstona uzmo OCZ ili PATRIOT, king ide bolje uz intela -:greska
Po meni nema potrebe za ddr 3 memorijom jos je to jako skupo a performance idu do najvise 10 framova u igrama a ovako u radu nema razlike osim mozda u 64 bitnim verzijama windowsa. a pare koji bi ustedeo uzimanjem ddr 2 mozes uzeti bolju graficku ili neku drugu komponentu.
ljudi jel moze amd phenom II x4 955 be na msi p55-gd45,rece mi drug iz kraja da ne moze ,pa sam u konfuziji?
ta ti je ploca za intel procesore,ja ti preporucujem za ovaj procesor neku gigabajtovu am3 plocu +:za zlaju
Srecnu novu godinu zelim svim AMD-ovcima,ko nema ovaj proc da nabavi,a ko ima da ga klokuje do max.. :))
hvala,razmislicu +:za Darry
Ja sam imao problem sa BIOSOM jer mi ploca M4A78-EM nije videla procesor UOPSTE pa sam se smorio i procitao na netu da moram uraditi UPDATE koji se srecom ne radi vise preko jebenog Flopija vec sa USB Flesom, inace sve ostalo ide ko blesavo. Preporuka za sve koji hoce DOBAR Quad a da prodju jeftinije od precenjenog Intela !!! +:Procesor kida od brzine, za igre i programe ubija -:Ako je ploca AM2+ i AM3 i starija od avgusta 2009 mora da se uradi update Biosa !!!
Nisam ocekivao da se ovako velika cena procesora toliko oduzi -posteno .Obzirom da nas ocekuje skorije AMD Opteron sa 6 jezgra i buldozer socket za koji ce nam trebati i nove ploce ovi bi procesori bi trebali da su vec sada ispod 100 evra a ne 130-140 evra .Cena polako pocinje da me nervira i ako je AMD poceo da vodi Intelovu politiku a Intel AMD-ovu sa i5 jezgrima koje su tek nesto malo goriji od ovog AMD-ovog 955 onda cu poceti polako da preporucujem svojim musterijama da idu i na Intel i5. -:Jos uvek smnogo velika cena
Ne mislim da je visoka cena ovo je trenutno vrh (ako izuzmemo 4x 965) AMD-ov procesor i normalno je da ovoliko košta, pogotovo pošto još nisu izašli novije generacije. Samo mala ispravka Opteroni i Buldozeri radiće na AM3 i AM2+ socketu.
Zanima me da li ovaj procesor mogu staviti na MB SAM3 A790X Gigabyte GA-MA790XT-UD4P maticnu ?? :)
Da, Phenom II X4 955BE može na tu ploču, ako ne vjeruješ idi na www.gigabyte.com i provjeri. I ja planiram da kupim nešto slično što se ploče tiče. +:Jedva cekam da ga kupim
...jeste da validacija nista ne znaci bez linx-a,prime-a,occt-a...ali ovo je lepo videti...interesuje me na kom naponu je dogurao do 7 Ghz,bez 2.5v sigurno nije :P ??? http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=556849
pa nije przen velikom voltazom, fazon je sto mu je radna temperatura bila -100C i nize. Znaci da je skroz malo energije utroseno na zagrevanje sto ce reci da je sva struja koju je vukao bila upotrebljena bez gubitaka. Mana je sto ne moze da se obezbedi ovakvo hladjenje na duze staze jer se N2O vremenom zagreva i morao bi da postoji neki mehanizam filtera za akvarijum kroz koji bi N2O strujio i hladio se. U svakom slucaju impresivna cifra o/c i bilo bi lepo videti sta je u stanju da uradi na toj frekvenciji cisto iz znatizelje.
Stavio sam Coolermaster belu pastu ali ništa. Kad je kućište otvoreno ventilator se okreće na nekih 4000 a kad se zatvori prelazi 6000. Previše buke. Ortak ima isti procesor, grafu 250gts i matičnu Asus M4N78,a njegov ne prelazi 2000.Da nije do ploče? Sta da radim? -:Radi mi na 40-45 stepeni ali ventilator dodje i do 6000 obrtaja!
je l treba da se dodaje neko hladjenje ako se klokne do 4 ?
Ljudi kakav je ovaj procesor za igrice i kako bi bilo da ga uparim sa sa 4890 ili da sacekam da izade ati radeon 5830.
i jos zaboravio sam da pitam da li ovaj procesor moze na msi ka780g
5830 uopšte neće biti povoljna kad izađe, mnogo ti je bolja varijanta 5850. koja je bolja i od 4890.
sto nece biti povoljna ako bude imala jedan 6-pinski konektor to ce biti odlicno ne moram kupiti novo napajanje i tu imam ustede samo kad izade videcemo kaka ce da bude po perfomansama sigurno ce bolja da bude od ati radeon 5770 a losija od 5850.Nadam se da ce se nalaziti negde na polovini od te dve grafe i plus sam procitao da ce da izade ati radeon 5790. SVE OVE GRAFICKE SU JACE OD MOJE GF 9660 GT 512 MB!!!!!!
Pa ista varijanata kao što je bila za 4830, jednostavno se ne isplati. Malo sam istraživao 5830 će biti za nijansu jefitinija od 5850, ali zato dosta gora. Što se napajanja tiče, uz svaku karticu dobijaš dodatni 6-pin konektor, tako da je to najmanji problem...
da ali ja nemam vise gde da stavim drugi sestopinski konektor nema vise kablova.A da li moze lc l6550 od 550 wati ima moj drug i kaze da sigurno moze 5850
Tebe u stvari napajanje koči, onda ti preporučujem CHIEFTEC GPS-550AB-A 550W, sigurnno je bolji od tog lca, http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-gps-550ab-a-550w/compcomppowersupply/48/75.
nesto jeftinije a sto nemoze ovo lc power posto ono ima jedan 6-pinski konektor i jedan moze da se doda uz pomoc adaptera koji se dobija uz graficku
04.02.2010 koshta 131.71 € +:performanse
nedelju dana pre toga bio je 128 EUR, to samo pokazuje koji su prevaranti preprodavci kod nas Evro na rekordnom kursu, oni ga verovatno rachunaju josh vishe i josh procesor poskupi +:performanse
Sa default voltazom od 1.375, mnozioc na 19.5 i stock kulerom, CPU trenutno radi na 3.9GHz, sa Ga-790fxta-ud5 F2 revizija biosa! Uz CM HAF 932 temperatura je 45 stepeni idle, 100% opterecenje oko 60-65 stepeni! Sta reci... kad dodje NOCTUA NH-U12P te temperature oko 10-15 stepeni ce biti manje! Odlican primerak, imam ga tek 2 dana... idem posle na 4 ako da... +:OC, Performanse -:Nema, to je sto je
Lc Power od 600 w moze da ti potera i 5870 grafu , ja teram MSI 3870X2 koja guta 300w a mozda i preko, 5000 serija grafickih kartica daleko manje trose snage od 3000 i 4000!!! Kladim se da moze da pogura i 5970 graficku koja trosi mozda koji wat vise od moje 3870X2 a daleko je naprednija, u stvari to je vrh grafa u svetu PC-a !!! i jos nesto Lc Power ne naplacuje ime, voltaza je extremno stabilna i pri nekim varijacijama napona ili frekvencije ovo napajanje automatski iskljucuje racunar i tako stiti od unistenja. Varnicila je neka bandera tu u mojoj ulici i to sam slucajno video i stalno sam se pitao sto mi se cesto komp sam gasi odjednom, i tako se cesto gasio sve dok nisu sredili tu banderu !!! LC POWER LC6600 v2 600W oko 50 evra, MOJA TOPLA PREPORUKA !!!!
da li ovaj proc. moze da se uporedi sa intel core 2 duo e7600 3.0 ghz
Ovaj pojede core 2 duo e7600 3.0 ghz za dorucak...... uostalom pogledaj sam http://www.cpubenchmark.net/highendcpus.html
Ovaj CPU je izmedju Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz (min.cena143e) I Intel i7-920 2.66GHz 8MB LGA1366 (min.cena 235e) .
Intel Core 2 qUAD E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz +:iSPRAVKA PROSLOG POSTA
Elem imao sam Phenom 8450 X3 2.1Ghz sa ovom grafickom i pravio sam oko 6k 3dmarka vantage e sad kad sam juce penzionisao X3 uzeo sam Phenom II 955 3.2Ghz i bome isti vantage mi dao 10k ali sto je mene iznenadilo jesto to da mi se i CPU i GPU score duplirali sto znaci da za dobru graficku treba imati i srazmerno dobre ostale komponente posto kako Win7 rank-uje konfu po sistemu da ti je racunar jak koliko je jaka najslabija komponenta pokazalo se istinito.
Graficka je PowerColor 5770 1Gb GDDR5
Imam Bluberry kuciste sa 500w napajanjem,dali zna neko dali je to dovoljno da gura ovaj procesor zajedno sa ati 5670 grafikom jedno vreme,par meseci dok nekupim bolje?
Da li ovaj procesor moze da se postavi na Asusovu plocu M3A78. Trenutno imam AMD 9550. Na sajtu pise da moze abdejtovanjem bios-a. Da li je neko probao?
@Miki.In -Bluberry kuciste sa 500w je sasvim doboljno sa obzirom da imas 5670....a i da imas 5770 bi bilo dovoljno a za dalje vec treba nesto ozbiljnije.
hvala shomi,uzeh pre par dana tu konfu i buberry kuciste,za sad je sve super -:zasad nema
Imam ovaj procesor(C 3 revizijja) par meseci,hladim ga fabrickim box kulerom,temperatura "na leru" je 27 do 30 c,kad koristim neki program,ili igram neku igricu(nfs shift) na ful hd 24" tft temperatura je 42 do 44 c.U linxu maksimalno se zagreje do 54c i to na par sekundi,uglavnom je oko 42 do 45c.A razmisljao sam o Prolimatech Megahalemsu ili o Thermalright Ifx 14!A probao sam ga i na 3.6 ghz sa boxom-ne greje se!Svaka preporuka! +:Odlican procesor! -:Bez mana
Imam 200 evra za koje sam resio da kupim porcesor i maticnu. Resio sam da uzmem ovaj procesor i neku maticnu za 70 evra. Koja mi je najbolja maticna za 70 evra??? Primetio sam da ima dosta GIGABYTEovh ga-ma770... kojih ima mali milion a meni se sve cine iste. Koju maticnu da uzmem za ovaj procesor a da nekosta vise od 70 evra???? +:Pitanje -:Pitanje
Ove 2 su odlične GA-MA785GT-UD3H za ddr3 i GA-MA785G-UD3H za ddr2 memoriju, imam ovu drugu i svaka pohvala.
Sta mislite da li bi bilo dobro da uz ovaj procesot kupim maticnu MSI 770-G45 koja kosta 6000 dinara tj. 1000 din je jeftinija od GA-MA785GT-UD3H??? +:Pitanje -:Pitanje
Meni gigabyte više uliva poverenje.
msi, vrhunska ploca 770- g 45 , ja je imam radi perfektno!!!
@opet ja koju god plocu da uzmes od te dve neces pogresiti ali ako ti netreba integrisana grafa koja je na gigabyte ploci onda bolje uzmi msi a mozes i Msi C45 ako nemislis dve grafike da stavis,sto je po meni bezpotrebno
hteo bih da stavim ovaj procesor na maticnu gigabyte m720-us3, pa me interesuje kako ce sljakati na ovoj ploci, ili po vama koji je od novih amd najbolje lezi na pomenutoj ploci??
Mislim da nije mnogo para za 4 jezgra ciji je oc verovatno zadivljujuci (iskreno nemam iskustva sa amd procesorima),ali kad bi mi se ukazala prilika da ga uzmem ne bih se dvoummio!pozdrav +:cokara +++++++++++
-cak AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40ghz. je za 200mhz jaci po jezgru i 10e skuplji a klokuje se na 4.30 ghz.generalno mislim da ljudi treba da kupuju ono sta im je stvarno potrebno a ne da i se po ''komsiluku'' pricalo da ''ja'' imam veci,jaci..... Ako treba nekom zbog posla (isplatice ga za neko vreme) nije sporno platiti procesor ni 500e ili vise.......da ne pametujum vise,ko razume shvatice!!!pozdrav +:++++++cokara
Koji kuler je najbolji za oveclock, moze neka preporuka ? hvala unapred +:extra, prezadovoljan
Ja mislim da je trenutno medju najboljima Corsair H50 (oko 70e).
Molimvas ko ima iskustva sa ovim hardverima? Imam ovaj procesor, digao sam mu mnozilac na 17,5 radi extra na 3,6, na ploci GA-770TA-UD3,Bios vezija F1 (treba li flas) ima i 2X2GB Muskhin na LT7 2000Mhz. Na vidim u Biosu memoriju na 7LC, vec9-11, i maximum manuelno 1600 Mhy, ploca radi na 1600, +1855Mhy. Sta je preporuka, nisam pocetnik ali overklok redze radim? Hvala! +:Ko ima iskustva sa ovim ?
U vezi ploce je, nadji drugu plocu koja podrzava memoriju 2000 i vise ili menjaj memoriju mada je memorija zmaj. Na tebi je da odlucis sta menjati, mozda gresim ali se raspitaj,....... +:cpu je dobar -:nista ko i svaki amd_e
Gagy zbog cega oc radis? Taj procesor je zmaj i bez oc,nevidim razloga da ga oc,koliko dobijes?0,2 sec, smesno
odnos cene-performanse je i vise nego odlican, prezadovoljan sam...sto se overklokovanja tice, ima dobar potencijal za to, ali ne vidim svrhu jer i bez toga sve klizi kao puter..u svakom slucaju, preporuka ! cela phenom II serija je pun pogodak.. +:extra brz -:zaista nista
da li je za ovaj procesor i safir hd4850 1gb gddr3, dovoljno blueberry 550W?
Trebalo bi da ti radi ali prvom prilikom zameni ga, recimo chieftecom iste jačine.
Da lli neko zna koliki je max tdp za ovaj procesor (C3 revizija)? Jel ostao na 125w ili su uspeli da smanje? Moja ploca ga podrzava (asus m3a-h/hdmi) ali je deklarisana za procesore do 125w. Ja znam da ako o.c.-ujem proc u full loadu oce da povuce vise struje nego sto proizvodjac kaze, pa me zanima da li mogu nesto da iskombinujem? Unapred hvala!!!
Da li Intel I5 750 bolji od ovog amd procesora?????
I dalje bestbuy ,x4 vise od toga ne treba za trenutni standard ako on nije profi...@Ogi: Ako ne planiras upgrade za 2-3 god uzmi i5 750 ,a ako planiras AMd platforma ti je bolji izbor
Imao sam athlonx64 5600+ 2.8ghz sa gtx280 i nisam bio zadovoljan ... sad sam uzeo ovo cudo i izvlaci 100% graficke... znaci ludilo FPS skace ko masa sa tribine pogledom rokam noobove s visine baki sineeeeeeeeeee +:brz i kvalitetan
Oce ovo cudo moci na ASUS M4A78-EM????? koliko minimalno napajanje treba za ovaj cpu?
@ igor: moze ovaj CPU na toj ploci, inace ta ploca podrzava i x6 ... za napajanje, zavisi i od grafike koju bi imao ,recimo lc-power 500w je minimum sto se tice kvaliteta i snage
za ove pare, tootalno loooodilo ! PREPORUKA !!! +:sasvim zadovoljan :)))
Da je li dobar za igranje GTA 4,Crysisa,i tako dalje?????
naravno, dovoljan je. Ali, zavisi i sa kojom grafickom radi.
koje napajanje treba za ovaj CPU uz HD 5850 +:pitanje
Preporučeno 600W brendiranog, mada bi mogao da guraš i sa 550 sigurno, možda čak i sa 500W.
Ne mogu da pronadjem matichnu plochu za ovaj procesor a da podrzava memorije brzine 1600MHz, ako neko moze da mi pomogne? Sve ostalo standardno da bude, jedan slot za grafichku i to... hvala u napred...
AMD 955 max podrzava memoriju brzine 1333, ali moze da se o.c. u biosu na 1600MHz.
Taman cu onda uzmem memoriju na 1333 poshto nemam nameru da ga overclockujem. Hvala puno!
Da li je ovaj procesor bolji od Intel q 9550?????
Jel se isplati uzeti ddr3 memoriju uz ovaj procesor, sto se tice performansi?
oce ici na ovoj ploci ASUS M4A785D-M Pro ???
cela phenom II serija je super, i brza, ali modeli x4 945, 955 i 965 imaju jako bucan kuler na procesoru ! uvek sam imao amd, i kuler nikada nije bio tako bucan..citao sam na raznim forumima da se svi zale na to, pa su zamenjivali za druge tise..ali ako ga zamenis, onda ti ne vazi vise garancija..kuler inace ok odradjuje posao, i kada se ne koriste neke intenzivnije aplikacije, onda uglavnom nije uopste bucan...ali posto mu broj obrtaja pri velikom opterecenju ide i do 6xxx..onda cak i pored jaceg zvuka se moze cuti kako bruji, i kako se mnogo greje sto je zeznuto, pogotovo leti, jer se osecam kao da sam pored neke grejalice..cudno da se greje ta serija toliko jer je to ipak 45nm proces izrade, al eto..cujem da se ovi x6 ne greju ni priblizno toliko jer imaju novu tehnologiju ubacenu, da ne rade uvek sva jezgra, nego da se ukljucuju samo po potrebi..tj ako igrica zahteva max 2 jezgra, samo toliko ce trenutno raditi, a nece se prziti sva 4 sve vreme ! steta sto ova serija to nema, ali u svakom slucaju sam prezadovoljan i investicija se isplatila.. +:brzina, odnos cena-kvalitet -:kuler je prilicno bucan, i procesor se vise greje
postoji i neki problem u poslednje vreme sa windowsom 7, a sto su drugari primetili, pa su mi rekli, a posle i ja skontao, a to je da se procesor przi stalno maltene, iako se nista ne radi, i da hoce da se pogubi, uspori, zaglupi...neki update mu stvara problem, samo ko ce znati koji...ali znam da se i meni przio procesor stalno ko lud, iako nista nisam radio, i cudno mi je bilo..reinstalirao ja win, i blokirao update-ove, i nema tih problema..nije srecno resenje, al za privremeno..a problem se javlja i kod onih sto imaju single core amd, dual, i quad..znaci, svima..tako da pripazite ako posumnjate na nesto slicno, jer je to do odredjenog update u win 7..valjda ce primetiti to na vreme, i ukloniti taj update..
Probaj da update-ujes BIOS na ploci. Takodje iskljuci u servisima SuperFetch i Defragmenter. Dva najgluplja servisa koje je Microsoft uspeo da napravi. Ukljucuju se kada ti ne koristis komp. Prvi indeksira fajlove sa hard diska, tako da kad koristis search on traje 2 umesto 4 sekunde (vau!), a drugi defragmentuje fajlove, navodno. Ne postoji gori defragmenter od windows-ovog. Preporuka Raxco Perfect Disk. .Svima kojima smeta buka ventilatora na kuleru iskreno preporucujem COOLER MASTER Hyper 212 Plus. Kosta 27 Evra. Nema bolje kupovine. Nije bucan i dovoljno je jak da hladi i najjace Core i7 procesore. sa AMD-om nema problema.
Koja je najbolja ploča za ovaj procesor koja se može naći kod nas (preferiram asus i gigabyte) do 90evra? Tražim stabilnost i dugotrajnost na def vrednostima. Hvala +:Molim za brz odgovor
Stvarno nemam nista da zamerim u radu ovog procesora ali buka je nepodnosljiva pogotovo sada kada je preko 30 C. Otvorio sam kuciste skroz i uperio jos jedan kuler u njega malo iskosa i nista se ne menja. Nisam siguran ali sumnjam da li je do Win7 jer i u idle modu se vrti ko nenormalan a na XP-u nije bio toliko bucan. *QWERTY * imam Gigabyte GA-MA790XT-UD4P (i ja isto preferiram asus i gigabyte) i super radi a da li je najbolja ploca za isti ne znam.
Najbolja ploča do 90evra...Hm...Dodaj još 30 evra i kupi GigaByte GA-790XTA-UD4 koja je naslednik Jovanove ploče (ima i usb 3 i sata3). Rekao si da ti treba dugotrajnost i stabilnost, onda ti treba i dobra ploča a ovo je najbolja ploča koju možeš naći za ovu cijenu! 120evra ne znači apsolutno ništa za ovu ploču! Kupuj, nećeš se pokajati...A poslije kada proc počne pokazivati znakove starosti, kupiš sebi npr. vendeta 2 ili neki kuler u klasi i klokuješ proc 'ladno do 4GHz što će ti odložiti zamjenu još bar godinu dana kada x6 phenom-i budu skoro za dž a temp neće preći 50stepeni pod max opterećenjem...Na ploči ne treba štediti!!!
imas podesavanja na "POWER OPTION" u windows7, stavis na "balance" i nema buke ! Kad je nesto zahtevno sam se popne na 3.2 ghz, kad ne radi nista je 800 mhz. tebi je verovatno stavljen na "high performance" proveri -:nista naravno, zmaj !
kada sam ga ja kupovao u febraru bio je 132 e sad je realno 20-ak vera skuplji shtoo je totalna glupost kad su se odavno pojavili x6 modeli stock kuler u full load-u ma kako postavio je buchan u pm i jedina mana je shto ako se zeli komforno igranje potrebno je dodatno investirati u neko bolje ( citaj:tishe jer sam stock kuler hladi dobro ali nepodnoshljivo buchno)hladjenje +:odnos cena/kvalitet -:jako buchan kuler,poskupeo
Za koji je Socket ovaj procesor....???? AM3 ili AM2+ +:Pitanje
AM3
Radi i na am2+, ali ako kupuješ novi komp, bolje ti je am3...
Hvala... Da kupujem novi komp i uzimam maticnu MSI-770-G45 , koja vec ima AM3 Socket.... +:Za Obliviona
Kolika je max dozvoljena temperatura procesora?
neki kazu cak i do 70C
75 krugova LinX-a nije prešla preko 65stepeni na stock kuleru...
meni je radio i preko 70 c, ali sam shvatio da nesto nije u redu, sklonio sam kuler i zateko tepih prasine na rebrima.. posle ciscenja temperatura ne prelazi 55c. Inace, tesko ces ga zagrejati preko 70 c. Pozdrav +:za Lazu
zna li neko dobar kuler, da dobro hladi, za ovaj procesor, da moze da se klokne a da ne budi komsije :)) ??? +:pitanje
dali je je ovaj procesor revizija c2 ili revizija c3 jezgra odnosno potrosnja 125 w ili 95 w treba mi hitan odgovor
Jedini način da provjerš reviziju jeste da pogledaš primjerak na licu mjesta! C3 revizija u svojoj oznaci kao posljednja 2 karaktera ima "GM"...
na zalost ne mogu da proverim koja je revizija jer ja lepo udjem u radnju i kazem zelim procesor amd phenom 955 x 4 sa revizijom jezgra c3 a oni mi kazu da neznaju njihov dobavljac sta ce da im isporuci tako da ne znam sta da radim
E vidiš to jeste problem - jedino ti oni i mogu naručiti C3 reviziju i to samo kao njihova dobra volja ukoliko procesora nemaju na stanju pa da sam sebi provjeriš...Međutim, ja kada sam kupovao svoj, nisam naručivao a dobio sam C3 reviziju što realno znači da se sada na tržištu i nalaze samo C3 revizije! Nažalost, uvijek možeš naletiti na C2 primjerak koji je nekome ostao u magacinu i jedva čekaju da ga se riješe...Možda da pogledaš u nekoj firmi koja bolje posluje, tj. gdje se zalihe brzo troše i brzo naručuju novi primjerci?! Ja sam svoj kupio u Atom-u, ako će ti nešto pomoći...Poz
koja je razlika izmedju c2 i c3, kako to moze da se vidi ?
sve odlicno bez zamerki samo ima bucan kuler pa moracu da ga zamenim sa nekim vecim i boljim.... -:bucan kuler
zna li neko dobar kuler, da dobro hladi, za ovaj procesor, da moze da se klokne a da ne budi komsije :)) ???
moja preporuka je OCZ VENDETTA 2 nije ni skupa a ima odlicne performanse :) pozzz
ZA ONE KOJI NEZNAJU: UDJES U RADNJU I POTRAZIS KUTIJU PROCESORA DA VIDIS:CITAS SERIJSKI BROJ SA KUTIJE I AKO TAMO PISE...IBOX ZAOBIDJI,TO JE C2,AKO U SERIJSKOM BROJU PISE...MBOX KUPUJ,TO JE C3 REVIZIJA! To je to! +:Odlican procesor!
Imam ovaj procesor vec par meseci. Imam reviziju C3. Citam tamo dole neke negativne komentare u vezi buke?? Kao prvo nije strasno, a kao drugo moze se smanjiti broj obrtja a trece bi bilo kupi bolji cooler ;) ... Ja sam aktivirao u biosu cool'n'quet i auto fan controll. Mogu vam reci da blago sumi, znaci bez nege vece buke ako to mogu tako da nazovem. Sto se tice temperature,,,procesor se krece oko 30-32 stepena sto znaci hladan.C'N'Q sto sam primetio je odlicna stvar u kombinaciji sa auto fanom. Gledanje filmova, net, manje zahtevne aplikacije ili mini igre procesor radi na 4x800mhz, cim se nesto zahtevnije pokrene aktivira se full snaga na 4x3200mhz.... Sto se tice tih revizija... Ako ne planirate da extremno klokujete cpu ne morate se puno brinuti o revizijama... C3 revizija ima samo malo bolje odradjeno hladjene radi postizanja boljeg clocka. Ja ne clockujem ali sam birao ovaj cpu rev3 cisto sto volim da radi na ultracool temp... U svakom slucaju moja preporuka.
ispravka! ne mnoze se brzine po jezgru. 4x800 aj da kazemo 3.2 dostizno :). ali 12.8 GHz svako bi to voleo da moze ali tesko !!! pozz
hvala na savetima, pozdrav !
moze li neki noktua ventilator umesto ovog standardnog ?
Ja sam ga kupio pre nekoliko dana i prilično sam zadovoljan.Treba još vremena da prođe da bih tačno video pravu snagu.E sad, mene interesuju iskustva drugih,jer je meni u idle temperatura 40 C +/-2 stepena i nešto što mi je malo čudno: pokazuje mi brzinu box kulera u idle modu od 3200 - 3400 obrtaja!! Da li je to normalna brzina za box kuler jer gledam da svi ovi kuleri za procesore idu do oko 1500 obrtaja?Čak mi je pre reinstalacije Win-a išao i do 4500 obrtaja, pa se pitam da li da menjam ovaj kuler (da li je uopšte ispravan?) i koji bi mi preporučili kao zamenu?
Ništa ne brini, kuler je ispravan ali je shit! Nemoj me pogrešno razumeti, taj kuler radi svoj posao ali je užasno bučan na visokim obrtajima! Standardna temp jeste oko 40stepeni na tim obrtajima - evo sada gledam, kod mene je 35stepeni sa 1750obrtaja ali sam letos radio test i obrtaji su se penjali na mnoogoo više. Da sumiram - kuler je ispravan i radi posao zadovoljavajuće osim ako ne planiraš OC u suprotnom imaš veoma dobrih kulera za oko 30-ak evra...
moze li ovo cudo da hladi CM hyper tx3?
Naravno da može. Smanjiće temperaturu za par stepeni - ništa sada da kažemo posebno, ali kada pogledamo da je mnogo tiši od box kulera, da spušta temperaturu i da je smešno jeftin...veoma dobar izbor za one koji ne žele da klokuju proc ali žele dobar i tih rad!
Da li je moguće da mi ovaj procesor u Win7 ima za 10 stepeni nižu temperaturu nego u Xp-u??Sa istim everestom sam oboje merio,i pre uključivanja sedmice sam pogledao u bios-u temperaturu i bila je 45 stepeni.Isto tako mi je pokazivao i u sedmici odmah po startovanju ali se za manje od minuta temperatura spustila na 31 stepen i brzinom kulera (box) od 2400 obrtaja, tako daje sad i box kuler tih skoro se i nečuje. Ima li neko slična iskustva?
uzeo bih ovaj procesor u kombinaciji sa asusom M4A77TD ,4 gb 1600 ddr3 geil, gts 450... dali bi zadovoljavalo napajanje chieftec GPS 550A. pozz
ja sam uzeo ovaj procesor u kombinaciji sa GEIL DDR na 1600 Mhz,sa Sapphire radeon 5770 Vapor-x i ploca Gigabyte 890FXA-UD5 napajanje LC power Titan II 600W...radi sve bez problema...tako da bi i to trebalo da sljaka fino :))
koju potrosnju ima c3 revizija, da li je smanjena sa 140w na 125w ili sa 125w na 95w?
@Veljko - moj 955 b.e. c3 kao i svaki drugi iz te serije trosi 125 w umesto 140 w. i moja preporuka za isti! -:nisam nasao manu!
Ovako imam c3 reviziju... prezadovoljan sam procesorom jedino je mana ovaj cooler sto je izuzetno bucan.. e sad razmishljam da kupim samo ventilator drugi i da ubacim al gde mogu da nadjem neki kvalitetan ?? ili da kupim lepo ceo hyper tx3 i zavrsim poso?
meni je bio bucan prvih 5-6 dana,posle sam kupio cooler master 12-icu za kuciste i od tad se ne cuje... :) mnogo sporije radi sad kuler na procesoru i ne pravi buku :)
Najbolje ti je da kupiš cm tx3 i završi posao! Ako imaš više keša (oko 30evra što jeste duplo više od cene tx3 ali zato i vredi), kupi cm hyper 212+ i tek tada ćeš da rešiš apsolutno sve probleme! Veoma dobro hladi (verovatno najbolji odnos cene i performasi na tržištu) a veoma je tih. Možeš da montiraš još jedan ventilator ako ti zatreba i možeš da ga okreneš na sve 4 strane i tako sebi obezbjediš veoma dobru cirkulaciju vazduha unutar kućišta! Ima back plate za bolje držanje na ploči i smanjenje opterećenja prema istoj! U paketu dobiješ sve potrebne elemente (čak i one za intelove 1156 i 1366 procesore) uključujući i 4 metalne žice za držanje ventilatora (2 su potrebne za 1 vent) koje su bolje od gumenih držača koji su na npr. ocz vendetta-i 2. Veoma je dobar i za klok ukoliko si i o tome razmišljao. Jedino što je poveliki - visina 160mm pa možda ne može da stane u svako kućište. Temp sa ovim kulerom u idle je oko 30stepeni...
Kuciste mi je malo za 212-icu tako da cu da uzmem TX3 e sad ovaj stock kuler se vrti na 5000 rpm kad sam u igri vristi... ali posteno stvarno ladi dobro na full loadu ja imam 45C..7... ali dzabe kad ne mogu da ga slusam vishe :)) e sad stvarno me interesuje koliko je mirniji TX3 ? i da imam jedan 12cm CM blademaster fan ocu na kuciste da ga stavim ali ima 4 pina... nemam gde da ga ubodem da li imas neko resenje za to ? ploca mi je btw m4n77TD PRO +:@oblivion
Stock kuler stvarno dobro hladi - kod mene na linx-u ljetos po najvećoj vrućini, svih 75krugova, nije prešla 64stepena što je idealno, ali zato sam morao preći u drugu sobu da spavam koliko je bio bučan! Sada imam 212+ i ne čuje se uopšte - na idle rpm je 650. TX3 je za svoju cenu veoma dobar kuler (ako nećeš da klokuješ ništa bolje ti i ne treba!). U idle proizvodi manje 20dB što je skoro pa nečujno dok je na maks oko 35dB što je opet dobro (sve ispod 40dB je sasvim prijatno). Što se tiče tog kulera, probaj da nađeš prelaz sa 4-pin na molex na napojnoj (ti prelazi obično dolaze uz kulere ali je izgleda cm ovaj put škrtario). Ja koristim isključivo SilverStone fn121 ventilatore i prezadovoljan sam, plus uz njih se dobijaju i ovi prelazi...
Ma nisam planirao da ga kokujem ovo je zver od procesora za sad sve melje...nego ovaj FAN sam bio ukljucio ali bucan je kad vrti na max da li mogu da kupim taj dodatak za molex negde? moj cilj je bio da ga prikljucim nekako i da stavim na vrti na 60% nekih i da ne bude bucan...ali ako ga bocnem na molex on ce da vrti na max zar ne ? +:OBlivion
Verovali ili ne sad sam upecao stock kuler kako vrti na 6250 RPM xDDD +:djubrence
kupio sam TX3 i prezadovoljan sam ovo cudo se ne cuje uopste.. SILENT KILLER :D a razlika u temp je 10 stepeni otprilike sto znachi da je 10c hladniji a pri tom peva pesmu full load ne prelazi 45c
Evo na idle sad kaze 27c a na stocku je bio 35c.... ^^ +:freezer
Planiram da uzmem ovaj proc. pa ako moze neko da mi kaze koja je ploca najbolja za njega posto se ne razumem bas najbolje? ;))))
Ja sa ovim procesorom imam Gigabyte Ga-790xta-ud4, ali ja sam ovu ploču uzeo zbog oc-a i stabilnosti! Tebe ako to ne interesuje, bilo koja Gigabyte ili Asus ploča sa 890gx čipsetom... (za gigabyte znam da imaju podršku za x6 procesore)
Hvala.... +:@oblivion
uzeo sam ga danas (C3 revizija) na snizenju u winwin shop-u. prezadovoljan sam brzinom i mogucnostima. Jedino mi je izgorela dioda za temperaturu i sad neznam koliko ima stepeni ovaj procesor. u svim programima mi pokazuje 0 stepeni. Da li neko zna da mogu da ga reklamiram i da dobijem drugi? POZZ +:ma extra procesor -:posle 15 min izgorela termalna dioda i sad ne vidim temp procesora
trenutno sam na Athlonu 6000+ dali je vreme da predjem na ovaj procesor ili ne,imam 4gb rama,5770 1gb,napajanje Cm 460w +:da uzimam
@ Nenad i mam ovaj Phenom 955 i Athlon 6000+. Mogu ti reci da se razlika u 2 jezgra da primeti, naravno govorim za zahtevne aplikacije. Ako ga planiras za igre obavezno uzmi ovaj Phenom. Stabilniji je od Athlona, jaci skoro duplo a potrosnja manja. Ja sam imao problem sa termalnom sondom, ali kad sam iskljucio Cool&Quiet onda mi je pokazivanje temp proradilo. Cudno ponasanje POZZ +:extra procesor -:mora da se iskljuci Cool&Quiet da bi mi pokazivao temperaturu sva 4 jezgra
Da li bi ova ploca mogla za ovaj procesor ASUS M4A77TD Pro..ili neka preporuka do 7000din
da li je ovo 64-bitni procesor?
Kako ne ja imam istu plocu i ovaj procesor i rade extra... nemas greske tu
zna li neko dobar (ne preskup) kuler za ovaj procesor, zelim da promenim ovaj fabricki, sta preporucujete ?
mogu li samo da zamenim ventilator, npr neki noktua, sta dobijem ?
................ +:GTIIIIIIIIIIIIII
Cooler Master Hyper 212 Plus - košta oko 25evra i za taj novac jednostavno ne postoji bolje!
Naravno da moze ta maticna za ovaj procesor, asus m4a77td pro imam je i ja, extra je! sve preporuke! na njoj imam amd phenom II x4 945,2gb ddr3 1330,gt 240 1gb ddr3,hitachi 320gb,... i sa ovima se extra uparuje!!
Sjajan Quad-core procesor za relativno nisku cenu. Uz HD5770 i 4Gb ddr3 1600Mhz, nije se pojavila igrica koju nisam mogao da pokrenem na 24'' u full HD rezoluciji sa ukljucenim najvisim detaljima!! Svaka preporuka! +:kvalitet izrade, odlicna stabilnost i brzina -:fabricki kuler isuvise glasan
definitivno prava stvar za ove pare...isto sa 5770 i 4 GB rama,nema igdre koju nisam poterao u FULL HD rezoluciji... -:bucan fabricki kuler
Koji bi cooler isao najbolje na ovom procesoru, a da je do 20e? Hladjenje i nije previse bitno u odnosu na tisinu, jer u svakom slucaju, bilo koji cooler koji nije BOX hladi bolje od njega tako da su karatkeristike uglavnom veoma slicne. -:veoma bucan fabricki cooler
Možda da razmisliš o CM Hyper TX3...
Koliko bolje perfomanse i pobosljanja bih dobio sa ovim procesorom u odnosu na AMD Athlon II X4 640 3.0? Npr u igricama,konvertovanju itd ? i da li je vredan ovih para tj oko 150 e? hvala unapred.
Pa sta da Vam kazem,samo da je savrsensvo.Malo sam ga testirao,pokrenuo sam 3-4 filma, kopiranje sa jedne na drugu particiju(folder od 40 GB),pustio tri plejera sa pesmama,ubaci disk da rezem i pustio Call of Duty(Black Ops),prava zbrka tonova.Nije ni osetio da sve to radi.Ako neko ima neki program za test neka javi,naravno kao pomoc za sledece kupce,ali ono sto on moze retko koji moze.Verovatno X6 mu parira ali i sa cenom .Zato preporuka svima koji hoce mocan procesor. +:Sve pohvale -:kada se optereti cuje se kuler
Razlika postoji, ali mislim da nije tolika da bi je primetio, opet je to ista arhitektura, razlika je sam L3 cash i 200MHz, ništa vredno menjaja cpua. +:Za Bibera
AJd neka neko objasni koja je razlika izmedju c3 - c2 revizije?? I da li je bitno toliko da je c3...kao novija .. pozz
Pozdrav svi fanovima ovog procesora ! fabricki kuler je bas bucan kad je na 3,2 ghz! interesuje me da li neko zna kolko je nivo buke pri tom max opterecenu? interesuje me da vidi dali se isplati kupovati drugi kuler i davati dodatnih 20 e! ovi cm tx3 su od 17- 35 db?? ako neko zna nek se javi ! hvala
Ne znam tačno visinu db pri maks opterećenju fabričkog kulera, ali je netolerantno bučan (ako ti smeta na idle onda ćeš pobjeći iz sobe na maks)! Ja sam ga baš testirao na ovom procu i moram da kažem da je promjena kulera itekako isplativa... Što se tiče tx3, jeste manje bučan od stock ali je i on glasniji od brošurne vrijednosti - glasnoća ide i do 44db što se ipak čuje... Najbolje rješenje je cm hyper 212+ koji je oko 25evra - ubjedljivo best buy! +:@Milance
da li je ASUS M4A88TD-M EVO/USB3 dobra ploca za ovaj procesor ili da uzmem neku drugu? hitno je molim za pomoc!!!
Moze li ovo chudo na Ga-m52l-s3 rev 2.0???? od ostatka konfe imam grafu GTS 450 GS GLH, 3Gb ddr2 ram i 600W LC power napajanje, a trenutni procesor mi je amd athlon x2 5000+ @ 2.9 Ghz
ljudi ponovo ja sa istim problemom ! a mozda nekom ovo i koristi !:)pala mi je na pamet jedna ideja ! ja generalno nemam prob sa hladjenjem imam prob sa nivoom buke fana kulera procesora !Posto je ovaj cm hyper 212+ bas skup da napravim korisno resenje da kupim neki malo bolji kuler do 10 e 8 cm i nabudjim na postojeci fabrcki hldnjak koji nije los ! sa 4 pina kuler ! dali je to neko probao ,ili sam ja ovde jedini sa idejama !:))haha iskreno se nadam da ce i odgovor biti takam !iskren ! hvala unapred !
nije problem u kuleru vec u suvise uzanim rebrima hladnjaka kroz koje prolazi vazduh i stvara neugodno zujanje. Ima dobar cooler masterov box za 2000din u monitoru ja sam ga danas uzeo necuje se prezadovoljan sam.
milance sta ti je to cooler masterov box ja to nisam nigde video na niskom trzistu ! reci mi tacan naziv da mogu da trazim ! hvala unapred +:za@milana
Ja sam pazario Cooler Master Hyper 101, i sad uzivam u tisini svoje radne (citaj igracke) sobe. Vrlo jeftino a vrlo efikasno resenje za ovaj inace odlican procesor. +:brz, rodjen za o.c. (kome treba) -:zuji 'ladnjak...
kupdoh ga danas.. zajedno sa maticnom Asus M4A87TD EVO i ram memorijama( exceleram 4GB na 1666Mhz) a prethodno sam kupio ati 5850... par meseci sam planirao ovu konfiguraciju pa b voleo da cujem konacno misljenje o mom novom ljubimcu za igranje igara..danke
Šta kaže raja, vredi li da predjem sa Athlon II X2 250 na ovo čedo ili da skupljam lovu za šestojezgarni i još malo iscedim X2 250?!? +:Pitanje
Teško pitanje, ako ti nije frka cedi još taj x2 i idi na x6, tačno će još pasti cena x6 procesorima.
da li je "cm 212 +" dovoljan za overclock ? ili nesto bolje za tu cenu ???
Sta ce vam overclock na 4 jezgra i 3.2GHz po jezgru? Planirate da hakujete NASA?~!? Za overclock se kupuje CPU ispod 80€ i tu se izvlaci max. da bi se ustedelo na parama, inace sve iznad 130€ je high end i bez dizanja freq. Kakva glupost, platis CPU 130€ sa 3.2GHz freq. po jezgru i onda nisi zadovoljan nego jos razmisljas da kupis extra kuler koji ladi sobu da bi se hvalio pred komsijama kako si digao freq CPU u nebesa? +:vrhunski cpu
Kako ti mislis 3.2 po jezgru ?? O.o
moze li samo da se ventilator zameni ? hvala na pomoci !
imam sledecu konfiguraciju : amd athlon ii x2 265 3.3GHz, ati radeon hd 5750 1 gb i 4 giga rama. e sad moje pitanje je sledece koliko bih u proseku vise frejma dobio u igricama sa amd phenom ii x4 955 ?
Ja sam kupio coler master V6GT za ovaj procecor i mogu vam reci da je razlika u temperaturi i do 20 stepeni naravno u minusu a o buci da i ne govorim! +:Odlican procesor -:Nema za sad
Uzeo bih sledecu konfiguraciju: ASUS Crosshair IV Formula, AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2GHz 8MB, KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 HyperX, WESTERN DIGITAL Caviar Black 640GB 7k 64MB SATA600 WD6402AAEX, MSI GeForce GTX 460 1GB GDDR5 N460GTX Hawk Talon Attack, NZXT Guardian 921,COOLER MASTER eXtreme Power RP-600-PCAP 600W. Zanima me samo vase misljenje da li se uklapa sve ovo, i da li da promenim nesto? A kasnije mozda jos jednu istu graficku u SLI, ako je to moguce... Hvala
Gorane,uzmi umesto IV formule neku jeftiniju plocu,ja recimo imam 880ga-udh3,onda uzmi recimo 6870 ili ako ims kesa 6950,onda cft 600 napajanje i to je to,izacice ti manje para zbog ploce,stace ti formula!
Ukoliko si se odlučio za AMD, onda zaboravi na SLI osim ako ne namjeravaš da kupiš ploču sa nVidia čipsetom ( npr. Asus M4N98TD EVO ) koje su veoma dobre ali slabo zastupljene. Ako želiš da stavljaš 2 grafičke kartice onda ti je najbolje da kupiš ati 6850 (u početku jednu pa onda i drugu) i da se malo pomučiš sa drajverima da ih dovedeš do željenih rezultata. Dalje, za dvije kartice (iz ovog segmenta) bi ti bilo preporučljivo i malo jače napajanje - 700+W, poželjno Corsair ili SeaSonic ali će i npr. Chieftec CFT-750-14CS biti i više nego dovoljno... Moja preporuka je da ako hoćeš dvije kartice ideš na intel i5-750 i 2x gtx 460 1GB jer je to trenutno najbolja kombinacija ili da ostaneš na jdenoj kartici za koju je u ovom slučaju moja preporuka gtx 570 priliko čega bi prošao i sa slabijom napojnom, npr. SeaSonic SS-620GM ili Chieftec CFT-650-14CS, šta god je jeftinije... Sve sam ovo rekao imajući u vidu da ti novac nije pretjeran problem što se može zaključiti iz tvoje prvobitne konfiguracije... Na kraju, 2 najvažnije i najdugotrajnije komponente u kompu su ploča i napojna...
Kakva crna dugovecnost matične ploče? Ajd napajanje i kućište tj. limarija, o.k. ali ploča? Intel svake godine menja podnožja i tu nema dugovečnosti ... Jedino ako si mislio na AMD i mogućnost da se na AM3 pločama uglave i šestojezgarci ... Nema više dugovečnosti komponenti. Ako je nekome do nečega dugovečnog u PC-u kupite bilo koji lim što se zove kućište i ekstremno kvalitetno napajanje od preko 700W i to će vam trajati 10 gidina ladno (ako napajanje naravno ne ode u večna lovišta ranije)
Onda da uzmem Asus Sabertooth X58 i neki Intel i5 sa 4 jezgra? Hvala na komentarima...
Moja konfa je 800e iznosila Avgusta meseca 2010.Ovaj procesor,maticna 880ga-udh3,5770 cucore,cm690 II advanced,cft 600,4 giga Geil hard WD black 500...meni ne treba vise!
Asusu Sabertooth X58 je 1366 za šta ti treba i Intel I7-9xx koje su još uvijek preskupi... A možda da pogledaš Asus Sabertooth 55i/Gigabyte GA-P55A-UD5 koje su slične cijene ili po meni jednu od najboljih ploča cijena/performanse Gigabyte GA-P55-UD4?..... Procesor Intel I5-760..... Memorija ti je sa Intelom manje više svejedno - uzmi Kingstona koji is već naveo - dosta je kompatibilan i zastupljen a nije skup....... HDD, ukoliko nemaš keša za SDD neka bude WD koji si već naveo.......Od grafičkih bih uzeo Gigabyte GV-460OC-1GI pa kasnije ubacio još jednu i imaćeš performanse primjetno veće od gtx 480! MSI daje bolje razultate ali sam se sa hladnoćom i nečujnosti Gigabyte-ovog modela lično susreo - imam isti model, i nisam se nikada pokajao a plus je i jeftinija. Napojna Chieftec CFT-750-14CS 750W (jača zbog SLI). Što se tiče kućišta CM HAF 912 Plus (po meni savršeno kućište - subjektivno ružnije od Guardian-a ali i jeftinije)...... Ovo su neki prijedlozi a ti sada vidi za šta imaš keš - sa jeftinijom pločom, jednom grafičkom i bez monitora izađe oko 730 evra...
Zaboravio sam napisati "A" u jeftinijoj ploči - puni naziv je GA-P55A-UD4.... @ vv Da, mislio sam na AM3 jer ja već godinu dana imam AM3 ploču sa 955BE i imaću je još godinu (ukoliko ne crkne) a onda ću samo da nabacim X6 1090T i njega još da guram 2god što za ploču čini 4god. što i nije malo, naročito ako je i OC u pitanju... Zbog toga sam naglasio vrijednost dobre/skupe ploče... (bolje i skuplje imaju dosta bolje hlađenje) -:Dodatak
ASUS M4A87TD EVO = 090€ AMD Phenom II X6 1090T 3.2GHz 9MB Black Edition Six-Core = 200€ GIGABYTE Radeon HD 6870 1GB GDDR5 = 200€ Napajanje kvalitetno = 080€ sitnice tipa: HDD, DVD-RW, 4GB RAM memorija = 150€ prosek Eto ... to ti je negde oko 720€ i 80€ ti ostaje za još neku sitnicu ... Ako ovo ne vredi, onda stvarno ... Jedino ako računaš na neki Intel - e tu će ti procesor i matična povući ladno još 100€ > +:za @Goran
Ja sam intel-a samo i spomenuo zbog sli i zbog boljeg oc-a (kod amd-a je dosta teško natjerati memorija da radi preko 1333mhz, ali se zato latencije mogu fino utegnuti, opet zavisno od rama)... Međutim, sada sebi da kupujem komp, kupio bih sledeće: ploča: GIGABYTE GA-890FXA-UD5.......proc AMD X6 1090T sa CM 212+ kulerom (njega imam).....memorija Mushkin Frostbyte 2x2GB CL7 (imam)........Grafička Gigabyte GTX 570......Napojna Seasonic SS-620GM (nju već imam)......Kućište CM HAF 912Plus......HDD (trenutno je SDD preskup) 2x640GB WD Black 64mb buffer u RAID 0 i 640 GB WD Green za storage (ovo već imam) ali se prvom prilikom prebacujem na SSD OCZ Vertex 2 2x60GB u RAID 0.... Ne znam koliko ovo trenutno košta (pretpostavljam da solidno prelazi budžet) ali za ove stvari koje imam garantujem da su veoma dobre! Mislim da bi za ovakav komp vrijedilo i malo sačekati sa kešom, da se skupi i onda bar ko čovjek biti miran solidan vremenski period....P.S. Cross 2x6850 košta kao jedan gtx 570 i vjerovatno ima bolje rezultate ali je to zaje*ancija sve podešavati, tj. praviti profile za svako aplikaciju posebno, plus što se mora kupiti i jača/skuplja napojna... Pokušaj, vidi da li možeš sklepati nešto od svih ovih ponuđenih elemenata jer čak i da kombinuješ, nećeš pogriješiti... +:@Goran @vv
Hvala vam ljudi, mislim da ipak ostajem pri AMD-u, jer Intel je preskup, i ta cesta menjanja socketa... A kakvi to novi procesori dolaze iz AMD-a? Zna li neko?
Procesor leti ali stvarno :D Znaci nisam mogo nikako da ga usporim dve igrice muzika,net,msn,skayp, FB,youtube ma ono Zivotinja :D grejanje XD klok na 3.4 samo od 36 do 38 sa defalt kuler lepo zar ne XD mogu tek da zamislim kako ima da se klokne na 3.8 sa V8 kulerom Milina XD.Intel je skup jeste estra je ali skupo ipak je AMD jeftin.brz i pouzdan a moze sve lepo i stabilno da radi na njemu ps KUPUJTE ODMA XD +:Extra procesor vuce ko lud !!!!! -:znate kada nikad !!!
gde pise dal je c2 ili c3 :) na kutiji ili ??
XXX, meni pise u programu Core temp, skini ga i videces rb- C3 ili rb-C2
Za xxx: skini CPU-z i videces sve sto te zanima... Program je besplatan. A kad vec skidas to onda skini i GPU-z nista nece da ti fali :-)
ma ne to nego kad ga kupujes kako da provalis da l je c2 ili c3,mora da pise negde jel tako ??
moze li neki 9cm kuler da ladi ovaj procesor kao 212+ npr ? Uzeo bih je bez razmisljanja ali je prevelika za moje kuciste, jbg.. bas zuji ovaj stok kuler, odlicno hladi ali je buka, cini mi se, 100 db :(
@xxx vidjećeš preko oznake na procesoru - ako su posljednje 2 oznake "gm", onda je c3 revizija....... @amd razmisli o cm tx3 kuleru, tj. provjeri njegove dimenzije (mislim da može ali nisam siguran). Performanse su lošije od 212+ ali sa tim dimenzijama nećeš ni naći kvalitetno isti. DObra osobina je i cijena - oko 15evra