Dobar procesor, ali ne vredi 50e vise od 955BE... jer su to gotovo identicni procesori samo je razlika u tih 200MHZ koji se dobijaju prostim klokovanjem 955-ice i to sa BOX coolerom... +:200MHz vise od 955BE -:fabricki clockovan 955BE.. uz TDP od 140W
da li je ovaj procesor bolji od i7 920 za igrice
...pa nije bolji za igre, ali nije ni losiji. Danasnje igre vise ne traze ludacki jake procesore, a i7 nije nista brzi u igrama od Core 2 serije, tako da ako uzimate procesor cisto da bi mogli igre da igrate, ovaj procesor je ok... +:Quad core na 3.4 za ove pare...
Pa vise nije toliko skuplji od 955,a da se isplati? pa isplati se..zasto? Zato sto napon na defaultu je veci nego 955 i iznosi 1.5v,dok kod 955 su to kriticne vrednosti,zato ovaj procesor se mnogo bolje klokuje sa vecim vrednostima u odnosu na 955,takodje sam gledao i testove i 965 je ipak na istim taktovima brzi...
A Za milosa: Nije bitan sada vise broj jezgara a ni brzina jer sa procesorom od 50e+ ti mozes da pikas sve igre bez problema.Bitan ti je ram,ploca i graficka,i bilo koji dual core 2,5 ghz+. Amd ili Intel,nebitno,jer realno jos nemas igre koje koriste pun potencijal ne quad core procesora vec dual core-a.ti na 3 ghz quad igras sta oces,i programi rade mnogo brzo,tek ce sa windows 7 multi - thread zaziveti!pa ce onda imati smisla broj jezgara.A presudna stvar u igrama je i dalje GPU,cak je to sad naj-presudnija stvar za kvalitet prikaza nekog novog naslova.Pricale su se spekulacije da ce i5 intel dolaziti sa integrisanom grafikom u sebi,da ce je on obradjivati,i da ce to biti cale za grafiku,ali ova kriza ocigledno donosi svoje,a da ce to biti neka bliska buducnost?- SIGURNO. Sve ide ka tome,a takodje HTPC su sve kvalitetniji,sve ide ka "sitnicenju" i povecanju efikasnosti,pa stoga kad budemo imali procesore sa 16 jezgara,32,48 zamislite kako ce reprodukovati igru naspram 1-2 GPU-a na grafickoj.Jos kad se na to doda ogromna kolicina rama sa ogromnim taktom i malom latencijom,dobijate super igracku kombinaciju koja nema premca!
do 6ghz sa tecnim azotom i 1kw napajanjem
Bas naprotiv Djoko, procesor je itekako bitan jer mora da isprati graficku, inace ce da je ugusi. Cisto radi primera, na Q9550 moj GTX275 nije hteo da izbaci vise od 14K poena u 3dmark06 dok je procesor radio na default 2.8ghz. Kako sam ga digao na 3.7 sve se promenilo, zato ne ocekujte da cete moci da koristite jake graficke na krsh procesorima. Iskreno, ovaj Phenom vredi uzeti ako vec imate ceo AMD setup, ali pored i5 serije Intela, deluje smesno...
Verovatno si mozda mislio na i7 jer ustvari i5 nema sta da trazi sa ovim procesorom . Drugo sta si mislio pod tim da treba da imas AMD setap ?Zar je kod tebe mozda moguce da intelov procesor stavis na AMD -ov socket ili obratno .Ajde prestanite vise da se ponasate kao da vam je Intel ostavio nesto u nasledstvo pa imate koristi od toga . Za svaku dobru konfiguraciju treba da podjete od najslabijeg propusnog grla u racunaru a to je Hard disk , pa maticna ploca pa graficka karta pa ram memorija pa tek na kraju procesor .Dansnji procesori su toliko brzi nebitno intelovi ili amd da svaki od njih radi super ono za sta je i namenjen . Ne nasedajte na pricu o overkloku vec ako zelite dobar racunar krenite prvo od najslabije karike kao sto sam gore i naveo .Iza mene stoji 20 godina iskustva u it-u pa na moje retke slobodno mozete da se oslonite a uvek mozete i procitati u bilo kojim it novinama ...Pozdrav
Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GHz 8MB ili i5-750 2.66GHz 8MB Socket 1156 BOX Radi se o novom PC koji da uzmem? Radim sa videom.
koliko je amd sebe podcenio pa da daje ovako niske cene dok intel sa ovakvim karakteristikama ide na 500e i preko. Svaki pametan covek kad malo bolje razmisli shvatice da je uvek bolje uzeti amd jer je veoma mala razlika izmedju dve firme a cena 3-4 puta jeftiniji. Inace imam intel,ali sam realan. +:odnos brzina-kvalitet-cena
Naravno da ces uzeti AMD , a razlog ti je jos jedan plus , bas zato sto radis sa videom , em ces ustedeti svoje pare . AMD nije sebe podcenio vec drzi trziste srednje i niske platezne moci .To cini neverovatno mnogo korisnika u svetu pa je Intel shvatio da se zeznuo oko ovog poteza kojim je amd postao glavni konkurent Intelu.Medjutim Intel je prakticno na krajnje iskvaren nacin (posto je ogroman) u to vreme negde oko 2002-3 - (otprilike koliko se secam) na neki nacin primorao jace brendove poput della i slicnih da potpisu ugovor sa Intelom . Ovo je zestoko pogodilo AMD jer je tada ostao bez ogromnog dela trzista .Naravno Intel je isao na to da zauvek unisti AMD i nametne svoju ogromnu cenu procesora , pa bi prakticno ispalo da je i jedan jedini .Iako ga je tada AMD tuzio (sudjenje treba da bude valjda iduce godine) Intel je mislio da ga je tim potezom unistio . Medjutim AMD je tada vise zbog reklamnog trika izbacio onu oznaku plus proizveo Athlon procesor koji je bio jeftin i namenjen svakom korisniku i kome je sve vise i vise padala cena a dokazano je radio brze od intelovih neprakticnih Mhz koji su leteli u nebo ,svakom pojavom njihovog novijeg procesora. Ovde su tako zestoko a ponajvise niskim cenama procesora , zadali udarac mnogo mnogo vecem intelu da su oni poceli da se cesu gde ih ne svrbi , pa su morali kao jedini odgovor da spustaju cene njihovih procesora i razvijaju potpuno nove tehnologije. Posto Intel ima mnogo vise takozvanih istrazivackih odeljaka jer je ogroman a AMD samo jedan , Intel uvek pronadje nacina da prikaze nesto novo i da se busa u grudi ali ih AMD naravno uvek sa zakasnjenjem (jer nema toliko para za istrazivanja) sustigne i predstavi bolju tehnologiju izrade procesora po cenama za svakog coveka pod ovom kapom nebeskom. Naravno i sada Intelova tehnologija procesora u I7 jeste bolja od AMD ove ali trenutnom cenom njihovog najskupljeg procesora od 1000 i kusur evra , covek zaista pocne da se pita dali toliko i vredi i kojim je uopste bogatasima namenjen . Naravno po meni Intelov procesor po ceni od 1000 evra vredi samo ako uz njega ide spavaca soba , kuhinja ili frizider . Nama korisnicima ostaje da se samo dobro zapitamo sta zelimo od racunara i dali bas uvek treba da glumimo zrtveno jagnje ...
mislim da svako ko uzme i7 umesto ovog cuda ,definitivno nije sav svoj ,amd u zadnje vreme poprilicno izjednacuje performanse tako da vise nema onoga "za obradu videa je brzi intel ,za igre je bolji amd" i ta sranja ...intel jos nije napravio pravi cetvorojezgarni procesor ,vec su to sklepana dva dvojezgarna procesora ...samo da bi digli cene ,koliko su bezobrazni ...isto sto je koki rekao ,podmicivali su vece kompanije (Acer ,HP ,Dell ...itd) da ne ugradjuju amd-ove procesore u svoje konfiguracije ...to su garant uradili jer su osetili da nece jos dugo da se glupiraju ako amd nastavi ovako ...i jos jedna stvar koja je kod amd stvarno sjajna ,je to da procesori koji su namenjeni za AM3 socket mogu da rade i na AM2+ pa cak i AM2 (starije ploce kao na primer moja M2N-E SLi) ,i mogu da lepo stavim jos oko 100e u dzep jer ne moram da menjam maticnu da bi stavio jaci procesor i za te pare uzmem bolji ram ili hard disk ...ne znam stvarno sta prolazi kroz glavu onima koji daju mnogo vise para za intel kad (bar ovde u srbiji) ne rade nista sto ce da im intel odradi brze od amd-a ...jedino ako imate pare za bacanje ,onda uzimate ,al ja takvima ne bi dao racunar ni da ga pogledaju a kamoli da ga koriste +:koki je objasnio neke bitne stvari ,poslusajte coveka -:pored novijih amd procesora ,intel moze samo da im se sagne
Odlican text KOKI... Ja sam za AMD i slazem se da je ovaj procesor vise nego dovoljan za bukvalno sve namene... ako pravite konfiguraciju sa ovim procesorom uz dosta memorije i dobru maticnu i graficku kartu imacete STUDIO U KUCI... ZVER ZVER ZVER +:Opake cifre -:Mozda malo potrosnja struje ali to nije strasno jer procesor neradi uvek na 100% iskoriscenosti, a jos plus ima 4 jezgra i mora da trosi kako god se okrene
Da li neko ima plocu:ASUS M2N-MX SE Plus? Moze li na nju ovaj procesor? Neko rece da se ovaj AM3 uklapa na AM2 i AM2+ ? Jos nesto, moze li krace objasnjenje o L2 i L3. Koliko svako jezgro posebno ima kesa ako to tako ide.. ?
nisam ga jos kupio planiram da ga kupim umesto intel i7.samo neznam kako ce igrice da rade, mislim na ono dal ce da mi seckaju. +:CENA 3.40GHz 8MB
za Milosa-L1 128 kb po jezgru, L2 512 kb po jezgru, L3 6mb zajednickog iliti deljenog casha, moze na AM2 ploce samo moraju da imaju podrsu za 140w cpu( tvoja nema), jedino ne mozes da koristis pun potencijal memorije tj ne mozes da stavis DDR3 na AM2 plocu.Ako hoces asus opet M3A78 PRO, ima ddr2 pa ne moras da menjas i memoriju,ili GIGABYTE GA-MA785GM-US2H jeftinija (vise volim), obavezno sa AMD (7xx) chipsetom zbog AMD OVERDRIVE-a! Mama za overclock!
izasla revizija C3 sto na maternjem znaci da mu je default V sa 1.4 spustena na 1.36 tj. potrosnja sa 140w na 125w! +:pojavio se C3
Ima li kod nas da se kupi i kolika je razlika u ceni
don't know, to moras da vidis sa prodavnicama koje ga "diluju" :)
Koliko ja vidim ovde mnogi kazu da je ovaj procesor jedan od najboljih i da prestize i i7, stvarno ne razumijem po ceme vi gledate kvalitet procesora. Ovaj je proccesor u rangu sa i5 750 koji kosta negdje oko 170 evra (mada je za nijansu bolji i5).Malo pogledajte benchmarkove po internetu pa presudite. Svako treba da uzima procesor na osovu onoga za sta ce da mu sluzi a za gejming je bolji i5. Mala je cjenovna razlika a za gejming je i5 bolji u svakoj igrici od pomnutog procesora. Nemojte da sudite o procesoru na osnovu Gigaherca jer ima i drugih faktora bitnih za rad procesora. Mnogi ce AMD fanovi sada da pocnu da pisu kako ja neam pojam, ali to su ustvari ono koji ne znaju nista o procesorima i sudde o njima na osnovu reklame i gigaherca :) PS: Ovaj procesor pobjeduje i5 u rendering_u i u jos nekim drugim stvarima, sada sve zavisi za sta koristite procesor ako je za igranje uzmite i5 a ako cete da obradjujete video ili da radite nesto slicno tome uzite ovaj procesor. Evo vam link pa pogledajte http://www.guru3d.com/article/core-i5-750-core-i7-860-870-processor-review-test/ +:Odnos cena performanse
Sto se tice linka koji si postavio konkretno gaming, mala razlika je u malim rezulucijama do vecim nema razlike uopste...
Pa u vecim rezolucijama nema ni razlike izmedju ni jednog procesora tako da svaki je dobar na svoj nacin. Po meni je bolje uzeti i5 sa nekom P55 maticnom i nekom malo boljom grafom, mada su ove maticne P55 malo skuplje. Tako da za manje para sa ovim procesorom cete da dobijete gotovo iste performanse kao i sa i5. Mada opet kad se pogleda ako uzimate procesor samo za igrice bolje da uzmete neki dual core jer procesor nema toliko znacaja za igirce, a ostatak para date na bolju graficku.
'vako: AMD se definitivno vratio u ring ali ima tu jos dosta da se radi, ja sam inace njihov fan ali intel stoji da je jaci, koliko para toliko muzike, a sto se tice igara one su u glavnom sponzoruse i traze dosta casha i 2-3 jezgra. U sustini sto vise pratite napredak tehnologije vise se patite :)
Kolega izvini sto ti kazem ali ajde ne lupetaj .Mislim da ti Intel nista nije ostavio u nasledstvo a sakom od nas je bitna cena vrhunskih procesora . Dakle ne troluj ...
Bravo koki brate kome treba intel od 1000... eura,uz ovaj procesor samo dosta ram memorije dobra grafa i ploca i ima da pice sve igrice bar nardene 3 godine,mada fanovi intela ako imaju para za bacanje njima je lako jer njima ocigledno komp sluzi za kurcenje a ne za ostale svrhe. pozzz
Ja nisam rekao da ovo nije vrhunski procesor , ja sam rekao da je u ovom cjenovnom rangu bolji i5 a sad ako ti neces da se informises oko cjene ja tu nemogu nista. Razlika u cjeni je 10 evra, a ko ima pare da uzme ovoj procesor ima i tih 10 evra za i5 (koji je bolji od ovoga procesora). Ja nisam niti fan INTEL-a niti AMD-a, samo gledam sta je bolje nije vazno dali je intel ili amd. I sto se odmah hvatate najskupljih primjeraka intela kada se prica o intelu i amdu. Ovde je rjec o procesorima cjenovnog ranga oko 150 evra a ne o i7 975 i njegove cjene.
Pogledajte sta sam napisao u prvom komentaru .Da svako treba da odluci izmedju ovoga ili i5 na osnovu onoga za sta ce da koristi procesor i da je i5 bolji za igrice i za obicne korisnike dok je ovaj proc. bolji za obradu videa i rada sa slicnim stvarima.
eh da imam para ja uzeo bih 2 istanbula :)
pozdrav svima....u petak idem u bg da kupim kuciste i opremu za vodeno hladjenje...preporuka kucista ThermalTake ili Cooler Master cena do 12 000din....i sta mi je sve potrebno za vodeno hladjenje detaljno sve od delova creva i sta je sve tu potrebno...konfa je sledeca: asus crosshair III formula amd 965be 3x 2gb patriot 1600mhz chieftec 1200w hdd 2x 1tb samsung grafu necu jos da kupim cekam da stigne kod nas ati 5870x2(5970)
Sto 3x 2gb (uzmi 4x2- naravno sistem 64bita)? sto ne MSI 790FX GD70, koliko videh po netu to je kao najbolja AM3 ploca, a i jeftinija je mada vidim da cash i nije problem, kucista nemam pojma ali mi se svidja COOLER MASTER HAF 922 RC (dobro rashadjeno) , a hladjenje je zajebaTo, kod nas i nemas bas neki izbor, TT big water760 samo mozes da uzmes neki bolji waterblock (EK SUPREME) i ako nadjes npr thermalright chill factor pastu (imam je i zlo), i jos jedan savet, uzmi neki raptor za sistem ili nesto slicno :)
e da trazi reviziju C3, manje trosi a i manje se greje!
@saxa nije problem da kupim jos jedan modul rama...haf mi se ne svidja najverovatnije cu da uzmem Antec p183 ili Thermaltake armor(pa da ga malo modujem)...nisam bas upucen u vodena hladjenja pa ako mozes da mi kazes sta sve od delova traba za vdeno hladjenje?
TT big water ti ima sve delove, to je komplet, jedino sto bih menjao iz TTa jeste block, videh na netu da je ovaj EK SUPREME jako dobar, mada moras a pitas da li odgovara TTu, imas na youtube dosta klipova kako se sve to sklapa a i dobices i detaljno uputstvo, sto se tice rama steta da uzmes 3 stapa jer nije core i7 pa da ima tri channel, ovako napunis 4 slota i biras da li ces unganged ili ganged mode, poz!
idem sutra u BG pa cu da kupim najverovatnije anteca p183 i raspitacu se u radnjama za vodeno hladjenje
Inače sam iz HR, i pitanje je , jel ima kakva dostava van srbije, mislim iz srbije u hrvatsku, kod nas je inace ovaj procesor skoro pa 2000 kn (20000 din), pa zasto ne kupit ovdje... :) +:cijena :)
ma kakvi intel je skup i ne vredi nista. belive me deco. Ovo je moc.radi ko zmaj ne trosi struju sve pohvale, bolji je od i7 sto puta,160 evra miran si 25 god. +:procesor je dojaja -:majkemi
vratio sam se malopre iz BG-a i kupio sam sve sto mi je potrebno... 1- Asus crosshair III formula 2- 4x 2g patriot 1600mhz 3- Chieftec 1200w 4- Patriot Warp 64GB (sistemski) i Samsung HD154UI 1.5 TB (storidge) 5- ThermalTake Armor+ 6- Graficku nisam uzeo cekam 5870x2 uzeo sam OCZ cpu wather block, pumpu p500, jedna radiator tt, rezervoar tt i 5ventilator svetlecih 2000rpm..kad sve to lepo budem sklopio sa grafom ako ne zaboravim ostavicu vam link da vidite kako je sve to ispalo....hvala svima na savetima
to moras da vidis sa prodavnicama ili da nahvatas nekoga iz BGa da ti kupi pa posalje, a i vidi po netu koje su cene, mozda mozes da narucis iz recimo Madjarske ili Austrije ako ti se isplati
ja ti mogu doneti u Zg za dz, zavisi gde si ti...studiram tamo ... +:@chaura
na granici sam sa Srb. - Dalj , 5 km od prijelaza bogojevo, al ti psire 100% prelazis kod Iloka, pa autocestom do ZG-a ... ? Vidit cu jos, il cu narucit nekako , ili cak otic do Sombora, on je bar blizu... :)
E da..., i trebala bi mi matična, pa neko ako može da predloži, koja bi matična bila kompaktibilna s ovim procesorom....? (link po mogućnosti) Hvala
I ja bih ovaj procesor u svojoj makini, te me muci isto pitanje kao tebe: koja ploca? Videh na ovome sajtu u specifikaciji ploca da Gigabyte GA-MA790XT-UD4P i MSI 790XT-G45 podrzavaju Phenome ll X4, al' ne bi skodilo da se nadje koji znalac da to potvrdi. Takodje me interesuje da li ploca koja podrzava X4 procesore ima po defoltu podrsku i za X3? +:@chaura
ja sam juce pazario asus crosshair III formulu i ploca je extra samo sam to sve spakovao da vidim kako rade i kakve su temperature a veceras cu da uradim sve u full-u tj da ubacim vodeno hladjenje i da vidim temperature
ova ti dodje jos najbolje resenje ASUS M4A785TD-V EVO http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=fcsXWSxnhzZE9rnR&templete=2 +:@lazzaries
C3 revizija - TDP 120W, manje zagrevanje, veci oc potencijal :)
Za lazzaries, sve ploče koje imaju oznaku am2+ ili am3 podržavaju sve phenome II i athlone II bez obzira na broj jezgra. Naravno za ovaj procesor treba jača ploča preporučujem spomenutu GA-MA790XT-UD4P.
@Darko ne podrzavaju sve zbog potrosnje procesora... ajde probaj da stavis ovaj procesor (140W) na bilo koju uATX am2+ ili am3 nebitno @lazzaries od te dve bih izabrao Gigabyte, ponovo, imam je, prezadovoljan sam. podrzava i x3 naravno
Zanima me da li bi ovaj procesor mogao da ide na moju maticnu Asus M2N-E?
Nijedan procesor iz serij athlon II i phenom II ne moze na tvoju plocu, tvoja ploca ima AM2 socket, a za ove proceore treba AM2+ ili AM3.
А има ли нека јефтина, а квалитетна АМ2+ или АМ3 која ће ми трајати годину дана док не пређем на Интелову И7 технологију?
GA-MA770-UD3, GA-MA785G-UD3H
dali su ovom procesoru sva 4 jezgra po 3.40ghz ili svi zajedno 3.40ghz i koja je najbolja Asus ili MSI plocha za ovaj procesor
svako je po 3.4 GHz, asus crosshair III ili msi 790fx gd70
Odusevio si me care :) """dali su ovom procesoru sva 4 jezgra po 3.40ghz ili svi zajedno 3.40ghz i koja je najbolja Asus ili MSI plocha za ovaj procesor"""
Jel ima negde u prodaji C3 revizija - TDP 120W. Inace mislim da je procesor ok,jeste sporiji od i7 920, ali je i jeftiniji
Da li neko zna koji FSB koristi ovaj CPU ? Sve zivo sam pretrazio i ne mogu da nadjem !!!
ovo je zlo od amd procesora koji je proizveden....imam ga vec nedelju dana i overklokovao sam ga....stabilno radi...sve pohvale
jel uz njega ide AMD kuler???
FSB je 200 x 17(+) = 3400 MHz , ne razumem "koji" imas brzinu koliko sam upucen. nadjes plocu koju mozes da maltretiras i podignes fsb da bi izvukao maximum iz memorije jer je podrzana 1333 MHz od strane CPU-a, a sa multiplikatorom ubrzavas samo CPU, tako da uzmes ddr3 1600MHz i zveknes fsb da dobijes tu brzinu
Uz svaki procesor ide box kuler, koji naravno treba menjati ako misliš da klokuješ (mada je loš čak i za defolt).
mozes da zadrzis i box cooler ali je bas bucan, najbolje da uzmes neki sposobniji(veci hladnjak) da sa malo obrtaja coolera dobijes hladan procesor... od ploca DFI ILI GIGABYT +:cooler
Ovo je nesto naj naj iz amd-a ili ti best buy. naspram intela tako da ver. ovaj processor uzimam do nove. vec imam asus royal knight cooler. koji savrseno obavlja posao na dual core-u iako je predvidjen i za x4 i qq univerzalan. jedini porb. mi predstavlja izbor matichne, bukvalno sitnice . ako neko ima proc. i neku malo skuplju plocu bio bih zahvalan da cujem utiske. +:Cena i otvoren proc. za ovc -:black edition bi znacio da procesor dolazi sam. ali mozda gresim.
Interesuje me da li ovaj procesor moze da ide na Gigabajtovu maticnu plocu GA-MA790X-UD4? Hvala unapred,pozzz.
Ja bih ti preporucio Asusovu maticnu plocu M4A78T-E, na AMD-ovom sajtu pise da je to najbolja ploca za ovaj procesor,dok na ASUS-ovom sajtu pise da je ova maticna dizajnirana za AMD Phenom 2 procesore.Nije skupa, kosta nesto vise od 100 evra a odlicna je
@Tetrapak,mušterije u inostranstvu se žale na preveliki broj "DOA" slučajeva,a čini se da ista ima i ozbiljnijih problema sa biosom : http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131366
Jedna od boljih ploca za ovaj procesor ASUS M4A79XTD EVO
GA-MA790XT-UD4P "P" ti je bitno jer bez njega nije AM3,a inace ja sam imao nekoliko GIGABYTE ploca i sve su me sluzile bez jednog problema, sad sam presao na dfi 790fxb-m2rsh(AM2+) P II 940 BE i razbija!
cekajte ljudi ne kapiram ovo, kako moze da bude 141eu a 3.4 ghz sa 4 jezgra? sto je ovoliko jeftinije u odnosu na intel? [ja sam bot za ovo nemojte se smejati :-D]
Pa eto vidis da moze. Intel ti je mnogo nafuran pa zato drzi tolku cenu. Zato samo amd-a rokaj i imaces isto kao intel samo mnogo jeftinije :)
Dobar oc ide do 4 ghz sa nekim dobrim vazdusnim kulerom ali sa thermaltake 745 ili 735 sistemom hladan ko zmija na 4 ghz ubija uz to dodajte ddr3 mem i ati 4870 sa ddr5 dobicete extra komp koji ce dsa slajka superiska jos dugo dugo... Da ne pominjem neku jacu grafiku ali ovo vam je dosta provereno :-D +:jeftin,dobra,odlican oc -:nisam cuo bas neku zamerku
Brz i pouzdan c3 Deneb core am2+ mada ipak treba uzeti am3. 140w uz neku high end grafiku i 4gb (2x2gb) ba 1600mhz. Zahtevni AI. u igrama su proslost uz ovaj processor! +:AMD pored otkljucanog processora daje i cooler sa 4 heat pipea (mali sladak cooler) ali to je za 3.4 takt i mozda malo experimentisanje . -:cena pored toga sto je niska u maloprodajama ipak iznosi 15k dinara sto nije bas 141e
Nije istina za cenu, u vip housu, cena 14.380din, što je po kursu od 100din (koji nažalost skoro sve prodavnice računaju), nešto ispod 145e.
da li ovaj proc moze na gigabajtovu ga ex58 extreme maticnu hvala unapred
koja je najbolja maticna za ovaj procesor hitno molim vas
ASUS M4A78T-E provereno imam i jedno i drogo kuci
to ti je intelusa iliti ne ide najjbolje ploce gigabyte 790fxt-ud5p asus crosshair III formula msi 790fx-gd70 -:@neki tamo
da li je bolji ovaj proc ili i7 920 znam za razliku u ceni ali........
Jel zna neko gde ima da se uzme C3 Stepping i da li je stigao?
ja sam prodao ovaj cpu samo zbog c3 seppinga i gde ima da se kupi...inace asus crosshair III formula u paru sa 965 leti...ja sam izvukao 4200ghz sa vodenim hladjenjem i temperature su u full load bile oko 55-60c...izvukao sam nesto vise od 27000oena sa 5970... +:preporuka svakome
Slabo je to onda ako si morao sa vodenim hladjenjem da postignes 4200mhz i to sa C3, pogotovo sa tim temperaturama. i7 920 i 860 dostizu 4200mhz sa vazdusnim hladjenjem na tim temperaturama...
nije c3 sepng nego ovaj obican a c3 ne znam gde ima da se kupi...intel se bolje klokuje od amd-a ali ovaj procesor je jeftin u odnosu na intelovce iz ovog ranga...i7 920 na 4200ghz sa vazdusnim hladjenjem ifx14 poliran temp u full loadu 79c licno sam gledao kod prijatelja
da li znate za neku am2 am2+ plocu sa 4 mesta 1600mhz ddr3 memorje i koja podrzava amd 965 black edition
Asus M4A79XTD EVO
Nesto bolji od mog c2 965, koji mi je pravio toliko problema da to nije normalno zbog memorije. Trazite specificno HDZ965FBK4(DGM). Ko kupuje sada neka obavezno obrati paznju na to, bitno je samo da zadnje slovo bude (M):) +:ispravljen bag na mem. kontroleru, radi bez greske sa 12Gb ddr3 kod mene -:ako se ne o/c-uje onda je spricer u suprotnom boli, mada mnogo manje c2 965
trenutni best buy!!! +:best buy cena/performanse -:nisam naleteo
Milose ima ga u Gigatronu, ja sam ga tamo uzeo, imao sam C2, kao sto rekoh pravio mi je ogromne probleme. Prodao sam stari 965 i pazario novi C3 965 i glava me vise ne boli:) Trazite specificno zadnja tri slova(DGM) moras da im naglasis, ali bas naglasis i to da ih bole usi. Puno srece +:Za Milosa
koja je razlika u ceni izmedju c2 i c3
C3 manje troši struje, samim tim se manje zagreva i bolje klokuje.
koliko sam shvatio BIOS ne podrzava AM3 procesore...ili maticna nema dovoljano snage za takav procesor...
Video sam neke testove i nije los http://www.itsvet.com/proizvod/intel-i5-750-2.66ghz-8mb-socket-1156-box/compcompcpu/46/358 u poredjenju sa ovim uz malu doplatu plus manja potrosnja
Koja je fora sa tim C2 i C3.. Bas sam gledao nesto po netu al ne kapiram.. Razlika u napajanju ili??
Ali zar ne radi bolje kad vuce vise struje?? I jos nesto, procitao sam da ima kontrolu za ddr3 do 1333Mhz, da li to znaci da ne vredi stavljati memoriju na 1600Mhz
sto se tice potrosnje struje ona se ne odnosi na performanse nego na grejanje procesora i racun za struju, a sto se tice memorije trenutno nemas procesore koji imaju brzi memorijski kontroler ali ako kupis memoriju na 1600MHz i uparis sa plocom koja je podrzava povecanjem FSB-a(magistrale) dobijas ubrzanje memorije(takodje i CPUa ali to obaras ako zelis sa mnoziocem)
da li moze ovaj cpu da stavim na Biostar nf 520a2te ? znam da je ploca losa ali menjacu je krajem godine a sad mi treba cpu isao bi samo na ovaj ako ne moze onda bi iso krajem god na i5 750 i novu plocu
treba mi pomoc.Imam e8500(nije klokovan) na ga-ep45-ds3,4x1g hyperx 1066,bavim obradom filmova i prebacivanje sa vhs na dvd.Moje pitanje je da li vredi promeniti platformu i preci na ovog amd-a?
s obzirom da je AMD Phenom 965 quad core i ima veci takt, ja msm da vredi preci na AMD..usput posto je Black Edition i ima otkljucan mnozilac-mozes ga clockati iznad prosecnog...
I ja kupujem komp, ali ovde izgleda svako svoje hvali...Jel nože na ovaj procesor maticna M4A79T Deluxe... (Da li neko zna, kad se može očekivati pad cena)
Ovaj procesor moze na ASUS>>>"M4A79T Deluxe" ...samo update bios i prziii..:D A pad cijena AMD-a se moze ocekivati ove god. dok ne izadju novi Phenomi..
Ja msm da je star oko 5-6 mjeseci..ispravljajte ako grijesim...a za nove to ti nemogu reci, trebali bi izaci ove god. za par mjeseci...sto se tice sad ovaj AMD je bestbuy...
Ploca OK....Memorija OK(mozda neku sa nizim latencijama PATRIOT 1600MHz sa LLKN oznaka na kraju)....GPU ili 5770 pa u CF ili 5870, 4870x2 ti definitivo nije dobra jer je veliki potrosac, puno se greje,a i ima stariju tehnologiju, tako da ti savetujem da je maximalno izbegnes ako vec imas novca, 5870(jedna) negde jaca, negde slabija ali se vrhunski klokuje pa je zverka opasna, trazi procesor C3 reviziju jer manje trosi->manje greje= veci overclock i nabavi neki hladnjak NPR megahalems, noctua nh-d14 ili thrmalright venomousX kad se pojavi kod nas :)
Hvala na predlogu, verovatno cu uzeti graficku ASUS Radeon HD 5870 1GB GDDR5 EAH5870/G/2DIS/1GD5, a mozda uzmem i maticnu MSI NF980-G65 jer podrzava 1600Mhz memoriju. Jos da skupim ostatak para pa u kupovinu :-)
Klokovanje iz wina nije precizno klokovanje jer je veoma sklono sitnijim greskama koje mnogo znace ako zelis da iscedis max iz tvog procesora .
slazem se sa tobom pod uslovom da se radi o tecnom azotu u suprotnom ne, mada napucase ludaci PII940 iz windowsa na 6.5 i uradise 3dmark, ja sam moj 940 podigao overdrive-om na 4300MHz
hehe nasao si, e bas na to,a 955 su podigli na 7.2GHz, bolest! sto bi narod rekao "ima svasta da se nadje po internetima" :)........evo moj.......http://www.amdgeeks.net/overclock/926
Kupio bih ovaj procesor,i interesuje me koju bi mi asusovu maticnu preporucili uz ovaj procesor.Da li bi mogao da se klokne na 4.0GHz?
bilo koju sa malo jacom naponkon i obaveznoi hladjenje naponske, ne moras da se vezujes za asus, imas tu i DFI i GIGABYTE,MSI, bitnije ti je da uzmes C3 reviziju da bi izvukao 4GHz i neki opak cooler
matori, 1.6V je previse, crcice ti CPU, smanji to bre
Oko ploca za ovaj procesor .Pa to sve prega zavisi dali nameravate da idete na ddr2 ili ddr3 . Naravno da cete sa ddr3 izvuci max iz ovog procesora dok sa ddr2 to mozete samo kroz klok uz neke xiperX memorije koje teraju i nesto vise preko 1200Mhz.Asus naravno ima najkvalitetniju stampu samim tim i najvecu vremensku trajnost ploca ,Gigabyte ima najotpornije ploce na temperaturnom polju i najbolje odradjene biose,Biostar ima vrhunski bios koji je namenjen i mladjim korisnicima dok su im ploce malo takse, MSI ima veoma dobre ploce al im je bios uvek bio lose odradjen osim u retkim primercima extrim izdanja ,DFI se uvek postavljao jednim vrhunskim kvalitetom ploca za bogate koje kod nas retko i dolaze a skroz drugim za siromasne i uvek kasne sa pravim izdanjima istih a zavisno od trzista ,Intel nema nameru da ikad proizvede ploce za svog ljutog protivnika etc,etc ... Sve u svemu moj predlog ti je ako imas para da ides na ddr3 i ploce sa AM3 socketom ako nameravas da izvuces max iz ovog procesora a kasnije ces ga lako preprodati i dodati para za nove AMD Thuban procesore sa 6 jezgra koji ces lako staviti u svoj AM3 socket a koja su po zasada nepotvrdjenim pricama u najavi bolje nego trenutno najbolji Intelov i7 975 - mada uzimam ovakve price sa prilicnom dozom rezerve sve dok to ne vidim na delu . Ako pak nemas kintu a ides na ddr2 i na ASUSA promenom novog biosa najeftinije ces proci sa modelima tipa M 4A78 kojima ces najbolje izvuci HT za kintu od 60 tak evra i dobiti pride integrisanu grafiku u HD-u od 512Mb sa izlazom za HDMI , dok ces ako ides na malo skuplju a siromasniju varijantu reda 90 -tak evra boje proci kod Gigabytovih modela koje ce izvuci jos vise a sve to po difoltnim vrednostima biosa - naravno . U cenovnom rangu od 60 tak evra sa integrusom imas naravno i Biostar tipa 790 gxbe koji veoma dobro i stabilno planira iskoriscenost jezgara zasta moras biti poprilicno dobar poznavalac biosa ali i dosta jeftiniju stampu od asusa ili gigabyta . Pojedincima koji se javljaju i lupetaju o friziderima i zamrzivacima u odsustvu moderatora cisto da vide dali mogu ,savetujem Burek forume - tamo ce vase reci biti visoko cenjene jer vam tamo i prilici da pisete budalastine ...
Može na Gigabytovu GA-MA790XT-UD4P. Imaš to na sajtu proizvođača. http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupportModel.aspx?ProductID=3010#anchoros Na osnovu komentara koje sam do sada pročitao kažu da je jako stabilna. Ja lično razmišljam da je uzmem.
matori svaka cast za esej, mene bi mrzelo da pisem ovoliko u svakom slucaju objasnio si sta covek treba da kupi, sad postoji jedna zackoljica, ddr3 izadje jeftinije od ddr2 ali su ddr3 polce malko skuplje od ddr2 sto znaci da treba ici na ddr3 jer ce i u slucaju menjanja komponenti lakse moci da se utrapi ddr3 platforma+ HT je po defaultu 2000Mhz(4000 efektivno)
Naravno da moze ovaj procesor na oba dve ploce koje si naveo .Mislim da bi ti bilo bolje da ides na asusa M4A785TD-V EVO ali nije lose da sacekas dok se ne pojave ploce sa dodatkom usb 3 i sate 6.0 kod nas - odnosno ploca nosi puni naziv M4A785TD-V EVO U3S6 sto znaci da ces imati usb 3,0 koji je brzi 10 puta od usb2.0 u ubacivanju i izbacivanju podataka , takodje i sata 6.0 .Dakle strpi se .Pogledaj i sam na ASUSOVOM sajtu .
Za ovu cenu tesko da trenutno moze nesto jace da se uzme...ALI ! price o stabilnom overkloku preko 4.0 GHz padaju u vodu.....pogotovo kod ove serije koja se prodaje kod nas na trzistu...dakle,PROVERENO , pri naponu od 1.5 V, mnozilac 18.5 , FSB 211 MHz ,temperatura na maximumu ide i do 62 stepena...fabricki brickwall je 65! dakle,jaaaaako blizu..... e,sad, kome se zalomi revidirana serija koja umesto oznake HDZ965FBK4DGI ima oznaku HDZ965FBK4DGM (razlika samo u poslednjem slovu i termalnoj disipaciji koja ovde iznosi 125 W u odnosu na 140 W prve generacije), imace srece u smislu malcice boljeg ovekloka,tj. probice 4.0 GHz (tacnije 4.038 GHz) sa mnoziocem 19, naponom 1.5V i FSB 212 MHz i temperaturom od nekih 52 stepena u full rezimu......sve preko ovoga,dakle dizanje mnozioca,napona itd.... je jaaaaako nestabilno za bilo kakav ozbiljnji test, a kamo li rad..... i cesto daje BlueScreen..... poz....... -:overklok
Hvala svima koji ulazu truda u objasnjavanju. Posebno Kokiju i Milanu.Ima nas koji cenimo konkretnim recima savetujuvas trud.Pozdrav.
Da li je poreban bolji kuler da ovaj procesor ili i fabricki zavrsava posao?
sad sam pogledao jedan test rezlike izmedju C2 i C3 revizije, prvo sam pomislio da je mala razlika u korist C3 geska tj razlika u programu pri testiranju, medjutim ispostavilo se da je u svakom testu C3 bio bolji sto znaci da mu manja W prija, najbitnija stvar je sto su pod 100% opterecenja dosli do 61c na 4GHz sa OCZ vendetta 2 coolerom, znaci kupite C3 i eto vam sa dobrim coolerom 4000MHz za svaki dan................BOJANE moze taj ali bez preteranog clocka
sta podrazumevas po bricwallom, da ce da se ugasi, crkne ili sta? ja sam terao moj PII940 do 66c, a max kaze da je 61 i nista se nije dogodilo, e sad ne znam koji senzor treba gledati, ja sam isao na core, a ne na onaj zajednicki tj CPU
ljudi moji..davno sam ovo pitao interesuje me..neka mi neko konkretno odgovori...moze li na ovu maticnu navedeni procesor!? GA-MA770-DS3 rev.1.
Po zvaničnim podacima ne podržava, možda neki slabiji bi podržala ali ovaj od tdp 140W, sumnjam. Proveri na netu.
trebalo bi da hoce jer je i phenom I 9950 vukao 140w, samo ako moze da se ubaci u socket, najbolje bi bilo da uzmes 945 revidiran jer trosi 95w, a 3 GHz je +:@DRagan i ACA
ja ipak mislim da ako revizija 2 moze phenom da moze irevizija 1 samo sto je malo starija...a i Phenom 965 C3 trosi 125W/..negdje sam procitao da moze uz novi update biosa..
update biosa! pa onda stavi procesor da ne bi brljavio, da bi ga ploca odmah skapirala
za CPU imam hladnjak Gigabyte 3D Cooler ..a za NB THERMALTAKE CL-C0034 Extreme Spirit II...napajanje GIGABYTE Superb 720 720W GE-P610A-C2...i graf. 4870.. RAM 2x 2Gb Kingstone HiperX1066 Mhz... sta mislite o ovog konfiguraciji...hvala svima
fina je to mashina, mozes lepo da se naigras, a i sa ovim cpuom i neke programcice da maltretiras, u sustini treba prvo razmisliti zasta ti treba racunar, ovo su sve neke klasicne desktop masine pa cak i sa i7 extreme, kad ti dodje render jedna profi karta te pojede u tren oka, ljudi pametno pare trosite :)
Hvala sax +:Hvala sax -:Hvala sax
kupujem procesor od ...pa oko 150 eur.treba mi ozbiljna preporuka da li da uzmem amd phenom II xf 965 BLACK EDITION ili intel INTEL Core 2 Quad Q9400 2.66GHz 1333MHz.....PREPORUKA LJUDI A NE PREPIRKA....UNAPRIJED HVALA ;-)
,,..............ili jednostavno koji procesor je najbolji za te pare..?
Procesor je odlican naspram intelove konkurencije, mislim da je bolje da uzmes AMD kombinaciju sa ovim procesorom jer intel procesor koji kosta ovoliko nije bolji a treba ti vise para jer je maticna ploca skuplja, ako hoces sa ddr3 kombinacijom predlazem ovu plocu GIGABYTE 790XTA-UD4 ima sve najnovije i USB 3.0 i SATA 3, ako hoces sa ddr 2 kombinaciju opet predlazem GIGABYTE ali model GA-MA790X-UD3P pa da ti sluzi 3godine bez problema:) +:odlican odnos cena/performance
Da li ovaj procesor uparen sa ATI RADEON 5770 I SA 4 GB KINGSTON 1600MHZ HIPER X .,,..I sa nekom solidnom maticnom moze potjerati crysis war head na max detaljima???BEZ HOPA CUPA PROBLEMA SA GRAFIKOM.....predlozi ako moze sto hitnije uzimam pomenute u PONEDELJAK...;-)
a da li da kazes na kojoj rezoluciji? moze do 1440*900 sa 2x AA i 4AF i to da clockujesh i kartu i CPU, preko ove rez moras da gasis AA
......ok,moze li sva podesavanja na entuzijast bez AA i bez AF na toj rezoluciji bez OC..???
moze, ja sam igrao sa 4870 512MB iliti 5770 i PII940 na toj rezoluciji
ovaj procesor je bolji od i5 bar jedno 10 puta.. pod 1. i5 ima dual core sto je prevazidjeno. pod 2. ima 4mb kesa -.- sto je zasu. pod 3. preskup je 175 evra -.-. pod 4. i5 ima 32nm dok AMD ima 45nm. i td... :) realno AMD je bolji za ove pare.. ko hoce da ustedi.. uostalom pogledajte na netu preformanse ;). P.S to je milose i5 koji je skuplju 20 evra...
Milose ne lupetaj ! Bilo koji I5 nema sta da trazi sa ovim procesorom jer ce jednostavno Phenom u c3 reviziji da ga oduva . I7 je vec za mnogo bolji (pritom ne mislim na najeftinije i7) ali to je prvo sasvim druga tehnologija a istovremeno i 5 puta bolji od bilo kog i5. Osim toga i5 i i7 traze mnogo para za ulaganje . Stavivsi ove procesore na neke sugave maticne ploce koje danas imas u izobilju - tek koliko da rade a da bi samo tvoj bio veci je glupost neprevazidjena . Da bi imao i5 koji ce pokazati svoju pravu snagu ti trebas da das tacno dva puta vise para nego na najboljoj ploci sa ovim procesorom .Dakle dao bi dva puta vise para za i5 a rezultati bi ti bili visestruko gori, nego kod ovog procesora sa najboljom plocom i najboljim memorijama.To samo dokazuje da Intel uzima pola tvog novca koje si dao za procesor samo za brend ili bolje receno samo za nalepnicu .I5 je ustvari Intelova tehnologija za siromahe ,odnosno tako intel vidi siromahe, zato je i napravio ovu razliku izmedju i5 i i7.I to ti je i5 u kratkim crtama za nas preskupo za njih prejeftino .Kod AMD-a za sada nemas ovih razlika odnosno, tacno se zna da je 965-ca ustvari napucana 955-ica, sa odvrnutim slavinama u vidu kesa i otkljucanim mnoziocem pa odatle i vece temperature .Kod AMD-a nema podela koje su toliko karakteristicne kao kod Intela ali i nije kasno da se iskvare , medjutim ovo je i jedna od udarnih osobina AMD-a po kojoj se prepoznajena trzistu, pa mislim da nikad i nece preuzeti ovu iskvarenu Intelovu politiku deljenja i odredjivanja kvaliteta u odnosu na to ko koliko ima novca. Nas kao potencijalne kupce ne zanima koji je brend ispisan na procesoru Intel ili AMD , vec nas zanima sta nam taj procesor pruza za sto manje naseg ulozenog novca a ovaj procesor po ovoj ceni, zaista nema apsolutno nikakvu, ama ni pribliznu konkurenciju ,ali ajde da se ne zapinjete trazeci neke nastelovane testove - radi potpuno isto kao i Intelov i5 -660 stim da ima duplo vise kesa od njega .E sad uporedite samo cenu od 180 evra za intelov i5-660 , dodajte neku dobru plocu i memorije i brzo cete uvideti da cete da kupite dva najaca AMD racunara za 1 intelov , a racunari su potpuno isti po brzini .Sto se tice igrica tu ulogu igra grafika pa cete na ova oba dva sklopljena racunara da terate najmocnije igrice koje postoje -bar do dana kada sam napisao ovaj tekst.Pa sta je onda bolje ? uzeti i5 ili ovaj AMD ? AMD svakako , jer cenom apsolutno ubija Intel a jedino nema sta da trazi sa boljim Intelovim I7, bar dok uskoro ne dodje AMD-ov thuban sa 6 jezgra kome Intelov i7 nece moci ni da pridje izdaleka .
Petre i5 750 ima 8mb kesa i izrada od 45nm
KOKI bravo caree :)! mene je mrzelo toliko da pisem.. u svakom slucaju stvari su se razresile! i jedno je utvrdjeno AMD future! :) svaka ti cast! evo skidam kapu... Milose procitaj mozda nesto i shvatis.. Intel je navikan ;)
INTEL i5 750 vs AMD PHENOM II x4 965........zanima me koji je bolji za igranje ovih naj novijih igara tipa crysis 2 itd..........sa ati 5770....ali na max setings....
bolji ti je i5 ja imam q9550 igrao sam crysis na directx 10 i imam ati 4890 ali nije losa ni 5770 tako da ti preporucujem i5 sa ddr3 memorijom i sve ide ko podmazano i maticna asus p7p55d
Ja sam na primer uzeo Athlon II x4 620,otkljucao L3 kes i overklokovao ga na 3.4GHz...tako sam dobio ovaj procesor za duplo manje para.Moj Athlon se inace moze overklokovati odprilike kao i ovaj Phenom ili malo manje...Jos je bolje ako budete te srece i otkljucate i jezgra i kes na nekom X3(X2!!!) Phenomu II odnosno Athlonu II...Inace,ovaj CPU jeste nesto losiji od Intelovih Core i5 po pitanju ukupnih performansi(potrosnje) i overclocking dometa ali VECINI KORISNIKA ta prednost u performansama NECE BITI PRIMETNA u realnoj svakodnevnici.Osim ako se bavite video obradom i poslovima koji su nezasiti za procesorskom snagom prednost u performansama koju ima Core i5 ili Core i7 mozda ce opravdati i cena konfiguracije koja ce biti potrebna za Intel i5 platformu u odnosu na AMD Phenom II platformu.Ipak Intel je vrh a vreme je novac :) Sto se tice gaminga smesno je pricati o razlici izmedju AMD i Intelovih procesora jer je ta razlika zaista u vecini slucajeva zanemarljiva.Za gaming bitno je na koliko MHz radi CPU a 4 jezgra su jos uvek previse jer u najboljem slucaju se koriste 3...U svakom slucaju odlican procesor ali pod uslovom da ne znate da overklokujete jer ako znate bilo koji Phenom II Black Edition se vise isplati od ovog procesora ;) Iako bi odneo nekih 50eura vise i Core i5 750,2.6GHz uz overclocking moze biti nesto bolji izbor.No,za ljubitelje brenda ovo je trenutno najbolji AMD procesor
brate e sad si lupio pa jedva ostao ziv, e8400 je ekvivalnet PII 550 sto znaci da OVAJ QUAD jede tvoj koliko hoces za iste pare,a kako ce ko da troshi pare to je njegova stvar i to sto si uzeo definitivno nije najbolje za te pare, taj cpu kosta 166e, a ovaj 150, a i decko je napisao da NEMA razlike u SVAKODNEVNOM radu, za rendering se zna sta se uzima, to stoji, ako je video u pitanju onda neka matrox ili druga karta, a ako je 3D onda fireGL. Da li si ovca ili ne to vidi sam, ja ne zelim da pricam nista ali si kupio slabiji CPU za vise para samo zato sto je intel, platio si nalepnicu na kucishtu 60e(realna cena e8600 ni paru preko 100 jura), a AMD daje za dzabe, no mozemo ovako i preko setog kolena da nastavimo prepucavanje, bez uvrede BACIO si puno novca +:Nikolaj
ako imas dobru plocu i dobro znajne memara se klokuje kao blesava, podigao sam i ja OCZ DDR2 na 1030MHz 4-4-4-14 pa sta koja je cl5, orden mozda? ne +:Nikolaj
Ljudi sta da kupim mocno za obradu videa u Adobe premieru, znaci zanima me sve od ploce , procesora pa dalje
ovo ti je najbitnije od svega http://www.google.com/products/catalog?hl=en&rlz=1C1____enRS366RS366&q=matrox+rtx2+price&oq=&um=1&ie=UTF-8&cid=7205491358477749286&ei=VIGFS8n7IcPB4gaV8ZHfAQ&sa=X&oi=productcatalog_result&ct=image&resnum=4&ved=0CBUQ8gIwAw# , a posle core i7 920 NISTA JACE!!! neku finu plocu tipa GA-X58A-UD3R, pa ram npr MUSHKIN 6GB (3x2GB) 1600MHz DDR3 X2 znaci 12GB, hdd 2x 1 TB WD black ili samsung F3 pa u raid0, obicna grafika koju god hoces, napajanje oko 700w TT, corsair, CFT, ocz i slicno i kuciste obavezno sa dobrom ventilacijom, ovo nije ni malo jeftino, nadam se da zaradjujes od ovoga, poz +:Nikola
odlicna stvar za te pare +:dobra stvar
samo ovoliko I5 661 3.33ghz 2+2gb ddr3 1600 mgz P55 D ati hd 5850 2ghz ddr3 2x1.5tb sata II 10.000rpm coolermaster haf 750w real power ups 1400 Va (840w) itd
Ne volim Intel,ne zato sto je los,vec zbog njegove cijene,koja je,u vecini slucajeva,naduvana!Tacno je,da su,nekada,Amd-ovi procesori bili slabijeg kvaliteta od Intelovih,ali danas to nije uopste slucaj!Ako kupujete racunar za Igrice,samo Amd,jer vam ostaje novaca za puno jacu graficku,memoriju,sto nije mala stvar!Pogledajte najeftiniji cetvorojezgrarni Intel i Amd!A igrice vec traze cetvorojezgrarne procesore!Nadam se da nijesam uvrijedio ljubitelje Intela,naravno da sve ima svoje mane i prednosti,Intel ima fenomenalan overclock,puno je bolji za graficke programe i slicno.Nadam se da ce i i7 biti jeftiniji uskoro,tako da cemo svi imati koristi i od jednog i od drugog proizvodjaca! +:Cijena -:Bas nista!
Pa bas i ne . Tacnije Intel polako zavrsava sa nekada odlicnim potencijalima namenjenim Overkloku sto ce u buducnosti itekako naljutiti njihove musterije koje su se bavili OC-om .To je naravno i dokazao kad je uveo I7 za buduci difolt . Primetno je itekako namanjenje potencijala OC-a kod najbolje klase a termicka zastita je sve slabija . Medjutim ova tehnologija ima i drugacije tranzistore pa je prenos daje izuzetnu zategnutost gotovog kesa koje se itekako poznaje i prepoznaje.Sadasnji najmocniji amd procesor nemoze da se poredi ni u ludilu sa najmocnijim I7 procesorom , medjutim I7 je generalno preskup procesor pa o njemu mogu samo da sanjaju obicni korisnici bez kinte . Medjutim sa skorasnjim najavljivanjem i pojavom AMD Thuban procesora sa 6 ,7 i 8 jezgra odnos snaga ce se veoma brzo promeniti pa ce AMD biti nakratko ali samo nakratko nedodirljiv .Nedodirljiv Intelov kec u rukavu je I7 sa 8 jezgara koga oni doduse mogu da puste jos sada sa traka ali koji ce opet imati neke cene koje su za nas nedodirljive i tako u krug .Jedino sto sigurno mozemo ocekivati u skorijoj buducnosti od Intela je smanjenje granica OC-a svojih najboljih procesora .Kada situaciju sagledate malo bolje primeticete da AMD takodje kasni sa Thuban jezgrom pa se plasim da to ima malo veze sa skorasnjom odstetom Intela prema AMD-u i sporom koji se vodi jos od prvog Athlona o cemu sam vam vec pisao .Svejedno i dalje se nastavlja ali smanjenim tempom bitka na trzistu procesora , a pozicije izgleda namerno ne nameravaju da se ugroze odnosno Intel ima najbolju tehnologiju ali po abnormalnim cenama namenjene bogatom sloju drustva dok AMD neoborivo drzi poziciju najboljih procesora za srednji i siromasniji sloj drustva gde Intel sa svojim I5 i I3 procesorima (koji su na neki suludi Intelov nacin ustvari tehnologija za siromasne Intelove korisnike - po abnormalnim cenama ??!?? - tako valjda bogatasi vide siromahe )zaista nema sta da trazi a o procesorima starijeg datuma je suvisno i bilo sta reci .Na drugoj strani - Intelov marketing je strahovito dobar i neverovatno je kakve sve nebuloze mozete naci po sajtovima ili jos gore navodno strucne novine te matematicka poredjenja gde je i jednojezgarni intelov procesor 100 puta bolji od najaceg AMD-ovog samo da je Intel - neverovatno ! informaticko hardverska pismenost u ovoj zemlji krije pojedine fenomene koji su u stanju da zive i po 30 godina bez mozga i to je izgleda neoboriva cinjenica .
Potpuno ste u pravu!Moram reci da me narocito odusevljava spajanje procesora sa grafickim Ati-jevim procesorom!Puno muzike za malo para.Prava stvar!To je odavno trebalo da se desi,ali nikada nije kasno.Znam da zvuci kao esej,ali da nije Amd-a nikada ne bih kupio racunar,iako me zanimaju od kada znam za sebe.Pa vi vidite! +:puno toga -:bas nista
mislim da je ovaj procesor azdaja pogotovo u kombinacij sai SAPPHIRE Radeon HD 5770 1GB GDDR5 VAPOR-X i msi 890GXM-G65 maticnom nije mngo skupo i sa tom konfiguracijom si miran duze vreme.maticna treba uskoro da izadje i biće odlicna za overclockovanje.
moze li ovaj procesor u kombinaciji sa gtx 260oc potjerati ove naj novije naslove na full detaljima i full rezoluciji..........???
pa ne može.....normalno da može bre to može i svaki proc sa dva jezgra samo ti treba dobra grafa i 2 do tri gb rammemorije
Igre se ne oslanjaju vise na procesore, tako da ti je sad procesor potrebniji da isprati graficku. Za igranje je dovoljan dual core na 3.0ghz...
Kupio sam ga pre dva meseca i nemam nikakvih zamerki...interesuje me na koliko ste uspeli da ga klokujete i sa kojim parametrima...ja nisam mogao preko 3.9...negde sam procitao da ne bi trebalo podizati napon preko 1.45 pa i nisam isao preko... +:odlican
voltaza mu ide do 1.55 po defaultu, a za klokovanje ti treba jako dobar cooler, ne znam koji koristis, dizali ga na 7200Mhz sa 1.84v pa ostao ziv ali hladjen sa L2N
Sta kazete za konfiguraciju:sestojezgrarni Phenom,8 gb ddr3,1 tb hard,ati 5970 4 gb ddr5!,bly ray rezac,24" monitor?I sve to za nekih 1400e.a kod intela je samo procesor 1000e!i jos mi neko kaze da je intel bolji? +:sveeeee!
imam v8...koliko bi mogao sa njim...napajanje chieftec 850w...ploca GA-MA790FXT-UD5P
ako mu stavis neki jak ventilator i imas C3 reviziju procesora mogao bi da ga drzis na 4GHz za svaki dan ali ti savetujem da nadjes najbolji odnos clock performanse T jer na nekoj brzini nije pametno drzati cpu jer jednostavno se samo mnogo vise greje a performanse blago povecane, ja imam PII 940 i on trazi malo vise struje tako da preko 3.8 nece da moze sa HR-01 plus a uspeo sam da ga podignem na 4.3 kad je bilo hladno pa izbacio kuciste napolje, registruj se na www.amdgeek.com pa okaci clock
ispravka amdgeeks.net ;)
imam c3 :)
kupio sam ovaj procesor i super se pokazao za te pare nijedanput nije ni secnuo zato ne oklevajte da ga kupite -:apsolutno nista
e sad prioni na clockovanje :)
Uzeo sam ga pre par dana u List comp, 125w C3, radi na 3.8ghz @ 3.75 sa fabrickim coolerom 59C posle pola sata orthosa, znaci mislim sve najbolje o ovom proc-u... mada sam cuo da treba bezati od 140w verzije... inace ide na preko 4ghz kao dobar dan sa nekim bojim coolerom
radi na 3.8ghz na 1.375v sry :P +:greska u prethodnom postu,
bih ja...ali ne razumem se bas najbolje :(
Koja je razlika izmedju black editiona i obicne verzije ?
BE ima otkljucan mnozilac mozes vise OC...
cunjaj po forumima, imas ih i domacih i stranih, posmatraj koje su voltaze i brzine , NB, HT, memorija, u sustini ovaj CPU i svaki black je lako dizati, neka se neko javi sa stabilnim visokim klokom pa neka kaze coveku koje su voltaze, ja imam PII 940 tako da ti ne mogu pomoci ali najbolje ides po malo pa kad postane nestabilan ili da se gusi onda dodas malo sturje i tako sve dok ne dodjes do nekog maximuma
BE znači black edition, što znači da ima otključan množilac i vrlo je jednostavan za klokovanje, samo promeniš množilac u biosu. +:Za doxya
Pitanje: Da li ovaj procesor C3 revizije moze i vredi kupovati za ovu konfiguraciju ili ne. Konfiguracija je: Maticna K9A2 NEO2, graficka gainward 4850 GS 1024, RAM 3 Gb transcend 800
hvala :)
proc nije losh za svakodnevne stvari surfovanje,muziku i igrice ali kad dodje do nekih zahtevnijih stvari.....zna da bude spor i nepouzdan ali je ipak odlican za one sa plicim dzepom ja ga menjam za i5-750! +:nije los za te pare -:nista posebno
sta podrazumevas pod nepouzdan? ako si mislio na nestabilnost u radu ti jos nisi prelezao decije bolesti imena INTEL, samo pitam, bez ljutnje, inace jako stabilni tj to se vishe ne dovodi u pitanje ama bas ni kod intela ni kod AMDa, samo je pitanje cena - performanse, kome sta odgovara neka uzima, a za surf ti treba sempron :) -:misa>nema na cemu ;)
Zamolio bih one koji su imali kontakta sa oba ova procesora da napisu koji im se vise svideo i u kojoj situaciji,kao i koji bi radje kupili i kad...hvala unapred +:i7-920 vs PHENOM 965 -:i7-920 vs PHENOM 965
Pazi zavisi za sta ti treba racunar kada pitas za 2 najjaca procesora na trzistu.i7 ima hyper threading tehnologiju uz pomoc koje on radi kad 8.-mo jezgarni procesor,mnogo vise se klokuje,komplekniji je,i sta vise dace ti vece performanse od 965,ali u aplikacijama i radu sa grafikom.Ovako u igrama a i standardnom radu nema neke razlike,sta vise u vecini igara je neiskoriscen quadcore,a kamoli 965,sa kojim si miran na duze staze,pogotovo ako se klokuje na 3,9 ili 4 ghz.Mislim ja imam phenom II 550,i sve testove prolazi sa 3,750 ghz malo manji klok jer sam klokovao i ht i Northbridge,tako da mi je puna kapa za sve igre zajedno sa gtx260.E sad ako je neki zahtevan rad,pogotovo virtuelizacija,svakako bolji izbor je i7.Ali 920,ovi ostali su bacanje para tipa 940,965,975,pa i 985.I imaj u vidu da ako oces da pazaris i7 920,treba ti x58 ploca,tu racunaj barem 200 minimum,ako oces dobru plocu,ili bolje 250-300.+ trokanalnu memoriju,tu barem jos minumum 100 evra za neku tu i tamo memoriju,dakle za one bolje opet 200 evra.i plus sta ces to da pogonis sem sa nekom besnom grafikom,mislim npr barem 150 evra jos za grafiku,osim ako nisi po tom pitanju obezbedjen.Ako ti treba za rad svakako i7.A ovako suludo je bacati pare na tako nesto.Bolje je uloziti pare u dobar monitor i grafiku,a ostatak kesa stekati za naredne generacije procesora.Jer ako pazaris phenoma 965,komotno uzmi plocu sa 890gx cipsetom,imas sad ove nove vrhunske ploce za 130-150 evra.Sve zajedno 300 evra za vrh kombinaciju.Eto na tebi je izbor sta bi uzeo.
Hvala puno djoko na izdasnom odgovoru i ulozenom trudu..:)
Koliko para toliko muzike...
Intel nema procesor do I-7 koji bi mogao parirati ovom phenomu!!! Radim u TV-u i imam q 6600 i q 9550 i sve je to smesno i u brzini i u stabilnosti u odnosu na ovaj procesor!!! Do izlaska ovog phenoma nisam raunao da amd ima procesor za ozbiljniji rad ali sada se mnooogo toga promenilo... jedina mana je sto box cooler treba zameniti venndetom ili necim slicnim zbog buke - sve ostalo je perfektno
sa plocom msi 770-c45 i najnovijim biosom ...cisto zlo...ploca overklokerska a procesor :))))) PURE EVIL..... +:perverzija dobar
ocu da pitam jel je bolji ovaj procesor ili i5 750?? posto nameravam da kupim neki dobar komp od nekih 600-700e
Bolji je 965 naravno ,em ces jeftinije proci sa celokupnim racunarom. 965-tica u C3 reviziji ( citajte - 125w) je trenutno vrh vrhova medju svim procesorima bilo AMD ili Intel a u odnosu na cenu . Jedino sto nije dobro kod ovog procesora je njegov cooler FAN koji ide uz njega ,pa morate po difoltu uzeti bolje hladjenje .AMD je oduvek imao veoma dobre procesore koja su uvek krasila najgluplja hladjenja .Tako je i kod ovog procesora jer njegov fan (ventilator) uopste ne moze da ga ohladi ako idete u OC-u na 4Ghz pa morate da uzmete bolji fan i onda bez problema mozete da gurate preko 4Ghz "stabilno" Sto se tice njegove osnovne brzine - ista je kao kod i i5-750 ali jednostavno nemozete da poredite ova dva procesora jer je AMD-ov 965 visestruko bolji od i5-750 i meri se sa pocetnim i-7 procesorima dok sa i5 nema sta da trazi .Dakle tvoje pitanje za racunar od 600 do 700 evra moze da ukljuci u razmatranje samo AMD-ov 965 odnosno ovaj procesor dok za I5-750 nemas para a dobio bi visestruko gori racunar .I5 trazi veoma rekao bih abnormalno skupu plocu i memorije sa veoma niskim latencijama a ti ces samo za cpu,mb i ram dati 500 i vise evra a gde je brzi hard ,grafika ,napajanje za njega ,kutija rezac itd .Jednostavno nemozete Intelove i5 i i7 goniti na nekim krsevima od placa i sa jeftinim memorijama jer necete dobiti nista po cemu ga mozete prepoznati . U mom ogromnom vec ogromnom iskustvu servisera racunara na nasim prostorima naucio sam da je Intel znak za "abnormalne cene" pre nego li za kvalitet koji pruza i da nije bilo AMD-a 99% naseg naroda - nebi nikad imalo racunar jer bolna istina je da Intel ne interesuje siromastvo zemlje u kojoj zivimo . Jednostavno ako zelite Intelove moderne procesore poput i7 morate spremiti od 1000 evra pa na gore jer istina je i da je i7 najmanje 5 puta bolji od i5 .Kad malo bolje razmislite videcete da mozete da kupite jos malo pa 2 racunara vrhunskih karakteristika kod AMD-a nego jedan racunar, kakav treba da bude kod Intela a da kao cpu ima i5 a za i7 i da ne pricamo . Dakle pamet u glavu i ostavite se onih koji vas uveravaju da Intel sa svojim procesorima leti medju oblacima kao i nepismenih informatickih korisnika bez grama kulture koji se srecu svuda a koji tvrde da je i najsugaviji istoriski Intelov procesor brzi nego li najbrzi AMD-ov procesor samo da je Intel .
hvala...posto cujem razno i da je i5 750 bolji od 965,a i ja mislim da je ovaj procesor bolji od i5...i koliko ima core-ova i5?
hvala i u moje ime koki.....ispiraju mi mozak sa i5 vec pola godine.........uzmi ga to je intel te ovo,te ono....znaci ipak 965,u mom slicaju birao sam izmedju ova dva procesora iskljucivo za gamer pc uparen sa ati 5850 zanima me sta bi mi ti preporucio,znaci sto se kompatibilnosti komponenti tice...koju maticnu itd?????
koju maticnu sa usb 3.0 da uzmem za ovaj procesor
i5 ne trazi niti abnormalno skupe ploce, niti memorije sa niskim latencijama, niti je gori visestruko od ovog procesora, vec je ovaj procesor losiji od i5 750. Procitajte malo review-ove po netu ljudi, nemojte da vam puni glavu fanboy neznalac kao Koki...
Hvala bogu da se nasao neko pametan, jer sam uporno slao bencheve juce i nece da prodje moj komentar. Svo vreme pokusavam ljudima da objasnim da se AMD vadi na vec trecu reviziju, a ljudi ne vide da bacaju pare, pa zar cemo svaki put kupovati novu rev., da bi se AMD nafatirao para da izbace bolji, a kao Intel im skup, ali ga bar kupim jednom. Ima i kod Intela Rev., ali ne 3 za manje od godinu dana, za info i5-750 ima 95W, a ovo cudo 125W, e to je usteda.
Zaista se nadam da je iko od vas imao prilike da proba pomenute procesore. Evo ja sam josh jedan serviser koji cje vam drage volje objasniti da i-750 nema sta da trazhi u segmentu o kome se ovde pricha. Nazhalost, phenom 965 nije najbolji procesor AMD-a niti je najbrzhi ali pruzha OC koji svi mnogo vole. Za duplo manje novca mozhete pazariti Athlon 630 koji se isto tako klokuje a fali mu "samo" L3 sto gamerima nishta ne smeta. Dve mashine na stolu ista kolichina novca jedna je i750 sa 260gtx a druga je athlon 630 sa 285gtx.... sta mislite.. koja je dugorochnije reshenje za gaming (koji toliko interesuje ljude). 965 bih uzeo samo za izhivljavanje sa clockom i jurishanje za benchevima za normalnu upotrebu treba vam malko vishe strpljenja i mesto da poredite stvari uzhivo :D
Da li bi ovaj procesor bio dobar sa grafickom gtx280
Nije merodavno benchovati procesore na overklok ucestanostima, vec se za test prvo treba pridrzavati konvencionalnim, i nije transparentno za bench procesore koje si naveo. Sta ce i5-750 ploca od 300 evra kad moze radti i sa duplo jevtinijim, kako ja znam jake ploce se koriste za procesore velike potrosnje, a ovaj ima 95W, sto nije drasticno, jer grafa trosi i 3x vise od njega. Zar nije bolja grafa radeon HD 5870 1GB GDDR5 DX11, a ti kako god hoces. L3 kes sluzi za brze obavljanje adresa iz sistema i ostalih programskih fajlova sto je jako bitno, a sa tim i rad sa memarom. Nema tu Geek bencheva, nebitno sto si serviser, u principu je i5-750 bolji, malo i stabilniji jer za AMD 965 BE moras da kupis mnogo bolje hladjenje nego za i5-750. +:@EvilJam
Ja sam imao jedno drugo i trecje na stolu, side by side i moj izbor je athlon jer mi daje vishe headrooma za ulaganje u ostale komponente... ko ima novac ne kupuje i-5 a ko bi da dobije brzo za malo a zheli etiketu BE i to je to... ljudi kojima sam gradio custom rachunare na bazi mojih preporuka nikada nisu bili nezadovoljni... Btw Jim je.. ne Jam....
veliak prednost AMDa je to sto cak i am3 CPU moze na am2 plocu, a kod intela imate 775.1156 i 1366(samarcina), sad treba da se pojave PII x6 koji ce zadati udarac i7 quad-u jer ce imati iste ili jako slicne performanse za manje pare, to treba sacekati jer je nova tehologija
Videcemo vreme ce pokazati svoje i ne treba sve shvatati tako grubo, jer izbor je subjektivan. A ko ima novac ne znaci da treba da baca novac, da bi dokazao da ih ima, vec da se maksimalno iskoristi i upotrebi svrsi. Trenutno stanje tehnologije uopste ne treba da se uzima u obzir, jer u ovo vreme komercijalnog izbora nema prave trajnosti, sve se brzo menja tako da ne moze sve da se isprati, ali srednji domen kako cena, tako i tehnologija moze. U tehnologiji nema samara, vec postoje prednosti i mane, za tebe je to samar, a za druge progres i to nije isto, sto znaci da treba ici dalje, a ne nazad zarad ustede. Uostalom obe proce su veoma dobre, ali je uvek jedan malo bolji u istoj klasi.
Uzeo sam ovaj procesor pre 3 dana,silovao sam ceo komp sa programima za testiranje i veoma je stabilan i brz u radu.Jedva cekam da mu nakacim vodeno hladjenje pa da ga malo kloknem na 4GHZ,ali kad uzmem novo kuciste,za sada radi ovako i jako sam zadovoljan. +:Quad core,brz ko munja,8mb kesha,3.4GHz
Jel moze ovaj procesor da radi u FULU sa GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H¿
Naravno da može, možeš i solidno da klokuješ.
da li ovaj procesor moze na asus m2n-xe i koliko bih mogao da ga klokujem sa vendettom 2?pozz! +:pitanje
ovo je cudo od procesora..imam ga vec 5mjeseci,i jednostavno kida sve pred sobom!!toplo ga preporucujem...
jel ovaj procesor moze na maticnu ma770-us3??? hvala unapred!!
Prema zvaničnim podacima gigabyta, ne može.
sacekaj malo pa te pare sto si skupio ubodi x6 jer manje troshi pa ce moci da se nabode a i jaci je, uskoro dolazi ;)
hvala na savetu sax.. tako ce i biti :)
Ovo je dobar i kvalitetan procesor. U igrama je i brži od thuban x6 procesora, zbog višeg radnog takta ali NIJE generalno brži od intelovog i5 750 procesora. Intelov i5 750 je MALO skuplj (kao i cela platforma) od PII 965 a generalno je brži u igrama a pogotovo u aplikacijama, čast izuzecima. Mnooooogo se dobro klokuje i trenutno pretstavlja najbolji odnos cene i performansi. Za gamere budžetlije, uzmite slabiji procesor i razliku dajte na bolju grafičku. Na višim rezolucijama razlika među procesorima postaje vrlo mala i presudna je grafička. +:Kvalitetan procesor -:Parira sa Intelovom prošlom core 2 arhitekturom ali ne i sa novom...
Ma ovo je zakon procesor 3.4 Ghz overlclock 4 GHz! Sto se tice AMD maticne ploce!