Na plocama sa 790FX chipsetom ide bez dizanja napona na 2.9GHz 24/7 a uz minimalno podizanje voltaze i 3.1 Moze i dalje ali nisam jos gurao dalje, nisam u fazonu da ga mnogo overklokujem (u renderu u 3ds max-u je na default malo brzi od Q6600) Testirao sam. +:Sjajan -:nizak pocetni takt
Na M2N32Sli DLX ploci OC sam ga na 3G jednostavnim podesavanjem mnozioca na 15 i dizanjem napona na 1.35,jednostavno extra cpu preporuka svima +:extra,lako se OC
moze li neko da mi kaze neso o ovom procesoru posto nemogu da se odlucim dali ovaj da uzmem ili 9950 2.6GHz 2mb.imam plocu ASUS CROSSHAIR 2 FORMULA P Pa sta bi mi preporucili
Uzmi intela osim ako ga neces overklokovati.ako hoces onda uzmi amd jer black edition je namenjen za overclokere.izbor nije tezak:D
JEL moze neko da ni kaze temperaturu procesora,kod mene je oko 40c pa neznam kolika bi trebala da bude.
Skroz ok procesor za te pare, za sada ne postoji aplikacija koja bi ga mogla opteretiti do max. ukljucujuci i igre. Idealna kombinacija sa M3A32 delux i MSI 2 x 3870 OC i naravno kvalitetno napajanje od najmanje 600w +:stabilan OC do 3.3 -:ni voda ga ne oladi kada se klokuje.
da li je dobar za rad u 3d maxu i grafickim programima?
jel moze na ovu plocu? GYGABYTE GA-M61PME-S2