Pre dve godine, AMD je pokušao da u što je moguće većoj meri umanji svoju zavisnost od x86 dizajna kreiranjem ARM baziranih server čipova, a čini se da je ova kompanija odlučila da još jednu šansu pruži x86. U toku nedavno održanog sastanka, AMD je dodatno odložio njihov ARM bazirani servis kodnog naziva Seattle i tako ukinuo projekat koji je mogao da premosti jaz između x86 i ARM čipova. Međutim, ARM i dalje radi na razvoju ARM baziranih server čipova ali umesto mainstream servera, ovi čipovi će biti namenjeni za rešenja za skladištenje, umrežavanje i drugu infrastrukturnu opremu.