AMD je rešio da proda sve deonice koje poseduje u GlobalFoundaries, proizvođaču poluprovodnika koji je ova kompanija kupila 2009. Godine. Inicijalno, AMD je koristio GlobalFoundaries kao svog jedinog proizvođača, ali se u poslednje vreme sve više okreće kompanijama kap što je TSMC, nakon što je GlobalFoundaries imala problema da izgradi radne čipove u 32nm procesu. U GlobalFoundaries AMD je posedovao 34.2% denica. AMD je smanjivao procenat deonica do 8.8% i sada je i njih prodao pa ova kompanija ostaje potpuno u vlasništvu vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata preko Mubdala Devleopmnet investicionog fonda.