logo
Redakcija

AMD Wichita i Krishna 28nm čipovi

19.08.2011. @ 13:30   #Novost #Procesor

Rad na Wichita i Krishna čipovima, koji su naslednici Zacate i Ontario modela, u toku je u okviru AMD laboratorija, ali njihovo pojavljivanje na tržištu zakazano je tek za 2012. godinu. Wichita i Krishna su SoC, system-on-chip, rešenja koja integrišu do četiri Bobcat jezgra, DirectX 11 grafičko jezgro, video dekoder UVD3, Yuba kontroler, kao i SATA i USB 3.0/2.0 portove i HD audio. Wichita i Krishna su deo Deccan platforme i koriste novi socket FT2, dok Zacate i Ontario koriste FT1, i obezbeđuju do 20% više procesne snage i više od 25% grafičkih performansi. Predstojeći čipovi će se proizvoditi upotrebom 28nm proizvodnog procesa.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan