logo
Redakcija

AOL i Yahoo naplaćuju sigurnost isporuke

06.02.2006. @ 21:00   #Novost

Osim brzine, jedna od osnovnih razlika između email-a i snail mail-a (obične pošte) je u tome što je email besplatan. Izgleda da će se to promeniti, pošto AOL i Yahoo planiraju da počnu da naplaćuju između 0.25 i 1 centa za garanciju da će poruke dospeti u inbox-ove primalaca. I dalje će se prihvatati besplatni email-ovi, ali neće biti garancije da će proći kroz spam filtere do korisničkih inbox-ova. U slučaju AOL-a, besplatni email-ovi će se najverovatnije isporučivati bez slika i URL-ova. Obe kompanije brane uvođenje naplate, naglašavajući da ono predstavlja način da se garantuje uglednim kompanijama da će njihove poruke stići do svog odredišta. Plaćanje će biti usmereno ka trećoj strani, kompaniji pod nazivom Goodmail. Goodmail će zadržati pola uplaćene sume, a ostatak će proslediti Yahoo-u i AOL-u.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan