logo
Redakcija

Apple će uskoro imati 600 miliona korisnika

07.06.2013. @ 16:00   #Novost

Kompanija Apple bi mogla da zabeleži više od 600 miliona korisnika do kraja ove godine, što je povećanje u odnosu na trenutnih 500 miliona, smatra Katy Hubert, analitičar firme Morgan Stanley. Cifra od 600 miliona korisnika ukazuje na to da će 40 odsto prodatih Apple uređaja biti prodato novim kupcima. Ukoliko se ove prognoze ispune, Apple će generisati veoma dobru zaradu. Hubert navodi da prednost kompanije Apple u odnosu na druge hardverske platforme leži u njenom ekosistemu koji je otvoren za sve inovacije, kao što su novi servisi, mobilno plaćanje, streaming video i audio sadržaja ili razmena reklama, što sve pomaže komercijalizaciji uređaja.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan