Proizvođač mrežne opreme Cisco Systems i kompanija Apple su sredinom protekle nedelje izdali zvanično saopštenje u kojem se navodi da je postignut sporazum koji obema kompanija omogućava da koriste naziv „iPhone“, nakon što je Cisco tužio proizvođača iPod uređaj zbog toga što je ovaj naziv upotrebio za novi multimedijalni telefon. U zajedničkoj izjavi navodi se da oba giganta mogu koristiti sporni naziv na svojim proizvodima širom sveta a svaka strana će obustaviti sve pokrenute akcije u vezi ovog zaštitnog znaka. Finansijski uslovi ovog sporazuma nisu objavljeni.