Kompanija Apple bi mogla da se vrati na tržište igračkih konzola uz pomoć kompanije Valve. Naime, izvršni direktor kompanije Apple, Tim Cook, nedavno je posetio Valve gde su vođeni razgovori o budućoj poslovnoj saradnji. Apple, radi na razvoju TV aparata koji će se na tržištu pojaviti krajem ove godine i koje će odlikovati Apple brendirana igračka konzola koja će u velikoj meri podsećati na Kinect konzolu. Prema dostupnim informacijama, ovaj igrački sistem će se oslanjati na pokret i kontrole osetljive na dodir, najverovatnije preko ekrana daljinskog upravljača osetljivog na dodir koji će se isporučivati zajedno sa TV aparatom.