logo
Redakcija

Apple koristi vozila sa kamerama za Mape

13.06.2015. @ 13:00   #Novost

Apple je potvrdio da koristi vozila opremljena kamerama za snimanje podataka – uključujući i fotografije, sa ciljem unapređivanja njihovog servisa za mape. Ovakvi automobili primećeni su na ulicama nekoliko gradova u Sjedinjenim Američkim Državama u toku proteklih nekoliko meseci, što je dovelo do pojave informacija da Apple skuplja ovakvu vrstu informacija sa ciljem da ovaj servis načini konkurentnijim Google Maps-u. U zvaničnom saopštenju kompanije Apple navodi se da će neki od prikupljenih podataka biti deo budućih unapređenja Apple Maps.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan