Informacija da će kompanija Apple predstaviti njihov novi muzički servis u toku održavanja WWDC nije ništa novo, ali ono što je prvi put objavljeno jeste informacija da će za upotrebu ovog servisa biti potrebno izdvojiti $10 na mesečnom nivou. Na taj način, ovaj servis koji nudi mogućnost slušanja Beats Music/iTunes biće izjednačen sa Spotify, Rdio i Tidal servisima po pitanju cene. Za sada je poznato da je Apple potpisao ugovore o saradnji sa tri najveće kompanije u ovoj industriji – Universal Music, Sony i Warner Bros, dok se veći broj informacija o ovom servisu očekuje početkom naredne nedelje.