logo
Redakcija

Apple najveći kupac čipova u 2013. godini

25.01.2014. @ 20:00   #Novost

Kompanija Apple nadmašila je Samsung i postala na svetu najveći kupac čipova u toku protekle godine. Apple i Samsung bili su najveći potrošači poluprovodnika u toku prošle godine kreirajući više od $1 milijarde prihoda, navodi se u izveštaju IHS Technology. Apple je titulu najvećeg kupca čipova zaslužio potrošnjom $30.3 milijardi u okviru ovog sektora, dok je drugoplasirani Samsung potrošio $22.2 milijarde. Sa druge strane, Myson Robles-Bruce, analitičar firme IHD, navodi da bi u budućnosti tržišna dinamika mogla biti povoljnija za Samsung i njegovu nameru da koristi AMOLED tehnologiju.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan