logo
Redakcija

Apple nije popravio sigurnosnu slabu tačku

24.04.2015. @ 12:00   #Novost

Ranije ovog meseca, Apple je izdao update koji bi trebalo da zakrpi sigurnosnu slabu tačku u okviru OS operativnog sistema, koja postoji samo za korisnike koji koriste Yosemite verziju ovog OS-a. Međutim, prema nedavnim saznanjima nezavisnih istraživača ova kompanija nije uspela da reši problem. Objective-See, sajt koji obezbeđuje alate za sprečavanje OS X malware-a, prijavio je da backdoor sigurnosna slaba tačka , poznata kao RootPipe može da bude iskorišćena i dalje. Ova slaba tačka može da onima koji imaju nečasne namere omogući korisnicima da pronađu način da upadnu u računar korisnika.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan