Kada je Apple prošle godine kupio Beats, jednim udarcem ubio je dve muve. Prvo, tom kupovinom su obuhvaćene Beats slušalice popularne među poznatim i sportistima, a tu je i Beats servis za streaming muzičkih sadržaja koji je potrebno unaprediti. Nakon toga pojavile su se informacije o tome šta Apple dalje planira. Jedan od teorija je da Apple planira da obnovi iTunes muzičku prodavnicu koja će biti podržana Beats tehnologijom, kao i da je ovaj servis trenutno u beta verziji. Veruje se da će ovaj servis postati dostupan u toku juna te da će se korišćenje plaćati $7.99 na mesečnom nivou.