Na “Zero Day Patch Exposing Vendors (In)security Performance” izlaganju koje je upriličeno na Black Hat konferenciji u Amsterdamu sigurnosni stručnjaci su analizirali načine kako se Microsoft i Apple bore protiv slabih tačaka u svojim operativnim sistemima. I dok je na izlaganju primećeno da Microsoft to radi mnogo bolje nego u prošlosti, govornici su se složili da Apple ima sve većih problema sa slabim tačkama u okviru svog OS X operativnog sistema. Izvedeno je i jedno zanimljivo poređenje. U periodu od 2002 - 2007 Microsoft je imao 658 srednje i visoko kritične slabe tačke u poređenju sa 738 koliko je uočeno kod Apple-a.