logo
Redakcija

Apple zatvara jezgro na OS X x86

22.05.2006. @ 15:00   #Novost

Kompanija Apple je odlučila da ukloni izvorno jezgro iz operativnog sistema X za x86 platformu. Zbog toga to je OS X baziran na BSD platformi kao i zbog razloga što većina nix OS imaju svoja otvorena jezgra, moguće je od strane korisnika modifikovati i rekompilovati jezgro. U nix svetu, jezgra se često modifikuju i rekompiluju zbog raznih razloga kao što su sigurnost, brzina i pouzdanost. Usled velikog broja ljudi koji imaju piratske kopije OS X x86, advokati kompanije Apple su došli do zaključka da je neophodno zatvoriti jezgro.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan