Cekaj, ljudi jeste li vi normalni!? X1800XT jeste vrlo jaka kartica, ali kako se ona moze uporediti sa jednim 8800GTX i cenovno i po kvalitetu, a ona u ovoj lopovskoj drzavi jos i kosta skuplje!! Zar vec pregazena 19xx serija bas nista ne znaci, a da ne pominjem DX10, 768mb memorije.....
8800 GTX radi kako treba ako imate:amd athlon 64 x2 6400+ 4 gb(4x1 gb) kingston ddr 2 ram 800 mhz,uz nju treba i napajanje coolermaster 700w i naravno maticna ploca gigabyte za 130 evra... ako to budete kupili budite uvereni da sledece 2 godine necete misliti na kompjuter...ja imam amd athlon 64 3500+,4 gb kingston ddr 400 mhz ram,nvidia geforce 7950 GT 512 mb 256 bit ddr 3,coolermaster 700w,zaista svaka,ali svaka preporuka... +:CRYSIS 1280X1024 VERY HIGH,ekstremne performanse
Ovaj komentar ispod je nezreo poprilicno. Ako uzimate ovakvu graficku ne bi bilo normalno da uzimate kantu od procesora kao sto je neki AMD. Ne postoji zahtevnost za graficku sem napajanja. Nije vam potrebno 4GB rama da bi radila, a jos manje vam treba 700W napajanje. Radi savrseno na 450W, ali kvalitetnog napajanja kao Cooler Master, Thermaltake itd. -:ne bih znao
Testirao nedelju dana, zadovoljan vidjenim ali ne bih zdvojio toliko para za ovaj proizvod. Realno, danas, ne vredi vishe od 200e, ako i toliko. Procesor, ako nije dvojezgrni moze biti usko grlo. Ali svakako da su dva posta ispod mene irelevantna. 450w je svakako malo za kombinatziju ovakve grafike sa pratetjom opremom (protzesor, hdd, optika, memorije, pci kartitze). Preporuka ne ide ispod 500w, minimum. I da.. AMD nije smetje. Hejteri su smetje. +:Odlichan proizvod, visok takt memorija, sirova snaga (: -:Spro takt procesora, uskoro prevazidjeni tip memorije, skup i kada je izashao
ako zelite da okusite maksimum onog sto windows xp sa directx 9 moze da pruzi uzmite amd athlon 64 x2 6400+ 2 mb l2 cache 4 GB(4x1GB) ddr 2 ram 800 mhz nvidia geforce 8800 GTX,napajanje gigabyte od 800w joj najbolje stoji,jer ova grafika trosi manje napajanje od 7950 GT-tako je napravljena.ovo je grafika koja je po meni prosto napravljena za crysis-a to sto prica onaj covek da za grafiku nema zahtevnosti u bilo kom vidu sem u vidu napajanja laze,jer napajanje napaja sve komponente-ne samo grafiku.a da bi bilo sklada u pogledu snage morate da imate izuzetno jak procesor i memoriju kao sto sam i naveo,jer je i grafika neopisivo jaka. ovo je po meni prava stvar za sve one koji vole da igraju CRYSIS(naravno ostatak konfiguracije je neizostavan...) +:windows xp-directx 9-CRYSIS-1280x1024-sve na high-stalno 75 frejmova u sekundi
to sto ovaj sere da je amd kanta njegova stvar...AMD X2 su extra procesori,a napajanje je naravno bitno da nije 200w,a uopste napajanje nije ni btno koje imate(samo da nije bas 200w)-povodom toga gigabyte napajanje od 550w bio bi prava stvar.izvinjavam se na neinformisanosti!!!!!!!! i nisam rekao da joj treba 4 GB rama da bi radila nego da se nekako ostatak konfiguracije najvise slaze po snazi sa ovom zverinom... svejedno-bilo kako bilo ako zelite da vam se po zvuku kompjuter uopste ne cuje,da je temperatura stalno na minimumu i da je opterecenje svih komponenti stalno na minimumu uzecete sta sam ja predlozio a to je amd athlon 64 x2 6400+ 2 mb l2 cache 4 GB (4x 1GB) kingston ddr2 ram 800 mhz asus nvidia geforce 8800 GTX pci-express 16x i uzivati u samom maksimumu koji 32-bit-ni windows xp moze da pruzi sa directx9 a da komponente to ni ne osecaju!
@Car mislim da gresis! X2 6400+ jeste dobar procesor ali pored C2D E8400 koji se veoma lako OC na 40Ghz nema sta da trazi! Jbg to je istina a da ni ne pricamo o potrosnji na 100% lol. Uzeti X2 6400 ili bili koji drugi X2 u ovom trenutku je GRESKA! 8800GTX je takodje provazidjen i treba ga zaobilaziti...( naravno ako kupujete novu graficku kartu)
Napajanje treba min 450w, kvalitetno, da bi bio siguran da imas 450w kada ti treba. 2 gig memorije je sasvim dovoljno. Racunar da bude hladan as ovim cudom ne moze jer se greje kao luda... i ove price sa crysis na high stalno 75 frejmova, NEMOGUCE, ko ne veruje, nek procita na netu neki review. +:Bila je ludilo mozga kada je izasla -:Vuca kao ringla, nije vise ni top ponuda, a ni best buy..
Graficka je exta extra performanse i prelepi izlgled.... Samo cena je totalno bzvz sada kupis 4850 sabijes ovu lagano.... Odma bih je kupio da je oko 130 dao 160 eura ovako je bolesno skupa.... +:Prelapa
graficka trosi tacno 176w,pa sad sami odredite koliko vam treba napajanje u odnosu na ostali deo konfi.A sto se tice grejanja,ne odmah ali posle nekog perioda u fulu prelazi 70 stepeni kao od sale(pricam kako je kod mene,nemora da znaci da ce se ista stvar desavati kod vas),tako ko je ima dobro neka pripazi na cistocu hladnjaka.U principu grafa je zver,sam osecaj barem kod mene kad je zveknem na maksimum odma zvuk se promeni(kulera),steknem osecaj da ce i mene da proguta. -:nema sta greje se
Pojavile su mi se cuvene uspravne pruge preko ekrana. On momenta kada se pali racunar i na biosu isto pokazuje prvo tacke a posle na win predje u pruge. Negde sam procitao da su tu neke kuglice na cipu se spojile i da je jedino resenje produvavanje vazduhom na 250c. Zna li neko nesto o ovome. Zaomi je da je bacam, tu smo zajedno vec 5 godina a prosli smo sveeeeeee na high :D
U idle gpu diode drzi 57 stepeni,ne razumem zasto graficka mora da izduvava u kucistu umesto van ona ima i van i unautar otore ali je otor za unutra veci samim tim se greje kuciste racunara, ja sam morao da drzim otvorenu stranicu kucista, a ODLICNO pordava sve igre iako mi je procesor bio slab terao je sve na medium a i neku na ULTRA kao sto je DMC5, Lost palnet 3 na Full HD rezolucuji bez seckanja sto se tice napajanja radio je na Intex Accopia koja realne snage ima oko 300W ali se i napajanje grejalo zbog grafe sve u svemu kupio bi je opet ali je sada tesko jer si u 85 % slucajeva one reparirane (pecene u rerni) a polovne se krecu oko 40e,a za te pare mozete bolju noviju grafu da uzmete (polovnu) +:Bez starca nema udarca -:Temperatura