Previsoka cijena! Za ovaj novac se može dobiti Ati 5770 koji je ipak bolji! Ova kartica (koja je u klasi sa ati 5750) nije smjela da pređe preko cijene od 130evra!
@Oblivion Slazem se, cena je previsoka ako bi imala cenu oko 120e onda bi bila totalni bestbuy ne zaostaje za 5770 mozda nesto minimalno ali j e sve u svemu odlicna u toj klasi.. +:Dobar konkurent modelima 5750 i 5770 -:cena je bezveze
Ne znam u cemu je poenta da nvidia tek sad napravi karticu koja moze da se uporedi sa 5750 ovo je najveci promasaj nvidie i ova graficka nije nizasta pogotovo za monitor od 1920x1080 +:glupost -:glupost
pa razlog je zato sto nemaju swi za gtx 460 pa na dalje...owa graficka je u rangu 5770 a jos ima physx...po meni je owo bolji izbor od 5770.... +:za Milosa
Ova kartica je u rangu sa ati 5750 a ne 5770! Bolja je oko 20% od svog prethodnika - gts 250 i bila bio veoma dobar izbor da se i ovi naši pridržavaju cene po kojoj i treba da se prodaje, a to je max 125evra za modele koji ne spadaju u top ponudu, odnosno max 145evra za top modele! I sama nVidia je rekla da je ova kartica namenjena rezolucijama do 1600*1200 tako da ne vidim zašto bilo ko vidi bilo kakav problem sa ovom karticom OSIM CENE koja je jednostavno previsoka jer za 10-ak evra više dobijamo ati 5770 top modele koji su mnogo jači!
Ako je Nvidia stvarno htela da bude konkurentna, top modeli ne bi smeli da pređu cenu od 130e, dok bi referentni modeli bi bili od 100-120e. Grafika je bolja samo 15-20% od GTS 250, koju Nvida vrti već 3 generacije. Sramota!
Mogli su onda da je daju i za dž! Kao što ispod čovek lepo reče, kartica je u klasi sa ati 5750 po performansama i (u zapadnim zemljama) po ceni, a to što kasne punu godinu je već druga priča...Ako se nekom ne sviđa, neka ne kupuje - ja sigurno ne bih razmišljao o kupovini po ovoj ceni! GTS 250 jeste dugo na tržištu, što samo govori o kvalitetu dotične kartice i G92 čipu...20-ak % performansi više je sasvim dovoljno za naslednika koji košta svega 20-ak evra više (nažalost, ne i kod nas, tj. i kod nas je tako s tim što je gts 250 skuplji nego na zapadu)... +:@Danijel
Ja ne znam zasto ste toliko ubedjeni da je 5770 bolja.. gledao sam milion testova i skoro su iste.. 2 3 frejma su u pitanju cak kolko sam primetio dx 11 ima bolje perf. na 450 nego na 5770 a sto igrice sve podrzavaju nvidiu to tek...
šta mislite da li bi procesor athlon x2 7750 be mogao da izvuče maksimum iz ove kartice?
Pa ako bi ga malo klokovao na oko 3GHz, mogao bi.
Da ja vas sve nesto pitam,Moze li ova graficka na monitoru od 19 ili 22 inca da pokrene Crysisa na veri hig?ja sad imam monitor od 19 inca i na njemu vjerovatno moze a ako sutra kupim od 22 inca hoce li se ona udaviti na crysisu?
Ja sam prešao Crsysis sve na max sa 8800GT koja je oko 20-25% slabija od ove. Stavi sve na max, isključi AA ili stavi AA x2 i ne bi trebao da fps pada ispod 20. Ako ćemo realno, za ove pare možeš da nađeš i 5770 koja je po meni bolja varijanta, mada bi ja na tvom mestu dodao još malo i uzeo GTX 460 768MB koju imaš na sajtu za oko 155-165e, a bolja je od ove 35-40%. +:Za Moma
Mnoogoo zavisi od rezolucije! Današnji 22" monitori su svi u full hd što znači (zavisno od ostatka kompjutera) da sa ovom karticom možeš da igraš na full hd rezoluciji, ali zaboravi na very high (podrazumevana podešavanja su najviše na high) ukoliko želiš da igraš igru na preko 30fps, koliko je min i potrebno za igranje FPS-ova... Najbolje je da dodaš još 30-ak evra i pazariš gtx 460 768MB ako već ne možeš da prelomiš za verziju od 1GB!
zahvaljujem se na pomoci tako sam i ja slicno ramisljao ali eto reko da ne lupam glavu bolje da se posavjetujem.Ostatak moje konfiguracije je:Asus P5Q-Deluxe,Intel Core 2 Duo E6750 2,66 clocovan na 3,2,HDD WD caviar black SATA 3 Gb/s, 32 MB Cache, 7200 RPM,Kingstoun Huper X DDR2 1066 4GB,Cooler Master GX 550W.Nije mi nesto konfiguracija ali moze lijepo da se radi na njoj i reko zato mi treba grafika.
Konfiguracija je veoma dobra i dovoljna čak i za gtx 460 1GB! Samo se malo raspitaj o napojnoj jer sam ja negdje pročitao više testova o tome kako "gx" serija u stvari nije dobra! Npr. kod modela gx 650 se stvara neki šum, ukoliko je komp potegne malo više, koji veoma lako spaljuje komponente! Dalje, cm je u ovom slučaju lagao u zvaničnim specifikacijama - to sam saznao na domaćim forumima... ali ako ti nemaš problema, onda je verovatno do pojedinih serija...
Ovo napajanje sam kupio prije 3 mjeseca i nisam uocio nikakav problem i nedostatak a i tiho je dosta.U ovoj radnji gdje sam ga kupio radi jedan moj drug i on mi je rekao da su ta napajanja sva rasprodali i da se ni jedno nije vratilo na reklamaciju zato sam ga i kupio. +:odgovor -:odgovor
Kupujem komp i vec sam odabrao sve komponente......procesor cu AMD phenom x4 3.1GHZ.....Da li da uzmem ovu ili neku drugu graficku?? Da li je dobra i sta mi preporucujete....HVALA!!!!
Da li ima neka bolja graficka za ove pare ili do 160 evra ili malo vise???' Sta preporucujete??
uzmi 6850, ona je bolja od ove
Ej, ljudi moja konfiguracija je intel E8500, 4x1GB ram memorije. Interesuje me moze li ova graficka da izvuce igrice koje dolaze u narednih godinu dana na nekim nizim rezolucijama npr. 1440x900 i srednjim detaljima bez problema.?
Radiće lagano bez problema, ali ako možeš dodaj još malo keša idi na GTX 460 768MB ili 6850.
da li grafa sa 2.1 pci slotom moze da se stavi u maticnu 2.0 pci slotom?please odg, da li je ova grafa 2.1 ili 2.0 pci slot i koliko napajanje treba za nju?
Kartica je 2.1, ali radiće isto i na 2.0 verziji PCI x16 slota, nema razlike u praksi..
Kad manuelno podesim ventilator na grafickoj na veci broj obrtaja ( 60-70%, a tek 100% to da nepricam), prilicno je bucna, u odnosu na to kako se cuje dok radi na automatic podesavanju. Interesuje me dali je kod svih vlasnika karte tako ili je meni zapala neka losa serija. +:Nije losa -:Bucan cooler na vecim obrtajima
Nije te zapala losa serija vec svaki ventilator se cuje na velikom broju obrtaja, ostavi na automatic podesavanju pojacava se broj obrtaja sam kada se graficka pocne grejati. Ja imam Gainward 450 GS-GLH i isto je tako
Kartica je ok za sve danasnje igre, ali zamerka je mozda malo bucniji cooler, nista vise! +:Vrlo dobra za svoju cenu -:malcice bucna
zanima me da li graficka radi na ovoj maticnoj ploci gigabyte ga-m68m-s2p?
sine ova karta moye da iyvuce igrice ne u srednjim detaljijima vec moze u ultra high dettaljima :D...ako ti je rezolucija monitora 1440x900 onda neces imati problema u narednix 3godine...mozda i vise
Kad ti je graficka na "leru", vent. podesis na 30-35%, a kad igras neku igricu- podesis vent graficke na 55-60% (u Msi afterburner). To pod uslovom ako ne zelis da graficka ima veliku temperaturu.Ako zelis tihu graficku onda neki sajlent model (bez ventilatora, ili sa vodenim blokom).Za mene najefikasnije resenje po pitanju buke graficke-konekcijom kabla ventilatora graficke na (bilo koji) fan kontroler i onda sam podesavas i tisinu i hladjenje! +:iako samo 128bit, odlicna graficka za 1440 x 900!
Da li moze raditi na maticnoj ploci MSI K9N neo V3
Ako ta ploca ima PCI expres slot i nije AGp nevidim razlog zasto ova karta nebih radila na toj ploci!
Grafu guram godinu dana ,igram crysis 2 ,gta IV,dirt 3,battlefield 3 sve na full nema problema. +:odlicna grafa
GeForce GTS 450 1GB GDDR5 ENGTS450 lepo radi na maticnoj ploci gigabyte990fxa-d3 i procesorom amd fx4100 socket am3+i mkingstonkhx1600c9d3/4g
Da li bi radila na maticnoj NF4 AM2L
asus geforce gts450 ddr5 gura crysis3 i black.ops.II u hig rezoluciu bez problema.na pc medion procesor i3 530 ram 4gb 1600 ddr3 +:odlicna u1600x900
ljudi jel bolja ova ili GTX 460 OC Gigabyte