Koja je razlika izmedju genwudove i ove graficke i omali znacajnu razliku izmedju takta ove sto ima 2000 mhz i genwudove sto ima 999 mhz i ramdac sto ima 2x400 u odnosu na asus. +:trenudno jedino sto vredi kupiti od gtx serije 200 -:malo jaca cena
Ova kartica na zapadu kosta 500$ a kod nas je 500E.. Inace trenutno najjaca graficka na trzistu. +:Trenutno najjaca graficka na trzistu.
Kako je ova najaca graficka na trzistu ?? Da uporedimo ovu i 4870x2 : Ova ima procesor 576MHz dok 4870x2 ima procesor 750MHz x2 Memorija ova ima GDDR3 dok 4870x2 ima GDDR5 koja je brza 2 puta od gddr3 Znaci ukupno je bolja 4870x2 i to dosta e sad ostalo moze da varira kao sto su prikljuci sto zavisi od samoga proizvodjaca . Nisam jako strucan po pitanju grafickih kartica ali kako je onda GTX295 boolja od 4870x2 ??
Ovo je trenutno najjaca graficka na trzistu i moram reci i taman da objasnim prethodnom coveku,naime nije sve stvar u brzini i kolicini memorije i i brzini GPU-a, ova graficka u odnosu na 4870X2 ima memoriju od 448 bit-a dok ATI ima 256 iako je DDR5 i mnogo brza,a da ne spominjem texture units i brzinu shader clocka koji je kod GTX295 duplo brzi u odnosu na 4870X2.Znaci nije sve u ovome sto pise ovde "samo" brzina i i kolicina, nego ima u pozadini nesto sto se samo vidi i moze procitati na detaljnim testovima grafickih kartica. +:NAJJACA NA TRZISTU -:Malo skuplja
da se odmah razumemo ova kartica jeste jaka ali vise nije najjaca na trzistu posto se pojavio ati radeon x2 4890 koji u gotovo svim testovima cepa ovu zverku.ja bih skupio jos 100e pa bih kupio radeon x2 4890 a vi kako hocete
Ovo je GTX 260 X2 ko se razume i uporedi bas sve skapirace. Upravo tako nije sve onako kao sto pise, testovi pokazuju svoje. trenutno koristim trecu karticu na novom kompu, prva je bila Nvidia 8600GT posle nje je bio ATI 3870 a sad 4870 1GB Veliku sam gresku napravio sto sam se prebacio na ATI jer nvidia stvarno jede ATI karte u svojoj klasi. npr da uzmemo u obzir gtx 260 (core 216) koja je u klasi s 4870 1GB neki kazu bolji je ati, drugi su na strani nvidie ali pogledajmo testove i svi ce mo znati da GTX 260 core 216 ima bolje rezultate, iako je nvidia DDR3 oko 600Mhz GPU 896MB ATI DDR5 750Mhz GPU 1024MB, sve to na papiru lepo deluje i zavara svakog neznanca da kupi ATI Kupio sam 4780 1GB pre oko 7 meseci i jos tada sam hteo da uzmem GTX260 core 216 jer sam znao da je bolja ali je nije imalo, i posle 7 meseci ne odustajem od iste, cim prodam ovu moju uzimam GTX260 core 216 i napokon se vracam na nvidiu. nisam fan nvidie niti atija, vec uzimam ono za sta sam siguran da je bolje, mozda je ATI napredniji ali zato je nvidia brza, a i ta naprednost sigurno nije potrebna nama koji u 95% slucajeva budzimo komp zbog igrica ;) +:Odlicna u svakom pogledu
Djaba ovo kartici sto je toliko jaka kada za mesec dana izlaze graficke kartice sa directx 11 tako da do vidjenja directx 10..ne treba uvek bacati pare na ova cuda. +:nije lose -:ne znam
Testirao sam razne katrice u raznim kombinacijama... ovo je trenutno najbrza pojedinacna kartica n a svetu... Mada ko ima mogucnosti i para da kupi 3xGTX280 posle rada testova utvrdice da je ta kombinacija jaca od ove GTX295 u sli i ako ima 3 vs 4 grafickih procesora... Znaci najaca kombinacija je sada 3 way sli gtx 280 bojli je cak i od kombinacije 3 way sli gtx285.. proverio ja imam sada 4870 toxic i u rangu je sa gtx 260 sp 216 u sintetici je i bojla od nje ali posto su igrice optimizovane za nvidiu oda uzmite nvidiu :-D -:preskupa,kao nekada 8800ultra koju sam i imao....
sve je extra samo ja i dalje ne razumem zar je moguce da bas ni jedna igra ne dolazi uz ovo cudo???? iskreno malo sam se i razocarao... pakovanje je extra graficka izgleda i radi ko zmaj.. ali nema niti jedne igre :( ima tamo neki kupon od 25$ da mozes za nzone nesto da skidas i kao eto imas neki popust na te neke stvari, igre,CUDA cuda i to :)... samo ne znam kako da im onih preostalih 20-30$ UPLATIM.. iskreno mislim da je preskupa +:izgleda prelepo a radi jos bolje -:al su skupe te igreeee...
Pa druze ko jos kupuje igre, aman zaman? :D
ZA NIKOLU: Da li si ti svestan sta si napisao- ovo dve gtx 260? Onda bi i brzina memorije i gpu bila veca. Ali i igre bi radile bolje nego u ovom slucaju. Eto, kad se neko ne razume, a pise ono sto ni sam ne shvata. +:ZA NIKOLU -:ZA NIKOLU
i to je to +:dobra graficka -:teska k'o crna zemlja ,trosi struju ko nenormalna ,bucna do zla boga
graficka trenutno jeste dobra ,ali sve ce to nece jos dugo da traje ,jer je stigao dx 11 ....ova grdosija ima dve stampane ploce tako da su ovo dve gtx 280 u jednom kucistu u pravom smislu te reci ...trosi strasno mnogo struje u full load ,poprilicno se greje jer je ventilator izmedju stamoanih ploca ,ali opet ima solidno hladjenje i strasno je teska ,imao sam osecaj da ce da mi se izvali pci-e slot ako je ne pricvrstim jos nekako +:dobra je -:ali isto toliko losa jer nema podrsku za direct x 11
Pa time sto si napisao pokazujes koliko se ti razumes u sve to. Da je tako kao sto si napisao, onda bi i ATI X2 graficke imale duplo vece taktove memorije i gpu-a... pre nego sto nameravas nekoga da vredjas i pametujes razmisli dobro pre toga sta ces napisati jer ti je ovo mnogo glupo.
dve gtx 280 u jednom kucistu je Asusova MARS kartica :)))
relkno gledano izasao je ati radeon 5870 1GB DDR 5 kosta 330 evra a 100 puta je bolje od gtx 295,nvidia preteruje sa cenama i mnogo su smesni :)) a tek kad ati napravi 5890 onda morace nvidia da smanji cene a da budu malo realniji ako misli da zarade neki novac. +:najaca graficka od nvidije -:cena je bolesna i ne realna
Nisam hteo da te vredjam, ali ti opet ne shvatas. Ne radi 2 puta brze nego ima 2 GPU, time se postizu bolji rezultati jer nije opterecen samo jedan GPU, vec su procesi raspodeljeni na 2 gpu i 2 memorijska cipa, slicno kao i kod dual core procesora u odnosu na single core. Razumes? +:ZA NIKOLU -:ZA NIKOLU
U pravu si. To ne mogu biti 2 gtx 280, jer ona ima 512 bit magistralu, a gtx 295 ima 896. Asus MARS ima 4gb ddr3 1024bit. E, to je zlo, jos da ima ddr5 bili bi mirni 200 godina sto se tice igrica. +:Za china -:za china
Svi mi koji se dobro razumemo znamo sta predstavlja i koju funkciju ima "Dual-Core" ali se ocigledno nismo razumeli. Nisam rekao da je ona u brzini kao dve GTX 260, kao sto naravno ni 4870 X2 nije brza kao dve 4870 1GB. Ali kada pogledamo specifikaciju moze se reci da je ova kartica radjena na tom "X2" principu prema GTX 260, Kao sto je 4870 X2 radjena prema 4870 1GB. nadam se da smo se sada razumeli.
Tako je u redu, jer kad se pogleda memorija i magistrala, to mu zaista dodje kao dve gtx 260 896 mb, sem sto nema 2 gpu. +:ZA NIKOLU -:ZA NIKOLU
Ipak smo i ja i ti Nikola pogresili. Danas sam u casopisu Mikro procitao da to zaista jesu 2 graficke kartice u jednoj, ali ne 2 gtx 260 vec 2 gtx275... +:ZA NIKOLU -:ZA NIKOLU
Za gejmere uzalud bacene pare gledano na duze staze -:Nema direct x 11
druga najjaca mnogo bolja od 5870.A dosta slabija od 5970
Hvalim boga da ste shvatili da je ovo 2x275...ala vera,prosli put sam se isto raspravljao sa nekim likom ne znam na kojoj stranici it sveta ali znam da sam popizdeo :-)
dobra graficka. za sve trenutno nove naslove obezbedjuje vrhunsko igranje u hd rezoluciji izgleda mocno u single pcb izvedbi
Ljudi ajde molim vas kupite pa komentarisitie. Ja imam MSI verziju ove kartice vec 5 meseci. Mozete da se prepucavate koliko god hocete ali od ove kartice samo su bolje nova 400 serija Nvidie. Znaci dao sam 430 evra za nju jer sam hteo jednom u zivotu da igram sve sto pozelim bez razmisljanja. I tako je vec 5 meseci uopste ne razmisljam kako ce neka igra da radi kod mene. Samo intaliram, postavim sve na max i cepam do mile volje. BTW moja radi na : 630x1380x1050(fabricki overklokovana) +:Vredno svakog centa
ustvari, svi ste nekim delom upravu.ova grafa ima interfejs i takt memorije kao dve gtx 260, ali takodje ima snagu shader-a kao dve gtx 280.tako da mozemo reci da je ova grafa kombinacija najboljeg iz obe predhovde grafe +:ekstra
Jel takt u memoriji bolje da je sto manji ili sto veci , takodje pitam i za takt u procesoru???
bolje je oboje da su veci ako je to moguce (zbog grijanja i potrosnje)..jer overclokom podizes obe vrednostii guras do neke stabilne cifre (stabilne za rad).. +:dobra graficka -:malo da padne cena ipak je ovo druga liga sad
trebala bi da padne cijena bar na 300 jer owo je sad ipak 2 klasa i nema DX11 i niko nije lud da za owe pare kupi karticu sa DX10 podrskom kad moze da bira koju ce sa DX11 podrskom i da imaju i bolje performanse...Ponavljam PRESKUPAAAAAAAAA!!! +:nema DX11 -:preskupa
ne znam sto je owa owoliko skuplja od gainward kad je ona bolja
Zato što ganiward ima masu starijih kartica na našem tržištu koje su repariane, to jest vraćene sa servisa u prodaju kao nove po nižoj ceni i sa garancijom od godinu dana.
ok ali owa karica ni u ludilu ne bi trebala da prelazi 220 eura jer sad niko nece da kupi karticu koja ne podrzawa dx11 a pogotowo po owj ceni...
da kosta 220 E svako bi je kupio realno... ona je idalje u samom vrhu.... tako da nikako ne moze biti 220 E pogotovo sto je dvoglava... +:odlicna karta
Pa cekaj, sta ti igras igrice na DX11?? Ne razumem sad kao DX11 je super extra nesto bez cega se nemoze, pa DX10 se ne koristi kako treba a ti bi vec DX11... Ova karta je odlicna rado bih je pazario, ja sam tako izmedju 5770(dx11) i 4870(dx10) izabrao 4870 jer je brza a DX10 je sasvim dovoljan iduce 2 god...
da ali owa kartica nema buducnosti...dosta ljudi to ne kapira jer cilj graficke kartice je da obezbijedi sto bolju i kwalitetniju sliku sa sto wise frejmowa...sad skoro swaka nowa igrica koja izlazi podrzawa DX11 sto u nekim slucajewima omogucawa daleko kwalitetniju graficku...a pogotowo po owoj ceni za owe pare cu da uzmem GTX 480 cak i da ustedim 20 eura plus da imam jacu graficku po performansama koja podrzawa DX11...cinjenica je da niko normalan nece kupiti graficku gorih performansi i koja ne podrzawa dx11 kad za manje pare ima karticu boljih performansi i podrzawa dx11...dx11 je potreban za ozbiljan gaming a ko ne zeli ozbiljan gaming nece ni dati za graficku 400 eura...@Zmajewo jaje,to sto si reko moze da kaze samo neko ko poseduje owu graficku ili ko je prodawac pa hwali swoju robu...@Qwa,REALNA cena owe graficke je 220 eura i ewo prwi sam ja ko nebi kupio ovu graficku i da je 220 eura iz cistog razloga sto kartica nema buducnost... +:za Zmajevo jaje i Qwa
U pravu su likovi dole dx11 nece da se koristi masovno pre 2012god. DX11 ima svako na win7, ne treba ti grafika koja ima efekte da bi ga imao instaliranog, toliko o tvom ozbiljnom gamingu. Ova grafika jeste losa kupovina jer su grafike koje hardverski podrzavaju DX11 BRZE a i jeftinije od ove. Ali ko ima ovo cudo nema potrebe da menja za nesto novo jer samo 2-3 engina imaju podrsku za tesselaciju i oni se koriste samo za benchmarke, to je tuzno.
pa nisam ja ni reko da mora da menja procitaj malo bolje post,owa graficka je i dalje u samom vrhu ali trenutno je losa kupovina...pogledaj samo koliko boljih grafickih kartica (novije tehnologije i DX11) ima u ovom cenovnom rangu pa i nizem...zato i kazem da treba da padne cena i to oko 250 eura da bi neko kupio ovu graficku SADA,a svakako ko je ima nije poludeo da je menja jer moze da sluzi jos sigurno 2 godine...
nikola ne mlati od ove kartice su jedino gtx 480 iz nvidie i 5970 iz radeona jace..ostalo je sve ispod nje..tacno da nema dx11 ali u igricama na full hd rezolucijama jede ih sve kao malu decu pogledaj malo ozbiljnije testove pa ces i sam videti o cemu pricam..na novije kartice je max fps mozda veci al,jebes ti max fps ka im min fps padne ispod 30 fps...al opet ponavljam mnogo je dati 400 e za ovo da je tu do 270-80 ne bi bila losa kupovina,ovo je zvijer od kartice ! +:mocna kartica
kartica iz samog vrha nvidie. rame uz rame sa gtx 480 i 580 . vrhunski prikaz slike igranje u 1080p je pravo uzivanje . u najnovijem cod-u 8x aa i 16xaf sve na maks minimalni fps 72 . takodje kartica se dobro overklokuje, Da sppomenemo da ima verzija sa jednim PCB-om na njoj je reseno pitanje grejanja cipova tako da na ovoj single pcb temperature neprelaze 72 stepena . Sve ovo sam proverio MSI afterburnerom 2.0 Znaci realni gaming vise casova .
grafika je extra i tera sve full bez problema... cena je previsoka. trebali su je malo spustiti ipak je to vec starija generacija grafike bez dx11 koji samo sto nije preplavio trziste i onda mozemo da prebiramo starije naslove dx10 da se sigramo... i uz ovu cenu 425e + odgovarajuce napajanje oko 120e = 545e, posto zverkan sisa do 40A na 12v grani... bolje pridodati jos koji evric, 50, 100 pa se sigrati malo duze... +:Extra, jedna od najjacih -:DX11, potrosnja i naravno ono najbitnije CENA!
Nisam siguran da ova karta sad ovoliko kosta to je bilo kad se pojavila kad je izasla, treba se raspitati... Verziju sa jednim PCB-om druze pravi samo 1 firma koja se zove EVGA model gtx 295 COP-edition tu kartu ni ja a i ni ti za zivota necemo drzati u ruci jer nije namenjena nasem trzistu na zalost, ta karta bi bila pravi hit inace na pravljena da moze sa vodenim blokom i tako se narucuje biras dali wazduh ili woda naravno uz osetnu doplatu... Ova karta na dx10 radi bolje od svih osim gtx 580 jos kad bi bilo moguce iskoristiti pun potencijal jer su clokovi drasticno smanjeni na taktove gtx 260-ice i u tom slucaju se cak mnogo greje...ali mislim da ce uskoro biti 100% prevazidjena jer ko je ima bice srecan ko je nema nek ide na nove naravno jace modele a tu mislim gtx 560 570 i 580... +:Odlicna karta -:ergonomija, cena, hladjenje
-cesamo da napomenem, sto se tice ove grafe sve sto su gospoda ovde iznad napisala ide x2 sem memorije. ja nazalost jos uvek nemam adekvatno napajanje za nju ali, jedno znam gaficka moze da razbije bilo koju igru na bilo koliko velikom podesavanju a METRO 2033 POKRECE I TERA KAO JAMB SA 98-ce -:vrela i zahtevna i to veoma
imam kombinaciju da uzmem x2 ovake karte i moguce je od 250e do 300e pa mi javite a nije made in china neg taiwan su kartice pa dal se isplati uzimati to sada trenutno koristim gttx 580 msi lightning verziju ali ovo za ove pare nije nimalo lose javite sto ranije da znam dal da kupujem ista ova verzija +:nek neko javi sto je pre moguce -:nek eko javi sto je pre moguce
Druze,retpostavljam da si ozboljan gamer koji sve igra na max...2 ovakve kartice ce moci da poteraju apsolutno sve na max,ALI...mislim da je bolje da za taj iznos kupis dx11 karticu,koji trenutno nije neophodna ali vrlo brzo ce biti!probaj Heaven benchmark,videces razliku izmedju dx10 i dx11...Svi pricaju kako je to mala razlika,ali prava razlika ce se tek videti u novijim igricama...Kad bude izasao novi Metro,videces...Dakle,na strani 2xgtx295 su odlicne performanse,a na strani dx11 su novi efekti itd...Pa ti sam odluci... -:potrosnja
ali iskreno ovo su super kartice nekad bile ali sam mislio cisto zaraditi na njima neku paru ali ok vec je otislo to sto sam hteo jbg sada ako budem hteo nesto trenutno kao sto sam naveo da imam grafiku 580 i zadovoljan sam sa njom igram na rez 1920x1200 i stvarno ok radi tako da hvala sve u svemu znam kolika je razlika izmedju dx10 i 11 jer sam pre ove koristio gtx 295 Gainward i vidi se razlika kao sto ti kazes pogotovu u novijim igricama sve u svemu hvala puno... +:ja imam gtx 580 MSI Lightning -:a ovo sam mislio ovako uzeti bezveze pa da prodam
dali moze na lc power lc600h-12 napajanje
Jeste ona DX 10....ali neces valjda biti bolesnik i prskat ko majmun aaa nema DX 11 prodajem je sranje je...pustite tu pricu molim vas kako nisi gamer ako nemas DX11...molim vas uzmite lopatu i zakopajte se odma...graficka je jaka rabuja novu generaciju grafickih kartica...znaci suvisne su reci...dobro se ona drzi jedin osto joj zameram je da se jako greje...i na LC600h ja ne bi kacio jer H verzije LC Powera su jako ocajne...Pozdrav i ne pametujte!! +:Jaka..tera sve...sije nove serije grafickih kartica -:Greje se...grafika je kao elektrana...treba jaka napojna jedinica
Sklopio sam za 110e racunar ovu grafiku sam kupio preko ebay i napajanje od corsair tx 850w bukvalno je bio kao nov i na licitaciji za 35e grafiku isto na licitiranje 45e a proc intel i5 650i 4gb rama sa maticnom za 30e i to sam sve sklopio u sranje kuciste matoro sigurno 15god ali radi igram batman arkham city na konstantno 55 60fps negde ide i na 70fps moju staru maxinu sam prodao i posle 2god sklopio ovo nisam hteo bacati puno para ali nadam se da ce sve biti ok pa da sklopim nesto malo bolje od ovoga pozz svima +:Za jeftine pare sam sklopio ok konfuguraciju -:U danasnje vreme je imam jbg ali ok je
Da i da navedem da se grafika ne greje puno ide jedan gpu u normalnoj sobnoj temp ide 77c drugi 79c ali istina je vodim racuna da stoji pored prozora ali da ne da je u sobi toplije i da grabi topao vazduh e onda 85c 87c