nije losa ali ipak kao ljubitelj nvidije moracu da predjem u atijev tabor posto su sa ovim grafikama zeznuli stvar...nazalost -:hladjenje (95C)
to na prvi pogleda izgleda jača oda HD 5870 alii to je kao HD 5850,fermiji je definitivno propao projekat.......trebaju oni nešto drugo da pobijede 5000 seriju
5870 je jeftinija od ove, a jede je u svim mogucim igrama i markovima :) Nvidia je definitivno propala. +:Nvidia = fail
nsiu se trebali preseravati sa fermijem trebali su na gtx 295 satviti gddr5 memoriju i HD 5970 bi bila rastrgana
Ova kartica bi trebala da bude negde oko 200eura realno kad se pogleda uporedjuvanje brzine i cene. Ja se nadam da ce nvidia preduzeti nesto u vezi sa cenom. Fermi je bila samo zvaka za prodaju a ustvari dobili su karticu za koju ti treba privatna elekrtana i naravno na kojoj mozes da kuvas kafu,a kao sto svi znamo grejanje je gubitak... AMD/ATI jeftiniji i bolji izbor... Mada ja sam NVIDIA fan da se zna +:Kratka kartica -:Pregrevanje,Potrebno napajanje,mala brzina
Mane : Potrosnja , grejanje , cena , performanse po ulozenom novcu , ogromna kartica ... Vrline : Dosta sirove snage Ova kartica je jaca od 5850 u vecini testova ( oko 70% ) ali je skuplja i od 5870 za oko 50evra ( ovde je ATI u prednosti u svim testovima i potrosnji i grejanju i velicini same kartice ) ... nVIDIA trenutno vodi mnogo losu politiku proizvodnje po meni ... +:Ogromna kompjuterska moc ! -:Mnogo toga !
zasto imam osecaj da se sve ovo vec desavalo ? naprave kartice koje se greju dovoljno da omzes da spremas rucak na njima i koje trose trecinu djerdapa po satu ...jeste ona brza ,ako je suditi po testovima iz clanka sa ovog sajta ,kartica stvarno tera sve lagano i bez problema ,ali bez kompresoram sa freonom u kucistu ni ne treba razmisljati o kupovini ...propada nVidia ,ako su ovoj kartici nabili cenu 350e ne mogu da zamislim koliko ce da kosta gtx 480 ... +:dosta brza i jaka kartica -:temperatura ,potrosnja ...
Da li moze ova kartica sa p5q-e, c2d E8500 procesorom da se iskoristi pun potencijal?
Mare, ako se budes igrao sa njom u full Hd rezoluciji sa ukljucenim AA na maximum, onda ti procesor nece predstavljati kocnicu. Sa nekim jacim procesorom u 1920 X 1080 i sa AA nasviranim na maksimum dobio bi maks do 10% poboljsanja. Tako da slobodno pazari ako imas Full HD TV ili monitor. Sto se ostalih komentara za ovu karticu tice, vidi se da su pisani od strane ljudi koji je nisu ni probali. Kartica je u svakom pogledu vrh tehnologije, greje se isto koliko i prosla serija nvidie i ne cuje se uopste osim ako je ne OC i odvrnes ventilator na preko 90%. Cena joj je nesto jaca od konkurencije, ali uvek je mercedes kostao vise od opela. Pozdrav
Slazem se sa tobom Miki,svi nesta komentarisu o ovoj grafozi kao da je koriste mesecima.Jel je neko ima???Jel moze neko da kaze svoje iskustvo sa ovom grafozom ili samo prepricavaju necije price i tudja misljenja procitane sa nekih drugih foruma. Planiram da uzmem novi komp u skorije vreme i definitivno cu uzeti ovu grafozu,oduvek sam fan nvidie i tako ce ostati.Asus grafozu i asus plocu definitivno(Maximus III Formulu) i7 procu i miran sam narednih 3 godine. Onda cu svima reci SVOJE misljenje o ovoj grafozi,pozzzzzz
Nvidia vodi sve gluplju politiku i sve vise ljudi prelazi na Ati, po meni poslednji pravi prelazak na novu generaciju je bio sa 7 na 8 generaciju i od tad se gotovo nista nije promenilo, 9xxx je preimenovani 8xxx, a gtx 2xx nabudzeni 9xxx, fermi je stvarno trebao biti nesto novo. Mislim bole me uvo i sto se greje ( moj asus 8800 gts 320 greje ko smederevac pa radi ko sat vec 3 god) i sto trosi struje, ali su stvarno preterali sa cenom. GTX 460 ce kod nas biti verovatno najprodavanija kartica kad se bude pojavila ali i njena cena ce onda biti verovatno oko 230-250eur sto je ipak previse za karticu "zlatne sredine". Ja sam nvidia fan i uvek cu uzimati nvidia kartice ali mi se nikako nesvidja kojim putem nvidija ide
@fablef1,@deki Ako vas zaniamaju misljenja ljudi o ovoj kartici imate gomilu stranih foruma a i kod nas benchmark.rs gde ljudi koji su kupili karticu potvrdjuju misljenja ostatka(realnog) sveta.Vi ste ocigledno neki kintarosi na maminom i tatinom novcaniku kad mozete tako da lupetate.FAN nvidie,pa cu zato da kupim tu karticu(ista stvar i za FANove atija) pa kakva god da je hahaahha.Posaljite im mejlove da ste veliki fanovi pa vam mozda posalju po znacku sa natpisom nvidia hehehe.Ja sam menjao kartice po potrebi i koje su bolje a ne da li sam neciji FAN,pa nisam debil da nesto placam 50 evra vise i mozda i menjam napajanje zbog toga zato sto sam FAN ovih ili onih?!Da ne spominjem grejanje CELOG KOMPA zbog ovog djubreta koje ide do 100 stepeni?? Imao sam sve nvidie do atija 9600 koji je ubijao nvidiu u to vreme u toj klasi.Onda sam imao 7600gt a imao sam i ati 1800xt koji je tada bio zver,posle toga opet nvidia sa serijom 8 i 8800gt.Bilo je tu jos kartica ali poenta je da se kuipuje ono sto vredi u tom trenutku a ne da trtljam po forumu i dovodim ljude u zabludu.Sada imam ati 2x 5770 crossfirex koji razvaljuju tu kantu od 470 za dosta manje para i struje.Nadam se da sam vam pojasnio neke stvari. -:performanse u rangu 5850 a cena veca od 5870,ma ne valja nista
Kartica je ipak generalno bolja od 5850 tako da s ocekivanim poboljsanjima u narednim verzijama drajvera kao i cinjenicom da ima fiziku, kao i cenama Atija koje su kako vidimo u stalnom RASTU, ovi Fermiji polako ali sigurno postaju realna opcija. I dalje je to jaca cena od Atija ali ako se nastavi sa sadasnjim trendovima (5850 Toxic blizu 300e!) vrlo brzo ce postati bolja kupovina.100e vise u odnosu na 5850 ne bih dao ali nekih 50ak---e to vec bi i to bez razmisljanja! +:bolja od 5850, cena polako pada -:jos uvek preskupo
superkul joj je 3D vision, odusevio sam se kad sam ga ukljucio! ovo ostalo tu i tamo, jaka karta ali sta ja znam
igrao sam kod brata bbc2 na 1920x1080 na full HD televizoru s ovom karticom na maximum na dx11 i niša nije seckalo ali se previše grije !!!! morao je kupiti Corsair H50 da riješi taj problem,kartica je stvarno zvijer ali moj HD 5870 mi je držai em je jači em se malo greje
Dok.cilo mi vise da slusam likove koji pricaju kako se ova kartica previse greje. Ja sam imao Power Color PCS 4870 sa Artic Cooling hladjenjem, to je jelte ati grafika, koja je posle 10min igranja vristala na 92C. Generalno mi se je....e na koliko stepeni radi kartica, ako crkne reklamiracu je.
Nikola, Corsair H50 je CPU kuler, a ne GPU kuler, prema tome nema nikave veze sa pregrevanjem graficke karte. +:dobra karta
Jako topla kartica, moglo bi se reci zimska varijanta. TOPLO bih je preporucio jer svi filmovi rade jako dobro, cak i ovi najnoviji kao sto je alisa u zemlji cuda. Dakle moj savet je da sacekate zimu pa da se ogrejete s ovom karticom a i cene ce biti manje. Zivelii srecna nova godina! +:grejanje -:nema mana
Odlicna karta, ovo je vec sasvim ok cena, nVidia pametno koriguje cene nadole kako vreme odmice, sto je i normalno dok gospoda iz Atija malo malo pa dignu cenu. Osim toga performanse ove karte su se bogme vec izjednacile sa HD5870 a negde je vec i pretekle, pa kad se uzme u obzir i da poseduje fiziku, 3D, CUDA, mislim da je izbor jasan i da samo zaludjeni Ati fanovi mogu pored ovoga uzeti HD5870, no svako prema afinitetima.
Koje napajanje bi bilo potrebno za ovu graficku verovatno oko 700w minimum??
600 w kvalitetnijeg proizvodjaca je vise nego dovoljno (pri tome milslim na: ocz,cooler-master,thermaltake i nesto od te klase...svakako ne ms :P)
Pa ti Markoni ako programiras u MatLab-u i Fortranu, slobodno kupi ovo... :) Ako uopste znas za sta sluzi CUDA.
Peki, ne sluzi CUDA samo za programiranje u MatLabu i Fortranu.
Cena je jos uvek visoka mada...ako pogledamo realno, s updateom drivera ona je vec tu negde sa Ati 5870 ili cak i ispred, tako da bi i cena trebalo da je nesto visa od 5870 buduci ima i neke eye candy nVidia stvarcice tipa fizika, 3D itd...ja da se sad odlucujem izmedju ove i Ati 5870 uzeo bih 470 gtx. +:performanse, dobar OC potencijal, u rangu je 5870 -:potrosnja, temperatura, buka
update drajvera nije doneo ni 5% performansi u zadnja 2.5 meseca +:nisi obavesten
Kartica radi svoj posao, ali je toliko bucna da smeta tokom igranja. Po ovim vrucinama konstantno se cuje ventilator :(. Vodeni blok i ova kartica je mozda boje resenje, ali za te pare mozete uzeti 480. Frejmovi klize uz buku ventilatora :(. +:Kida kako radi -:Temperatura u igrama ide preko 91c, bucna
Ja sam juce uzeo ovu karticu i moram reci da se kod mene uopste necuje.Cak i kada sam igrao 3d igrice nisam imao nikakav problem od dole navedenih.Cak bi mogao svima da je preporucim.
Za 30e vise ima da se kupi MSI HD 5870 Lightning koja je hladna kao led, tiha i na def. klokovima brise patos sa ovm karticom. Overklokovana je nesto malo sporija od gtx480 a VRM je 15_fazni i veoma lak za overklokvanje. Tek toliko o isplativosti kartice koja kasnii nepunu godinu dana.
O cemu pricas decko? Koje brisanje patosa? Pa jos za 30e vise..ma vazi..ali juce :) Ovako stoje stvari-gtx470 iole kloknuta (a klokuje se ko djavo) kida SVAKU 5870, pa i famoznu msi lightning, sve vrlo lako moze da se nadje na netu. Drugo i vaznije-bitan je minimalan a ne prosecan ili pogotovo max fps u igrama, dzaba Atiju i 1000fps max kada u situacijama kad je najpotrebnije, usred gustih scena u igrama, padne na 10 fps.
znas sta je fora kod 5870??? pojavila se pre godinu dana....... svi koji su hteli da uzmu high-end graficku su pazarili 5870 sto bi bilo ko cekao na nVidiu da se smiluje da izbaci nesto slicno?????? a to dal su flopsi bolji tamo vamo pre bi izabrao firmu koja redovno AZURIRA svoje proizvode!!!!!!!! inace bi voleo da nVidia bude malo brza sa izbacivanjem posto sam do serije 8xxx kupovao njihov derivat!!!!!!!
zanima me samo bili se owa kartica uklopila u moju konfu: intel e8400 dual core 3.0 ghz, 3 gb rama...?
ovakva kartica treba da ima procesor sa 4 jezgra jer bi moglo da dodje do uskog grla izmedju procesora i graficke pa ne bi graficka pokazala pravu snagu uzmes x4 965 ili i5 750 q9550 ocekujem misljenje ?? +:Za Lakija
nisam siguran da mora 4 jezgra al i ako treba ja nzm bil ijedan i3,i5,i7 procesor se fino uklopio na moju maticnu P5k... al ako tako nesto budem radio onda cu da prodam ceo komp pa da kupim nowi narawno uz sigurno 500e doplate...
Naravno da ne mora 4 jezgra, nećeš moći baš 100% da iskoristiš karticu (u nekim igricam ćeš imati par frejmova manje, ništa strašno), klokni malo taj procesor i nećeš imati problema. Mada bi ja pre uzeo GTX460.. +:Za Lakija
ok razmisljam sad sta da uradim dal da nabudzim owaj komp sa nekom grafom gtx 400 serije il da uzmem xbox owaj nowi...??? +:za Marka
To zavisi od tebe, ja se nikad više ne bi vratio posle kompa na konzolu.. +:Za Lakija
Za GTX470 pa na gore je potreban overclockovan quad core da se karta ne bi ugušila. Meni je i7 860 na 2.8ghz bio usko grlo za ATI 5870 a on troši manje od ove karte tako da toliko o tome...
odlicna cena 290 saswim prihwatljiwo imajmo u widu da je gtx 460 oko 220e tako da je ok...samo je htx 460 best buy!!
alo momci o cemu vi pricate? pa GTX 470 treba da bude u klasi sa RX 5850 a ne 5870.... a kao sto znamo 5850 je polje iza NF 470...po performansama je slicnija 5870 nego 5850 :) a cena jos dodatan plus :) +:performanse
Mislio sam da uzmem ovu grafu i napajanje od 800w.Koliko bi se onda zagrejavala i bila bucna?
ova kartica je osetnije lošija od 5850, a monstruma 5870 da ne pominjemo uopšte.... naravno što se tiče igara je tako, što se tiče kjuda, fiz(s)iksa.... itd... ova karta je daleko bolja...
gtx 470 je konkurent 5850 s`tim sto je bolja po svim testovima...clokovana gtx460 je blizu sa perfomansama sa 5850 a ne gtx 470.. pazi malo sta pricas.. +:ubica od kartice + cijena vrh ! -:markodjorem o cemu ti pricas..
ne treba niko da uzima 800w za ovu graf. takodje ne treba ni za 480gtx. dovoljno je imati 620w naravno proizvodjac tipa( SeaSonic, Enermax, Corsairm, Antec). sve ovo pada u vodu samo u slucaju SLi ili CF!! @Bojan
narawno za owu graficku wam treba minimum 600W prawog napajanje tipa chieftec,cooler master...a owakwu grafu je nepotrebno stawljati u SLI jer je i owako prejaka tako da SLI pada u wodu...trenutno jedini SLI koji se isplati iz nvidie je GTX 460...
Da li je ovo dovoljno? COOLER MASTER GX Series 80 Plus 650W RS650-ACAAE3-EU I preporucite neko hladenje.
Jel ovo podrzava physx?
Podržava physx i radiće i na bilo kojem jačem napajanju od 550W.
radice mu i sa 550w dobrog napajanja ma da uwek je dobro imati bar 50w wise...swe nvidine karice od 8800 gt pa na dalje podrzawaju physx...
dovoljno je ja sam hteo da uzmem to GX650w ali sam se u poslednji cas odlucio za SeaSonic M12bronze 620w.
Juce sam pazario PALIT GTX 470 i mogu vam reci da je karta zlo.Istina je da se karta greje vise ali zbog DUPLOG hladjenja (2 ventilatora) je ibak mnogo manje nego na ovoj asusovoj a performanse su na svim testovima za nijansu bolje nega na ovoj asusovoj.Svima je preporucujem PALIT GTX 470.Interesuje me ako neko moze da mi kaze da li cu sa sledecom konfiguracijom moci da guram novi CRYSIS 2 na maximumu. Procesor : I5-750, 2.66 Mhz., Ploca ASUS P7P55-LX ., 2x2Gb Muskin DDR 3 1600 Mhz.,Graficka karta : Palit GTX 470 ,1280 Gb DDR5
Eh da zaboravio sam i napajanje Chieftec 650W
Klokni cpu preko 3GHz i radiće ko zmaj.
na zalost, posle par dana je pocela da mi brljavi. ovlasceni uvoznik mi je zamenio, ali za drugog proizvodjaca. malo sam razocaran, jer ovo je prvi put da me je asus "izdao" +:radila dobro -:kratko je trajalo
Sta mislite za nonfiguraciju : procesor Interl core i5 750 quad core 2660 mhz,maticna asus intel p7p55D,graficka asus-Nvidia ge force gtx470 1280 mb,3348mhz,320 bit,ram memoriju 2 puta po kingston hyperx ddr3 1600 mhz ili kingston hyperx h20,hard disk WD caviar black 1 tb 7200 rpm,napajanje Cooler Master 700W RS700-AMBAD3, kuciste Cooler Master CM Storm Scout Black SGC-2000-KKN1-GP ili Cooler Master CM HAF 922 Black Mid RC-922M-KKN1-GP,i rekli su mi da uzmem kuler neki cooler masterov kako se procesor nebi zagrevao. Molim vas sto pre odgovor,hvala na odgovoru unapred :) +:Hitno mi treba odgovor :)
@Nemanja-kupi kucister CM HAF 932 a za procesor hladnjak Prolimatech Megahalems i fan kontroler, sve ostalo ti je super!I resen problem! +:Odlicne perfomanse
@Boki-hvala Boki samo mi kazi gde hladnjak i fan kontroler mogu da se nadju jer nisam video kod, ili pise da ga nemaju, i kuciste si mislio 932 ili 922 koje sam ja napisao,jer gledam sad slike na netu za 932 izgleda potpuno isto kao 922 :D
Kako bi se uklopila ova graficka uz ovu konfiguraciju, ako neko moze da mi kaze, jer bih je uzeo?! Kuciste: Xigmatek Midgard MSI P45 NEO3 FR CPU: Intel E8500 (6M Cache, 3.16 GHz,1333 MHz FSB ) RAM: geil black dragon 4x1GB DDR2 800MHz NAPAJANJE: Coller Master 650W I sta mislite o HD 6870 kakva je ona za igrice u odnosu na ovu i GTX 460 1GB Ali bez onoga ljubitelj sam ati-a ili nvidie, vec samo realno! Sta je bolje?
Ako ne misliš da klokuješ, 6870 ti je najbolja varijanta.
Ne, ne mislim da klokujem... Treba mi samo nesto za igrice od ovih modela za naredne dve god.
Onda 6870 ili ako baš hoćeš Nvidia karticu, MSI Hawk GTX 460.
Asus je definitivno brend koji dominira poslednje vreme svetskom it scenom...malo malo pa prvi izbacuju cipove sveckih poznatih proizvodjaca dosta sam ih pratio i evo kroz period od 6 meseci od kad su ovu kartu uradili pre neki dan bila je premijera single cipa pod nazivom gf110 fermi ili gtx 580 jednostavno zauzali su ogroman deo na svetskom trzistu za jako kratko vreme naravno samo su dotukli AMD koji se priprema da da odgovor nekakvom 6xxx serijom koja ce cak biti u rangu sa cenom 5850 to govori SVE. Komentar na donju KONFIG ti je sjajan cpu e8500 je najbolji porc ikad napravljen sa 2 jezgra ploca je isto ok tu memoriju i ja imam OC se ko LOODA napajanje 650w moja topla preporuka asus karta pozzz +:odlicna karta -:malo vise trosi struje
Po mom misljenju treba da uzmes 6870, performanse su identicne, cak je 6870 jaca za nijansu, takodje manja potrosnja i manja buka... pa ti odluci, nadam se da sam pomogao, ja sam kupio 6870 i prezadovoljan sam +:Nikolaj
Ljudi pomagajte! Dvoumim se izmedju ove kartice i GIGABYTE Radeon HD 6870 1GB GDDR5 GV-R687D5-1GD-B A kupujem ove komponente: Mainboard: Gigabyte AMD GA-890FXA-UD7 CPU: AMD Phenom™ II X6 1075T 3.0GHz RAM: GEIL 4GB DDR3 1600MHz GB34GB1600C9DC Inace,gurao bih Crysis Warhead,Just Cause 2,Call of duty black ops i novije
Hvala Miki kupicu je, uzimam slicnu konfu kao Igor i nadam se da necu pogresiti,samo sto mi treba za 3ds max a za Igora predlazem isto zato sto se manje greje i za igrice je zmaj za te pare nema potrebe da kupuje skluplju grafu a slicna je po preformansama za gaming, nadam se da ce mene usreciti za ove programe... Hvala pozzzzzzzz
druze jel mogu ja procesor x6 1090T ili 1075T da stavim na plocu ASUS M4A87TD/USB3 sa 6870, necu da overklokujem nista, ni grafu ni procesor, ocu samo sto duze da mi traje, po testovima nema velike razlike izmedju ploca 870, 880 i 890 za rendering, mozda 2-3%... hvala +:jos jedno za Mikija
@ Nikolaj... Evo ja cu da ti odg. na ovo... Mozes... Podnozje je AM3...
Hvala druze, narucio sam 1090T i 880g asusovu onu sa sata3 i usb3 i hdd onaj caviar blue sata3, ram je kingston cl9 1600mhz sa black hladnjacima, nadam se da ce da sljaka to sve skupa kako treba....pozzz +:thx a lot :)
ja imam asus gtx 470 i napajanje chiftec 500w i radi odlicno-price o napajanju kako treba 600- itd wati je cista glupost-podrzavam jedino ako nameravate da je klokujete-ali karticu na def 500 w kvalitetno napajanje sasvim dobro podnosi-ista prica je bila za gtx 260 za koji su govorili da treba minimum 550 w napajanje itd-ja merio watmetrom i potrosnja je bila u full loadu 240w celog racunara-procesor mi je i5-750....izmericu koliko trosi sa gtx 470 kartom i ubedjen sam da potrosnja nece biti veca od 350w u full loadu-cim uradim test javicu koliko trosi p.s u svakom slucaju napajanje od 600w ili vise je odlicno napajanje-radi se samo o tome da li oni koji vec imaju 500w moraju da menjaju ili im je 500w dovoljno +:prezadovoljan
testirao sam napajanje sa watmetrom-i5-750 i gtx 470 u full load-u trose 308w maximum-imam napajanje chiftec 500w i kao sto sam rekao da za tu konfiguraciju nije neophodno napajanje od 600w kako neki kazu
Mozda ti trosi na idle toliko, gtx 470 je naj omrazenija karta kod nas nVidia fanova jer se mnogo greje jel tako u full loadu dolazi i do 85 C drugo gtx 460 u full loadu trosi oko 160w a ova minimum oko 190 cak ide i do 220 sto je wise i od gtx480 ako mi neverujete www.youtube.com ima mnogo pametnih stvari da se widi i nauci pre nego se prica...po tvom ispade da citav sistem bez karte trosi 118 w strasno si bistar decko :D
sta je bolje kupiti ovi li ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/1GD5 -:nemam pojma
Ovu naravno.
Ljudi recite mi koja je bolja za igre ova ili powercolor HD6950 2GB hitan odgovor??????
bolja je 6950 2GB oko 10% a i manje se greje itd.... inace ja imam ovu 470icu :) i ona mi je sasvim ok. isplati se samo kupiti je polovnu sa min 2god garancije
Ljudi zanima me moze li ova graficka sa Procesor Intel Core i3-2100 3.1 Ghz ,Maticna Ploca -ASUS P8P67 LE, 4gb hyper x 1600mhz i 500w napajanja ili mi treba samo jace napajanje i jaci procesor...hvala
Ova kartica se nikako nije dobra kupovina zbog velike potrošnje i zagrevanja, po jačini je u rangu GTX 560. Nisi napisao koje napajanje imaš.
Kartica je dobra nemogu joj naci zamerke sto se tice igara,ali sto se greje to je katastrofa znaci ventilator pocinje da vristi kad se karta optereti i zato sam resio da je menjam potrosnju ne znam jel nisam merio.
Ja imam doticnu karticu sa twinforz2 hladjenjem, u igrama mi ne prelazi 52 stepena, nemam kuciste vec grafika stoji van kao za bench, znaci jedva se cuje, e sad sto ostali kazu za neke druge da su prebucne, odlucite se onda za MSI TWINFROZR2 ja garantujem da je ledena i tiha!!! +:Odlicna