logo
zeljko

Asus GeForce GTX 480 1536MB GDDR5 ASUS ENGTX480/2DI/1536MD5

20.04.2010. @ 20:42   #Komentar #Grafička karta #Asus

dali je ova jaca od 9600gt-top

123 komentara

stalker
20.04.2010. @ 20:45 #caf54a53

pa naravno da je jaca.... i to mnogo jaca :D

aleksandar
20.04.2010. @ 23:17 #d6ab3295

ova kartica kosta 500 dolara a kod nas 523 eura sto je mnogo mnogo je... +:neznam -:prevelika cena

kuzo
21.04.2010. @ 01:01 #9aa43120

Najbrza single GPU karticu na svetu,dokle? mesec,dva?bas mi je zao sto samo to navodim kao+ ,ajde dodajem i PhysX Sto se tice ove cene sada 520 evra,katastrofa,cak iako je ASUS,previse brate Ja licno nikada ne bih dao ove pare za ovu karticu,nije samo sto je kartica,nego ako nemate dobro napajanje,,ode jos 100+evra..zaista ne shvatljivo,ova cena nije opravdana!! +:Najbrza single GPU karticu na svetu -:prevelika potrosnja,zagrevanje,cena

teoo
21.04.2010. @ 13:25 #a0346763

kada nabudze 2x ovo ugrozice ati 5970 ali ce tada tati biti duplo jeftiniji pa samim time i daleko bolji izbor

Ziks
21.04.2010. @ 16:51 #a299ed8d

DIRT2 (DX11 2560x1600 4xAA) u SLI modu za 13fps-ova brza od 5970, pa neka meni neko kaze da li je ova kartica uopste vrijedna pomena? O potrosnji da ne pricam.... -:PRESKUPO, NOPRAVDANO, POTROSNJA

Nikola
22.04.2010. @ 11:40 #1a868d75

jooj koliko se samo prašine diglo oko ove kartice...uglavnom HD 5970 je kida u sve jednom testu aliii jbg ovo je single GPU što je bolji izbor od dual gpu-a...ali hd 5970 je boljii izbor

Milance
22.04.2010. @ 17:27 #c02b56a3

Ako stavimo po strani i da je bucna i da trosi kao bojler i da greje isto toliko,nista ne opravdava ovu cenu koju ima bez obzira koliko da je brza! Zaboga,kosta 499dolara=370eura a nasi distributeri je prodaju za 522eura!!!!Pa stvarno smo najgori!

Milos
23.04.2010. @ 09:17 #46318557

Iskreno ja sam fan Nvidie oduvek, ali ova graf. je preskupa za ono sto daje, na stranu to sto je najbrza singl gpu, ali ona nista ne daje novo osim gddr5, koju je ati dala jos pre pola godine. tako da ako bih i kupovao neku kartu,za te pare bih kupio vec dobar komp, a nvidia je bolja neka do 200 jura, ima da zavrsi posao :D. Skupo i glupo

Nikola
23.04.2010. @ 20:29 #6ba1a2b9

GDDR5 je došao još prije 2 godine sa HD 4870 X2,HD 4870 i jednom verzijom HD 4850 koja je ukinuta

kui
25.04.2010. @ 13:31 #08826425

Koja kanta od grafičke, kupujte ljudi da oporavite Nvidiu stvarno su zabrljali mnogo, kasne pola godine i izbacuju ovo

Milos
25.04.2010. @ 18:19 #7b61afab

ako dajes 500 evra bolje da se uzme 5970 koja je neverovatno bolja od gtx480 mislio sam da ce ova graficka da bude bolja od 5970 ali uzalud ulozen trud oko konkurencije

zeljko
27.04.2010. @ 14:53 #f10ca289

ja sam uvek za nvidi-u ali moracu da predjem na ati jbg

Entuzijasta
27.04.2010. @ 16:04 #499f55b3

Mnogo losa kartica za ulozen novac ... Slabija je od 5970 i to dosta (napominjem da je 5970 ipak dvoglav ) a vise i trosi od nje i pregreva se ... nVIDIA u ovom trenutku ne moze da napravi Dual GPU od ovog jezgra jer ima mnogo razloga za to : Koliko 8-pinskih konektora bi trebalo da je napojis ? Koliko bi u Load-u vukla ( preko 500W ! ) ? Koliko para bi kostala ? Koliko bi bila dostupna ? Dakle zakljucak je sledeci : ATI su trenutno definitivno bolje kartice ... Do serije ATI Radeon x1000 sam koristio nVIDIA-e GeForce 256 , MX200 , MX440 , Ti4800 , FX5900ultra ... Sada sam naravno na PowerColor HD5770 ... Nikako ne uzimati ovu karticu osim ako se cena ne koriguje ... ! +:Single GPU -:Svasta nesto

Filip
27.04.2010. @ 16:19 #335c80ae

U SLI modu bi mogli opusteno da pravimo rostiljadu ali je neisplativo zbog potrosnje vece od ves mashine koja je C energetske klase :) ... Nekada sam bio ljubitelj nVIDIA-e ... Inace ATI jos nije izbacio najjacu kartu iz 5xxx serije :) , a to bi trebala biti neka 5990 ili tako nesto ( u sustini povecani radni takt procesora i memorije ) ... Ne mogu ni da zamislim sledecu seriju ATI-a :D ... +:Rostiljijada -:Trosi vise od ves mashine

Nikola
28.04.2010. @ 21:44 #2c1c3a31

zemlja se otvorila isus je sišao :D nvidia fanovi su prešli na ati !!! bye bye nvidia ii morali bi da priapze idućeg puta kad budu pravili kartice kad bi od ovog napravili dual gpu to bi vuklo minimalno 600w !!! i ko onda lud ??? 5970 rulzzz

kole
29.04.2010. @ 14:11 #9b6c1d4a

Simptomaticno je da nekih 6, 7 maloprodaja drze ove horor cene, a to moze znaciti samo jedno-da nazalost zaista i postoje kupci koju su spremni da izdvoje tu cifru. Nama su i ati grafike najskuplje u svetu i cena im ne pada evo pola godine pa nista-ocito je da ljudi kupuju a dok je tako nista od normalnih cena nazalost

cpku
29.04.2010. @ 14:27 #fcd6538d

Sve ste lepo napisali, osim jedne bitne stvari. Nije ovo karta samo za igre. Nvidia je napravila gresku u tome sto je ova karta predvidjena da bude zver za ceo Adobe paket, 3D Max, Auto Cad i druge profi jako zahtevne aplikacije. Ima moc QUADRO FX x800 serije, koje kostaju hiljade dolara. Naravno, ostaje pogubno sto su uopste krenuli da rade tako nesto, ali mi koji zivimo od obrade videa, na primer, trljamo dlanove. OVO BRE RENDERUJE HD 3x Real Time !!! +:192 graficka jezgra -:potrosnja, i W i Eur

GTX480
30.04.2010. @ 14:31 #266127a2

Citam komentare i ocigledno je da vi nemate pojma o cemu pricate. Ovo je naj snaznija single gpu graficka na svetu, i njena cena u odnosu na radeon 5870 je veca za 50-100e i to je sasvim opravdano. Takodje ne mozete da ocekujete da bude snaznija od dvoglavog radeona 5970 ali je od njega jeftinija 100 eura tako da stvarno mi nije jasno sto se zalite na cenu... a i btw pretrazite malo net i videcete da ova cena nije realna... +:Najbrza single GPU karticu na svetu -:samo potrosnja struje (tacka)

Marko
30.04.2010. @ 15:55 #5ef863e9

Kao prvo GTX480 je skuplja od 5870 100-150e a ne 50-100e, kao drugo od 5970 je jeftinija 50-100e. Kao treće ova kartica u loadu (ne neko maltretiranje, već bilo koja igrica) postiže temperaturu od 95c, šta misliš, koliko će ti dugo trajati kartica sa tom temperaturom!? Čist promašaj! Najavljuju reviziju ovog čipa, videćemo šta će uraditi.. +:Najbrza single GPU karticu na svetu -:Potrošnja struje, grejanje, buka, cena

Smexy
01.05.2010. @ 15:18 #587a900b

Pa evo owako prvo GTX480 je predvidjena da bude najbrza Single-GPU tako da uporedjivanje sa Radon 5970... Nema Smisla..A Inace final drivers nisu jos izasli tako da nije postignut maximum.. Cena je malo neopravdana ali logicno trebaju im pare da unaprede svoj projekad [ a i za rostilj ] Inace onaj ko se opredeli za ovaj GPU neka ima u vidu i Vodeno hladjenje onda u loadu nece ici preko 40-50c sto je prihvatljivo ;) A owako.. Nvidia 8800GTs iz 2006 Sljaka ko bombona sve novije igre tako da bacanje para na ovu mikrotalasnu nema svrhe kad moze i za 50e da se nadje grafika koja tera solidno.. Inace ja sam Epic fail NVIDIA Fan..... Toliko od mene.. Samo razocarenje... Odo da se ubijem xD +:Dobra Je Za 1.Maj Za Rostilj -:Ne Moze Da Se Krcka Sarma...

KOBE23
03.05.2010. @ 01:57 #83844418

nVidia forever!!! ps: cekam boli upgrade 475 [250e] or 485 [325e]... +:gaming power & GDDR5 -:too many things ...

Milos
05.05.2010. @ 12:29 #7e0026f6

Za ovu cenu moze da se nadje MSI Radeon HD 5970 2GB GDDR5 !!

Поносни власник
11.05.2010. @ 16:01 #b494b6d0

Видим да нико од вас паметних није ни видео картицу а камоли да је ставио у свој комп. Картица је савршена. Поготово у комбинацији са 52ојком фул хд телевизором. На крају крајева у тој варијанти је Ати неупотребљив због бордера од скоро 10 сантима кога човек није у стању да се реши перманентно.

IKA
11.05.2010. @ 17:12 #ebfafc89

@Поносни власник Ja se slazem da je ova grafa bolja od radeona 5870 ali sam isto tako siguran da ti nisi vlasnik gtx480 graficke kartice. Problema sa zagrevanjem i bukom je bilo ranije, kada je asus izbacio ovu karticu on je te probleme resio tako da... you fail! poz +:Najbrza single GPU karticu na svetu -:mozda cena ( Najbrza single GPU kartica na svetu mora da kosta malo vise )

gtxsuxx
13.05.2010. @ 16:08 #0e128e8c

tipicno- nista novo osim povecavanja: povrsine chipa, temperature, buke i nervoze kod krajnjeg korisnika :) A za gamere 5-10% vise frejmova u odnosu na gtx285.

niko
19.05.2010. @ 14:42 #77360c48

inače ne komentarišem avde ali pošto su tako interesantni komentari, moram. grafička je extra ali samo za igrice je preskupa, ja imam gtx260 koju sam platio skoro 300e i sve, ali sve radi kako treba u svim igricama, ova grafička je za ljude kojima treba da se renderuje i koji će je koristiti da zarade pare i isplate je a mi gameri, možemo tako da se igramo i sa nekom jeftinijom. u odnosu na ati, hm ne znam, to je već teološka priča, mada ja naginjem ka nvidi-ji jer oni razvijaju grafičke servere i procesore za ozbiljne stvari i ta tehnologija se preliva u ove proizvode, mislim da je bolji izbor jel ćete duže moći da je koristitie za nove igrice u extra settingu. inače 600w ne troši ona sama nego je to minimalna snaga za celo kućište, a kako svako maltene ima po 2-3 harda i dvd rom, mislim da skoro svi već imaju toliko jako napajanje, da se greje greje se ali se i ladi a što joj je visoka radna temperatura i kao zbog toga će pre da crkne to je priča nekoga ko se nimalo nije zainteresovao i udubio u priču, trajaće isto ko i ove što rade na 70C i to je to, to joj je "RADNA TEMPERATURA" i to je to nije to kvar i seljačka logika da će hladnije duže da treje nema blage veze sa realnošću... inače kad je pala kiša u ponedljak i zahladnelo, ja lepo otvorim kućište, ugasim par ventilatora i lepo igram bad company 2 a intel q6600 i gtx 480 veselo greju moje noge :-) +:dobra, mnogo dobra, osećaš se kao car -:moraš da je platiš, ja nisam dobio sam na test...

qwerty
22.05.2010. @ 13:17 #8152bde2

Ovo je gejmerska karta a ne za rendering!!!Za rendering postoje profesionalne graficke nvidia quadro i ATI FireGl koje kostaju do 6000(sest hiljada) evra svidjalo se to nekima ili ne!!!

Поносни власник
27.05.2010. @ 09:56 #676517b3

Видим да ниси имао контакт са картицом или је термин "бука" промењен у данашње време. Картица је у Медија Центар кућишту Чифтек на неких 1,5 м од земље. Једна осмица усисава, а две шестице избацују ваздух. После десет минута игре је бучнија добрих 50% ог асусовог гтх 275 али ти вероватно ниси чуо ни ту картицу која је тиха. Можда је картица мање бучна у односу на неке друго 480тице али је ЈАКО ГЛАСНА.

M
27.05.2010. @ 18:08 #7a1919c8

Car! inače kad je pala kiša u ponedljak i zahladnelo, ja lepo otvorim kućište, ugasim par ventilatora i lepo igram bad company 2 a intel q6600 i gtx 480 veselo greju moje noge :-) Grafichka jeste namenjena gamerima ali vrlo dobro se snalazi u renderovanju nekih ne preozbiljnih stvari, dok ATI koji je pravljen za gamere jednostavno ne moze. tako da za ''599'' dolara da kazemo dobijate polu profi univerzalnu grafiku. inache sam Fan Nvidie. ali koristim ATI Radeona jer jednostavno ima naj naj ponudu dok se to ne promeni ostajem pri atiju. +:Vrlo ozbiljan i ambiciozan projekat (cuda physx + neverovatno prorachunavanje i tessellacija ) -:Cena, Buka+Cena u Srbiji!

Milos
31.05.2010. @ 15:58 #ed4a5449

Ljudi dodajte jos 50 evra i kupite 5970 necete se pokajati

mislav
31.05.2010. @ 20:20 #0905abd8

Obrnuto-sacekajte jos malo, ovim fermijima cena pada a ATI ju konstatno raste, cim padne, a pasce za 20-30evra bice super kupovina i uvek bih je pre uzeo nego neko dual resenje poput 5970 i da strepim oko svake nove igre hoce li raditi zbog drajvera koji su kod Atija uvek problematicni i za single GPU a ne za dual GPU. Po meni-bolje dati 400+evra za GTX480 i imati i fiziku i CUDA i znati da ce SVAKA igra raditi nego 350 za ati5870 a pogotovo ati 5970. +:performanse, physX, CUDA -:jos uvek prejaka cena

Bosko
03.06.2010. @ 23:47 #cde6d5ba

Nije prejaka cena,sve nvidia high-end kartice su bile preko 500e,ali je pre 2 godine 500e bilo 35000 dinara,a sad je 52000din.Kad je izasla 8800 ultra bila je 800e... +:physX, CUDA

Daum
05.06.2010. @ 03:29 #90560973

@mislav, vidi se da nemaš blage veze o čemu pričaš, pogotovo o ATI driverima koji su trenutno stabilniji i bolji nego nvidia driveri. Edukuj se malo koliko možeš preko interneta pa onda kreni da prosipaš gluposti po netu...

laki
05.06.2010. @ 11:44 #51f63cac

nemogu da werujem kako owoj gradickoj opada cena ona ce za pola godine sigurno pasti na 300 e ako ne i manje a onda ce biti moja i to cu mozda 2 da uzmem da imam SLI tehnologiju al narawno uz owakwu graficku treba imati i ostale delowe na niwou da bi mogao normalno da radi...a mislim da se zeznuo onaj ko je pre pola godine dao 600e za gtx295 koji nema DX11 podrsku...WRH GRAFICKA! +:DX 11 podrska

laki
05.06.2010. @ 11:53 #cda785b2

ja sam ljubitel nVida i to stoji da je 5970 brza grafa od owe al wi zaborawljate na physX i CUDA i 3D tehnologije koje ati jos uwek nema a ko zna oce li ikad i imati...5970 je bolja ali nVidia RULS!!! +:physX, CUDA

laki
05.06.2010. @ 11:56 #84ee0f74

ja sam ljubitelj nVidia kartica...5970 jeste brza grafa za igranje ali wi zaborawljate da je skuplja 100e...a osim toga 5970 nema physX, CUDA, 3D tehnologije...tako da 5970 jeste brza a i bogami i skuplja tako da ipak nVidia RULS! +:physX, CUDA -:jos uwek cena

goksi
05.06.2010. @ 14:54 #cbbcfe9e

Cena je vec sasvim ok, 444e je vec sasvim konkurentno i svakako bih pre da sada uzimam uzeo ovaj fermi nego Ati 5870/5970. Po mnogim najavama, sa sledecom serijom drajvera ce vec gtx470 stici a ponegde i prestici 5870 tako da o ovoj gtx480 tek ne treba trositi reci, vec sada sije 5870 za nekih 30% a negde i vise! Vidi se da je arhitektura mnogo savrsenija od Atijeve, cim nasviras antialiasing i rezoluciju, dere Atija nehumano, da ne pominjem RASPALE Ati drajvere.Ova karta ima jos mnogo aduta i potencijala iako na prvi pogled nije obecavala. Izgleda da sta god Ati da uradi-nVidia ostaje doktor za njih, dzaba, mercedes ce uvek biti bolji od wolkswagena i to je to. +:prakticno sve, sad i ok cena -:potrosnja

The Dude
07.06.2010. @ 16:59 #ec4b1c25

@goksi, ova karta je brža možda 10-15% od 5870, 30% nije sigurno, imaš testove na netu koji govore suprotno od toga što tvrdiš. Vidi se da si zaluđeni nvidia fan kad pričaš napamet o ATI arhitekturi i driverima, a očigledno je da nisi imao ATI kartu iz 5xxx serije. Jedino po čemu ova karta dere sve ostale je nenormalno grejanje karte i potrošnja. Pa potrebno joj je pasivno hladjenje pored aktivnog da bi se ohladila!!!! EEEEEJ! O čemu bre ti pričaš???? Samo lupetaš bre ko većina klinaca zaludjenih!!!!

Sale
08.06.2010. @ 10:06 #ea1f1357

Slažem se da je razlika između ove i 5870 10-15%! Da je arhitektura savrešenija od Atijeve ne bi se ovoliko čekalo na Nvidine nove kartice koje se nenormalno greju. Za pohvalu jesu standardne Nvidine tehnologije, koje ima skoro svaka hjihova kartica (osim 3D). Opet je razlika 100e između ove i 5870, ovo je promašen čip, ali se čeka revizija čipa koja bi koja bi trebala da bude dosta zanimljivija. P.S. Nvidia je izdala gtx470 x2 čija je potrošnja samo kartice 460W! WTF! +:physX, CUDA, 3D -:Cena, potrošnja, grejanje, buka

Peki
11.06.2010. @ 13:40 #6310c58b

@goksi, brate ti stvarno lupetas, pa u protekle 3 godine, od kad se zavrsila era dobro poznate 8800GTX i 8800GT nvidia luta nepoznatim vodama, ne zna sta radi, izdaje nenormalno skupe i neisplative karte. ATI je taj koji ima savrseniju arhitekturu, jer za mnogo manje pare daje mnogo vece performanse i to je dokaz. A to najvise pokazuje 4xxx serija ATI-ja. Ova kartica je uvreda, ali bukvalno. Drug mi je kupio HD5770 pehnom proc 4gb rama i na 1920x1080 tera Crysis DX10 na Ultra sa avg fps od oko 40ak frejmova. A znas koliko ta karta kosta? 148 evra. Nema dalje rasprave, ovo samo idioti mogu da kupe.

Peki
11.06.2010. @ 13:46 #29b5f1cc

I koga uopste zanima CUDA tehnologija kad ATI ima eyefinity s kojom mozes da povezes i 6 monitora ako oces na jednu graficku i to grafa da tera onako tek usput i opet da trosi duplo manje struje. Razmislite o tome, monitori kostaju po 150-200 evra... To ce biti buducnost, kakva crna CUDA kao da ste masinski inzenjeri pa cete da programirate u MatLAB-u ili Fortranu. Vidi ste da ste zaludjeni manijaci samo ponavljate ko papagaji ono sto nVidijini menadzeri ponavljaju svuda.

goksi
11.06.2010. @ 18:01 #45c69e21

@Peki, pitaj tog druga sto je "rasturao" Krizu sa Ati 5770 karticom, koliko puta mu je zakucao Ati na 10ak frejmova i u kojim tacno scenama se to dogodilo. Da pogadjam-u onim najzahtevnijim i najinteresantnijim za igru?:) Mislim o cemu pricamo kad dvoglavi 5970 ima fps drop na 8, alo-OSAM frejmova u pojednim trenucima, sa nasviranim antialiasingom i u visokoj rezoluciji! Pa sramota.

TheDude
12.06.2010. @ 04:46 #e7147434

@marko, vidi se da nisi prišao jednoj ATI karti. Pljuc, pljuc... usput pričaš priče za malu decu. Dve 4770 su jedan 5870? Jel ti baš ono nemaš mozga ili se samo praviš lud? 5870 je single GPU karta pod jedan, a pod drugo jaka je koliko i 4870x2... C c c...

marko
12.06.2010. @ 11:25 #95c749e4

@TheDude, znam odlicno da je 5870 single karta :), probaj malo da proucis materiju, trazi po netu o arhitekturi Ati 5xxx serije i videces otkuda prica o akceleratoru koji je u sustini cip identicne arhitekture kao 4000 serija, samo sa dodatim teselatorom..i tacno se zna kako je iskonstruisan i da se poslo upravo od 4770 karte, u smislu arhitekture kartice 5870 jeste 2x4770 uradjen kao jedan cip s dx11 mogucnostima. I za seriju 6xxx Ati je odustao od nove arhitekture iako je najavljivao suprotno, nego ce samo nabudziti vec postojece 5xxx karte, a tako se ne moze daleko. nVidia se sad pomucila i uvela novu arhitekturu i sad sledi samo optimizacija, a Ati samo odlaze neumitno.

jole
12.06.2010. @ 11:32 #d6f2b929

Ne mirisem nesto ove fermije,cena uzas,greju,trose ali Ati fanbojevi ga palamude pa ne sustaju brate! Cuj jedan pici Crysis sa 5770 i to s 40 fps hahahahaha..Ja imam 4890 koja je jaca od 5770,u Crysisu pogotovo, phenom quad 955 ocovan na 3.7,4gb RAMA pa nemam ni 30 average.I jeste istina nazalost da minimalan fps dropuje da je to tuga,bas kad je najsladje on po pravilu dropne da je to tuga(to niko ne komentarise).Verujem da mnogo ljudi zato i kaze kako ima Ati nikad nece u kuciste.

@miki
17.06.2010. @ 16:55 #5539f033

ljudi dajte neki savet da li da kupim ovu ili XFX 5870 imam extra komp samo me grafika malo zzzzz sto pre mi kazete to BOLJE !!! imama i7-870,1Tb WD Black,OCZ Fatalyty 550W PSU, 4GB PATRIOT Viper 1600Mhz i Powercolor HD 4890 I da....kazite koje napajenje mi treba za ovo cudoviste msm na GTX480 i 5870XFX!!!!!!!! -:NE zznam!!!

nesha
17.06.2010. @ 17:33 #6889697e

@miki-uzmi fermi 480 ako imas kesa. Imas 4890 i mislim da ti se ako vec prelazis na nesto jace 5870 i ne isplati, tvoj 4890 je otprilike u rangu 5830, samo s dodatim dx11 api-jem, znaci 5870 je nekih 40% jaca tako da ako vec ides na zamenu idi na gtx 480, mnogo bolje dx11 mogucnosti, pogotovo teselacija, mnogo veci min fps sto je i najvaznije i radice mnogo bolje od 5870 u igrama koji dx11 mogucnosti budu vise podrzavali, znaci u naslovima koji dolaze. Pored toga-Ati kartama cena stalno raste a Fermi-jima ipak pomalo pada tako da je mozda najbolje da sacekas jos malo.

maciguZ
17.06.2010. @ 18:19 #3be894d9

Asus-ova Matrix 5870 kartica....po meni tuce ovo.....dzabe rasprava kad su Kanadjani ponovo na starom i ugodnom tronu koji su poceli da gube kada su izbacivali 850 XT,pa 850 XT PE itd. drugim recima vukli se sa istom tehnologijom vise nego sto je to trziste dozvolilo i Nvidia je iskoristila pa smo tako imali dobru 7800 kartu,pa posle isto tako G80 cip po meni to je vladavina "zelenih" ostalo je samo ATI....tacka :) +:hmmm nista :) -:mnogo smo cekali,a opet nije opravdala to cekanje

rayy
17.06.2010. @ 20:57 #5c2738b2

decko, o cemu ti pricas, Ati je pre sadasnje 5xxx serije vladao samo sa serijom 9xxx pre 5-6 godina, inace je uvek nV drzala tron jos od vremena 3DFX-a

nesha
18.06.2010. @ 02:43 #dd9946bb

@maciguZ-"Asusova Matrix kartica po meni tuce ovo.:)" E pa nema "po meni" sinak, imas lepo testove po netu, na tim testovima fermi 480 brise pod sa svim verzijama 5870, ne pomaze ni Matrix, ni ROG, ni Toxic, ni Vapor, ni Lightening..dzaba budzenje s 2GB memare, dzaba tvikovanje naponske jedinice i dva osmopinska konektora-opet je Ati 5870 slabiji.

maciguZ
18.06.2010. @ 12:00 #d5af5edd

Dobro svako ima svoje misljnje....U zdravlje :)

@miki
18.06.2010. @ 19:56 #8c98ca5d

nesha-hvala puno na savetu brate, ako znas cenu za fermi gtx 480 ti mi kazi i gde mogu da jekupim i da li moze moje napajanje (ocz fatalyty 550W) da je podrzi, ako ne kazi mi neko dobro ocz napajanje i cenu (ali da moze da podrzi dual SLI)!!!!plzz samo jos ovo: da li da uzmem jos 4GB ram patriot 1600mhz i corsair H50 tecno hladjenje za i7-870 i kuciste NZXT Lexa S. DA li mi se sve to isplati za kasnije msm za games dx11 i za CRYSIS 2 !!!! Hvala UNAPRED!!!!!

Milos
19.06.2010. @ 02:34 #8c8e2dde

ljudi gtx 480 je brza kartica od 5870 ali toliko je brza da se ni ne primecuje u igrici a ako vec buljite u fps gtx 480 imace 5 fps vise,pa onda odlucite dali zbog 5 fps dodati jos 12 000 dinara plus moras da imas ekstra napajanje za ovo cudo sto znaci oko 750w napajanja znaci jos 100 evra sto znaci da puknes ukupno oko 65.000 dinara a kad vec toliko pucas dodas jos 5 000 i kupis 5970,za 5970 ti treba 600w do 700w najvise:pa vi onda odlucite sta je pametna kupovina

laki
19.06.2010. @ 18:11 #15f965f6

Da li ce za Crysis trebati DX11 podrska??? predpostawljam da oce tako da moja 9800gt moze da leti iz kucista za pola god a onda ulece owo (gtx480) ili gtx470 SLI

laki
19.06.2010. @ 18:23 #ba3e292b

pogledajte kako pada cena owoj kartici kad je izasla pre oko 2 mesec ipo bila je oko 500e a zatim na 480 a pa onda pa onda 444 i sad 418 i sad recite da se ne isplati kupiti owu karticu umesto randeon 5970 koji je 600 e i ewo mu nepada cena wec 2 meseca...znaci da budemo realni za jedno mesec dana ce pasti na oko 380e a kako stwarni stoje 5970 ce ostati na istom i onda recite da nije welika razlika 220e... owa kartica je mnogo isplatiwija s obzirom da je u rangu sa 5970... a s obzirom da treba jako napajanje kao sto je owaj milos rekao eto da damo i tih 100e opet je razlika 120e malo li je? a i bolje uzeti gtx470 SLI za 600e nego 5970 +:swe i polako pada cena :)

Milos
19.06.2010. @ 18:34 #c0e0290d

Laki crysis 2 ce verovatno imati podrsku za directx 11 ali bi svakako morao da promenis 9800gt jer uskoro ce svaka igrica biti zahtevna tako da svakako kupi neku noviju graficku moze i ova ail kao sto sam naveo za gtx 480 treba dosta para ali takodje i za napajanje oko 750w ali ukoliko imas para nista drugo osim da kupis ovu graficku,ali ako imas para za 5970 definitivno moras da je uzmes.Pozdrav +:Za Lakija

AtiRadeon
20.06.2010. @ 19:00 #a187d00a

Evo da se javi i bosanac koji se razumije u hardware pa da kaze koju:)Dragi susjedi imate predivne cijene u svojim trgovinama,ova kartica je zvijer i i odma bih je kupio ali samo da Vam kazem,kod nas Ati 5850 kosta 350 evra ili ti ga 35000dinara tako da uzivajte dok mozete:)a ova kosta oko 55k+dinara pa vi vidite pozz. +:Cijena cijena -:masu stvari osim dx11

laki
20.06.2010. @ 20:34 #6349d756

Milose to sam i ja znao da moram da promenim 9800gt jel je imam wec 2 godine i dobro se pokazala al stigle je godine, al dowumim se sta da kupim owo je wrhunska graficka ali i gtx470 SLI nije los izbor. 5970 jeste odlicna grafa al nema physx a i 3D sto je jako bitno pogotowo sto ce crysis 2 moci da se igra u 3D-u... al ima jos wise od pola godine do crysis pa cu razmisliti do tad mozda se okolnosti promjene... u swakom slucaju HWALA MILOSE...Pozdraw... +:za Milosa

laki
22.06.2010. @ 00:11 #12ccb10e

Nikola nemoj da lupas do sad ima dosta igrica koje podrzawaju physx i sad ce swaka nowa da podrzawa physx i 3D...npr:crysis 2...a widi se da nemas pojma sta je physx a tek CUDA jel kuda nije za igrice wec za razne programe i fotosopowe i te stwari...a takodje swe widi da si jedan obicni fanboy zaludje atijem...ja sam samo realan i cijenim obje kompanije ali nVidiu wise wolim ali kad bi iskocila neka dobra prilika i za atija zasto ne...a o 6000 seriji je prerano goworiti widecemo kako ce se pokazati kad izadje i kakwi su nVidini planowi... +:za Nikolu

Nikola
27.06.2010. @ 22:42 #eb1973c6

imam Intel Core 2 Duo E8600+Scythe Kabuto radi mi na 4.3ghz,4GB DDR3 1333mhz,Asus Rampage Extreme,Coolermaster Silent Pro 700w Modular,Coolermaster HAF 922,da li će se ova kartica fino uklopiti u moju konfu,ahh da zaboravih imam Kingston SSD od 80GB

eee
28.06.2010. @ 21:30 #e675ff27

precenjena kartica ...pricate kako tuce 5870 ...istina tuce je ,ali za max 5fps-a u to u metro 2033 ...kad se ukljuci physix ili tesalacija ,fps strasno opada ...da li se isplati dati 10 000 din za prosecno 3-5fpsa vise ? Nikako ...kupis 5870 ,ustedis pare ,dobijes hladniju kartu ,manju potrosnju ,ne treba ti napajanje od 5 kilovata da je pokrene i jos 2 kilovata za OC ,tisa kartica ...uzivancija ...a za onih 100e koje si ustedeo mozes da kupis odlicno kuciste , ram ,,moz' kupis hard od 1,5 tb bre ...a ako je nekome stalo do physx ,uzme neku polovnu nvidiju 9600 ili slicno i to je to ...ovo jos nije isplatiljiva kartica ,ako joj cena padne na nekih 350e ,tad ce biti bullseye ,trenutno ,bacanje para ... +:ne isplati se jos uvek -:grejanje ,potrosnja ,buka ,grejanje ,grejanje ...a da ,zaboravio sam grejanje ...

laki
31.07.2010. @ 17:11 #ae54cdc3

razmisljam dal da kupim ovu karticu il x box owaj novi sa 250gb i KINCET-om...prednosti kad bih uzeo ovu karticu su sto bih igrao bez problema naredne 2 god sa DX11 a prednosti x box-a su sto ne bih razmisljao o zahtjevnostima a naravno isto bih skidao piratske verzije...pa bih voleo da cujem ostala misljenja... unapred hvala!

laki
19.08.2010. @ 01:09 #17f230ea

bolje uzeti za manje para gtx 460 sli nego owu plus da je manje bucna...

Vlado nk
18.09.2010. @ 22:24 #1855b173

Cim joj padne cijena na 300 eura,kupicu je.Necu vise da razmisljam da li ce mi nova igra raditi na srednje ili na najmanje podesavanje. -:cijena,grijanje

Danijel
20.09.2010. @ 13:21 #54bc633d

Dok padne na 300e imaćeš bolju grafiku za isti novac i koja troši bar 40% manje struje, samim tim koja se i manje greje.

Vlado nk
20.09.2010. @ 14:40 #920114e5

Sta mislis da li se isplati kupiti polovnu,pod garancijom za ,recimo,ako bih je nasao,270 eura -:potrosnja

Danijel
21.09.2010. @ 09:07 #11a525c5

Gledajući performanse da, mada ja nikad ne bi ubacio karticu u kućište koja troši preko 200W, a kamo li preko 250W, kao što je ova.

Vlado nk
22.09.2010. @ 10:02 #61eed559

To si u pravu,veliki je potrosas.Hvala ti na savjetu,ipak cu jos sacekati. +:Cijena -:Potrosnja

laki
22.09.2010. @ 14:32 #de9d80c8

to te i ja sawjetujem owa grafa trosi citawih 250W sto je nerealno i treba ti minimum 600W a uwek je pozeljno imati bar 50W wise znaci to je 650W a i ako nemas neko monstruozno hladjenje owa graficka ce da ti naprawi pecnicu u kucistu a moze da posluzi i kao radiator tokom zime...mnogo bolje ti je da ako ces extremne rezultate da imas uzmi gtx 460 SLI koji ima za oko 20% bolje rezultate a cak malo bolje i od 5970 plus ces imati physx...GTX 460 768mb SLI bi ti kostala oko 340 eura a gtx 460 1gb SLI oko 400 eura tako da razmisli... +:cena,performanse -:bucna,greje se,trosi mnogo struje

zobla
12.10.2010. @ 20:29 #057b6df7

nije mi jasno sto je potrosnja toliko problem?? pa ko uzima ovu graf. taj ima sigurno napajanje od 650w pa navise i nece kompjuter sa jednom grafickom od 250w da trosi kao TA pec. grejanje opet ista prica uz kvalitetno napajanje svako ce uzeti isto tako dobro kuciste !! ja imam 260GTX 216 GS. i nameravam da pazarim uskoro ovu. naravno imam dobro napajanje i kuciste koje ima 3x 120mm i jedan 220mm hladnjake. sto je ladnije u kucistu manja je buka. graficka je monstrum i lagano izlazi na kraj sa svim high-end zahtevima

laki
12.10.2010. @ 21:29 #e2b02d1e

recite mi neko kuciste do 80 eura u kojem bi owa grafa radila perfektno to jest da se ne greje...

Vlado nk
13.10.2010. @ 13:53 #6dd005dd

Ali ipak je NEISPLATIVA,treba sacekati. -:Grijanje,potrosnja

zobla
13.10.2010. @ 17:39 #ca10ff29

CHIEFTEC Dragon CH-07B-B-OP ! sa strane ima ogroman kuler dole sam naveo 22cm koji uvlaci vazduh(ima filter) i uzgred hladi graficku, chipset i cpu. sa prednje strane 12cm uvlaci i hlad hard disk. na vrhu su dva 12cm koji izduvavaju veoma efikasno. i ima jos jedno mesto ispod napajanja! sasvim dovoljno da ohladi 480!

laki
13.10.2010. @ 20:02 #5d6e7cfb

a kako bi se pokazalo cooler master gladiator 600 ili cooler master 690 II Advanced??? i narawno koje je od owa 3 kucista najmanje bucano??? cuo sam da je dragon malo bucan...dakle koja od owa tri da uzmem da se owa grafa ne gusi a da nije bucno i hoce li grafa biti bucna??

zobla
13.10.2010. @ 22:56 #3b38193d

pa dragon se cuje nije da je necujno. zavisi koliko ti to smeta meni ne smeta pa se ne zalim. 690 II advanced je mozda bolje sto ti daje da sam biras sta ces sa kulerima. a ako neces da se cimas na dragonu je sve vec ugradjeno. kazem ti nije preterana buka!! ali protok vazduha je neverovatan jednostavno vazduh ne moze da stigne da se zagreje koliko brzo izduvava... inace oba su dobra :D

laki
14.10.2010. @ 14:21 #f3feeda4

msm da cu uzeti 690 II advanced...a to znaci kad ga uzmem moracu wentilatore da kupujem naknadno???

zobla
14.10.2010. @ 16:49 #222f2a0c

ne znam tacno koliko dobijas. mislim da je u pitanju 1 ili 2 kulera. a imas jos7 ili 8 mesta da bi zatvorio krug :) pa vidi sam koliko ce to da kosta naravno kvalitetni kuleri!! sigurno da neces da pogresis kao ni ja sa dragonom ;)

Bivši vlasnik
02.11.2010. @ 18:43 #360aa592

Zamenih je za 2 x Asus 460 1GB... Šta god da uzmete, koju god varijantu, buka je jeziva. Ja sam mislio da će ovako to biti tiše ali avaj. Dok saberete napajanje, kartice i cpu izađe na strašno. Imam sada tri kartice u kompu (Jedan 250 za Physx). Kada se to sve upali, čak i kada se ne igra ništa bučnije je nego moj stari aspirator iznad šporeta! Pitanje je koju imate alternativu? Ako hoćete sve brzo a tiho jedino još da probate sa vodenim hlađenjem, ja lično nisam zato što me je strah da tečnost cirkuliše među tim stvarima, ali ko je hrabar neka proba pa neka ostavi post.

expert
14.11.2010. @ 17:17 #36fed5d2

GRaficka je sam vrh . Sve igre rade na maks, setovanjima ! uz x58 cip set i i7 cpu ova grfika odskace od drugih . Iz prostog razloga . nudi do sada nevidjen prikas slike, sama graficka je agilnija od ostalih .prosto igrice teku nema onih stuckanja , seckanja iscrtavanja detalja itd... E sad grejanje potrosnja struje tu je mozda problem ! za gtx480 treba veliko provetreno kuciste napajanje od naprimer 850 watt uz gore navedenu konfu.

laki
18.11.2010. @ 22:16 #168f6314

uz X58 i i7 za ove pare najbolje je gtx 460 SLI posto je ova prilicno bucna,greje se,trosi mnogo struje a gtx 460 SLI daje za oko 20% bolje rezultate i radi na 600W dobrog napajanja koliko je potrebno za ovu jednu grafu... +:@expert

petar k
20.11.2010. @ 00:07 #4300e7ee

što ovo potroši struje za god. dana - može jedan Radeon 5870 da se kupi. ali dobra je za zimski period kada treba grejati kuću:) potencijalno glupo pitanje: da li može da se instalira neka ATI-ijeva karta (5870 EF6) i neka NVidia (po mogućstvu jeftinija ali sa DX11) koja bi radila samo Physix pored ove ATI-jeve kao "primarne". +:physix (kao i svaka nvidina karta) -:potrošnja/grejanje

expert
20.11.2010. @ 13:06 #bb719c58

SLI je posaebna prica.Moje licno iskustveno misljenje, nema vrhunskog igranja bez SLI!. gtx480x2 to je totalni vrh cak i u 2560x1600 obezbedjuje vrhunske performanse igranja!

laki
24.11.2010. @ 23:35 #b0759ea9

slazem se ali brate gtx 480 je i ovako kutara a tek u SLI modu...sve je to suludo,dzaba performanse pored mana koje poseduje ova grafa...veruj mi gtx 460 SLI je vise nego dovoljan za extreman gaming!

nik311296
04.12.2010. @ 18:22 #01cb9167

Perfomansi su dobri ali je SLI los i preveliki nivo buke i brzo se zagrejava . +:Perfomansi -:Cena, SLI, buka

Dimke
14.06.2011. @ 12:34 #f43d63b0

Ako ste okoreli gamer ko sto sam i sam ove zamerke koje sam naveo nebi trebale da vam smetaju, jer ove 2 karte u sli to je cista perfekcija mirno cepanje svih narednih naslova jos sigurno 4 ili 5 god dok se ne pojavi neki dx12:D ali sta ce reci tata i mama pa vi klinci samo mislite na pucanje a SEX zajebite bre ovo pronadjite neku rupu gde ce vam biti lepo, verujte bplje je od ovoga, pozzz momci :D +:2 ove u sli KOOL -:HM napajanje temperatura, buka,

Veljko
17.07.2011. @ 20:22 #5bf82c6e

hoce neko da mi kaze koja je bolja- ATI HD 5670 ili gt 210?

Darko
18.07.2011. @ 13:02 #1d1d9141

5670 je mnogo bolja.

milan
30.08.2011. @ 22:40 #daae0b3a

ljudi da kartica tros trosi ali je keva za igranje u dx11,a sto se tice buke i grejanja to se3 resi kupovinom artic coolera od 35e koji ima tri venta i na maxx obrtajima se necuje a hladi extra -:mnogo struje trazi,greje se,buka

gapy
31.08.2011. @ 21:34 #6f48a20d

sta je bollje ovo ili gtx295 gainward nebitno dx10 il dx11 znaci sta je bolje u pervomansama u fps na 1920x1200 rezoluciji -:gtx295 gainvard

mileee
01.09.2011. @ 22:30 #06a27b3f

bolja je gtx 480 ali ne mnogo

n
06.09.2011. @ 13:26 #024366ce

gtx 480 ti je pametnija kupovina. Ja cu mozda uzeti cak 3 ove kartice jer je toliko jaka da se moze porediti i sa gtx 570.

Dimke
20.10.2011. @ 08:38 #7ce936a2

Tacno stoji rame uz rame sa gtx 570 no gde je kupiti neverujem da je gore naznacena cena aktuelna, jer gtx 570 se moze naci izmedju 27 i 31 000 dindzi, po meni gtx 480 bolja kupovina i ako bi bila recimo 220 evra do 250 pricam o novoj u prodavnici a islo bi i polovno do 200....

profa
24.10.2011. @ 21:23 #96c2d000

gtx480 je u dx11 bolja od gtx 570!!!!imate reparirane za 22000 gainwardow model... +:dobra kartica -:mnogo trosi nista vise

Dimke
31.10.2011. @ 08:39 #10d69078

Profo Gainward ni u ludilu treba malo proguglati po inostranstvu moze se naci asus msi gigabyte i odnase stavi acelero aftermarket kuler i cepaj, ali Gainward nikako to treba zaobilaziti nasiroko!!!!

nemanja
25.12.2011. @ 11:44 #c6d62658

koliko godina bi igrao sve na miksimum podesavanjima sa gtx480 sli?

Darko
26.12.2011. @ 15:14 #0876411b

Bolje uzmi GTX 590 nego dve GTX 480.

dragan
27.12.2011. @ 07:34 #31dc14bc

Za sjedeću konfigursciju koja bi grafička bils najbolja:Kućište Cooler MasterCosmos1000 napajanje GX 750W RS750-ACAA-E3 Matična ASUS SABERTOOTH X79 Procesor Intel Core i7-2600K 3.40GHz (3.8GHz Turbo Boost) 8MB Memorija DIMM DDR3 2x4GB 2133MHz PXD38G2133C11K SATA III Caviar Black WD2002FAEX 2TB, 64MB, 7200, 3,5", 60 mes Hard disk ss 128 gb

zex89
08.01.2012. @ 07:32 #d1f3cef3

Gtx 570 je bolja karta od ove iz sledecih razloga. Non revision verzije gtx570 tipa Twin Frozr III su fabrichki overklokovane ,imaju bolje ,unapredjeno hadjenje, a i bolju voltazu,novi Biosi su mnogo bolji, a i SLI se bolje scaluje na seriji 500. U SLI rezimu gtx570 dobija gtx480 sa razlikama od 3-5 fps,shto je zanemarljivo ,ali opet je pobeda. S obzirom da ova kartica skuplja od gtx570,ne isplati se uzimati. Da je cena pala,kao shto nije,mogli bi ste razmishljati o toj soluciji.

nemanja
11.01.2012. @ 13:11 #973d5a82

Uskor kupujem nov komp kli se sastoji od procesora i5 2500k,maticne asus maximus IV GENE-Z,8gb rama na 1600mhz,napajanje chiefte neko cft-750 od 750w,i kuciste haf 912+,e sad graficka je problem.Imam oko 420 evra za trosenje,ali ne znam koju da uzmem.Koja bi je uklopila u ovu konfiguraciju da igram nekih 4-5 godina,treba mi hitan odgovor.Hvala unapred.

Danijel
11.01.2012. @ 13:20 #3ebdb509

@nemanja, Ako baš moraš sada da kupuješ, uzmi GTX 580 ili GTX 570. A to igranje na 4-5 godina zaboravi, ova GTX 480 je pre 2 godine bila zmaj, a sada je GTX 570 dosta bolji od nje, nikad se ne isplati kupovati najskuplje karte, već je pametnije kupovati karte do 200e, koristiti je 2 godine, prodati je i kupiti novu do 200e grafičku, cpu može da se menja i 3 godine.

mileee
13.01.2012. @ 22:47 #704df9c8

Nemoj zbunjivati narod pogresnim informacijama,gtx 570 nije DOSTA bolja od gtx 480 to su veoma slicne karte,gtx570 je hladnija od gtx480 a gtx480 ima vise memorije od gtx 570 a u sli bolji je gtx 480 +:za danijela

Danijel
16.01.2012. @ 13:54 #1f36b1b8

Napisao sam da je GTX 570 dosta bolji od GTX 480, a ne jači. GTX 570 je jači od GTX 480 oko 10%, ali zato manje troši struje, manje se greje, i bolje se OC. +:@mileee

Dimke
18.01.2012. @ 22:44 #452150df

Karta je jaca od gtx570 imate detaljne testove na svim OC forumima, no problem ove karta je nacin rada i tu ste u pravu gtx570 je bolja kupovina ali brza nije.... +:Vrh karta -:loshe hladjenje, kao i cena

Nikola
05.02.2012. @ 02:39 #a8a87aea

GTX480 je brza od 570 i ima vise memorije.....ali ostatak mog kompa jedva da moze da prati gtx560 tako da je sve ovo overkill :D osim ako nemate i5 2500k ili jaci CPU

mileee
05.02.2012. @ 22:42 #f10b994a

a koji CPU ti imas kad jedva prati gtx 560 +:za nikolu

Dejan
05.02.2012. @ 22:58 #b78daca8

Ma lupas da cpu ne moze da prati kartu to je mit i propaganda radi prodaje i zarade, zna se koga. Jel neko testirao ovu kartu sa i5.-2500K pa sa c2d bilo koji pa uporedio rezultate? Jeste da idu na razlicite ploce, ali neka proba.

Darko
06.02.2012. @ 13:44 #e6ca46d5

Pa zavisi od igre, BF3, GTAIV, Skyrim, itd. podržvaju qvad procesore, i sigurno će bolje raditi i biti veći FPS na qvadu, nego na dual core procesoru. GTX 480 jeste malo jača od GTX 570, ali je GTX 570 opet bolja kupovina..

MOD
06.02.2012. @ 23:34 #24c36a74

imam i5 2500k(cetiri jezgra) 3.3ghz 4gb 1600mhz..u starom kompu core 2 duo e7400(dva jezgra) 2,8ghz 4gb 800mhz kartica koja je koriscena gtx460 768mb....uglavnom sa 2500k sam imao mnogo vise fps-a nego sa e7400..gtx 480 jeste jaci u igrama a u dx11 igrama razlika moze biti i veca od 5fps-a....ali gtx570 je bolja manje se greje,trosi tisa je a razlika u snazi moze da se resi oc-ovanjem...ali gtx 480 ima bolje skaliranje (zato je bolji sli gtx480) od gtx 570 ima lose skaliranje nije nesto za sli. +:jaka karta -:dosta struje trosi, ma sad na ovu temperaturu dobro bi nam svima dosla ova grejalica :)

Mileee
10.02.2012. @ 21:31 #f8fe927d

meni i5 750 oc 4.0ghz bez ikakvih problema izvlaci max . iz gpu 480 sli u nekim igrama je iskoriscenje cak 98% a temperature karti nigde ne prelaze 80stepeni. +:preporuka, zagrevanje karti se jako lako resava

sasa
24.02.2012. @ 21:23 #dd95eaca

Je l moze neko da mi kaze koje napajanje je dovoljno za ovu graficku sa Bulldozer-om 8120 i Asus Formula V? Samo nemojte da mi se sirite tipa stavi 700W da ne brines nego ako neko zna da mi kaze izracunato koliko je dovoljno. Ja imam trenutno Seasonic 520W modularno napajanje ali nisam siguran da ce ispratiti ovu graficku kako treba pa cisto da proverim. Hvala

mileee
25.02.2012. @ 18:41 #5de636d7

Sasa vidi ovako stvari stoje,ja imam dve grafike gtx 480 a kad sam imao jednu radila mi je bez problema na AXP 630W Simple Power mogla je i da se klokuje. Seasonic je ekstra napajanje ali 520w ne moze izvuci max.iz ove grafike mozda ce ono raditi ali i ako je pokrene neces imati tecan rad i rizikujes grafiku.Evo sad gledam na kutiji gtx 480 minimum 600w zahteva napajanje tako da na tvoje napajanje ne bi bilo pametno stavljati. +:za SASU

sasa
29.02.2012. @ 22:16 #e38c9726

Hvala ti na odgovoru. Kupio sam je i stavio na ovo napajanje koje imam i radi bez problema. Sad istina je da ne znam da li ona moze i bolje da radi tj da da nesto vise. Posto je koristim za 3d grafiku koliko vidim ispunjava moja ocekivanja. Igrice rade bez problema na svim max podesavanjima na 1920x1080. Ne znam kako se odredjuje tacno koliko ti je struje potrebno za konfiguraciju ali kad izracunam sve sto trose komponente plus sto ova graficka moze da povuce i 300W dodjem do neke racunice da mi treba oko 460W. Ovaj Seasonic je 80+ bronze i pise da on vuce oko 87% deklarisane snage sto mu dodje negde oko 460W. Sad vrlo retko se desava da se vuce sva struja odjednom tako da meni to ipak radi. Kao sto rekoh mozda ona moze i vise ali ja to trenutno ne mogu da vidim tj ne osecam. Nema nikakvih problema... +:@Mileee

Mileee
01.03.2012. @ 13:31 #3c20a407

Pa ti prati kako radi racunar dal se ne restartuje i sl. prati temperaturu karte moguce je i njeno pregrevanje ako napajanje ne moze da je isprati ja znam kad sam stavio jace napajanje karta je bila hladnija od 3-5 stepeni i moguc ti je manji broj frejmova pogotovo ako ukljucis fiziku i tesalaciju i kartu opteretis max.0va karta moze lepo i da se klokuje ja sam dizao na 850MHz i radi stabilno.Pazi ako ti iz napajanja duva vreo vazduh onda je ceo sistem na ivici a ti prati stanje pa se cujemo. +:za SASU

sasa
02.03.2012. @ 02:29 #f756c4a7

Kad se optereti do kraja prilikom renderovanja onda je temperatura na max 90C. Inace kad radi u leru je na oko 40C. Proveravao sam napajanje i ne pregreva se. Nije se komp nikada resetovao a igrice siba normalno. E sad fiziku nisam ukljucivao u igricama tako da ne znam da ti kazem ali znam da sa DirectX 11 u full detaljima radi glatko i bez problema. Hvala i pozdrav, +:@Mileee

Mileee
02.03.2012. @ 14:18 #d3d8a0e7

Ok.drago mi je da radi kako treba,karta je ekstra iako je vecina pljuje ali to su ljudi koji verovatno nisu imali dodira sa ovom kartom,90 stepeni je normalna temperatura za ovu kartu,a moze se smanjiti i do 10 stepeni manje ugradnjom visokoprotocnog ventilatora koji se postavi sa strane da duva direktno u kartu.ako verujes ja drzim sli na 80 stepeni u ful opterecenju ali imam takva 4 ventilatora koji duvaju direktno u karte 2 sa strane 2 spreda.Pozdrav. +: za SASU

Sasa
02.03.2012. @ 14:26 #f0e8df00

Ma grafika je ludilo. Ja sam kupio polovnu koja je koriscena 2 meseca za 210e. Naravno sa urednim papirima i to ali je potpuna azdaja. Rendering ide izmedju 10-15 puta brze nego sa osmojezgarnim Bulldozer procesorom. Jednostavno razvaljuje. Igrice su u drugom planu ali ni sa njima nema problema. +:@Mileee

Igor
02.03.2012. @ 21:08 #ef72e0f9

Juce sam je pazario. . . Cudoviste u svakom pogledu, jaca od MSI 560ti HAWK koju sam do juce koristio, ne znam tacno koliko ali sad igre idu za nijansu tecnije. . . Jedan od najboljih i najkvalitetnijih modela 480-ke. . .

Dr.Hardware
07.03.2012. @ 11:49 #21f81c15

Imam karticu već godinu dana, jednom rečju zver, prošlog leta na sobnoj temperaturi 28°C temperatura kartice u furmarku ima maximalnih 82°C, nikad je ne bih menjao za GTX 570 !!!

Igor
16.03.2012. @ 20:52 #7918633e

Opteretio sam je aplikacijom Design Garage by NVidia, i pri 1600X1138 koliko je u mom slucaju maximum karta se prilicno greje (ide i do 95C) na AUTOFAN opcij u SMART DOCTOR-u. Medjutim kada se podesi SMARTFAN na default (45C low, 50C mid, 55C fast, 60 fastest) karta ne prelazi temeperaturu od 52C, ali je u sobici od 15m2 osecaj kao ste za novog stanara dobili mlazni motor... S obzirom na to da koristim slusalice i pefrormanse ovo i ne smatram za neku manu... +:Lude performanse, tiha na AUTOFAN opciji -:Buka pri SMARTFAN-u

Igor
16.03.2012. @ 22:42 #6afddc45

Ne prelazi 62C. . . ;-D stamparska greska... +:Ispravak -:Nije 52 nego 62

Fica
20.03.2013. @ 18:25 #1d622834

E, ljudi da li moze ta graficka na amd athlon ii x2 215?

Marko
09.05.2013. @ 10:09 #ab047486

Neceti taj cpu moci da gura ovo cudo :D

Gapy
14.06.2015. @ 13:07 #c6970800

Ljudi pomagajte imam gtx 480 ali Evga sad koj program da skinem da mogu da kontrolisem brzinu ventilatora molim brz odg hvala unapred

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan