logo
Imo

Asus GeForce GTX 580x2 3GB GDDR5 MARS II/2DIS/3GD5

26.12.2011. @ 14:53   #Komentar #Grafička karta #Asus

Pa samo ti ime kaze 580x2 tj. jednostavno dve gtx580 u jednoj grafi...

8 komentara

zex89
28.12.2011. @ 03:40 #d96b7b0d

Grafichka iz Asusove ROG linije.. Dva cloakovana jezgra GTX580 na jednoj shtampanoj plochi,sa dzinovskim coolerom :D Kartica je dugachka 33.5 cm ,a "debela" skoro 7cm... Znachi zauzima 3 PCI slota :D Brzha je od GTX590 i HD6990 za nekih 30-40% ,varirajuci. Inache je ogranichena serija,tak da ko ima para da baci ,nece zazhaliti.... :D -:Nishta.....

C!4
11.01.2012. @ 19:24 #1d8a956d

Koje napajanje treba za ovo cudo? :-)

theflash
26.01.2012. @ 19:43 #17ad8bcc

sve je ovo lepo ali mislim da joj je paprena cena, pogledajte cene GTX580 Ti i sami cete doci do racunice da za ove pare mozete kupiti cak cetiri komada istoimenih kartica. A onda se postavlja pitanje da li je bolje kupiti jednu ovakvu X2 karticu? ili cetiri samostalne ili je mozda dovoljno kupiti samo dve? -:bacanje para

Bojan
08.02.2012. @ 18:04 #bbdb0987

mozes ds stavis ovo napajanje,CHIEFTEC APS-1000C 1000W

Kosta
11.02.2012. @ 03:24 #113e971f

Kartica je iz limited edition Ausove ROG serije, napravljeno je svega 999 kartica, svaka u pakovanju sadrzi metalnu graviranu karticu kao sertifikat, i na svakoj je broj kartice (tipa 365 - 999). Duza je santimetar od radeona 6990, visa za 3, zauzima 3 slota, uz nju ide i drzac koji se stavlja u treci pci slot, kako prvi ne bi bio odvaljen usled nenormalne tezine. Kartica je fensi, za popaljenu decicu koja bi volela da se hvale drugarima kako imaju "limited edition graficku", jaka jeste, najjaca single kartica, ali opet... Cist idiotizami... kupiti dve gtx 555 i staviti ih u sli ce kostati manje a radice isto, cak i bolje... Btw, minimalno napajanje koje traze je ni manje ni vise 1000w. Jos jednom, idiotizam. +:Izgled, ekskluzivnost... -:Idiotizam, velicina.

Profa
14.02.2012. @ 14:03 #a8ed54ae

upravu si u potpunosti idiotizam...jaka jeste jaca od sli gtx 550 posto si verovatno na njih mislio...ali previse trosi,preskupa je i preteska sta ce mi ovo ako moram da pazim dali ce mi odvalici gpu slot na ploci...pa za ove paere uzmite 2xgtx 590 i bice jace od ove,lakse, a trosice skoro isto struje... +:retko normalan covek @kosta

vikilaba
17.02.2012. @ 10:44 #b61a6620

Ljudi nije mi jasno šta pričate, i GTX590 je sa dva čipa. Poseduje dva čipa GF110, 512 x2 CUDA jezgara, memorijskog kontrolera 384-bit x2, memorijskog kapaciteta 1536MB x2 i potrošnje 365W dok dve GTX580 karte zajedno troše 486W. Znači fizički kao dve karte i vindovs ih tako vidi u SLI vezi. Znači igre koje imaju benefita od multi GPU dobro će znati da iskoriste a ostale koje nisu optimizovane tako će raditi samo kao jedna u pola snage. Za napredne korisnike dve takve su kao četiri karte... +:za one koji nemaju SLI ploču i sigurno manje troši nego dve klasične GTX580 -:ustvari klokovani 590 sa direktnim hit pajpovima na čelu jezgara

....
13.03.2012. @ 01:17 #660dbc11

Pa da li mislis da ce ovo kupiti neko ko nema SLI plocu. Da li je moguce da ce neko ko nema para za plocu od 100e da uzme kartu od 1300e.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan