logo
krantela

Asus GeForce GTX 660 2GB GDDR5 GTX660-DC2O-2GD5

24.10.2012. @ 09:32   #Komentar #Grafička karta #Asus

koliko moze da izvuce na msi g41m p21 (pcie 2.0) i sa intel 6500 dual core 2.93ghz

25 komentara

TechEnthusiast
24.10.2012. @ 14:19 #e764e876

Iskreno ti nebih preporucio da stavljas ovu grafiku s tim procesorom... +:@ krentela

krantela
26.10.2012. @ 20:21 #ff1a304d

Da li mozes da mi preporucis neku nvidia gtx ??? +:@ TechEnthusiast

marx
02.11.2012. @ 19:21 #cdf0fe7b

Na taj procesor gtx 560 ili 550ti.

ime
03.12.2012. @ 00:49 #076a39f1

nemoj da se zajebavas sa tim procesorom, na njega 9800gt plafon. probao sam gtx460 na e5300@4GHz, gpu load je bio 40-tak posto. i q6600@3.6Ghz je usko grlo za gtx460. bez nekog quad-a, nista. moze da se izmeri gpu i cpu load u igrama u real time-u pomocu afterburner-a + hwinfo. poz +: @ krentela

djomla
11.01.2013. @ 15:02 #62e2808b

ljudi kakva je ova grafa, jel vredi 220 evra? Planiram da igram BF3 na njoj

Ivan
12.01.2013. @ 14:17 #7808eb2f

Ne vredi 220 evra, imaš TwinFroz za 200 evra, to ti je bolja opcija +:djomla

Marko
11.04.2013. @ 11:23 #fafaac87

Gledao sam na youtubu klipove od ATi 7870,7850 I ove 660 karte, I naucio dosta citajuci razne komentare i poprilicno sam upucen sta ova karta moze.al nisam siguran za moj procesor dal je u stanju da je tera, teo bi da zamenim stari dobro sluzeci asus gt9600 ddr3 sa ovom grafikom 660 pa me zanima moze li moj amd phenom ii x4 955 3,2 ghz da je tera.molio bi pravog poznavaoca komp da mi odgovori na ovo, Moja marka je asus I gigabyte I nijedna druga

mile
28.04.2013. @ 09:29 #3f342854

Koja je bolja za igre u full-hd na ultra settings ova ili hd 7850.

Goran
29.04.2013. @ 16:42 #88a39836

Mocice svakako procesor da je tera...ali ne bas skroz do kraja, po mom nekom misljenju do najvise nekih 90%..

dejo
02.06.2013. @ 06:01 #5dc27ff4

moze li intel core i3 540 da izvuce max iz ove graficke?

Brahms
13.08.2013. @ 18:04 #3f9e5e05

Koja je tacno razlika izmedju ove (DC2O) i DC2OCPH varijante?

Druid
24.10.2013. @ 09:05 #d2049a07

Na difoltu i3 540 nema sanse da isprati ovu graficku. Uz neki zesci overklok 4GHz+ mislim da bi se lepo slagali. Taj i3 540 mora da radi na 4GHz da bi bio uporediv sa i3 2120/3220. Taj procesor je u rangu novih pentiuma ali je njegova prednost sto se dobro klokuje.

milos
05.11.2013. @ 12:09 #17c2b1be

Imam proc E8500 na 3.16GHz (moze da se OC stabilno do 3.7) i 4GB DDR2 na 1066MHz. Interesuje me koliko bi mogo da izvucem iz ove grafe? Da li je mozda bolje da uzmem 650Ti?

Druid
08.11.2013. @ 20:29 #658eced6

Sa E8500 sigurno ne bi mogao da izvuces maksimum iz gtx660. Ako ne planiras da predjes na novo podnozje u skorije vreme uzmi 650 ti.

Milan
05.12.2013. @ 09:38 #208d0f28

E8500 ne moze da izvuce max ni iz gtx460,ja imam u test masini core 2 duo E7400(cak ni overclokovan nema sanse da izvuce maxx) I ne moze da izvuce maximum iz gtx460....uzmi npr neki i3 ili jos bolje i5....ja u mom racunaru imam i5 2500k I asusovu gtx660 dc2ocph-2gd5 I to je prava stvar.dzaba kupujes jaku grafu ako processor nije dovoljno snazan.prvo nova ploca-ram-processor,pa posle upgrade sta oces.

Andrija
08.01.2014. @ 19:09 #194a4277

Kako bi isla uz procesor i5-3470 3.2Ghz ?

Jovan
02.02.2014. @ 21:16 #5ec58817

Kako se pokazuje ova graficka jel moze neko da mi kaze ko je poseduje? zanima me kako se ponasa sa novijim igrama poput BF4 ili Crysis 3 Ovo je konfiguracija koju planiram kupiti SEAGATE ST1000DM003 1TB 64MB ASUS Z87-C maticna ploca CHIEFTEC CTG-600-80P 600W SAMSUNG SH-224DB/BEBE INTEL Core i5-4670K KINGSTON KHX1600C9D3B1K2/8GX ( X2) ASUS GTX660-DC2O-2GD5 Da li da uzmem ASUS ili MSI Twin frozr III ??? Ja ne vidim razlike izmedju dve ali uvek sam voleo ASUS-ove proizvode jer znam da su kvalitetni predpodstavljam da je i MSI kvalitetan ali ne znam nisam siguran pa jel mi moze neko objasniti ko se razume bolje od mene?

Capsco43
16.05.2014. @ 14:38 #91bb3b34

Kako bi isao ovaj GPU sa AMD A8-5600K APU Quad Core procesorom sa standardnim klokom od 3.60GHz?

Druid
06.06.2014. @ 12:11 #1fb89d70

Odlicna kombinacija, ipak je A8-5600K qaud-core, slicnih performansi kao Athlon 750K. Za GTX 760 bi ti trebao overklok 4+ GHz, ali za 660 je sasvim dovoljan APU ili Athlon qaud-core (Piledriver) na 3.6 GHz. Uzmi i uzivaj.

Jove
08.07.2014. @ 04:22 #73a0fd01

Pitanje.... Moj procesor je xeon e5420 radi na 2.5ghz quad core je, Koliko ga treba overklokovati da izvucem max iz grafike ili bar vecinu???? +:za ove pare od nvidije nema bolje....ne planiram ovde kupiti vec u BEC -:za iste pare imam da uzmem 7870 ili 270x

Druid
08.07.2014. @ 20:04 #2f59085c

Radice solidno uz GTX 660 ako ga kloknes na 3.2 GHz (neki primerci tog xeon-a rade stabilno i na 3.7 GHz), naravno uz neko normalno hladjenje.

Jove
09.07.2014. @ 02:00 #0f5d064d

.ostavicu ga na 3ghz dok ne prodju ove vrucine cim udari jesen ide na 3.5ghz... pozzzz +:Hvala na brzom odgovoru.... -:ocekivao sam do 3ghz,al ajde 3.2ghz nije mnogo...

Dusan
24.07.2014. @ 14:26 #818e1727

Moze li intel quad core q8200 2.33ghz da upotrebi ovu graficku do njenog maximuma?

Druid
26.07.2014. @ 13:00 #a9a213fd

Ne moze. Taj q8200 je na difoltu uporediv sa q6600, ali q6600 se mnogo bolje klokuje. Ako imas veoma dobru plocu i solidno hladjenje, mozda i mozes da ga kloknes do 3GHz (ako nisi iskusan bolje nemoj), u tom slucaju bi solidno gurao GTX 660, ali na difoltu nema sanse. Pocni da razmisljas o novoj konfiguraciji.

Aleksa
24.01.2015. @ 17:50 #bcecf539

Da li sa ovom grafickom mogu da nabavim procesor od 3.60 GHz? +:PITANJE -:PITANJE

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan