logo
Nickoola

Asus GeForce GTX 780 3GB GDDR5 GTX780-3GD5

23.05.2013. @ 18:51   #Komentar #Grafička karta #Asus

Upravo sada gledao review i odusevljen sam.GTX 780 ima skoro pa iste performanse kao i GTX Titan a cena spustena za 300 evra.Naravno ovo je za Srbiju jos uvek luksuz ali svaka cast NVIDIA-i na ovoj kartici.I ako neko moze da preporuci neku dobru graficku do 250 evra. :)

11 komentara

papagaj
24.05.2013. @ 02:15 #78177162

@Nickoola Za preporuke povodom gradjenja kompa, najbolji sajt koji postoji trenutno bi bio logicalincrements.com stalno se update-uje and i lista se fokusira na sto manji bottleneck i sto bolju cena/preformansa strukturu. 7870 bi bila moja preporuka zbog overkloka ali ako se ne bavis time onda 660. Najbolje pogledaj koje igre kako reaguju na obe karte, google-uj "comparisons" pa vidi sta je gde bolje i pod kojim uslovima, koju rezoluciju koristis, da li ima potrebe da ukljucujes AA na vise cifre (sto je nepotrebno na visim rezolucijama) itd.

salEZY
24.05.2013. @ 15:29 #d1080f84

Odlican gpu,10% slabije performanse od titana a cena prilicno manja,treba je uzeti kad padne cena malo. +:20-30% bolja od 680-7970 -:cena atm

Igor
27.05.2013. @ 16:09 #d119931d

GTX 660Ti, vidi samo da je MSI, Gigabye ili Asus. Ili 7870XT, ali koliko znam samo Powercolor to proizvodi, a oni nisu baš najpouzdaniji. +:@Nikola

marko
28.05.2013. @ 22:53 #0fa9e6e3

jako veliki skok u performansama ali za koju cenu xD, u nemackoj se vec polako stabilizuju cene za sad najeftinija ima da se nadje za 560e. pa ko ima rodjake ili prijatelje znate sta vam je ciniti xD. koje li ce tek cena biti kad se pojavi asus direct cu,twinfrozer ili windforce xD +:kada se oc pa skoro kao titan -:cena kod nas

Maksim
20.06.2013. @ 11:23 #d25fc77b

Grafika se mnogo greje i ventilator je neverovatno bucan. Meni pri manjem kloku temperatura ide do 87 sto previse cak me podsetila na model 480 temperatura u sobi mi je 25. veoma neshvatljivo. -:Vrela, bucna

Dusannn
13.07.2013. @ 12:59 #24a318e5

Ne pišite nubovske komentare da se mnogo greje :P Uz dobijeni GPU Tweak software možete da štelujete overclock do željene temperature(npr. da ne prelazi 60 °C i sl.) Grafička se ni ne čuje mnogo, ali pri većim zahtevima, overclock-u mora se malo turbina zavrteti više :) +:Mnogo dobra grafička

Maksim
18.07.2013. @ 02:51 #2096b3b3

A ti ne budi fan boj i budi realan ja sam promenio 3 ove grafike trazeci jednu koja radi normalno i na kraju maksimalno razocaran sam uzeo pare natrag. Ovo je sramota ovolika cena za sta? Za bucnu grejalicu. -:Dusannn

Dusannn
21.07.2013. @ 17:12 #dfa778a8

Dobro, u pravu si ako se da malo overkloka da postaje kalorifer. Ali opet po meni bolje ovo nego radeon 7970 :) +:Maksim

Maksim
23.07.2013. @ 12:41 #552c38f2

Ne znam za 7970 jer je nisam koristio. I bez OC-a nije bas prijatna za drzanje. Ja bih i razumeo da je drzim u slabije provetrenom kucistu al ovo je preterano. Ovo jedino ko ima visak para pa da je koristi sa vodenim hladjenjem.

Vlado nk
19.09.2013. @ 18:26 #4586b795

Nema neke realne potrebe za ovom, imate Sapphire 7950, kosta samo 235 evra, a lagano se kloka na 7970, ima 3 GB DDR 5, 382 bita, tako da... +:Dobra ali preskupa... -:Bolja 7950 i puno, puno jeftinija

saki
13.10.2013. @ 23:43 #05ab4297

Dali je bolja ova ASUS GTX 780 DirectCU II OC

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan