Iako je izvršni direktor kompanije Asustek u januaru izjavio kako ova kompanija planira da integriše WiMax tehnologiju u sledeću generaciju svojih eee PC računara, kompanija je odlučila da WiMax načini dostupnim samo kao opciju i to za korisnike po ugovoru. Nakon dva kvartala procenjivanja, kompanija je zaključila da WiMax tržište u ovoj godini još uvek nije dostiglo punu zrelost i stoga je odlučila da zadrži WiMax funkcionalnost samo na svojim laptopovima dužine dijagonale 14.1 do 15.4’’ i to uglavnom na tržištu SAD. Asustek će ostati pri svojim prvobitnim planovima prema kojima će predstaviti WiMax bazirane VX2, U6 i Vq notebook-ove pre kraja ove godine.