logo
maki

Asus MeMO Pad HD 7 ME173X 16GB

24.07.2013. @ 16:11   #Komentar #Tablet #Asus

Ima li neko iskustva sa ovim tabletom? Na netu stoji da ima GPS, a ovde se ne pominje. Moze li da se korsiti kao navigacija, ili mi preporucujete Galaxy tab 2 umesto njega

40 komentara

milan
24.07.2013. @ 17:51 #5361d37b

na netu pise da ima gps support, sta god im to znacilo... nigde ne pise da ima gps modul

Branko
24.07.2013. @ 18:53 #c01425c3

Ima GPS,bar tako pise na gsmareni

petar
25.07.2013. @ 11:37 #4a60d586

trebalo bi da ima samo a-gps, sto je bzvz jer treba network konekcija da bi radio gps... jel moze neko ko ga ima da potvrdi?

zeljko
25.07.2013. @ 12:05 #92c1920f

ima full gps, odlican tablet

asus
25.07.2013. @ 20:58 #a810c3d1

maki,ovaj uredjaj je odlican za te pare,naravno da moze da radi kao navigacija kada se instalira Igo za ovu rezoluciju ekrana. +:odlicna cena,dobar kvalitet

maki
27.07.2013. @ 01:04 #d2197d9a

Kupljen danas, zaista odlicna masina, radi glatko i brzo, nema nikakvih seckanja. Sve funkcionise u najboljem redu. Kvalitet plastike je zaista odlican, nema uvijanja, krckanja... ono sto odusevljava je ekran i njegova rezolucija. Zaista je izuzetno na tabletu gledati klipove na YouTubu u HD-u! Nakon sto smo uzeli u Uscu i isprobali ga uz pice, devojka se odusevila toliko da smo se nakon pola sata vratili nazad u prodavnicu da i ona kupi sebi :-) Sto se tice navigacije, nisam jos instalirao igo, ali sam probao gmaps i GPS izuzetno brzo odredi poziciju. Jednom recju mogu da kazem, bravo za Asus! Svi vi koji zelite odlican tablet za umerenu cenu, ovo je pravi izbor. +:cena, kvalitet, brzina rada...

goran
28.07.2013. @ 08:45 #fbf79bb2

Kako ovaj uredjaj povezati sa TV-om?

Losmi
29.07.2013. @ 12:31 #a6658229

Kakvo je vase misljenje? Razmisljam da ga kupim pa se dvoumim oko nekih sa slicnom cenom? Misljenje onih koji ga vec imaju? :D

Ziks
31.07.2013. @ 13:59 #fbb41942

@goran: Mislim da kablom nikako ne može da se poveže sa TV-om. Možda samo bluetooth-om ili wireless konekcijom, ali u tom slučaju treba imati odgovarajući TV i softver. Moguće je recimo preko "I-media share" aplikacije povezati smart TV i smartphone, ukoliko su preko istog rutera povezani na internet, što bi najverovatnije važilo i za tablet. U tom slučaju moguće je deliti slike, video, muziku, YouTube i gomilu sajtova sa video sadržajem, ali igranje igrica i surfovanje, teško. :-(

stefan
01.08.2013. @ 14:18 #e4d4a201

da li neko moze da mi objasni kako funkcionise gps na ovom tabletu, tj.da li mi treba neki poseban program da instaliram? hvala. +:kvalitet, cena

Ziks
05.08.2013. @ 11:10 #b9749e5c

@stefan: Uređaj poseduje GPS senzor, koji služi za geo lociranje fotografija, lociranje tvog uređaja, korišćenje google mapa, google eartha itd. Jednostavno uključiš gps, kao što uključuješ wifi i posle par minuta uređaj detektuje satelite i locira te, sa preciznošću od 20-30m. Ako si mislio na navigaciju, široko rasprostranjen softver za navigaciju je iGO, koji možeš naći na internetu-forumima i sl. Ima i drugih programa za navigaciju i svaki od njih ima svoju bazu sa mapama tako da je nezavistan od postojanja internet veze. Dok recimo google mape rade samo uz internet, osim ako ne usnimiš rute unapred zajedno sa mapama. +:Veoma dobar uređaj, kvalitet, cena, brzina... -:nema hdmi izlaz

Milan
17.08.2013. @ 21:42 #33279074

Prvi utisci veoma pozitivni. Ekran ima odlican prikaz i boje. Odziv ekrana jako dobar. Jedino se malo vise greje u 3d igri REAL RACING 3, ali boze moj igra leti kao na kompu.Skype radi odlicno. Celo poslepodne sam trazio po netu zasto uredjaj prikazuje 11.8 gb interne memorije. Na nekom stranom sajtu kazu da je to normalno i da je toliko dostupno korisniku, a gde odose ona 4 gb boga pitaj. Sve u svemu hteli smo nexusa ali zbog cene uzeli ovaj, vreme ce pokazati ali za sada sve pozitivno. Uredjaj je odlican. +:ekran,odziv,brzina,povoljniji od nexusa -:dostupno 11.8 od 16 gb

Boki
23.08.2013. @ 01:16 #4ef0b1e0

Sve u svemu, i klinka i mi, iako imamo i Transormer Prime, smo apsolutno prezadovoljni ovim tabletom! +: odlican IPS ekran, 4-jezgarni procesor dobrih mogucnosti, lagan i lepo lezi u ruci, 16GB memorije + slot za micro sdhc karticu do 32gb (za mene ogromna prednost u odnosu na Nexus), direktno USB vezivanje na komp i prebacivanje sadrzaja, WIFI odlicno radi, jako dobro trajanje baterije, Android 4.2.1. -:kvalitet izrade svakako nije kao kod Nexusa, ukoliko je ubacena kartica pa se tablet dodirne jace sa donje strane ona se restartuje, nedostatak blica (ipak bi to bilo previse za ovu cenu).

deki
28.08.2013. @ 16:27 #b8641153

DA LI IKO MOZE DA MI KAZE KAKO RADI iGO NA OVOJ MAKINI?? Znam da ima ................... mene zanima brzina nalazenja satelita i rute. HVALA

Ivan
08.09.2013. @ 16:22 #5d8c4d36

Gluposti, mislim da je poprilicno apsurdno koristiti tablet kao fotoaparat. O 10" i većim dijagonalama da ne govorim. To bi bilo slično kada bi uzeli laptop i slikali !? Zamislite facu prolaznika koji bi videli nekoga da to radi. Nedostatak kamere (glavne) na tabletu nije mana. +:Za ovaj novac nema bolji -:Za ovaj novac nema bolji

dada
02.10.2013. @ 20:44 #180a06d5

Da li bi neko mogao da mi kaze kako da ugasim T9?

vladi
08.10.2013. @ 17:29 #851ac292

Stvarno je frustrirajuće ako ovaj uređaj koristite kao mp3 player. Naime, ako ga nosite u rancu ili nekoj torbi i slušate muziku, čim malo jače zaljujljate tablet, kartica se isključi, pa se opet uključi, pa se isključi itd. Ako ga koristite tako da tablet stoji na stolu ili nekom držaču onda je OK. Ali, šta će vam tablet koji ne smete pomerati!?. Sve ostalo na ovom uređaju je odlično. Probao sam da zaglavim kartončić između microSD i kućišta tableta. Malo se ređe dešavao ovaj problem ali je i dalje prisutan. Šteta! +:Sve osim micro SD slot-a -:Restartovanje microSD kartice čim se dodirne kućište tableta sa donje strane

stefan
22.10.2013. @ 09:19 #bd2a015a

A kakav je tablet inace u radu? Je l koci ili nesto, jacina zvucnika, kakav je wifi prijem? Znam da se restarje sa SD karticom ali ja je ne bih ni stavljao tako da mi nije ni bitno, vazna mi je brzina uopste

sinisa
23.10.2013. @ 10:37 #d1e6b708

Imam ovaj tablet i radi sve ekstra ko prica da se restartuje sa sd karticom moguce da je samo do njegovog uredjaja posto meni sve radi savrseno imam 32GB micro sd karticu u njemu plus 16gb interne memorije total 48GB nikad se sam nije restartovao nebaguje niti bilo sta updejtovao sam ga na android 4.2.2 fabricki updejt

Stefan
24.10.2013. @ 22:32 #0fd92aa2

ako ne koristim SD karticu, da li ce se i onda restartovati ili se to ponekad desava samo ako je kartica ubacena?

goran
25.10.2013. @ 16:49 #b2aa4825

Ne znam o cemu pricas ali meni se neresetuje micro sd kartica sve radi ekstra

sal-kan
03.11.2013. @ 00:08 #daef91a6

Maltretiram ga vec 2 meseca, ne mogu mu nista. Brdo aplikacija, multitasking permanentan, sjajan wi-fi, nema laga. Ajd' sad, javite se zastupnici Asusa, mala donacija za ovakav tekst!! :=) Shala... +:brz, IPS, HD video, GPS, autonomija -:nedostatak HDMI i otg

kadi
11.11.2013. @ 08:22 #386bd191

uzeo ga pre neki dan,odusevio me u svakom pogledu,nikakvo krckanje,dsobra zavrsna obrada,odlican ekran,kartica radi kod mene bez problema,sve usvemu veliki plus za asus,best bay sigurno u ovom trenutku +:brz,dobar ekran,baterija,

keti
09.12.2013. @ 01:01 #cae17a61

Da li mogu ovi kojima ne prekida kontakt sa SD da napisu gde su kupili tablet i takodje ovi kojima prekida? :) Isla bih za koji dan da kupim, pa da vidim da li je mozda povezano (neke radnje dobile flericnu ili losiju robu?)... Hvala! Pozdrav!

Novak
10.12.2013. @ 21:15 #d83fe53d

Ja sam kupio u Gigatronu, nema m prob sa sd slotom. +:Odlican tablet

igor
31.12.2013. @ 11:08 #2becfde7

Da li bi neko mogao da mi kaze kako da ugasim T9 na njegovim tastaturama izludjujume +:sve pohvale -:hdmi izlaz

Stefan
31.12.2013. @ 15:02 #6c41fb9f

Je l kupovao neko Persona futrolu za njega i ako jeste, kako se pokazala?

Stefan
02.01.2014. @ 11:01 #251bf5e3

Imam ga od utorka i stvarno se odlicno pokazao, sve aplikacije otvara munjevito brzo, ali primetio sam da sat malo baguje... onaj u status baru se zamrzne i nece da pokazuje tacno vreme, isto vazi i za sat na widgetima, samo je sat na lockscreenu tacan... sve ostalo radi bez mane :D

igor
03.01.2014. @ 19:50 #64b4da1f

ima li ko problem desava mi se u galeriji da mi se dupliraju fotke ,svaka bude dupla ? koji bi mogao biti problem +:sve fantasticno

Boki
07.05.2014. @ 13:32 #63893d86

Ja sam ga ugradio u auto, koristim ga kao car pc :) Prebacujem na njega muziku i spotove preko wifi sa telefona Imam skype u kolima Youtube internet Imam 3g internet preko teteringa sa telefona Ubacio sam mu jos 32gb rama Sljaka vec godinu dana +:GPS, 1g ram,ips ekran, -:Za sada nista

Boki
07.05.2014. @ 13:36 #ba269862

Jedina mana je sto ima 10GB memorije slobodno od ovih 16 sto je deklarisano +:Jedina mana je sto ima 10GB memorije slobodno -:Jedina mana je sto ima 10GB memorije slobodno

Kirby
15.05.2014. @ 08:42 #bbd96b8f

Primetio sam da kada je uredjaj u vertikalnom polozaju ima laga na pocetnom ekranu,dok u horizontalnom polozaju radi kao podmazan. Da li je neko to primetio na svom? +:Za sada sve radio ok,ips,GPS...

Marko
02.07.2014. @ 08:44 #889313a3

Imam samo pitanje, ako neko stručniji zna da mi objasni šta znači što u ostalim karakteristikama piše Kendle. Ima li to veze sa e-readerom ili je samo reč o povezivanju sa njim? +:Ne znam, čekam da mi stigne

Edvard
14.08.2014. @ 21:33 #9b53278b

cvrst, puno puta padao i nista....bez zastitne futrole +:GPS, baterija, ekran..

Goran
17.11.2014. @ 14:22 #a3fc45b3

Ozbiljan uredjaj za male pare...ekran nenormalno dobar za uredjaj u ovom Cenovnom rangu...

Vlada
11.01.2015. @ 00:24 #429366b1

Baterija je meni izdrzala uz optimalno koriscenje (udjen na net da proverim neke sitnice, mail, odlgedam koj klip) ono svakodnevno sto radim da se ne bi sada nesto majao oko kompjutera, izdrzala mi je baterija 7 DANA !!! imam cak i fotografiju, posto mnogi prijatelji nisu mi poverovali, i zaista ima odlicnu bateriju koja vam omogucava ako idete na neki dugi put da vam zavrsi posao, ne koci nikakve bagove, i zaista lep izgled, finu liniju ima. SVE POHVALE !!!! +:SVE, baterija, brzina, izgled

gudri
12.02.2015. @ 16:01 #67bc0f8c

imam jedno pitanje,u pitanju je viber. imam problem kad pricam senkim ja njega lepo ccujem al on mene ne kazu mi kao da seckam.. jel zna neko kako to da resim?

Petar
06.03.2015. @ 16:54 #31116bde

Imam problem, kada koristim wifi kod kuće na Telekomovom ZTE ruteru non stop mi pucaju aplikacije ( ne sve ali sigurno 80% aplikacija nece da mi radi). Kada priključim na bilo koji drugi wifi sve radi savršeno. Zvao sam telekom oni kažu da je do uređaja a ja tražim rešenje kao lud.

Moonlee
02.05.2015. @ 15:37 #80643122

Moze li se na ovaj tap prikaciti hdd preko usb-a ? I do koje velicine ako neko zna ? Pozdrav...

silenthill
03.06.2015. @ 09:01 #3e1b688c

@gudri, imam isti problem. Izgleda da Viber ima neki problem sa hardverom ovog konkretnog modela, jer Skype npr radi bez problema. Ja sam problem sa Viberom resio bluetooth headset-om. Inace, koristim ga vec godinu i po, radi isto kao prvog dana kad sam ga kupio.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan