logo
korisnik

Asus P5Q3 Deluxe/WIFI-AP

22.11.2008. @ 16:07   #Komentar #Matična ploča #Asus

ploca je zaista sjajna, podrzava 16GB rama a ne 8 ima i esata ali dobro..mozete pogledati na sajti. ima mali problem sa biosom. ja sam jedva butovao masinu i to sve zbog grafike, gtx260, bios ima konflikt sa njom, pa sam morao sve da iskljucim u biosu da bi butovao. kada sam flesnuo bios problemi su nestali. tako da ako se neko odluci za nju odma flesnuti bios da ne bi bilo problema. ili koristiti neku stariju grafiku pri butovanju. +:sjajna ploca brza i hladna -:bios obavezno flesovati

9 komentara

greska
28.01.2009. @ 17:02 #7fdebe95

posto se ja mucim vec skoro 2 meseca sa ovom plocom da je nateram da radi sa 2x2GB geil ramom i nikako ne uspevam, pozelih da napisem ponesto o ovoj ploci da se jos neko nebi z....... najvise moze na nju da se stavi 2GB 2x1 u dual chanel-u. vec kad se stavi 2x2x1 neradi ploca posto jos nema kita od 4x1 gb. sa modulima od 2 GB neradi nikako, tj. meni frizuje komp. problem je veliki sto intervali friza variraju. nekad radi 2 dana lepo a nekad frizne po 5 puta u sat vremena, sto veoma na da iznervira . sve sam probao i klokovao u biosu, nista. nasao sam jedno 20ak foruma kako ljudi se snalaze i nista samo odlozi friz sa 3 puta na sat na 2 puta.. UZAS!!! ostaje samo nada da ce asus izbaciti neki bios koji podrzava 2GB ram module. naravno nasao sam na netu da radi bez problema sa kitom 2x2BG ali ta memorija nepostoji na nasem trzistu. moj savet je nikako ova ploca i nikako ddr3. bar ne jos neko vreme +:brza,hladna -:nece da radi sa RAM modulima vecim od 1GB

fica
17.04.2009. @ 21:50 #5e41d3c9

ovu ploču koristim skoro 9 meseci i od samog početka na njoj su mi dve ocz memorije na 1333 od po 2gb i super se ponaša tako da ta priša da podržava samo module od 1gb uopšte nije tačna +:odlična ploča

ivan
29.04.2009. @ 20:29 #0b16d467

Moze li se kloknuti E8500 na 1600 fsb,2GB DDR3 1600 na ovoj ploci?Teoretski to bi bilo extra, a u stvarnosti?

paja
18.06.2009. @ 13:39 #3ef1631a

za ficu. ajde napisi tacan model ram-a posto ima vise ocz-z pa da uzmem tu koja nepravi probleme. ja koristim 2x1 gb rama ali mi treba vise. inace ploca je ok ali sve radi dobro jedino mi se malo temperatura digla u ovim letnjim danima. oko 42 idile a bogami oko 48-50 kad bas radim 3d ili odpikam po neku igru kad imam vremena. primetio sam manu da graficka prekriva ceo radijator na s. bridge-u i bas blizu radijatora dodje nema ni celih 5-6 mm razmaka. za sada temperatura nepravi nikakve probleme , mada ja drzim vetnove na silent modu u biosu. sve u svemu ok ploca daje zaista mnogo toga za svoju cenu. +:ok ploca lepo radi -:mozda malo temperatura u letnjim danima

Boki
09.10.2009. @ 14:29 #fb1cf56d

@ brza, hladna Probaj Crne slotove za 2x2GB memorije ;)

Boki
09.10.2009. @ 14:30 #838c2f28

@ brza, hladna - greska .. mislio sam na "CRVENE"

Marko
02.02.2010. @ 19:40 #d179f1c9

hitno mi treba odgovor!!! Jel moze ova maticna na jos kojoj brzini da radi sto se tice ddr3 memorije sem na 1600mhz... Zato sto gore pise samo 1600mhz +:pitanje -:pitanje

Marko
05.03.2010. @ 20:59 #310cca3e

Koristim ovu plocu vec 10 meseci i ama bas ni jedan problem nisam imao sa njom ! Vrlo laka za instaliranje, moja Sapphire 4890 graficka nije imala nikakvih problema sa plocom pri prvom paljenju i bios radi sasvim ok tako da verovatno prvi bios je imao neke nesuglasice sa n-vidijinim grafickim karticama, a ram memorija od prvog paljenja pa do sada radi perfektno sa dva PATRIOT modula od po 2Gb na 1600Mhz, a radila je odlicno i sa Kingston hyper-x jednim modulom od 2gb. prvih dana dok mi nije stigao PATRIOT. Cak sam se i malo igrao sa clock-ovanjem i intel 9400 quadcore je sa 2.6 radio na 3.0 ghz bez ikakvih problema! I da, na njoj mogu da rade memorije sa manjim FSB-om 1333Mhz, 1066 ..itd Svakako preporucujem ovu plocu necete se pokajati! +:Apsolutno sve -:Nema mane

Marko
20.10.2012. @ 20:19 #5d8db12d

Ma problem sa memorijama ne postoji, ja sam pre 15ak dana sasvim slučajno otkiro šta je zapravo problem. Dakle memorije moraju baš da se naguraju u ploču, ne samo da ih zupci uhvate nego da se dobro naguraju i radi bez problema, ja imam 8 gb corsair, 4 modula od 2 gb i rade bez problema... +:Super ploca -:nema mane

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan