Ovu plocu imam vec oko dva meseca,to je definitivno broj 1,ali da nemislite ako kupite samo plocu da ste resili sve probleme,da bi postigli njene najbolje performanse onda nema sale,svaka komponenta koja se ugradjuje mora da bude isto tolko kvalitetna kolko i ona sama.Nema razmisljanja,nabavite je odmah!!!
Slobodno gore mozete da dodate procesore koje jos podrzava ova ploca,ne verujem da ce bilo ko stavljati neki celeron na ovo cudo,po meni je pentium d minimalno sto bi trebalo da se stavlja na ovu plocu,c2d 6600 je trenutno prava mera za ovu plocu ,svaka preporuka za plocu,jeste skuplja ali ste bar mirni za narednih nekoliko godina,dok vam 8gb rama na 800mgh ne bude malo i neki Core 2 Exrtreme Quad Core procesor, uz plocu dolazi daljinski i jos dosta opreme.
Ova ploca podrzava i memorije od 1066mgh,potvrda za to je Pakomova konfiguracija u ´Pininfarina`kucistu. +:Dobra za kasniju nadogradnju -:Cena,mnostvo opreme koju ce retko ko potpuno da iskoristi
Ova ploca je munja,nabudzite je sa jakim komponentama i videcete grom iz svog kucista.Ja sam stavio E6700,8800GTS,2X1GB HiperX 800MHz,WD 320GB
dobra ploca,dobar OC,veoma dobra oprema,sve pohvale,najnoviji 975X Chipset.Samo stavite dobre komponente i mirni ste makar 4 godine. Pozdrav i preporucujem je svim GAMERIMA.Pozdrav!!!
Meni e6600 na ovoj ploci bez problema radi na 3510mhz,tj.390x9=3510mhz,ram 2gb tanscend 667 na 780(390x2). kuciste CHIEFTEC bg 02 sa 550w,naponi su malo povecani,ne znam koliko tacno. pored standardnih ventilatora,ubacena su jos 2,da prave 'promaju'kroz'celo kuciste,jedan ubacuje(donja prednja strana kucista),drugi ibacuje vazduh(zadnja strana kucista,ispod napajanja). stavljen je i jedan mali ventilator direkno na plocu koji dolazi u pakovanju.
Mnostvo opreme,stabilan rad,fantastican overclock,jednom recju....haos od ploce.... +:fantasticna ploca,definitivno broj 1 za Dual Core.... -:nikakvih zamerki nemam...
Pise Lan:2 komada jel to bridge ? znaci ne treba mi svitch? il sam mnogo glup... ko ce ga znati.
pomozite mi kolika joj je normalna temperatura meni varira izmedju 46 i 47 stepeni i pali senzor na pc probe ii programu .i podesio sam da pali kad dodje na 55 stepeni.jel to normalno i li nesto nije u redu ploca radi manje od mesec dana.i dali zaista sa onom antenom za wireles mogu da koristim internet od nekoga,jer ih ima dosta kad ih skeniram. i kako poz
fenomenalna!!ja imam c2d 6600 i memoriju 1066mhz.odlicno radi ali me je i kostala:)))
Temperatura ploče je normalna između 45-55°C, pogotovo ako se ovrklokuje. Na CD-u se nalazi aplikacija za wireles mrežu i pomoću nje se podešava da li će mreža da se "kači" na drugi Acess Point ili će da bude AP pa preko nje možete šerovati internet konekciju (ADSL npr.) i napraviti sopstvenu bežičnu mrežu. Ima 2 mrežne karte koje nisu switch ali se mogu bridge-ovati. Preporuka svima koji ne žele u skorije vreme da prelaze na 45nm CPU! +:Odlična izrada, stabilno CPU napajanje, prateća oprema -:Stariji čipset, malo se više greje (i975X)- što znači slabiji overklok potencijal od X38 ili X48 a i ne podržava nove Core2 45nm CPU
Sve stoji sto Shkrba rece osim 45nm CPU. Zadnje 3 revizije BIOS-a su omogucile seriju 45nm. Ja imam ovu plocu u kombinaciji sa E8400 i RAM-om na 1000MHz. Sa FSB1333 preporucio bih mali aktivni hladnjak NB-a jer je senzor ploce blizu SB-a pa je ocitavanje manje za ~10 stepeni od stvarnih. Niko, pa ni Asus ne spominje da ovaj MB ima 2 IDE utikaca (4x ATA100). Ko je kupuje gledajte da je rev. 1.04 (pise iznad prvog RAM slota). +:moze i daleko vise od deklarisanih vrednosti
Bravo za Tibora! Sad cu da probam Q9300! Zadnji put kad sam proveravao sajt ASUS-a nisu imali podrsku za 45nm. +:Podrzava 45nm!
Ja imam E6550 na ovoj ploci.Da li mogu ja bez problema da zamenim sa E8400 i da li treba neko posebno podesavanje (ovrkloku,pozdizanje napona...)jer nikad nisam ovo radio. -:Problem sa wifi.Kada se poveze i instaliram neke programe (bwmeter,program za usb mouse) izbaci plavi ekran
Za Ivan-a: vazno je da iskoristis stari procesor da bi flesovao bios koji ce prepoznati novi CPU. Skini sa asusovog sajta bios za ovu plocu 2504 ili 2801, snimi na USB flash i direktno iz biosa sa ASUS EZ Flash 2 odradi posao (opisano u uputstvu od ploce). Tek tada je ploca spremna za E8400. Naponi na AUTO, FSB na 333 i vozi ;-) Za wifi: ako nisi, skini nove drajvere i RTL8187update. Zeza te usb mis, ukljuci ga preko usb to PS2 adaptera u zeleni PS2 utikac. Ako negde skripi 063/669330 Pozdrav! -:grejanje northbridge-a na brzini magistrale 1333
Da li neko zna da li bi mogao da nadogradim Procesor Core 2 Quad Q9550 na ovu plocu... i da li bi valjalo to... pozz
Za Milos-a: steta je staviti CPU od 250+ eur na plocu koja ga nemoze iskoristiti na max. Na ovom link-u ces naci probleme i resenja samo za ovu plocu (postoji otkada se P5W DH pojavila) http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=110193&page=320 +:jos uvek zadovoljan
Da li neko zna gde moze da se kupi senzor za daljinski?