logo
Tibor

Asus Radeon HD 3850 256MB GDDR3 EAH3850/G/HTDI/256M

02.01.2008. @ 01:24   #Komentar #Grafička karta #Asus

kartica je odlicna sve sadasnje igre, pa i Crysis (skoro sve na MAX) rade na MAX. Mada joj nedostaje jos memorije... Preporuka u svakom slucaju, ako nemate novca za 8800GT 512MB. +:Dobra kartica -:fali jos 256MB

22 komentara

Marko
21.01.2008. @ 11:17 #f79b83f2

Kartica je 25% jeftinija od 3870 a u proseku ima 15% slabije rezultate.Jeftinija je od 8800 gt 35 % a ima 20-25% losije rezultate. Za sve one koji ne zele da menjaju napajanje - a hoce da igraju na fulll detaljima do rezolucije 1280 x 1024 (do 19" Monitori) idealno resenje. +:Najbolji odnos cena/kvalitet,tih rad,ne zahteva promenu napajanja,DX10.1 -:mozda jos memorije

Losmi
13.02.2008. @ 23:57 #3fe16345

Kartica je fenomenalna!Sve nove igrice rade na high sa max podesavanjima(crysis na med) za rez 1280x1024 odlicna! Ako se igra u 1280x1024 ne treba vise od 256MB rama, to vazi samo za vece rezolucije! Kartica je totalno necujna, pa i posle par sati igranja.Jedna od mojih boljih kupovina! +:Best Buy

Nenad
18.05.2008. @ 10:06 #93133354

Odlična je za "igrice" (zar "game" ne znači igra, i da li ste vi gameri ili gamerčići? Veliki izum PC igubio je svoje dostojanstvo kad se o njemu govori samo kao spravi koja isključivo služi za igranje "igrica". Ne davite nas više tim stupidarijama, kompjuter je ozbiljna sprava, i nemojte nasedati kompjuterskoj mafiji kojka vam preko tih "igrica" uzima novac. Kompjuter star pola godine, i to vrhunskih komponenti, zbog "igrica" zastareva posle pola godine!? To je koješta. Počnite nešto da čitate. Recimo - Dostojevskog. Njegov čuveni roman "Crysis". +:odlična je za igrice -:izgled, deluje kao monstrum iz "igrica"

edvard
27.05.2008. @ 21:54 #bcc6ceb1

imao sam xfx 8800gs i uzeo sam od drugara da probam 3850 bukvalno je pojela 8800gs firme xfx. detalji i boje ma neverovatna razlika.imao sam prilike da probam i 3870 512 koja kosta oko 180 evra razlika u 3dmark 3850 9100,a 3870 512mb 9600 poena.crajsis u visti radi na veri hight na 1280 1024.svima bi je preporucio apsolutno za tu cenu naj bolja kupovina. +:apsolutni pobednik

Marko
28.06.2008. @ 12:48 #64d37288

Planiram da uzmem graficku vec neko vreme i kolebam se izmedju ASUS 3850 i MSI 8800gts svaka od njih ima svoje prednosti npr. asus je 256bit a msi 320bit i ima tu jos nekih sitnica mada me zanima vase misljenje iako obe imaju vrlo slicnu cenu,hvala u napred.

Schillinger
06.03.2009. @ 02:27 #adce9ee0

Ova grafichka je odlichna kad sam naruchivao hteo sam da uzmem 8800gts ali mi je lik od koga sam naruchivao reko da uzmem 3850asus rekao je da je duplo brza i bolja,i u praksi je to i tako jeftinija je a odlichna svima je preporuchujem

Bogdan
29.09.2009. @ 12:12 #56c310a3

@Nenad: Bravo, Nenade, svaka ti cast za komentar! U potpunosti se slazem sa vecim delom onoga sto si napisao, ali ipak moras da se slozis da bi napredak u kompjuterskoj industriji bio daleko sporiji da nije zahtevnijih igrica i aplikacija. Zahtevnije igre => brzi racunari => brzi napredak u nauci. Da nije tih uzajamnih povezanosti ne bi bilo nekog primetnog napretka, ne bi vazio Moore-ov zakon. Prema tome, igrice mozes da shvatis samo kao neku vrstu stimulansa. I da, apsolutno se slazem da se malo cita u ovoj ionako zaostaloj zemlji. Brojni komentari su na granici nepismenosti. +:vrlo dobra -:samo da ne nestane sa polica

Budala
05.10.2009. @ 12:47 #64770628

Imam ovu graficku nekih 5 meseci, i samo mogu da kazem da je najvece razocarenje koje sam doziveo sa PC komponentama, sada kad kosta 40e jos je i OK, al ja sam puko za ovu krsinu tada 80e i pokajao se istog dana, u Full load leti radi na 85-93c sto je totalna katastrofa za sve u toj prostoriji, morao sam da drzim erkodishn ukljucen non stop da nebi crko od toplote koju proizvodi, ne nije bila neispravna to joj je normalna working temperatura, kazu "gledajte nasa kartica se nece istopiti na 100000c, a to sto ce taj koji koristi PC da crkne koga briga' U svakom slucaju Cooler se cuje kao vam mlaznjak polece u PC, performanse su ocajne, radi gore nego 3x starije graficke. Nemojte da se zeznete kao ja i uzmete ovo Gvno od graficke..mada opet kad joj pogledam cenu sad..sta da ocekujes za 40e -:Dobra je ako nemate grejanje u sobi, zimi ce da vas zagreje samo tako!, Takodje imacete osecaj kao da zivite pored aerodroma na kome avioni besprekidno prolecu..

eee
09.10.2009. @ 11:00 #1dc840d3

rodjace ,ti si nesto pobrkao ...mozda asusova kartica nije dobra ,ali msi je napravio strava karticu naravno isto 3850 sa istim specifikacijama i ogromnim ventilatorom ...to sto se tebi greje preko 80 stepeni ,verovatno drzis kuciste u rerni od smederevca ,ili nemas nijeda

eee
09.10.2009. @ 11:02 #f40127bf

da nastavim ...ili nemas nijedan ventilator u kucistu ...inace nema sanse da predje 80 stepeni ,nema boga ...i kartica uopste nije govno ,vec sa svojim 256 mb tera crysis i far cry 2 na high na 19" ,sto je respekt za 40-50e ...tebi je zapao neki izbagovan model ,inace kartica za ove pare definitivno rastura sve u cenovnom rangu

Aca
13.10.2009. @ 02:06 #49e9f921

Tako je MSI je napravio sa ogromnim bakarnim kulerom i necujna kao da nema kuler i radi idle rezimu 35c a na ful jedva 65c.

Miki
26.10.2009. @ 00:33 #934d3f86

Da li ce sa ovom karticom da radi GTA 4 i kako ?

blazo
01.11.2009. @ 10:55 #a7b1bfbe

Ljudi nemojte da przite ovog coveka sto kuka na temp. kartice. Ja ovo sad kontam da kupim ali u msi izvedbi , posto asus bas nesto mi ne uliva poverenje. a propo problema koji je naveo covek, moze biti do ploce. Testiraj na drugom kompu. ja sam imao jednu nebitno koju karticu koja se kod mene gasila zbog temp. a kod druga radila ko sat i bila ko les. +:cinimi se da je ok -:nadam se da cu je naci

zil
17.12.2009. @ 22:57 #1cd2221c

Blazo karica je odlicna ja sam trazim isto takvu jos 1 i imam crossfire i radi ti bog...

Zeljko
02.02.2010. @ 06:44 #b72c4985

Savetujem da kupite istu ovakvu sa 512mb ! +:odlicna za cross fire -:256mb je malo za danasnje standarde !

Vedran
02.02.2010. @ 20:15 #91ae4062

Imam je vec godinu ipo dana sve sam igrao na full osim crysis-a i gta 4. Sto se tice temperature moja je hladna kao spricer:)) super je doduse sa redizajniranim kulerom temparatura mi ne prelazi 30 stepeni a u igrama je oko 45.:)) +:super graficka

zileee.-
10.07.2010. @ 03:27 #b2bb72aa

Ljudi kupujte ovo jos dok ima u pakomu kartica je bog jeste da ima 256 al uzeti 2 ovakve tj da ih stavis da rade u CrossFireX + rama uzmes jos ima da jede malu decu sabija karta...BOG je +:Najbolje ikada napravljeno -:Nikad me nije izadala

kidd
23.07.2010. @ 19:48 #1061a203

apsolutno je neisplativo uzimati ovakve dve za 140+ evra, kad postoji hd4850 za 100 evra.

Acko
10.08.2010. @ 01:34 #2f4018a7

Danas kupiti ovu graficku za nekih 40 eura i igradi sve igre na high Transformers War of Cybetron Najnoviji Princ of Persia i bilo koja druga isti tako StarCraft 2 Sve na Higt,Jebote gde ces dalje,poneki put se zapitam zasto bacati pare na jake masine kad se mioze sve i sa manje samo treba molo pogledati ja na primer imam vec tri godina ovu konfiguraciju i Pici i dalje Dual Core e2160,2GB ram Kongston na 800Mhz Msi Radeon 3850 256mb, pa vi vidite i ovo je jaka komnfiguracija sve radi Brzo zar ner mislite tako. +:Najbolja Graficka ikad uradjena

Pa..
29.11.2010. @ 21:46 #1238346d

Pa i ne mislimo tako.. Mislim, mozes da igras sve na high ako prikacis na ekran od mobilnog.. 320x240. Ja sa 6870 pa se kartica preznoji

XXX
30.11.2010. @ 05:21 #c5d2d87f

I onda naidjes na Kane &Lynch Dead Man i kartica umre na medium detaljima 1024 rezolucija. Gde to moze sve na high.

aaa
17.07.2012. @ 19:46 #36ffed53

ima li ova graficka integrisan hdmi sistem tj. moze li da se sa vga to hdmi prikljuckom poveze na nove HD televizore ??

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan