Apsolutni best buy ove godine sto se tiče harvera uopšte,skandalozno niska cena za performanse više srednje klase,živo me zanima kako Nvidia planira da parira cenama 4800 serije!!!Istina je da se kartica dosta greje pri radu,i troši puno ali i sa tim u vidu nema konkurenciju u cenovnom rangu do 200 evra,sve preporuke!!! +:Odnos cena/performanse!!! -:Dosta se greje,veliki potrošač!!!
Nema bolje graficke na trzistu, na nivou 9800GTX+ kartica... Kartica nije visa srednja klasa, vec je duboko u visokim klasama sa GTX 280 i 260. Kartica ne trosi puno kao sto kaze Deja izolite vidite www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-4850,1957-20.html . Katrica kosta oko 150-160e, ovaj model je malo skuplji zbog 1GB memorije koje ne dodaju nesto performansama graficke. Best Buy Ever! +:Cena, performanse, cena/performanse, performanse/W, sve odlicno
Mislio sam na potrošnju u stanju mirovanja,koja je veća nego kod 3800 serije,ali nije ni bitno,kartica je MAMA!!!
E sad 4850 i 8800gt to su kartice ko se igra na rezoluciji do 1280x1024 ove dve akrtice rade na toj rezoluciji perfektno i radice jos sigurno godinu dana,a ko ima veci monitor nista bez 4870 ili 260gtx,280gtx znaci uzeli vi 8800gt ili 4850 na rez 1280x1024 razliku necete primetiti samo na veci monitor sve je to 2,3 fpsa gore dole tako da ne gresite ni sa 8800 gt a sad ce i 9800gt isto sve ko 8800gt tako da bice izbora a cene ce biti tu negde oko 130 do 160 evra inace ja imam 8800gt gainward gs ubica. +:dobra nema greske -:grejanje
dusane, ne znam kako mozesh da poredish 8800GT sa 4850? Da si uporedio 3870 sa 8800GT pa da te razumem. 4850 sam imao prilike da testiram na PES 2008 i to na 1680x1050 sa max detaljima. Kad sam video kako lagano radi, imao sam utisak da moze da pokrene josh jedan takav fudbal (shto verovatno i moze). Da ne govorimo o AA I AF gde je ati no1 trenutno na trzishtu. Probacjemo ovih dana i crysis ali mogu da garantujem da cje samleti igru kao i fudbal, poz
Pa mogu da poredim 4850 i 8800gt zato jer sam obe probo i isto rade na 1280x1024 zavisi od igre ,a uglavnom isto rade posto se bavim tim stvarima znam
probao sam i crysis, ova kartica dere :))) Dusane nemoj vishe uporedjivati, blatish celu ati kompaniju svaki put kad je uporedish sa zastarelom 8800gt kartom. FPS je 20-30% vecji u svim igrama, pogotovu kad se ukljuchi AA I AF. Respekt za 8800gt ali ovoj karti je pravi rival 9800gtx.
Grafa je stvarno super! Pojela je za dorucak moju staru XFX 8800GT XXX sve preporuke :) +:Performance
Ne ova kartica po pravilu treba da radi bolje na rezolucijama visim od 1280x1024 jer ima Kapacitet od 1GB, ti kada stavis ovu i 8800GT na 1280 neces dobiti osetnu rezliku u frejmovima, ali zato ces dobiti na rezolucijama od 1600 i 1920, monitori od 22" i 24". Ako zelite da igrate na rezoluciji 1280 best buy vam je 9800GT, ne treba vam jace jer jednostavno nemate monitor za takvo nesto. Slobodno pogledajte po svim forumima, ova kartica se NE preporucuje ljudima sa monitorima manjim od 19", pogotovo jer ima 1gb, a i obicna 4850 od 512 ima slicne preporuke. Nadam se da sam pomogao nekim ljudima :) Pozz od Marka +:Perfomanse, Brzina
Ne ova kartica po pravilu treba da radi bolje na rezolucijama visim od 1280x1024 jer ima Kapacitet od 1GB, ti kada stavis ovu i 8800GT na 1280 neces dobiti osetnu rezliku u frejmovima, ali zato ces dobiti na rezolucijama od 1600 i 1920, monitori od 22" i 24". Ako zelite da igrate na rezoluciji 1280 best buy vam je 9800GT, ne treba vam jace jer jednostavno nemate monitor za takvo nesto. Slobodno pogledajte po svim forumima, ova kartica se NE preporucuje ljudima sa monitorima manjim od 19", pogotovo jer ima 1gb, a i obicna 4850 od 512 ima slicne preporuke. Nadam se da sam pomogao nekim ljudima :) Pozz od Marka +:Perfomanse, Brzina
isprobao sam ovo cudo na 22" crysis i ako se sve stavi na high sa e8500 ponekada tj u vecim okrsajima ce da secne ali jedva primetno tako da sve preporuke a ova s 1gb verujem da moze da "tera"crysis bez ikakvog "stucanja" ... za 24" je vec 4870 preporuka ... a vi sto pricate o manjim monitorima od 19" il ne daj boze 17" verujte da je to u svetu vec prevazidjeno tj i slabije karte poput 9600gt to mogu bez problema ... ko jos kupuje "tolipacne" monitore kad i u nasoj bogatoj srbiji 22" kosta ispod 200e :) +:ko sto je do skora bio 8800gt best buy sada je to 4850 ...
kako bi ovo radilo u paru sa monitorem Samsung T240,doumim se izmedju ove karte i GeForce 9800 GT 1 GB,pc sluzi samo za igranje igrica,pa bih da se karta manje greje a daje ok kvalitet
4850 je bolji nekih 15-20% od GF9800...mada je 4870 prava mera za 24"
koliko je minimum napajanje da radi ova kartiva dobro, kazu 600w, jel to istina
Zavisi od ostatka računara. Najčešče je dovoljno i neko poznato od 420, 430 W.
ova ili gts 250 1gb ? treba mi iskljucivo za igranje na monitoru 23" 1080p full hd ...koju uzeti molim brz odgovor :)
Za eee, jaca ti je ova karitica, mada bi ti ona radila posao, ali je ova isplativija.
Da li je ova graficka dovoljno dobra da tera gta4 na max 1280x1024, i koje napajanje za nju+athlon x4 620 i 4gb ram, ali da radi bez problema? +:pitanje -:pitanje
Na toj rezoluciji ćeš moći da igraš sve igrice na very high sa ovom grafikom, što se napajanja tiče neko od 400-500W, imaš chieftec povoljna a kvalitetna napajanja i oko 50e su, primer http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-gps-550ab-a-550w/compcomppowersupply/48/75
Hvala Mirko, znaci sigurno radi bez problema. Ja sam razmisljao da uzmem Cooler Master Elite 550w, i da li bi sa tim bilo dovoljno snage za ovu konfiguraciju?
Više nego dovoljno, preporučeno je 450W, radila bi sigurno i na 400W, ali je uvek bolje uzeti malo jače napajanje. Ako uzimaš kućište sa napajanjem koje si naveo, odradio si odličan posao, pošto po ceni vidim da je odlična kupovina!
Koja je najbolja graficka za igranje na 12801024 17 inch monitor??? Treba mi da tera GTA 4 sve na max 12801024? Hvala +:pitanje -:pitanje
mislim da ova grafa ima HDMI izlaz,HDCP, tv tjuner i HDTV out. U cenovniku QBIT COMPUTER CENTRA pise da sve to ima. I da pise da ima 4x DVI (1 HDCP), 1 d-sub i ostalo navedeno gore...Koliko ja znam moze bez problema da tera sve igre na max na velikim monitorima 23",24" i u FULL HD rezoluciji ispravite me ako gresim nisam bas siguran. Mada kartica je super i ja je kupujem pozz...
Ova grafička nema HDMI, proverio sam na oficijalnom sajtu, ima ali preko dodatnog konektora DVI-HDMI.
Pricamo bajke i price ali niko da objasni sta je zaista vrlo vazno i potrebno. Svi ste se uvatili za graficku pa to ti je...jeli neko od vas radi u servisu ??! ili mozda prcitao u screenfanu ??! Momci bavim se ovim vec 15-tak godina i sve sam trendove preslusao po sto puta...tako da skratim pricu drustvo moje, najvaznije nam je OS ! u 92% windows, ee sad KOJI ?! pa od XP-a 32bitnog, nema nista..znaci on otpada, ko je pametan zaobisao je vistu, a sad nam ostaje 64bitni XP i windows 7 32bit/64bit..o linuxu nebi sada jer nije zahvalno pricati o njemu, (ko razume , shvatice) da pocnem ; prvo XP 64bitni, za njega NEPOSTOJI DX10 !! prijavi on da to instalirao ali u kernelu nema o tome ni x-a ni directa..tako da te vase graficke rade na leru sve vreme dok vi mislite da su u fullu..znaci DX9c neda nikom svoje mesto i to je kraj...dalje; 7-ca je vec nesto sasvim drugo, od samog izbora (64bit/32bit) vi sebi dajete doznanja za cega vam racunar sluzi, pa sad ako kuckate u wordu ili igrate igre, svesni ste sta vam treba..na 32 bitnoj 7-ci nema DX10 pa ni DX10.1 a ni DX11..samo na 64 bitnoj..ee sad smo tu kod vas i vasih grafickih akceleratora..veliki problem, ali veliki problem je sto nVidiji za bar 20-30% u nekim slucajevima i vise od toga placamo vecu cenu u odnosu na ATI-ja gde je ulozeni novac jednak kvalitetu...pa je zakljucak da bez obzira sta izaberete od njih svaka kartica preko deset hiljada uglavnog zadovoljava potrebe nekog igraca pod uslovom da ostatak hardvera ima smisla..za kraj, Dusane ako oni mogu da trce zmureci i njihove kartice rade isto na crt-u i TFT-u svaka im cast...voleo bih da mi kazu gde da kupim takve monitore..trebaju mi !...Pozzz! +:logika deco..logika !! -:moje vreme provedeno sve to testirajuci..
Kao što možete videti iz minusa, prilikom igranja zahtevnijih igara računar se samo - restartuje. Imam P5Q ploču, 4 gb rama, E8500 procesor, napajanje 450w, i ne vredi. reinstalirao sam računar više puta, apdejtovao najnovije drajvere, ali džaba. gledao sam svugde i - ništa. Valjda jedna od onih... "xebi ga" stvari. Inače je ok. Dok ne restartuje. -:stalan restart pri opterećenju
Znam da nije mesto za ovo pitanje i da sam pogresio firmu ali mozda neko moze da mi pomogne! Imam gainward 4850 gs i imam problema sa tv out-om! Ne mogu da povesem racunar i tv! Ako neko mozda zna resenje bilo bi mi drago da mi objasni! Hvala unapred!
Za Silverga, probaj da promenis napajanje. Moguce je da ne mzoe da izdrzi. Znam da 450w zvuci mnogo al u zadnje vreme sam imao prilike da vidim da u dosta slucajeva napajanje nije u stanju da izdrzi. Ova kartica je ipak prilican potrosac. A ako i tad nece, onda jbg. Ukoliko se post ponavlja sorry, al nesto se net baguje skroz.
Šta Dalibor predlaže -a i ostali -za grafičku koju moram da menjam: Neigram nešto posebno igrice ali ako bih već kupovao kupio bih grafičku sa kojom bi ----mogao da igram u 1920 X1080 ful HD rezoluciji i monitor mi je 24 incha a komponente su: CPU SAM3 AMD X4 Phenom II 925 2,8Ghz/8MB 64 bit B Kingston DIMM DDR2, 2GB 800Mhz CL6 ploča MB SAM2+Nf720d Gigabyte GA-M720-US3 32-bit OS windows 7 ultimate mislim da mi je 400W napajanje
Zavisi od keša naravno, ako nemaš mnogo para za bacanje onda je najbolja 5770, ako imaš veći budžet 5850. Ako uzimaš 5850 moraćeš i jače napajanje, ne ispod 500W firmiranog, čak i ako 5770 uzmeš a nije ti 400W firmiranog, moraćeš da ga menjaš. +:Za Milana_Silnog
Menjaj napajanje.I meni se to desavalo sa mojom GTS250 imao sam 450w,sada sa 550w sljaka samo tako ;) :) +:Za Silverberga