logo
Deja

Asus Radeon HD 4850 1GB GDDR3 EAH4850/HTDI/1G

01.08.2008. @ 22:01   #Komentar #Grafička karta #Asus

Apsolutni best buy ove godine sto se tiče harvera uopšte,skandalozno niska cena za performanse više srednje klase,živo me zanima kako Nvidia planira da parira cenama 4800 serije!!!Istina je da se kartica dosta greje pri radu,i troši puno ali i sa tim u vidu nema konkurenciju u cenovnom rangu do 200 evra,sve preporuke!!! +:Odnos cena/performanse!!! -:Dosta se greje,veliki potrošač!!!

30 komentara

Marco
05.08.2008. @ 11:08 #9ff5651b

Nema bolje graficke na trzistu, na nivou 9800GTX+ kartica... Kartica nije visa srednja klasa, vec je duboko u visokim klasama sa GTX 280 i 260. Kartica ne trosi puno kao sto kaze Deja izolite vidite www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-4850,1957-20.html . Katrica kosta oko 150-160e, ovaj model je malo skuplji zbog 1GB memorije koje ne dodaju nesto performansama graficke. Best Buy Ever! +:Cena, performanse, cena/performanse, performanse/W, sve odlicno

Deja
05.08.2008. @ 23:49 #84a9ebf5

Mislio sam na potrošnju u stanju mirovanja,koja je veća nego kod 3800 serije,ali nije ni bitno,kartica je MAMA!!!

Dusan
10.08.2008. @ 18:43 #698553d7

E sad 4850 i 8800gt to su kartice ko se igra na rezoluciji do 1280x1024 ove dve akrtice rade na toj rezoluciji perfektno i radice jos sigurno godinu dana,a ko ima veci monitor nista bez 4870 ili 260gtx,280gtx znaci uzeli vi 8800gt ili 4850 na rez 1280x1024 razliku necete primetiti samo na veci monitor sve je to 2,3 fpsa gore dole tako da ne gresite ni sa 8800 gt a sad ce i 9800gt isto sve ko 8800gt tako da bice izbora a cene ce biti tu negde oko 130 do 160 evra inace ja imam 8800gt gainward gs ubica. +:dobra nema greske -:grejanje

shein
11.08.2008. @ 11:44 #63341d12

dusane, ne znam kako mozesh da poredish 8800GT sa 4850? Da si uporedio 3870 sa 8800GT pa da te razumem. 4850 sam imao prilike da testiram na PES 2008 i to na 1680x1050 sa max detaljima. Kad sam video kako lagano radi, imao sam utisak da moze da pokrene josh jedan takav fudbal (shto verovatno i moze). Da ne govorimo o AA I AF gde je ati no1 trenutno na trzishtu. Probacjemo ovih dana i crysis ali mogu da garantujem da cje samleti igru kao i fudbal, poz

dule
11.08.2008. @ 14:49 #657badf9

Pa mogu da poredim 4850 i 8800gt zato jer sam obe probo i isto rade na 1280x1024 zavisi od igre ,a uglavnom isto rade posto se bavim tim stvarima znam

shein
14.08.2008. @ 13:04 #6c0f2a24

probao sam i crysis, ova kartica dere :))) Dusane nemoj vishe uporedjivati, blatish celu ati kompaniju svaki put kad je uporedish sa zastarelom 8800gt kartom. FPS je 20-30% vecji u svim igrama, pogotovu kad se ukljuchi AA I AF. Respekt za 8800gt ali ovoj karti je pravi rival 9800gtx.

Undying
28.08.2008. @ 14:34 #6d40f183

Grafa je stvarno super! Pojela je za dorucak moju staru XFX 8800GT XXX sve preporuke :) +:Performance

Markoni
29.10.2008. @ 18:46 #7615ca43

Ne ova kartica po pravilu treba da radi bolje na rezolucijama visim od 1280x1024 jer ima Kapacitet od 1GB, ti kada stavis ovu i 8800GT na 1280 neces dobiti osetnu rezliku u frejmovima, ali zato ces dobiti na rezolucijama od 1600 i 1920, monitori od 22" i 24". Ako zelite da igrate na rezoluciji 1280 best buy vam je 9800GT, ne treba vam jace jer jednostavno nemate monitor za takvo nesto. Slobodno pogledajte po svim forumima, ova kartica se NE preporucuje ljudima sa monitorima manjim od 19", pogotovo jer ima 1gb, a i obicna 4850 od 512 ima slicne preporuke. Nadam se da sam pomogao nekim ljudima :) Pozz od Marka +:Perfomanse, Brzina

Markoni
29.10.2008. @ 19:12 #fcf61d87

Ne ova kartica po pravilu treba da radi bolje na rezolucijama visim od 1280x1024 jer ima Kapacitet od 1GB, ti kada stavis ovu i 8800GT na 1280 neces dobiti osetnu rezliku u frejmovima, ali zato ces dobiti na rezolucijama od 1600 i 1920, monitori od 22" i 24". Ako zelite da igrate na rezoluciji 1280 best buy vam je 9800GT, ne treba vam jace jer jednostavno nemate monitor za takvo nesto. Slobodno pogledajte po svim forumima, ova kartica se NE preporucuje ljudima sa monitorima manjim od 19", pogotovo jer ima 1gb, a i obicna 4850 od 512 ima slicne preporuke. Nadam se da sam pomogao nekim ljudima :) Pozz od Marka +:Perfomanse, Brzina

o5ja
04.11.2008. @ 01:41 #c95b570b

isprobao sam ovo cudo na 22" crysis i ako se sve stavi na high sa e8500 ponekada tj u vecim okrsajima ce da secne ali jedva primetno tako da sve preporuke a ova s 1gb verujem da moze da "tera"crysis bez ikakvog "stucanja" ... za 24" je vec 4870 preporuka ... a vi sto pricate o manjim monitorima od 19" il ne daj boze 17" verujte da je to u svetu vec prevazidjeno tj i slabije karte poput 9600gt to mogu bez problema ... ko jos kupuje "tolipacne" monitore kad i u nasoj bogatoj srbiji 22" kosta ispod 200e :) +:ko sto je do skora bio 8800gt best buy sada je to 4850 ...

Deki
24.11.2008. @ 13:17 #eddef42f

kako bi ovo radilo u paru sa monitorem Samsung T240,doumim se izmedju ove karte i GeForce 9800 GT 1 GB,pc sluzi samo za igranje igrica,pa bih da se karta manje greje a daje ok kvalitet

alexa
07.01.2009. @ 14:39 #cc41653b

4850 je bolji nekih 15-20% od GF9800...mada je 4870 prava mera za 24"

marko
16.01.2009. @ 23:18 #2c05bd23

koliko je minimum napajanje da radi ova kartiva dobro, kazu 600w, jel to istina

Reader
13.09.2009. @ 02:01 #cdd2fe1f

Zavisi od ostatka računara. Najčešče je dovoljno i neko poznato od 420, 430 W.

eee
28.09.2009. @ 17:45 #6b34f361

ova ili gts 250 1gb ? treba mi iskljucivo za igranje na monitoru 23" 1080p full hd ...koju uzeti molim brz odgovor :)

Marko
29.09.2009. @ 10:29 #64a64c0c

Za eee, jaca ti je ova karitica, mada bi ti ona radila posao, ali je ova isplativija.

Aleksandar
19.10.2009. @ 20:36 #80c64fa2

Da li je ova graficka dovoljno dobra da tera gta4 na max 1280x1024, i koje napajanje za nju+athlon x4 620 i 4gb ram, ali da radi bez problema? +:pitanje -:pitanje

Mirko
20.10.2009. @ 10:42 #be485fbb

Na toj rezoluciji ćeš moći da igraš sve igrice na very high sa ovom grafikom, što se napajanja tiče neko od 400-500W, imaš chieftec povoljna a kvalitetna napajanja i oko 50e su, primer http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-gps-550ab-a-550w/compcomppowersupply/48/75

Aleksandar
20.10.2009. @ 12:16 #75636d45

Hvala Mirko, znaci sigurno radi bez problema. Ja sam razmisljao da uzmem Cooler Master Elite 550w, i da li bi sa tim bilo dovoljno snage za ovu konfiguraciju?

Mirko
20.10.2009. @ 12:56 #1a315a5f

Više nego dovoljno, preporučeno je 450W, radila bi sigurno i na 400W, ali je uvek bolje uzeti malo jače napajanje. Ako uzimaš kućište sa napajanjem koje si naveo, odradio si odličan posao, pošto po ceni vidim da je odlična kupovina!

Aleksandar
02.11.2009. @ 15:12 #56e9f8a7

Koja je najbolja graficka za igranje na 12801024 17 inch monitor??? Treba mi da tera GTA 4 sve na max 12801024? Hvala +:pitanje -:pitanje

cvele
17.11.2009. @ 14:16 #3a867c0b

mislim da ova grafa ima HDMI izlaz,HDCP, tv tjuner i HDTV out. U cenovniku QBIT COMPUTER CENTRA pise da sve to ima. I da pise da ima 4x DVI (1 HDCP), 1 d-sub i ostalo navedeno gore...Koliko ja znam moze bez problema da tera sve igre na max na velikim monitorima 23",24" i u FULL HD rezoluciji ispravite me ako gresim nisam bas siguran. Mada kartica je super i ja je kupujem pozz...

Nikola
17.11.2009. @ 15:34 #4ff0770b

Ova grafička nema HDMI, proverio sam na oficijalnom sajtu, ima ali preko dodatnog konektora DVI-HDMI.

Dalibor
28.12.2009. @ 12:08 #8b6b6f73

Pricamo bajke i price ali niko da objasni sta je zaista vrlo vazno i potrebno. Svi ste se uvatili za graficku pa to ti je...jeli neko od vas radi u servisu ??! ili mozda prcitao u screenfanu ??! Momci bavim se ovim vec 15-tak godina i sve sam trendove preslusao po sto puta...tako da skratim pricu drustvo moje, najvaznije nam je OS ! u 92% windows, ee sad KOJI ?! pa od XP-a 32bitnog, nema nista..znaci on otpada, ko je pametan zaobisao je vistu, a sad nam ostaje 64bitni XP i windows 7 32bit/64bit..o linuxu nebi sada jer nije zahvalno pricati o njemu, (ko razume , shvatice) da pocnem ; prvo XP 64bitni, za njega NEPOSTOJI DX10 !! prijavi on da to instalirao ali u kernelu nema o tome ni x-a ni directa..tako da te vase graficke rade na leru sve vreme dok vi mislite da su u fullu..znaci DX9c neda nikom svoje mesto i to je kraj...dalje; 7-ca je vec nesto sasvim drugo, od samog izbora (64bit/32bit) vi sebi dajete doznanja za cega vam racunar sluzi, pa sad ako kuckate u wordu ili igrate igre, svesni ste sta vam treba..na 32 bitnoj 7-ci nema DX10 pa ni DX10.1 a ni DX11..samo na 64 bitnoj..ee sad smo tu kod vas i vasih grafickih akceleratora..veliki problem, ali veliki problem je sto nVidiji za bar 20-30% u nekim slucajevima i vise od toga placamo vecu cenu u odnosu na ATI-ja gde je ulozeni novac jednak kvalitetu...pa je zakljucak da bez obzira sta izaberete od njih svaka kartica preko deset hiljada uglavnog zadovoljava potrebe nekog igraca pod uslovom da ostatak hardvera ima smisla..za kraj, Dusane ako oni mogu da trce zmureci i njihove kartice rade isto na crt-u i TFT-u svaka im cast...voleo bih da mi kazu gde da kupim takve monitore..trebaju mi !...Pozzz! +:logika deco..logika !! -:moje vreme provedeno sve to testirajuci..

Silverg
28.12.2009. @ 21:53 #4f6a3d86

Kao što možete videti iz minusa, prilikom igranja zahtevnijih igara računar se samo - restartuje. Imam P5Q ploču, 4 gb rama, E8500 procesor, napajanje 450w, i ne vredi. reinstalirao sam računar više puta, apdejtovao najnovije drajvere, ali džaba. gledao sam svugde i - ništa. Valjda jedna od onih... "xebi ga" stvari. Inače je ok. Dok ne restartuje. -:stalan restart pri opterećenju

kujo
31.12.2009. @ 00:04 #8a7ca455

Znam da nije mesto za ovo pitanje i da sam pogresio firmu ali mozda neko moze da mi pomogne! Imam gainward 4850 gs i imam problema sa tv out-om! Ne mogu da povesem racunar i tv! Ako neko mozda zna resenje bilo bi mi drago da mi objasni! Hvala unapred!

aasd
06.02.2010. @ 16:43 #a2d5a261

Za Silverga, probaj da promenis napajanje. Moguce je da ne mzoe da izdrzi. Znam da 450w zvuci mnogo al u zadnje vreme sam imao prilike da vidim da u dosta slucajeva napajanje nije u stanju da izdrzi. Ova kartica je ipak prilican potrosac. A ako i tad nece, onda jbg. Ukoliko se post ponavlja sorry, al nesto se net baguje skroz.

Milan_Silni
24.03.2010. @ 17:04 #41003d64

Šta Dalibor predlaže -a i ostali -za grafičku koju moram da menjam: Neigram nešto posebno igrice ali ako bih već kupovao kupio bih grafičku sa kojom bi ----mogao da igram u 1920 X1080 ful HD rezoluciji i monitor mi je 24 incha a komponente su: CPU SAM3 AMD X4 Phenom II 925 2,8Ghz/8MB 64 bit B Kingston DIMM DDR2, 2GB 800Mhz CL6 ploča MB SAM2+Nf720d Gigabyte GA-M720-US3 32-bit OS windows 7 ultimate mislim da mi je 400W napajanje

Darko
25.03.2010. @ 11:07 #a8249236

Zavisi od keša naravno, ako nemaš mnogo para za bacanje onda je najbolja 5770, ako imaš veći budžet 5850. Ako uzimaš 5850 moraćeš i jače napajanje, ne ispod 500W firmiranog, čak i ako 5770 uzmeš a nije ti 400W firmiranog, moraćeš da ga menjaš. +:Za Milana_Silnog

Laki
04.09.2010. @ 16:17 #eec35581

Menjaj napajanje.I meni se to desavalo sa mojom GTS250 imao sam 450w,sada sa 550w sljaka samo tako ;) :) +:Za Silverberga

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan