logo
Deja

Asus Radeon HD 4870 512MB GDDR5 EAH4870/HTDI/512M

01.08.2008. @ 22:16   #Komentar #Grafička karta #Asus

Po performansama je izmedju GTX280 i GTX260,a cene znate sami,tako da tu nema šta da se priča,sve je jasno!!!Hladjenje je bolje rešeno nego na 4850,jedino sto bilo bolje da ima 1GB memorije,ali će vremenom doći i takvi modeli,dobar izbor za gejmere!!! +:Odnos cena/performanse,DDR5 memorija!!!!

20 komentara

Srboljub
16.08.2008. @ 21:46 #2043eb7b

Graficka kartica jeste da nema 1Gb memorije kao neke i da nije 512 bitna.Ali ima DDR5 Memoriju koju nema jos niko, koja rastura,a o njenoj brzini i da negovorim!!! Neke kartice sa mnogo vecom cenom kao sto je Asus ENGTX280 TOP/HTDP/1G 1024MB DDR3 moja prethodna kartica koja se grejala kao luda i naravno crkla je nakon 4 meseca a platio sam je 38.645,00. Sto znaci X280 nemoze da joj prismrdi pogotovo u gejmer varijanti gde se oseti snazna DDR5 memorija koja nadohnadjuje i tih famoznhi 1Gb sto je njem predhodnik imao.Sto bi nas narod rekao NIJE SVE DOBRO STO JE SKUPO.A kako bi radila u krosu necu ni da zamisljam odma mi se dize dlaka na glavi. Kupite i uveritese nesto neverovatno da je nisam kupio nebi nikome verovao.Neznam sta da vam kazem PREZADOVOLJAN SAM!!

Milorad
17.08.2008. @ 20:40 #3994b892

Ja imam ovu karticu nekih dvadesetak dana. Cim sam je uzeo oprobao sam je na krajsisu da vidim kako se ponasa pri opterecenju. Ubacio sam uredjaj za merenje toplote na uredjaima. Nakon 3 sata efektivne igre temperatura kartice iznosila je oko 57 C. sto je vise nego dobro. Mislim da je hladjenje reseno mnogo bolje nego na skupljim karticama. U igrici po difoltu mi je dao rezoluciju 1280x1024 i konbinaciju od 8 high i svega 3 medium. Dok je na kartici kod mog kuma XFX 9800 GX2 1GB DDR3 600MHz, 1024MB, GDDR3, PCI Expres koja kosta oko 450 E tenperatura kartice iznosila oko 85 C posle sat vremena igre. I ima mnogo manji takt oko 2000 Mhz dok ASUS EAH4870 ima 3600 Mhz sto je jako bitno u gejmer varijanti pa cak i od same memorije karice. U krajsisu kad tera XFX kartica po difoltu je 1280x1024 rezolucija, 4 high 5 medium i 2 low. sto je daleko ispod asusove.I ja se slazem sa predhodnim komentarom da je DDR5 memorija nadohnadila sve nedostatke i sto je jos bitnije mislim da je ovo kartica na duge staze. Mislim da je asus sa ovom karticom napravio dobar udarac ostalim proizvodjacima. MSI EAH4870/HTDI/512M 512MB DDR5 je ista samo sto je kvalitet mnogo losiji i laksa je kartica. Kao da su koristili losiji materijal pri izradi. Zato ako je uzimate kupite samo Asusovu. Toliko od mene. Odo da igram!!! +:Bruka brza -:Zasad ih nema

Mane
21.08.2008. @ 20:18 #6900d9f3

E ljudi ova kartica nije normalna Assasin po difoltu daje u ekstra fulu!!! DDR5 memorija je nesto neopisivo.Da mi je neko rekao da memorija novije generacije kao sto ima ova moze da pokopa ostale kartice koje imaju mnogo vecu memoriju od nje.Nesto neverovatno +:Ovo nema nigde

Jovan
23.08.2008. @ 22:02 #c9b3bdd4

Fantasticna graficka. Slazem da je hladjenje reseno fantasticno, o memoriji nema potrebe nista govoriti fantasticno je brza! Odnos cena performanse svakako ide nama u korist jer u poredjenu na ostale graficke za relativno male pare dobijate fantastiku. Imam samo jedno pitanje, jel izasla kod nas X2 verzija i gde ima da se kupi ako jeste, cuo sam da je cena oko 450e sto je opet manje od GTX 280 a grafa ima 2x 1GB GDDR5 memorije... +:GDDR5, Cena, performanse -:za sad nema...

neon
12.09.2008. @ 13:59 #73b7fb2f

nije jos izasla ×2 ali uskoro bi trebalo mada ja mislim da ti je i jedna ova dovoljna sem ako ne renderujes ili radis u flash-u,i opet ti je ova dovoljna.......

neon
15.09.2008. @ 21:23 #2b6e7168

mali info za ne upucene ako im bude znacilo 4870 asus D5 je novija verzija istog asus modela hd samo sa crvenim oklopom,razlika je sto d 5 ima bolje hladjenje navodno,i nema oklop a i naponske jedinice su poboljsane za laksi i bolji overclock inace sve ostalo radni taktovi su identicni

pazi
18.09.2008. @ 13:30 #20e5242c

ja imam asus 4870 koja uopste nema oklop vec ooogromni ventilator :) i uopste ne lici na ovu na slici. ventilator se bas cuje. inace na kutiji pise da je napajanje 550wati minimum.

pazi
18.09.2008. @ 14:46 #0a406650

ja imam asus 4870 koja uopste nema oklop vec ooogromni ventilator :) i uopste ne lici na ovu na slici. ventilator se bas cuje. inace na kutiji pise da je napajanje 550wati minimum.

neon
18.09.2008. @ 20:33 #baa7f0bf

imas 4870 ali kao sto sam napisao to je model D5 i noviji je od HD 4870 kako im vec oznaka ide,razliku sam napisao sta je,cuti i vozi je,ja sam licno ljubitelj ovih oklopljenih ali one se nisu mnogo pojavljivale kod nas........inace performanse su im iste

Borko
10.10.2008. @ 00:22 #92d21664

Ja sam kupio tu karticu x2 U Bp Computers-u u N.Sadu, tel. 021/4790-700 Platio sam je negde oko 32000 hiljade. Ili idi na njihov sajt http://www.bpcomp.co.yu/site/. Kartica je ekstra. Igrao sam Crysis Warhead po difoltu mi je dao sve Entuzijast. I ni malo nekoci. Dodusem imam 4Gb memorije 1600Mhz Kingston HiperX DDR3 mem. Mozda zato nije koci pri igri. Doduse malo je toplija nego sto bi smelo u leru je negde oko 60 C ,a pri igranju oko 75,78 C. Ali pravo je cudo od kartice. Po bendzmarkovom testu niko nemoze da joj prismrdi pa ni asusova X280TOP. Kad sam je kupio oprobao sam je na 3D marku i natukao sam famoznih 12000 bodova od graficke + procesor. +:Gigabyte GV-R4870X2 2GB DDR5 -:NEMA MANE

neon
17.10.2008. @ 20:15 #dfb10c8c

ja sam je stavio na rampage formulu,eh sada je pitanje sta ko voli,meni je super,vazno ti je da podrzava crossfire ako ces ih duplirati kasnije,moja preporuka je ova ploca koju ja imam skuplja jeste ali je veooooma bogata opcijama a ja nisam gamer pa sam odusevljen njom...............

Bojan
17.10.2008. @ 21:16 #0dbd086d

Izvini,ali zaboravio sam da napomenem da mi je potrebna za AMD platformu AM2+

neon
20.10.2008. @ 19:52 #a5a91f1d

pa neku gigabyte od serije platinum ili kako im vec oznake idu ja sam licno fan intela pa nisam dovoljno kompetentan za amd platforme.............

Bojan
21.10.2008. @ 20:29 #683ba53d

Cuo sam da neke ploce ne podrzavaju ovu karticu,pa ne bih hteo da dodje do problema sa sistemom. Neku plocu iz Vaseg iskustva gde dobro radi - bez problema .

Marko
22.10.2008. @ 21:39 #98c0b7de

Imam ovu karticu vec 3 nedelje i odusevljen sam njom. Za pare koje date dobijete mnooogo vise. Ova kartica je bolja od GeForce 9800 u svim varijantama, u 90% benchmarkova je bolja od x260 a u vecini testova je ravnopravna sa x280. Ovu karticu imam na masini sa 4GB 800 MHz DDR2 RAM, Intel Q6600 i ASUS Maximus II Formula. 1) Crysis: rezolucija 1280x1024, sve High - glatko, nema stucanja 2) Crysis Warhead: rezolucija 1280x1024, 2 stavke High, ostalo Enthusiast - glatko, stucnulo samo kad se ucita nov nivo 3) Assassin's Creed: rezolucija 1280x1024 sve Max - sve vreme glatko E sad, problem je zagravanje kartice, koje ide pod optrecenjem i do 75'C, ali ova kartica je sama po sebi dizajnirana da moze da istrpi izuzetno visoke temperature, nasao sam negde i do 100'C! Ja nemam problem sa hladjenjem jer imam tri ventilatora od 120mm i jedan od 200mm, ali je ovo problem za ljude koji nemaju dobru ventilaciju u kucistu. I jos nesto, kuler je bucan, ne preterano kao npr. BOX kuler od Pentium 4, ali svakako nije medju tisima. To je to, ko ima para, zelje da igra igrice onako kako su zamisljene da izgledaju, treba definitivno da kupi ovu zver od kartice. +:Neverovatan odnos cena/performanse, bolje od svega od nVidie -:zagrevanje, bucan ventilator

Ivan
27.10.2008. @ 00:11 #308818f2

DDR5 memorija je super stvar na ovoj kartici i zahvaljujući tome sve najnovije igre,a i one koje dolaze radiće besprekorno,jer DDR5 još nije postao standard,što daje veliki prostor iskorišćenja kartice.Što neko reče,radiće na svim igrama koje budu pristizale u naredne dve godine.MEDJUTIM,koliko je ova kartica dobra za igre,toliko je neisplativa za bilo kakav 3d rendering gde je,pre svega potreban ogroman kapacitet,a i 256-bitni interfejs takodje nije za pohvalu.Dakle,igrači,ovo je prava prilika za vas... -:Samo 512MB

Marko
22.01.2010. @ 18:31 #ec4352fa

Jel ova graficka moze na svaku maticnu pc express?

Nikola
01.07.2010. @ 22:52 #08878538

imam ovu karticu i imam samo riječi havle za nju Crysis 1680x1050,max dx10,4xAA leti na 50fps

Dusan
17.08.2010. @ 10:32 #0114e631

Karticu posedujem vec godinu dana i prezadovoljan sam !Uparena je sa athlonom x4 635 OC 3.5 GHz i radi na LC POWER 550W v 2,2 !Sve igre rade na max podesavanjima sem Metroa 2033 koj mora da se malo spusti!Nisam zadovoljan procesorskim klokom jer u igrama puca ako je vise od 800Mhz!Trenutna zamena je 5770 SOC..pozzz -:Malo veca potrosnja i slab oc za procesor!

Djole
17.03.2011. @ 23:45 #257a8685

Čitao sam forume pre nego sam je kupio (2009) i pomislio da je to to. Međutim crkle su mi tri, jedna nakon godinu dana, druga nakon 2 meseca i treća je takođe trajala skoro godinu dana. Zašto se to dešava ja nemam pojma niti ljudi u servisu to znaju. Samo mi daju novu. Inače sva tri puta je crkao ventilator, ali zašto, to niko nezna. Dok je radila bio sam prezadovoljan. Sada mislim da kupim neku nVidiu. +:bila je dobra dok je radila -:tri su mi crkle

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan