logo
Djoka

Asus Radeon HD 5770 1GB GDDR5 EAH5770/2DIS/1GD5

10.12.2009. @ 04:14   #Komentar #Grafička karta #Asus

Test: http://www.techspot.com/review/209-ati-radeon-hd-5770/ fenomenalna grafika

41 komentara

MIlos
26.02.2010. @ 20:57 #65e11959

moze li se uporediti sa SAPPHIRE Radeon HD 5770 1GB GDDR5 hitno potreban odgovor koja je bolja

Mitar
01.03.2010. @ 10:45 #3f957631

Nema razlike, jedino se razlikuje sapphire vaporX, koja ima bolje hlađenje, manje se greje i tiša je u odnosu na ostale referentne modele, u rezultatima nema razlike.

Aleksandar
14.03.2010. @ 18:44 #c5ecba1d

Jeli vredi menjati xfx8800512 za ovu grafiku?

maks-rs
15.03.2010. @ 09:11 #8d4d3574

Best bay iz atijeve 5000 serije. Mete pod sa svim nvidiama do gts260.Hladna , tiha ,stabilna ,dobro podnosi OC. +:ulozeno/dobiveno -:nista znacajno

Mitar
15.03.2010. @ 13:08 #583eb3e5

Po meni ne vredi menjati, imam isto 8800GT, istraživao sam i razlika je oko 30% +:Za Aleksndra

Fiky
16.03.2010. @ 13:03 #524a690a

ne vredi menjati 8800gt sa ovo malo cudo???? ne bi bas rekao.....samo jedan jedini primer cu vam dati - 8800gt gddr3 - 5770 gddr5......sto znaci da danas bolju karticu moes izabrati samo ako ima bolju tehnologiju....ali jos i ovo 8800 gt kada je izasla bila je negde oko 230e(manje vise) a danas za te pare imas 5850 ili 4870x2 sto mnogo bolje. Moje licno misljenje je da za monitor 19" nema bolja graficka kartica....pozdrav +:i za mitra i za alexandra :) -:slabije je ima na lagerima

Mitar
16.03.2010. @ 15:17 #1366aa4c

Kao prvo ovo je trenitno best buy kartica, i ko treba tek da kupi novu karticu, nema šta da razmišlja, za 150e nema bolje, preporučio bih samo onu koja nije sa referentnim hladnjakom. Kao drugo, kao što rekoh, po meni se ne isplati preći sa 8800GT na 5770( imao sam sličnu dilemu kao Aleksandar i istraživao), za 30% bolje performanse ne vredi doplaćivati skoro 100e, kad budem prelazio preći ću na 5850, gde ću stvarno osetiti razliku. +:Za Fiky

Pera Stalker
29.04.2010. @ 00:12 #c3afaf6d

8800GT - 256bit 5770 - 128bita 8800 bolje podnosi igre na vecoj rezoluciji, dok je 5770 brza kod manjih rezolucija!!

Mitar
29.04.2010. @ 12:11 #d1fd875e

Nešto si ti pomešao, 5770 ima oko 40% bolje rezultate od 8800GT i u najvećim rezolucijama.

Daum
05.05.2010. @ 23:24 #73ee295e

@Pera stalker, ne lupetaj gluposti i zasmejavaj ljude jer je 8800GT sporija vise nego duplo od 5770. Kakvi sve klinci lupetaju ovde, strasno...

Mitar
06.05.2010. @ 11:07 #11ddd6b6

Nije duplo bolja, opet sam sad gledao testove, razlika je oko 40%.

alen
13.05.2010. @ 13:45 #213b65f8

ovaj gde je pitao Jeli vredi menjati xfx8800512 za ovu grafiku?NE,nevredi...brza je 8800gts 512 u svim testovima,plus se mnogo bolje klokuje...nema dileme...

Sale
13.05.2010. @ 15:52 #b6273312

Koje si ti testove gledao?! Ova kartica razbija gts250, koja je naslednik 9800GTX (koja je u stvari isti čip kao i 8800gts 512), u svakom testu minimum sa 30% razlike. Ova kartica je rame uz rame sa gtx260, a kamo li sa 8800gts 512! +:Za Alena

5770
14.06.2010. @ 20:31 #d9a3143e

Imam slicnu asus cucore i radi na 950/1600 za taj kes najbolja...

Zoo
19.06.2010. @ 22:37 #a233c10d

Razmisljam da kupim ovu kartu ali me brine tih 128 bita. Da li moze neko da me posavetuje u vezi toga. U cemu se oseti razlika izmedju 128 i 256? U kojim aplikacijama?

Nikola
25.06.2010. @ 21:06 #3434ec5d

u igramam najviše...ova grafa ti je u 100% slučajeva dovoljna za 1440x900 na maximumu i za 80% na 1680x1050..ako žeš maximum na 1680x1050 ne gine ti 5830/5850

ahah
16.07.2010. @ 23:09 #93642e98

moze

miljan
20.08.2010. @ 17:13 #dbc9b0e4

Da li je bolje uzeti ovu karticu ili5770 cucore

miljan
26.08.2010. @ 23:35 #0f7a47bb

Jedina razlika izmedju ove i cucore 5770 je sto ova podrzava eifinity a cucore ne koliko vidim.

Nikola
01.10.2010. @ 23:05 #e1202e15

Razmisljam da uzmem ovu grafiku samo ne znam za koji brend da se odlucim ! HELP !!

laki
08.10.2010. @ 14:18 #6c73bc80

brate odluka je jednostawna...uzmi ASUS a odma za njim je gigabyte,sapphire,XFX...

Marko
09.10.2010. @ 12:54 #ab97c7ec

Jel moze ova kartica na maticnu plocu Asus A8N-Sli DeLuxe ?

coa
11.10.2010. @ 21:20 #17d9b3a5

jeli bolja ova kartica ili nvidia geforce 9600gt?

!
19.10.2010. @ 21:45 #66928f55

Pa normalno da je ova (mnogo) bolja od 9600GT, dovoljno da bacis jedan pogled na karakteritike i da ti bude jasno... Ova je kartica novije generacije, ima 1GB GDDR5, DX11, 45nm, a 9600GT je karta stare generacije ima 512MB, DDR3, nema DX 11...

Bojan
16.11.2010. @ 02:06 #30fc0b2d

Ponosni sam vlasnik ove graficke karte vec evo 10 meseci. Sljaka kao sat i dalje, ne greje se mnogo, i sve igrice igram na high detaljima. Dakle WoW, DotA, GTA IV, Assasins creed 2, Crysis. Vrlo je bitno da pored nje imate Windows 7, 4gb rama, i procesor koji ce sve to uspeti da podrzi (ja imam phenom quad core tako da tu nema nikakvih problema). Sjajna kupovina za ove pare, sto potvrdjuje i cinjenica da joj od januara meseca 2010 nije pala cena niti jedan euro! Necete pogresiti ako je uzmete. Poz +:apsolutno sve

Marko
21.11.2010. @ 16:05 #ea264859

Moze li mi neko reci dali moram da menjam celu maticnu da bi stavio ovo cudo....sad trenutno imam ATI radeon HD 4350 512mb..al pitam zato sto je ova ddr2 a 5770 je ddr5 jel se to gleda isto kao i za ram memoriju il sta??....unapred hvala

Sale
23.11.2010. @ 17:50 #ddc53587

memorija graficke nema veze sa memorijom utora za ram! slobodno je uzmi ;) +:za marka

Marko
27.11.2010. @ 14:10 #0ae156a2

Hvala Sale!!!!...:)

Izzz
28.11.2010. @ 10:51 #b1e7d6ef

Moze li ova graficka da podrzi igrice koje su skoro izasle i koce ce izaci u narednom periodu, uz moju konfiguraciju: Intel E8500, 4x1GB DDR2 (800 MHz).? I jel brza od GTS 250 1GB?

Logan
29.11.2010. @ 11:15 #c0d32aa9

Zavisi na kojoj rezoluciji ces igrati i sa koliko detalja ali ce moci,naravno da je brza od gts 250 brise patos sa njom, brza je i od gts 450

Marko
03.12.2010. @ 15:26 #dd5a3ff7

Moze li mi neko reci koje su dimenzije ove kartice...msm jel moze da se ubaci u standardno kuciste..???

Marko
03.12.2010. @ 15:27 #7eb30f67

Moze li mi neko reci koje su dimenzije ove kartice...msm jel moze da se ubaci u standardno kuciste..???

Roko
29.12.2010. @ 19:54 #16936bf3

@Bojan Sve sto si rekao od reci do reci, potpisujem.

Lost
30.12.2010. @ 00:47 #38b262ff

Ej, ljudi moja konfiguracija je intel E8500, 4x1GB ram memorije. Interesuje me moze li ova graficka da izvuce igrice koje dolaze u narednih godinu dana na nekim nizim rezolucijama npr. 1440x900 i srednjim detaljima bez problema.?

Darko
30.12.2010. @ 09:43 #068ffa28

Ljuba moći će sigurno na toj rezoluciji i duže od godinu dana, mada bi ja na tvom mestu dodao još malo i išao na 6850, ili eventualno GTX 460 768MB koja je slabija ali i jeftinija od 6850.

Lost
30.12.2010. @ 11:45 #d883c048

A kakav je trenutno Ati sto se tice drajvera? Znam da svi kukaju na njihove drajvere...

dule
17.01.2011. @ 02:25 #37614c23

imam jedan problem koji nikako da resim.igrice tipa battlefield bc 2,black ops igram na najjacoj rezoluciji,medjutim igrice kao gta 4 ,assassins creed 2 se koce kao lude,a neke igre se cudno ponasaju npr.mafija 2 sve vreme je slika crvena i cuju se otkucaji srca kao da je ranjen..znam da problem nije hardverski jer te igre nisu problem za moju konfiguraciju sam mi stavi najvece detalje itd. ali ne znam do cega je problem...instalirao sam drajver i opet nece.da li neko zna kako da resim problem?

dejo
13.04.2011. @ 15:49 #16c8ecf3

kakve su ove jace igrice poput gta4, cod? koce li kome??

zoran
03.05.2011. @ 02:04 #80f2c968

@dejo, na 1280x1024 bez AA, sve najzahtevnije igre idu kao po loju na max detaljima...

Tepac
26.07.2011. @ 17:05 #c3d74bde

@dule Koji procesor imas?Te igrice zahtevaju jak procesor,posebno GTA IV.

D@VID
27.07.2011. @ 11:33 #10199093

ljudi ako zelite ovu kartu definitivno asus ili sapphire :D

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan