Test: http://www.techspot.com/review/209-ati-radeon-hd-5770/ fenomenalna grafika
moze li se uporediti sa SAPPHIRE Radeon HD 5770 1GB GDDR5 hitno potreban odgovor koja je bolja
Nema razlike, jedino se razlikuje sapphire vaporX, koja ima bolje hlađenje, manje se greje i tiša je u odnosu na ostale referentne modele, u rezultatima nema razlike.
Jeli vredi menjati xfx8800512 za ovu grafiku?
Best bay iz atijeve 5000 serije. Mete pod sa svim nvidiama do gts260.Hladna , tiha ,stabilna ,dobro podnosi OC. +:ulozeno/dobiveno -:nista znacajno
Po meni ne vredi menjati, imam isto 8800GT, istraživao sam i razlika je oko 30% +:Za Aleksndra
ne vredi menjati 8800gt sa ovo malo cudo???? ne bi bas rekao.....samo jedan jedini primer cu vam dati - 8800gt gddr3 - 5770 gddr5......sto znaci da danas bolju karticu moes izabrati samo ako ima bolju tehnologiju....ali jos i ovo 8800 gt kada je izasla bila je negde oko 230e(manje vise) a danas za te pare imas 5850 ili 4870x2 sto mnogo bolje. Moje licno misljenje je da za monitor 19" nema bolja graficka kartica....pozdrav +:i za mitra i za alexandra :) -:slabije je ima na lagerima
Kao prvo ovo je trenitno best buy kartica, i ko treba tek da kupi novu karticu, nema šta da razmišlja, za 150e nema bolje, preporučio bih samo onu koja nije sa referentnim hladnjakom. Kao drugo, kao što rekoh, po meni se ne isplati preći sa 8800GT na 5770( imao sam sličnu dilemu kao Aleksandar i istraživao), za 30% bolje performanse ne vredi doplaćivati skoro 100e, kad budem prelazio preći ću na 5850, gde ću stvarno osetiti razliku. +:Za Fiky
8800GT - 256bit 5770 - 128bita 8800 bolje podnosi igre na vecoj rezoluciji, dok je 5770 brza kod manjih rezolucija!!
Nešto si ti pomešao, 5770 ima oko 40% bolje rezultate od 8800GT i u najvećim rezolucijama.
@Pera stalker, ne lupetaj gluposti i zasmejavaj ljude jer je 8800GT sporija vise nego duplo od 5770. Kakvi sve klinci lupetaju ovde, strasno...
Nije duplo bolja, opet sam sad gledao testove, razlika je oko 40%.
ovaj gde je pitao Jeli vredi menjati xfx8800512 za ovu grafiku?NE,nevredi...brza je 8800gts 512 u svim testovima,plus se mnogo bolje klokuje...nema dileme...
Koje si ti testove gledao?! Ova kartica razbija gts250, koja je naslednik 9800GTX (koja je u stvari isti čip kao i 8800gts 512), u svakom testu minimum sa 30% razlike. Ova kartica je rame uz rame sa gtx260, a kamo li sa 8800gts 512! +:Za Alena
Imam slicnu asus cucore i radi na 950/1600 za taj kes najbolja...
Razmisljam da kupim ovu kartu ali me brine tih 128 bita. Da li moze neko da me posavetuje u vezi toga. U cemu se oseti razlika izmedju 128 i 256? U kojim aplikacijama?
u igramam najviše...ova grafa ti je u 100% slučajeva dovoljna za 1440x900 na maximumu i za 80% na 1680x1050..ako žeš maximum na 1680x1050 ne gine ti 5830/5850
moze
Da li je bolje uzeti ovu karticu ili5770 cucore
Jedina razlika izmedju ove i cucore 5770 je sto ova podrzava eifinity a cucore ne koliko vidim.
Razmisljam da uzmem ovu grafiku samo ne znam za koji brend da se odlucim ! HELP !!
brate odluka je jednostawna...uzmi ASUS a odma za njim je gigabyte,sapphire,XFX...
Jel moze ova kartica na maticnu plocu Asus A8N-Sli DeLuxe ?
jeli bolja ova kartica ili nvidia geforce 9600gt?
Pa normalno da je ova (mnogo) bolja od 9600GT, dovoljno da bacis jedan pogled na karakteritike i da ti bude jasno... Ova je kartica novije generacije, ima 1GB GDDR5, DX11, 45nm, a 9600GT je karta stare generacije ima 512MB, DDR3, nema DX 11...
Ponosni sam vlasnik ove graficke karte vec evo 10 meseci. Sljaka kao sat i dalje, ne greje se mnogo, i sve igrice igram na high detaljima. Dakle WoW, DotA, GTA IV, Assasins creed 2, Crysis. Vrlo je bitno da pored nje imate Windows 7, 4gb rama, i procesor koji ce sve to uspeti da podrzi (ja imam phenom quad core tako da tu nema nikakvih problema). Sjajna kupovina za ove pare, sto potvrdjuje i cinjenica da joj od januara meseca 2010 nije pala cena niti jedan euro! Necete pogresiti ako je uzmete. Poz +:apsolutno sve
Moze li mi neko reci dali moram da menjam celu maticnu da bi stavio ovo cudo....sad trenutno imam ATI radeon HD 4350 512mb..al pitam zato sto je ova ddr2 a 5770 je ddr5 jel se to gleda isto kao i za ram memoriju il sta??....unapred hvala
memorija graficke nema veze sa memorijom utora za ram! slobodno je uzmi ;) +:za marka
Hvala Sale!!!!...:)
Moze li ova graficka da podrzi igrice koje su skoro izasle i koce ce izaci u narednom periodu, uz moju konfiguraciju: Intel E8500, 4x1GB DDR2 (800 MHz).? I jel brza od GTS 250 1GB?
Zavisi na kojoj rezoluciji ces igrati i sa koliko detalja ali ce moci,naravno da je brza od gts 250 brise patos sa njom, brza je i od gts 450
Moze li mi neko reci koje su dimenzije ove kartice...msm jel moze da se ubaci u standardno kuciste..???
Moze li mi neko reci koje su dimenzije ove kartice...msm jel moze da se ubaci u standardno kuciste..???
@Bojan Sve sto si rekao od reci do reci, potpisujem.
Ej, ljudi moja konfiguracija je intel E8500, 4x1GB ram memorije. Interesuje me moze li ova graficka da izvuce igrice koje dolaze u narednih godinu dana na nekim nizim rezolucijama npr. 1440x900 i srednjim detaljima bez problema.?
Ljuba moći će sigurno na toj rezoluciji i duže od godinu dana, mada bi ja na tvom mestu dodao još malo i išao na 6850, ili eventualno GTX 460 768MB koja je slabija ali i jeftinija od 6850.
A kakav je trenutno Ati sto se tice drajvera? Znam da svi kukaju na njihove drajvere...
imam jedan problem koji nikako da resim.igrice tipa battlefield bc 2,black ops igram na najjacoj rezoluciji,medjutim igrice kao gta 4 ,assassins creed 2 se koce kao lude,a neke igre se cudno ponasaju npr.mafija 2 sve vreme je slika crvena i cuju se otkucaji srca kao da je ranjen..znam da problem nije hardverski jer te igre nisu problem za moju konfiguraciju sam mi stavi najvece detalje itd. ali ne znam do cega je problem...instalirao sam drajver i opet nece.da li neko zna kako da resim problem?
kakve su ove jace igrice poput gta4, cod? koce li kome??
@dejo, na 1280x1024 bez AA, sve najzahtevnije igre idu kao po loju na max detaljima...
@dule Koji procesor imas?Te igrice zahtevaju jak procesor,posebno GTA IV.
ljudi ako zelite ovu kartu definitivno asus ili sapphire :D